Vinylové nebo

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
wolf
Příspěvky: 172
Registrován: 05 čer 2013 21:19
Bydliště: Bratislava

Vinylové nebo

Příspěvek od wolf »

Chcel by niekto porovnať tieto skvosty na troch nahrávkach?
Audio Exlusiv MC-2, Linn Asaka vdH, vdH The Crimson ,Einsteim The Pickup,
Charisma Audio MC-1, Lyra Atlas, EAT Yosegi, Allnic Audio The Puritas,
Soundsmith Sussuro , Clearaudio da Vinci , Ortofon SPU Royal MK I, Brinkmann EMT ti,
Lyra Olympos SL, Ortofon SPU Meister Silber....... atd

Kto by nechcel ? Nič jednoduchšie , stačí kliknúť sem : http://www.hifistatement.net,

a ďalej na Klangbibliothek

Podla redaktorov Hifistatement , je to jediný server ktorý také niečo umožnuje.....

Popis celého ako to funguje je tu:

http://www.hifistatement.net/grundlagen ... liothek-20

Je to v nemčine a je toho moc , nechce sa mi to prekladať, snad si s tým gugl poradí.

Okrem iného sa tam píše . že ukážky možno stiahnuť vo formáte wav s 24 Bit
a 96 Kilohertz za definovaných podmienok. Tie sa mi nepodarilo zistiť..... ale , ked som klikol na Download, spustilo sa hned prehrávanie...
ja som si vypočul zopár ukážok cez sluchadlá a zvuk bol výborný. K jednotlivým prenoskám sa nemá zmysle teraz vyjadrovať... dúfam , že
si to zopár analógových fajnšmekrov vyskúša a dá sem svoje dojmy.
Inak táto stránka je zaujímavá aj tým , že je tu kopa testov na rôzne mašinky hájendových výrobcov tak povediac menšinového žánru. Aspon pre mna boli doteraz utajené....
Ďalej v sekcii Downloads sú na stiahnutie vo formáte HiRes a DSD rôzne nahrávky ... hlavne jazz
Kluci a chlapci , prajem príjemnú zábavu....


wolf
wolf
Příspěvky: 172
Registrován: 05 čer 2013 21:19
Bydliště: Bratislava

Re: Vinylové nebo

Příspěvek od wolf »

Doplnenie: konkrétnu ukážku možno staihnuť do PC , klikom s pravou mišou , uložiť ako ...... atd , sorry, nie som PC maniak
wolf
Příspěvky: 172
Registrován: 05 čer 2013 21:19
Bydliště: Bratislava

Re: Vinylové nebo

Příspěvek od wolf »

Nikto nič? Má zmysel sem niečo písať ...?
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Vinylové nebo

Příspěvek od jupol »

No, ja som si stiahol 2 ukážky v najvyššom rozlíšení, ale žiaľ hraje to ako za oponou... :crazy:
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Fox_25
Příspěvky: 156
Registrován: 03 črc 2012 02:29

Re: Vinylové nebo

Příspěvek od Fox_25 »

Zatím mám stažené první dvě ukázky a mám z toho smíšené pocity. Na jednu stranu perfektní prostor kdy úplně zmizí bedny, což je moc příjemné, na druhou stranu to jako celek zní divně. Druhá ukázka zase zní trošku přebuzeně, nicméně to vyřešil relife.

Díky za tip, takto dobrých nahrávek je pramálo.
Odpovědět