Výběr přenosky

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
zvacekpavel
Příspěvky: 1
Registrován: 03 pro 2014 19:19

Výběr přenosky

Příspěvek od zvacekpavel »

Na gramofon Tesla NC430 chci pořídit novou přenosku . Váhám mezi MM:Ortofon 2M Blue případně MC: Project Pick-It MC-1 . Předzesilovač mám Cambridge Audio Azur 651P . Máte někdo zkušenost s použitím těchto přenosek na gramu Tesla (výborný stav, vnitřní vytlumení, nástěnná police Project). Díky zy rady .
Bond 007 alias Monte

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Na tento gramec zbytečné. Myslím s klidem stačí OM5 ......
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od lubin »

Bond 007 alias Monte píše:Na tento gramec zbytečné. Myslím s klidem stačí OM5 ......
Také mě toto napadlo. Osobně bych zkusil AT95e. Tuto přenosku snesou i lepší gramofony a nedělá ostudu. Řadu 2M od Ortofonu bych neřešil v tomto případě. Pokud, tak maximálně "Redku".
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Vlado222 »

Zdravím kolegov vinylistov. ;)
Tiež si chcem zaobstarať novú prenosku. Kedže je tu na túto tému už link vytvorený tak nejdem vytvárať link nový a šupnem svoju prosbu o radu sem. :smile:

Na hobľovanie mojej dlhoročnej zbierky LP, ktorú som doteraz hobľoval gramcom Pro-Ject 2xperience clasic osadeným karbónovým ramenom 9cc a prenoskou Ortofon 2M Bronze, :D (kedže sa blížia Vianoce) som si obstaral nový gramec. :D
Ostal som verný značke Pro-Ject :thumbup: Iba som spravil jeho upgrade a kúpil som si od Pro-Jectu model Xtenzion 9 Evolution, ktorý má tiež karbonové rameno 9cc ale EVO -> http://project-audio.com/main.php?prod= ... es&lang=en
Problém je v tom že sa neviem rozhodnúť akou prenoskou ho osadiť. Neviem či s Ortofon Quintet Black, ktorou tento gramec Pro-Ject osádza, alebo tuvychválenou Lyra Delos -> viewtopic.php?f=21&t=3373
Svoj gramec som doteraz počúval cez phono predzos od Electrocompaniet -> http://dagogo.com/electrocompaniet-ecp- ... ier-review
Stýmto phonom som spokojný a plánujem si ho ponechať aj naďalej. Ak by som náhodou uvažoval nad jeho výmenou tak poškuľujem po -> http://www.tophudba.sk/pro-ject-phono-box-rs-2129
Prenoska Ortofon ktorú som mal do teraz si s týmto phono predzosíkom rozumela a myslím že ani iné prenosky od Ortofonu by s ním nemali mať problém.

Asi nebude moc užívateľov, ktorí majú nejaké skúsenosti s novou Quintet Black ale možno sa mýlim. Lyra Delos je vychválená ale nneviem či si sadne s karbonovým ramenom 9 EVO a phono predzosíkom Electrocompaniet. Ortofonky si s nimi rozumejú.Tieto dve mi zatiaľ vychádzajú do môjho hobľovača LP platní ako najvhodnejšie.
Nebránim sa ani iným prenoskám ak zistím že by boli pre môj gramec lepšie. Do novej prenosky som ochotný investovať +/- 1000€. :smile:
Budem povďačný za nejaké vaše osobné skúsenosti a postrehy.

No skoro som zabudol :sad: Vinyl večne živý! ;)
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od fox »

Vlado, zrovna jsem zaplatil panu Žaloudkovi Lyru Delos. Též jsem pokukoval po Ortofon Quintet Black. Myslím ale, že Lyra Delos bude lepší.
S výběrem přenosek je velký problém. Jak je mezi sebou porovnat, když ti je nikdo na vyzkoušení nepůjčí. Jedině si koupit obě.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Vlado222 »

Foxy, veď to. Obidve si zakúpiť aby som zistil, ktorá je lepšia, resp. ktorá lepšie sadne do reťazca nehodlám.
Som nalomený na tú Lyru Delos, ale nechcem podstúpiť riziko že si Deloska nebude rozumieť s ramenom 9cc EVO. Preto som si povedal že sa radšej spýtam na fóre a že možno sa k niečomu užitočnému dopracujem.
Čo sa týka phonopredzosíka EC ktorý mám, si myslím že s ním by problém byť nemal.
Firma P-J osádza štandartne gramec čo mám spomínanou Ortofónkou Quintet Black, takže tá by si mala rozumieť s ramenom. Ale je tu otázka čo keď Lyra je lepšia a mal by som ísť radšej do nej.
Na druhej strane som pozeral charakteristiku Quintet Black a drahej Cadenza Black, a zaujalo ma že Ortofonka Quinted má Nude Shibata hrot s chvejkou z Boronu, rovnako ako Cadenza black. Quintet Black má nižší presluch kanálov, ako Cadenza, ale aj nižšiu cenu. :D
http://www.tophudba.sk/ortofon-quintet-black-3216
http://www.ketos.eu/index.php/component ... 0/id,4765/

