Lyra Delos - spravil som si vianoce

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
wolf
Příspěvky: 172
Registrován: 05 čer 2013 21:19
Bydliště: Bratislava

Lyra Delos - spravil som si vianoce

Příspěvek od wolf »

Je úžasné ako dnešné kvalitné MC hračky dokážu z tak archaického nosiča vydolovať tak skvelý zvuk. Dôkazom je aj vynikajúca Delos-ka od Lyri , chválená hifi
komunitou na celom svete.Podarilo sa mi ju kúpiť aj bez dlhého čakania aj vďaka typu od Foxiho....... ešte raz dík Foxi.
A čo povedať o zvuku? Doteraz som počuval cez Sumiko Blue Ponit Evo III, mimochodom , za tie prachy skvelá prenoska, Delos je vo všetkom ďalej , rozlíšenie , presnosť,
viac luftu medzi nástrojmi, farba nástrojov prirodzenejšia. Aj s pomerne jednoduchým ramienkom od Jelca mi to hrá nádherne, odkedy ju mám doma, CD si nevrzne...
V šuflíku sa mi teraz hromadia prenosky , ktoré neustály boj o trón menom Transrotor. Tak ak má niekto záujem , leží tu: Ortofon 2M Blue -MM, Uccello- MM,
Benz Micro ACE- S MC . všetky vo výbornej kondícii, Ortofon a Uccello takmer nehrané. Chýba vám tam Sumiko ? Tú si nechám ... je skvelá.
Lyra Delos 01.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Lyra Delos - spravil som si vianoce

Příspěvek od fox »

Tak to jsem asi něco prošvihl. Objednal jsem si ji taky, ale ještě jsem nedostal zprávu jestli do Finale Audio došla. Máš ji od tama ?
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Lyra Delos - spravil som si vianoce

Příspěvek od Dieter Burmester »

Vyborna prenoska vynikajici predevsim super tvarem hrotu. Co se koupe tyce, nez pres Zaloudka s dodaci lhutou 3 mesice, to radsi od ofiko nemeckeho distributora, kteri mivaji skladem. Sice smi Lyry prodavat jan na uzemi Rise, ale spousta jich prodava i pres eBay, no a pak je to za 3 dny doma :razz: Po vzoru pana Pletovky prikladam taktez obrazek :D

Obrázek
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Lyra Delos - spravil som si vianoce

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tady jeste prikladam testik, kde byla Deloska konfrontovana s jinymi prenoskami podobne cenove relace. Stereoplay Highlight :thumbup:

https://www.dropbox.com/s/wcy8yn9ede11i ... y.pdf?dl=0
Dieter Burmester
wolf
Příspěvky: 172
Registrován: 05 čer 2013 21:19
Bydliště: Bratislava

Re: Lyra Delos - spravil som si vianoce

Příspěvek od wolf »

Mám ju od Zaloudka , mal som šťastie... mal práve objednané a ešte mal aj cestu do Bratislavy ...
Včera večer som sa nevedel nabažiť úžasného zvuku....
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Lyra Delos - spravil som si vianoce

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tak oproti Sumiko to je jine kakao, o tom zadna ;)
Dieter Burmester
mac
Příspěvky: 89
Registrován: 03 úno 2011 13:57

Re: Lyra Delos - spravil som si vianoce

Příspěvek od mac »

Ta Benz Micro ACE s je v jaké verzi L, M, H?
popř. cena do SZ. Díky
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Lyra Delos - spravil som si vianoce

Příspěvek od efičák »

Moc pěkný příspěvek Wolfe, radost číst.

Sumiko je dobré? Jelco má headschell snadná výměna. :-)
Zpěvné Sumiko či vysoké rozlišení Lyry ? Tak se těším na další Tvé reportáže.
Zvuk dobrý - všechno dobré
wolf
Příspěvky: 172
Registrován: 05 čer 2013 21:19
Bydliště: Bratislava

Re: Lyra Delos - spravil som si vianoce

Příspěvek od wolf »

Dík Efičáku, na Tvoje poetické črevo ale nemám ....

