ProJect Phono Box RS

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

ProJect Phono Box RS

Příspěvek od aretax »

Dostal som na vyskúšanie phono predzosilňovač ProJect Phono Box RS. Som veľmi prekvapený, aký kvalitný výrobok ProJect vyrobil. Bez ohľadu na jeho cenu (799 € - veľmi nízka vzhľadom na jeho kvalitu) jedná sa naozaj o špičkový predzosilňovač v plnej výbave. MM vstupy neviem posúdiť, pretože mám MC prenosku, ale čo sa týka MC vstupu je možné ho nastaviť naozaj pre každý typ MC prenosky. Výborne sú nastavené aj 3 úrovne výstupného signálu, čiža zvláda aj MC prenosku s veľmi nízkym výstupom (ja mám 0,3V). Zvuk je príjemný, až analógový a presný, hlavne v strednom pásme. V porovnaní s podstatne drahšími predzosilňovačmi (Jeff Rowland Cadence, McIntosh a PASS XP15) troch viac šumí a je o máličko menej konkrétny. Ale to sú prístroje úplne inej kategórie. Jedine čo mi na ňom dosť prekáža sú pomerne silné prasknutia do reprosústav pri zapínaní a vypínaní centrálnym vypínačom a aj pri prepínaní jednotlivých funkcií. Musím najprv na predzosilňovači zapnúť mute a potom až vypnúť, alebo prepnúť phono.
Záverom - nie so síce priaznivcom konštatovania: pomer cena/výkon, ale v tomto prípade naozaj platí: za málo peňazí veľa kvalitnej muziky.
Parametre:
High-Endový predzosilňovač pre MM a MC prenosky, vstupná impedancia fixná 10/47k/Ω flexibilná 10-1200Ω vhodná pre akúkoľvek prenosku, plne symetrické dual mono, plne pasívna RIAA a DECCA ekvalizácia, vstupy RCA a XLR, výstupy RCA a XLR, extrémne nízky šum a skreslenie, elegantný dizajn, pozlátené RCA konektory, kovová skrinka, Rozmery: 200x72x200mm.
_project_phonoboxrs_fotomale.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: ProJect Phono Box RS

Příspěvek od efičák »

U mě se nepovedlo rozjet levý kanál, model byl těsně před uvedením na trh ještě nevychytaný.

MM obvody mi předvedl na výstavě 2013 s japonskou Sumiko Blackbird MC HO 2,5 mV a to byl zvuk dle mého gusta.
Sumiko není neutrální přenoska, hraje šťavnatě a zábavně což PB předal s výbornou dynamikou a artikulací.

Phono box RS se povedl navíc se mi zdá pohledný. Kompaktní ale těžká krabice ladí s audiem jak má vypadat dle mých představ.
A možnost využití plně symetrického zdroje jímž gramofonová přenoska je přináší ještě lepší technické parametry jako nižší šum.

Analog nebude nikdy tak přesný a čistý, jako vysoké rozlišení digitálem, ale koníček je to magický.

Po malých hrátkách s kondenzátory v reprosoustavě kdy jejich výměna před výškáčem za jinou značku přinesla čistší a soničtější zvuk, bych si dal říct použití nějakých podobných v RS phonu.
To by zvýšilo cenu produktu někam ošklivě nahoru a to by byla škoda.

J-Fetové tranzistory se už dělat nebudou a ne každý snese doma vintage předzesilovače s jejich kredencózním designem 44 cm.
RS je kompaktní fešák.

Obrázek
Zvuk dobrý - všechno dobré
andrej71
Příspěvky: 32
Registrován: 17 pro 2014 14:22

Re: ProJect Phono Box RS

Příspěvek od andrej71 »

Zdravím, chcem sa spytat majiteľov, a ludi ktory maju skusenosti s Project phono box RS. Mam doma pozicany uz druhy kus tohoto pristroja, a po zapojeni mi oba sposobuju brum uz pri tretinovej hlasitosti. Vlastním Tube box DS a ten je pocut až pri tristvrtovej hlasitosti. chcem sa spytat ako sa da tento problem odstranit aby to nebrumelo.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: ProJect Phono Box RS

Příspěvek od aretax »

Skontroluj si uzemnenie, zapojenie prenosky a taktiež phono kábel. Mne nič nebrumelo ani pri vysokej hlasitosti.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
harley44
Příspěvky: 180
Registrován: 29 črc 2012 13:41

Re: ProJect Phono Box RS

Příspěvek od harley44 »

Mel jsem dva a oba mely nejakou zavadu . Kazdy jinou. Podle me to vyrabeji nejaky bastliri. Ale hraje vyborne.
Franco Serblin Ktema - Accuphase C2450 + A75 - Esoteric K-05B - Melco N1 - Shunyata Triton V3 - Michell gyrodec - SME V - Koetsu black - Ear 88pb phono+Ear MC4 sut - Pioneer RT 909
Odpovědět