Ortofonka Quinted nebude tiež zlá, ale nakoľko je to nový model asi s ňou nebude mať moc ľudí skúsenosti. :sad:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od fox »

Firma P-J montuje do svých gramofonů většinou přenosky Ortofon. To, že je i v tvém gramofonu, asi nic neznamená. Spíš si myslím, že je k němu cenově přijatelná.
Též bych rád obě přenosky porovnal, ale taky se mi je, obě dohromady, nechce kupovat.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ty hroty Shibata jsou paradni a dosti imunni vuci lupancum. Borova chvejka je taky velke plus. Cadenza Black je paradni prenoska, zrovna vcera jsem na ni cely den poslouchal. Jakou to vyloudi barvu zvuku, to se z tech parametru stejne nedozvis. Je to jen o penezich a spise o koupi naslepo, protoze aby se ti sesly vsechny tri prenosky k porovnani, to se v nasich koncinach podari jen malokdy. Taktez reference, jak se jaka prenoska chova na jakem rameni (a vubec celkove na jakem gramci) se shaneji tezko a pokud se to od nekoho dozvis, dycky je to zatizeno jeho subjektivnim hodnocenim (nazorem).
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Dieter Burmester »

Jinak Vlado, z tebou navrhovanych prenosek vezmi Delosku a je to. Z tebou navrzene trojice je to financne zlata stredni ceska a pokud ma tve phono nejake ty moznosti prizpusobeni zateze, tak urcite neprohloupis :thumbup:
Dieter Burmester
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Vlado222 »

Foxy Dietre, to všetko viem, ale povedal som si že za o pýtanie nič nedám.
Viac hláv, viac rozumu. Hmm možno. :D
Človek ktorý v minulosti mal Cadenzu Black, na 12 palcovom karbonovom ramene Ortofon, mi ju veľmi chválil, a vravel že Quintet Black by mala vďaka tomu hrotu pravdepodobne dobre hrať, a že by mi ju skôr doporučil ako Delosku. Vravel že na fore mi asi moc neporadia, že to chce iba osobnú skúsenosť. Aj to viem. No nič. Aspoň som sa spýtal. Ďík. :smile:
P.S. Dietre s tou Deloskou to zvážim. Veľmi ma láka. :D
Čo už? Ja viem osobná skúsenosť , je osobná skúsenosť.
Ešte nejaký ten týždeň dva počkám a uvidím ako sa to vyvrbí. Radšej Vianoce bez prenosky, ako potom byť nespokojný že som sa unáhlil a kupoval bez rozmyslu. :D
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Dieter Burmester »

No tak pokud chces mit jistotu a nevadi ti vyssi cena Cadenzy Black, klidne ber tuto. Vzhledem k tomu, ze Ortofon pro radu Cadenza na svych strankach nabizi servis a je tam i cena, tak aspon vis, kolik te pak bude stat pripadna repase :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Dieter Burmester »

Jo a taky si spocitej rezonancni kmitocet :D
Dieter Burmester
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Vlado222 »

Dietre Dík.
Práve tá vyššia cena Cadenzy mi vadí. :D
Ak by som Cadenzu, kúpil, tak by som neskôr určite upgradoval aj predzosík, s ním aj kabeláž,ako sa poznám, no a netúžim potom aby som skĺzol do takejto upgrade špirály :D
Som rád že mám to čo mám, a viem sa z toho tešiť.
Cadenza Black nie je v hre. Uvažujem len medzi Delos a Quintet. Tú Cadenzu som uviedol len preto že má hrot ako Quinted , čo môže hrať v prospech Quintet.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Dieter Burmester »

Teoreticky vzato je hrot na Delosce lepsi a ac mam s obema hroty i prenoskami bohate zkusenosti, tak to by musel mit clovek gramec se dvema ramenama, aby to mohl nejak relevantne posoudit. Zeptej se wolfa nebo se vnut na poslech :D
Dieter Burmester
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Vlado222 »

No Lyru užívateliavo svete vychvaľujú hmm. ..
Ako som tu už vyššie písal, som na ňu nalomený. :D
aretax
Příspěvky: 3075
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od aretax »

Keď sa tu spomínala cena, tak Lyra Delos je skoro 2x tak drahá, ako Quintet Black. Je to vyššia trieda, ako Quintet. Skôr by som ju prirovnával k rade Cadenza, a to Blue, prípadne Bronz.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od pajuna »

Vim, ze vlakno zamereno na vyber konkretnich prenosek. Nicmene, ten nazev a debata me navadi k otazce na kterou bych se, jakozto ne zcela znaly odbornik v teto oblasti, rad zeptal.
Mohli byste mi zaradit nekam do kvalitativni kategorie tyto kousky s pripadnym charakterem zvuku a co lze ocekavat, zda-li to lze.

