Retip

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
Patmann
Příspěvky: 111
Registrován: 09 úno 2012 16:11
Bydliště: Štramberk

Retip

Příspěvek od Patmann »

Posílali jste už někdo svoji přenosku na retip?
Můžete popsat své zkušenosti?
Pro-Ject RPM 10.1, Sumiko Bluepoit 2., CD Leema Acoustic Antila, Accuphase E305, Beovox MS150, Sonus Faber Toys Tower
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Retip

Příspěvek od Dieter Burmester »

Poslali. Zkusenost je takova, ze prenoska zpatky prisla s novym hrotem, chvejkou, motorem. Krome kastle vlastne vymenili vse, protoze u MC to ani jinak nejde. U MM si to vymenis klidne sam.
Dieter Burmester
Patmann
Příspěvky: 111
Registrován: 09 úno 2012 16:11
Bydliště: Štramberk

Re: Retip

Příspěvek od Patmann »

Tak samozřejmě, myslel jsem kam, za jakou dobu byla opravena za jakou cenu, komunikace...
Chci nechat retipovat Ortofon Valencii.
Pro-Ject RPM 10.1, Sumiko Bluepoit 2., CD Leema Acoustic Antila, Accuphase E305, Beovox MS150, Sonus Faber Toys Tower
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Retip

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tak slo o Ortofon Cadenza Bronze, na ktere pribuzny urazil o talir chvejku (stejne jako v pripade Rondo Bronze, kde ji "pouze" stejnym zpusobem ohnul. Psal jsem o tom v jinem vlakne).

Vyuzil jsem tohodle: http://www.ortofon-shop.com/index.php?p ... Itemid=220

Opravene to prislo za tri tydny, prenoska je jako nova :thumbup: Pro opravu Valencie se budes asi muset dotazat konkretne u Ortofonu, zda a za jakych podminek jsou ochotni ji "retipovat" ;)
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Retip

Příspěvek od ivanb_cko »

řešil jsem problém opravy přenosky a natrefil celkem náhodou na společnost VAS Audio sídlící v NY, USA a přenosku, která mi doma ležela s "problémem" jim po delším přemýšlení zaslal. Jednalo se o Dynavector DV-50X a pokud někdy budete řešit opravu přenosky, tak tuto společnost můžu jedině doporučit. Samozřejmě s předchozí komunikací zda by uměli apod. a následně z jejich strany velmi rychlou reakcí, e balíček přišel a následně s až překvapivě krátkými termíny kdy dají vědět co je potřeba udělat, kolik to bude stát a následně i videem hrající přenosky na jejich gramofonu a zpětným dodáním jako "dárek" bez cla. Celá komunikace, pošta a orpava trvala celkem asi měsíc *palec*

Pravda je, že cena vzheldem k typu přenosky byla zbytečná (asi 265$ vč. poštovného zpět do ČR), ale prostě jsem to chtěl zkusit. Ono u dražších přenosek už by to mohlo být i cenově docela zajímavé dostat se k přenosce, která je diametrálně lepší než nová základní MM/MC přenosky proti opravené výrazně kvalitnější přenosce z bazaru (a jsem si vědom toho že nemusí hrát stejně jako originál nová) Je to prostě alternativa.

Třeba se to někomu bude hodit.

Pro doplnění i jejich Facebook stránky, kde jsou i fotky a videa nejen mé opravované přenosky (mimochodem i sami vyrábí přenosky ad. hifi komponenty): https://www.facebook.com/pg/VASnyinc/photos/

https://www.youtube.com/watch?v=EWHOr7lwc1Y
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Odpovědět