Sumiko.... povedal by som , že vo zvuku nie je až taký rozdiel , ako napovedajú cenovky. Zaujímavé , že aspon u mna,
je charakter oboch velmi podobný, pravdaže Deloska má všetkého trochu viac.... možno je to aj dôkaz toho, že si obe MCéčky moc nevymýšlajú a venujú sa muzike. Ešte jeden poznatok , Deloska je milosrdnej ku starším plackám, celkom zdarilo ignoruje
praskanie a lupance....Deloska sa detailnejšie venuje jednotlivým nástrojom , dá sa vnímať každý osobitne , no pritom nepôsobí chladne analiticky. Neviem si predstaviť ako hrajú jej drahší súrodenci ... už teraz mám pocit , že je tam všetko
aretax
Příspěvky: 3076
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Lyra Delos - spravil som si vianoce

Příspěvek od aretax »

Kým budeš Delos porovnávať, odohraj na nej aspoň 50 hodín. Potom uvidíš, ako sa rozohrá. Zvuk bude oveľa detailnejší a dynamickejší, ako teraz, keď je nová.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Lyra Delos - spravil som si vianoce

Příspěvek od adrian »

Wolf,neporovmaval si prosim ta Blue Point Evo III s Backbird MC Moving Coil...?
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Lyra Delos - spravil som si vianoce

Příspěvek od Dieter Burmester »

wolf píše:Ešte jeden poznatok , Deloska je milosrdnej ku starším plackám, celkom zdarilo ignoruje
praskanie a lupance...
To je duvod, proc jsem vyse velebil jeji hrot :thumbup: A jak pise aretax, postupne muzes jeste ocekavat celkem vyrazne zlepseni ;)
Dieter Burmester
wolf
Příspěvky: 172
Registrován: 05 čer 2013 21:19
Bydliště: Bratislava

Re: Lyra Delos - spravil som si vianoce

Příspěvek od wolf »

Adrian....... Blackbird som nemal doma a nikdy nepočul , možno by vedel prispieť efičák zo svojej studnice poznania....
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Lyra Delos - spravil som si vianoce

Příspěvek od efičák »

Těším se Wolfovu Vánočnímu vláknu, parádní i s kvalitní fotografií.

Sumiko EVO III. na kovovém těžším rameni Kuzma Stogi S byla paráda a radost.
Besame Mucho strhující na husí kůži, swingové Big Bandy jak naživo i s pozounovou artilérií.

Po přechodu z Kuzmy na lehké ramínko Pro-Ject EVO9" vnikal do reprodukce silný šum a praskot z opotřebených desek. Bylo to nepříjemné, celá ta dynamika na středech se vrhala na každý vryp byl jako výstřel. Po čase jsem shledal zvuk jako únavný a přenosku prodal.

EVO III. je hypercitlivá na kapacitu kabelu, čím kratší s menší kapacitou tím lepší zvuk. Kvalita phona je plně závislá na výsledném zvuku a jak píšu výše, určující je i ramínko.

Sumiko Blackbird je na výškách jemně zahlazená, praskot nevadí.
Hraje rychleji doznívání těžší High Output cívky je neznatelné a především bas je plnější s větší proporcí.A to i na gramofonovém ramínku PJ 9cc.

Kdo je posedlý poslechem klasické filigránské velejemnosti děl skladatelů romantistů o velkých barevných plochách s minimem dynamických zvratů a děje, kde poloha smyčce či dynamika úderu klavíristy hraje nejdůležitější roli a hudba je bez těchto nízkoúrovňových informací prázdná nechť se vyhne HO Blackbirdu.
Na univerzál pro široký výběr žánrů je to japonka nad jiné povolaná, protože její zvuk je radost z dynamiky a bohaté palety barev.
Především temperovaný jazz s dechama klavírem a masitým kontrabasem je čirá radost.

V téhle třídě přenosek na 1000 Euro, je důležitý soulad s ramínkem, stejná přenoska na Transrotoru -Jelco udělá jinou hudbu či zvuk, než na lehkém uhlíkovém ClearAudiu či tangenciálním Pioneeru. (Fox :smile: )

Když jsem nastavil na phonu 100 Ohmů, Ortofony hrály pod svou cenovou kategorii, jak se dostaly na 30 Ohmů začala hudba.
ClearAudio Sigma zazpívá pouze na 100 a více Ohmech.

To nám dává výsledek, že Sumiko Blackbird na raméni Graham co jsem slyšel loni na pražské výstavě hraje zpěvně a přesto s důstojným klidem na výškách ale na jiném třeba unipivotním (jednobodově uloženém) rameni o vyšší efektivní hmotnosti bude těžké a bez jiskry...
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Lyra Delos - spravil som si vianoce

Příspěvek od MB »

Dieter Burmester píše:Tady jeste prikladam testik, kde byla Deloska konfrontovana s jinymi prenoskami podobne cenove relace. Stereoplay Highlight :thumbup:

https://www.dropbox.com/s/wcy8yn9ede11i ... y.pdf?dl=0
Na tu Kuzmu KC-2 som si brusil zuby, potom som ale videl nove modely CAR-20,30,40 a 50...
PS: Keby niekto chcel viem o novej KC-1 za 5900SEK
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Lyra Delos - spravil som si vianoce

Příspěvek od MB »

Predajce Lyry Delos vo Svedsku ma na svojich strankach napisane, ze vyborne pasuje ku gramofonom VPI a Kuzma, zaujimave Kuzmu na rozdiel od VPI nepredava, to budem musiet omrknut. Cena je 12490SEK, kolko stoji v ČR?
Naposledy upravil(a) MB dne 23 lis 2014 20:52, celkem upraveno 1 x.
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Lyra Delos - spravil som si vianoce

Příspěvek od Dieter Burmester »

Lyry pasuji vsude. Aspon mne se to tak jevi :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Lyra Delos - spravil som si vianoce

Příspěvek od MB »

To asi ano, u inych prenoskach to ale nema napisane -
Delos passar mycket bra till VPI och Kuzmas skivspelare.
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Lyra Delos - spravil som si vianoce

Příspěvek od adrian »

To Eficak:
Dakujem za super reportas :thumbup:
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
wolf
Příspěvky: 172
Registrován: 05 čer 2013 21:19
Bydliště: Bratislava

Re: Lyra Delos - spravil som si vianoce

Příspěvek od wolf »

efičáku ... nádhera , prečo nám tie perly hádžeš len tak , mohol by si sa tým živiť.....
koudelka
Příspěvky: 330
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: Lyra Delos - spravil som si vianoce

Příspěvek od koudelka »

Vánoce mohou být myslím klidně i v únoru
Obrázek
Dokonce jsou i na sněhu, prostě dokonalá romantika a navíc ten zvuk! :thumbup:
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Lyra Delos - spravil som si vianoce

Příspěvek od efičák »

Štastné a květnaté, luxusní foto, ať žije vysoké rozlišení analogově !
:thumbup:
Zvuk dobrý - všechno dobré
wolf
Příspěvky: 172
Registrován: 05 čer 2013 21:19
Bydliště: Bratislava

Re: Lyra Delos - spravil som si vianoce

Příspěvek od wolf »

Nádhera Koudelko , na čom to točíš?
koudelka
Příspěvky: 330
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: Lyra Delos - spravil som si vianoce

Příspěvek od koudelka »

EAT Forte S a Graham Phantom 12"

...zatím se navzájem seznamujeme :)
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Lyra Delos - spravil som si vianoce

Příspěvek od Dieter Burmester »

Konecne nekdo, kdo ma rozum :clap: Digital je proti tomuhle uchcana slepa kolej :thumbup:
Dieter Burmester
PGH
Příspěvky: 3195
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Lyra Delos - spravil som si vianoce

Příspěvek od PGH »

Dieter Burmester píše:Konecne nekdo, kdo ma rozum :clap: Digital je proti tomuhle uchcana slepa kolej :thumbup:
Tak to teda ne! Špičkový digitál i analog jsou oboje paráda ale každý zni trochu jinak. Ale ten analog musí být o dost dražší aby tomu tak bylo.
aretax
Příspěvky: 3076
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Lyra Delos - spravil som si vianoce

Příspěvek od aretax »

PGH píše:
Dieter Burmester píše:Konecne nekdo, kdo ma rozum :clap: Digital je proti tomuhle uchcana slepa kolej :thumbup:
Tak to teda ne! Špičkový digitál i analog jsou oboje paráda ale každý zni trochu jinak. Ale ten analog musí být o dost dražší aby tomu tak bylo.
A to niekoľko násobne drahší !!!Granmofón + prenoska + predzosilňovač + kabeláž - každý kus stojí skoro toľko, ako kvalitný CD prehrávač.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
koudelka
Příspěvky: 330
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: Lyra Delos - spravil som si vianoce

Příspěvek od koudelka »

...to já bych zas tak úplně nesouhlasil, slyšel jsem i levná grama s příjemným zvukem, u CD jsem to štěstí neměl...ale možná jsem jen málo hledal :)
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
aretax
Příspěvky: 3076
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Lyra Delos - spravil som si vianoce

Příspěvek od aretax »

Vyskúšaj pomerne lacný elektrónkový CD prehrávač Cayin CD 17A, originál Čina, katalógová cena cca 2500 €. Naozaj veľmi príjemný zvuk. Porovnával som ho s niekoľko násobne drahšími strojmi a obstál na 1!
http://www.testberichte.de/preisverglei ... 36869.html
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
harley44
Příspěvky: 181
Registrován: 29 črc 2012 13:41

Re: Lyra Delos - spravil som si vianoce

Příspěvek od harley44 »

aretax píše:
PGH píše:
Dieter Burmester píše:Konecne nekdo, kdo ma rozum :clap: Digital je proti tomuhle uchcana slepa kolej :thumbup:
Tak to teda ne! Špičkový digitál i analog jsou oboje paráda ale každý zni trochu jinak. Ale ten analog musí být o dost dražší aby tomu tak bylo.
A to niekoľko násobne drahší !!!Granmofón + prenoska + predzosilňovač + kabeláž - každý kus stojí skoro toľko, ako kvalitný CD prehrávač.
Vidis a ja si myslim, ze naopak cd musi byt alespon 2x drazsi nez gramec a stejne bude hrat hur.
Franco Serblin Ktema - Accuphase C2450 + A75 - Esoteric K-05B - Melco N1 - Shunyata Triton V3 - Michell gyrodec - SME V - Koetsu black - Ear 88pb phono+Ear MC4 sut - Pioneer RT 909
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Lyra Delos - spravil som si vianoce

Příspěvek od adrian »

aretax píše:Vyskúšaj pomerne lacný elektrónkový CD prehrávač Cayin CD 17A, originál Čina, katalógová cena cca 2500 €. Naozaj veľmi príjemný zvuk. Porovnával som ho s niekoľko násobne drahšími strojmi a obstál na 1!
http://www.testberichte.de/preisverglei ... 36869.html
Pozeral som ten cd prehravac,kludne sa rozpis blizsie ku zvuku v osobitnom vlakne,nepocul si nahodou verziu mk2 ? Ako by to obstalo v porovnani s PrimaLuna Prolog Classic ? Pokial si pocul PrimaLunu, ako je na tom CD Premium seria?
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
aretax
Příspěvky: 3076
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Lyra Delos - spravil som si vianoce

Příspěvek od aretax »

Ja sa veľmi CD prehrávačom nevenujem - mám ho iba preto, aby som mohol počúvať nejaké CD, ktoré nevyšli na LP. Porovnával som ho s nejakým drahším Electrocompanietom, Meridianom a Levinsonom a obstál viac než dobre. Nechci odo mňa presné typy, lebo si ich nepamätám, ale boli 2-3 razy drahšie. Meridian a ML hrali presnejšie, ale Cayin mal príjemnejší zvuk. Bol "ľudskejší", nebol tak chladný a príliš dokonalý. Sú v ňom 4 ks elektrónky Sovtek, mechanika je perfektná. Keď pozriem dovnútra, tak je to umelecké dielo. Niektoré CD-čka mi hrajú skoro rovnako ako LP, hlavne ECM. Jedine čo mi na ňom vadí, je ten čínsky "svetelný cirkus", ale ten sa dá vypnúť. A ešte niečo . má výstup XLR aj cinch, ale cinch hrá lepšie.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Lyra Delos - spravil som si vianoce

Příspěvek od adrian »

aretax píše:Ja sa veľmi CD prehrávačom nevenujem - mám ho iba preto, aby som mohol počúvať nejaké CD, ktoré nevyšli na LP. Porovnával som ho s nejakým drahším Electrocompanietom, Meridianom a Levinsonom a obstál viac než dobre. Nechci odo mňa presné typy, lebo si ich nepamätám, ale boli 2-3 razy drahšie. Meridian a ML hrali presnejšie, ale Cayin mal príjemnejší zvuk. Bol "ľudskejší", nebol tak chladný a príliš dokonalý. Sú v ňom 4 ks elektrónky Sovtek, mechanika je perfektná. Keď pozriem dovnútra, tak je to umelecké dielo. Niektoré CD-čka mi hrajú skoro rovnako ako LP, hlavne ECM. Jedine čo mi na ňom vadí, je ten čínsky "svetelný cirkus", ale ten sa dá vypnúť. A ešte niečo . má výstup XLR aj cinch, ale cinch hrá lepšie.
A ako je na tom s detailami, s rozlisenim proti konkurencii?
Ospravedlnujem sa za OT
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
aretax
Příspěvky: 3076
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Lyra Delos - spravil som si vianoce

Příspěvek od aretax »

Detailov je tam dosť, ale skôr prevláda dynamika a plnosť hudby. Ja by som to prirovnal ako zosilňovač McIntosh oproti Classé. Hudba z Cayina znie mohutne, dynamicky a príjemne teplo, možno na úkor presnosti. Detaily tak nejdú do popredia, ale sú tam. Zvuk je skôr koncertný, ako audiofilský. Lepšie to popísať neviem.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Lyra Delos - spravil som si vianoce

Příspěvek od adrian »

aretax píše:Detailov je tam dosť, ale skôr prevláda dynamika a plnosť hudby. Ja by som to prirovnal ako zosilňovač McIntosh oproti Classé. Hudba z Cayina znie mohutne, dynamicky a príjemne teplo, možno na úkor presnosti. Detaily tak nejdú do popredia, ale sú tam. Zvuk je skôr koncertný, ako audiofilský. Lepšie to popísať neviem.
:thumbup:
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Lyra Delos - spravil som si vianoce

Příspěvek od jupol »

No, od tej Lyri a vianočnej radosti ste už poriadne ďaleko...
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Odpovědět