Ramenko AudioQuest PT-9. Přenoska Grado Reference Signature

Dekuji vsem zainteresovanym a majicim zkusenost s vyse uvedenym za poznatky.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Vlado222 »

aretax píše:Keď sa tu spomínala cena, tak Lyra Delos je skoro 2x tak drahá, ako Quintet Black...
Veď to. To je to prečo Lyru Delos nekúpim z fleku, nad čím uvažujem a prečo som tu vlastne položil otázku Delos versus Quintet.
Prenoska je spotrebný material. Uvažujem o tom či jDELOSKA o toľko lepšia aby bola hodná ceny dvoch Quintet.
Či a prečo áno a prečo nie, na to si musím zrejme zodpovedať sám. Iná cesta pre mňa asi nie je.
Uvítal by somosobnú skúsenosť-ti, s Black Quintet ak ich niekto má.
Nebral by som ich ako smerodatné, ale len ako informačné pretože niečia skúsenosť je len subjektívna skúsenosť a je to skúsenosť na inom aparáte ako mám ja.
aretax
Příspěvky: 3075
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od aretax »

Vlado222 píše: Prenoska je spotrebný material.
[/quote]
To by som nepovedal. Kvalitná prenoska vydrží naozaj dlho. Vyskúšaj Ketos, možno sa dohodnete a Quintet si u nich aspoň vypočuješ. Zlá rozhodne nebude.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3075
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od aretax »

pajuna píše:Vim, ze vlakno zamereno na vyber konkretnich prenosek. Nicmene, ten nazev a debata me navadi k otazce na kterou bych se, jakozto ne zcela znaly odbornik v teto oblasti, rad zeptal.
Mohli byste mi zaradit nekam do kvalitativni kategorie tyto kousky s pripadnym charakterem zvuku a co lze ocekavat, zda-li to lze.

Ramenko AudioQuest PT-9. Přenoska Grado Reference Signature

Dekuji vsem zainteresovanym a majicim zkusenost s vyse uvedenym za poznatky.
Čo sa týka toho ramena a prenosky, podľa mňa nič moc. Prenoska by mohla byť, ale to ramieno nie. Radšej ProJect, Tie sú naozaj dobré a nie sú ani veľmi drahé. Ja by som však na Tvojom mieste radšej počkal a investoval do nového gramofóu aj s ramenom, napr. ProJect Xtension 9", taký, ako kúpil Vlado222. Ja som ho mal vo verzii 12",(konštrukcia je rovnaká) a bol som veľmi spokojný. Je to naozaj špičkový gramofón Navyše je krásny a cena je vzhľadom k jeho kvalite výborná. Ak by si chcel od inej značky niečo v podobnej kvalite, musel by si veľa doplatiť.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Vlado222 »

Aretax dík. Do Ketosu na posluch Ortofonky QB samozrejme skočím. :smile:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od fox »

aretax píše:Keď sa tu spomínala cena, tak Lyra Delos je skoro 2x tak drahá, ako Quintet Black. Je to vyššia trieda, ako Quintet. Skôr by som ju prirovnával k rade Cadenza, a to Blue, prípadne Bronz.
Ortofon Quinted Black stojí na českém trhu 21.800 Kč. Fungl novou Liru Delos jsem koupil okolo 900 Euro. Deloska je určitě vyšší třída, ale cenový rozdíl není tak velký. A zdá se mi lepší než Cadenza Blue.
Mám Lyru Delos necelý týden na svém gramofonu a jsem s ní maximálně spokojený. Za jinou v cenové kategorii bych ji asi neměnil. :D
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Vlado222 »

No tak u nás je Quintetka lacnejšia. 21800CZK =790€
U nas stojí 719€ = 19 840€ -> http://www.tophudba.sk/ortofon-quintet-black-3216
a to som pozeral len tak námatkovo.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ber uz tu Lyru :thumbup:
Dieter Burmester
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Vlado222 »

No aby to nebolo také ľahké, tak môžem mať aj jazdenku Cadenza Black za 1250€. A čul budz mudry.
Hmm, keď už drahšia, tak nová Lyra? Či jazdenka Cadenza? Ťoť otázka.
Bond 007 alias Monte

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Tady se to rozjelo, jenže má jít o radu, co na NC430 ......................
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Dieter Burmester »

Nejhorsi je moznost vyberu :lol: Nezavidenihodna situace :thumbup:
Dieter Burmester
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Vlado222 »

Dieter veď to, to...
Cadenza by bola už rozohraná. Ale Lyra funglovka.
Bond 007 alias Monte píše:Tady se to rozjelo, ...
Čo sa čuduješ? Veď sa blížia Vianoce.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Bond 007 alias Monte

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

K NC 430 je dobrá i ledová přenoska :D

Obrázek
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od fox »

Vlado222 píše:No aby to nebolo také ľahké, tak môžem mať aj jazdenku Cadenza Black za 1250€. A čul budz mudry.
Hmm, keď už drahšia, tak nová Lyra? Či jazdenka Cadenza? Ťoť otázka.
A kolik má najeto ? Aby za chvíli nebyla zralá na generálku a neměla přetočený tachometr ! Nová je nová !!! :smile:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ber tu Lyru, je nova a je dobra. Kupovat jetou prenosku je loterie jak cyp ;)
Dieter Burmester
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Vlado222 »

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět