Přenosky

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
monte

Re: Přenosky

Příspěvek od monte »

Dal si práci se srovnáním. Nejvíc se mi líbila Audio Technica :thumbup:
monte

Re: Přenosky

Příspěvek od monte »

Když chcete změnit zvuk na gramu, tak jedině přenoskou. Já se vrátím po Vánocích na Goldring a budu opět v rockovém nebi. Každý má jiné zkušenosti, nároky. Jen můj názor, tzv. highend, referenční a já nevím co ještě, hrají jako ohlodaná kost :lol:, co se týká rocku.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Přenosky

Příspěvek od efičák »

Obrázek
Užívám si zvuku DAC v JVC i cinch z cdp Denon a říkám si, kam se vytratilo kouzlo mého analogu?
Staršina Akai 103 má lehké vůle jak v ramínku tak v ložisku, nabízí však pohodlí automatu což je dobrá věc. Něco mi nehrálo a já nemoh přijít na to co se děje.
Phono kvalitní předzesilovač po repasi Uher UPA200, Ortofon OM5e je kvalitní přenoska co na slušném LP umí dost, aby to potrápilo levnější cdp.
Nehrálo a nehrálo až sem vzal do ruky vodováhu... stydím se jak můžu položit gramec a nevyvážit ho!
Chvějka se dostala do správné polohy a hle! Je hudba.

OM5e je tolerantní, pro široké použití, na kapacitu necitlivá, čili libovolné phono a kabeláž jí potíže nečiní.
Zvuk se line libý, raduji se velmi neb sbírka je početná a Jazz z desky má navíc kouzlo rituálu. Užívám si otření antistatickým kartáčkem Blue Horizont o vydatnější hustotě vlasu i pevnějším kloubu držáku, čistím pečlivě hrot chvějky sametem i kartáčkem a kochám se velkým formátem obalu LP a jeho grafikou.

Našeptávač píše přes pc abych zkusil vintage přenosku Acutex 415. Řku však, že si ji šetřím na Teslu MC600Q s lehkým ramínkem jemuž je Acutex přeci lepším partnerem než těžkému ramínku s headschellem - hlavičkou z kovu.
Šeptal naléhá, :"dej tam Shibatu" !
Dobře vím , že hrot není vše, měl jsem Goldring GX1022 s Fritz Gygerem a nějak moc mě výsledek nenadchnul.
Daleko víc je sladění všech parametrů tak, aby nic netrčelo / nevadilo.

Když už to hraje tak dobře, proč to nevylepšit ?
Nemám druhou výměnnou hlavičku tak sundávám OM5e a urval se kolíček na konektor. Tisícovka v háji...
Raritní 30 let stará přenoska se zanoří do LP a pokojem se rozlehne nečekaná dynamika a detail dosud neslyšený !
Nadšeně poslouchám Quincy Jones aranže jazzpopového vizionáře s vynikajícím zvukem dobré LP z osumdesátých let. Nadšení je nevýslovné.
A pak začnou zpívat. Au!
Sykavky jako hrom. Zvýším přítlak , upřesňuji přesah za středový trn i oba nulové úhly k seřízení ale nic. Sykavek ubylo ale OM5e to není.

Zírám na počítač a lamentuju našeptávači, a jsem bez analogové hladkosti, vyrobil jsem si z gramce CDP !
Nevím zda je to nekompaktibilitou s phonem, kabeláží či ramínkem, ale Acutex 415 vylučuje poslech toho nejmilejšího co na gramofonu mám rád : lidského hlasu .
Ještě na starém ramínku Pro-Ject 9cc jež má 9 gr ef. hmotnosti hrála Acutex parádně, vypadá to na nějakou zdůrazněnou frekvenci vinou vůle v ložiskách ramene Akai, nebo nevím...

Ještě mám AudioTechnica 95e. Snad se jí nebude protivit delší kabeláž Cinch z gramofonu.
Ona ráda 100 - 150 pF. Jinak je líná a zatažená.

Jinak je audio fajn koníček. :-ss
Přenoska s hrotem Shibata nepatří na gramec nižší kvality s odslouženými léty. Domnívám se, že nacpat něco ultra kvalitního do komerce vyleze ve zvuku nepříjemně. Objednám si ložisko na MC600Q, třeba je to ramínko ok. Ale chtělo by to pořádný gramec s lehkým ramenem.
Ron ještě radí přilepit stylus k tělíčku aby nešel sundat.

Analog je fakt jen pro trpělivé a žere peníze.
:angel:
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Přenosky

Příspěvek od Mark Levinson »

No nejsou to krásné starosti? Skvělý popis :thumbup:, ano, audio je fajn koníček.
Po tomto popisu mám chuť pořídit analogovou větev.
Mark Levinson
Bond 007 alias Monte

Re: Přenosky

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Efiku, rýpnul jsi do Goldring, jenže je potřeba dobrého seřízení. Je lehká, tak jsem přidal závaží 3g přímo na ni, pak má asi 9,3g (Goldring1042), ideál pro moje ramínko. Jako jediná bez problému zvládne parametry zkušební desky. Nakonec nastavení síly na hrot podle desky nemá konkurenci. Myslím žádnou zkušební desku nemáš, nebo ano ?
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Přenosky

Příspěvek od efičák »

Bond 007 alias Monte píše:Efiku, rýpnul jsi do Goldring, jenže je potřeba dobrého seřízení. Je lehká, tak jsem přidal závaží 3g přímo na ni, pak má asi 9,3g (Goldring1042), ideál pro moje ramínko. Jako jediná bez problému zvládne parametry zkušební desky. Nakonec nastavení síly na hrot podle desky nemá konkurenci. Myslím žádnou zkušební desku nemáš, nebo ano ?
Analogová říše vyžaduje hluboký ponor a absolutní oddanost kterou ty všem aspektům dáváš Monte.
O Goldringu píšu právě jako o příkladu dobré, ne-li vynikající přenosky jež vystrčí růžky na sestavě jiných vlastností než ona potřebuje.
Zatím co tys přidal 3gr aby zazpívala, já se ošíval na ProJect RPM9, že trochu trčí. Nevěděl jsem si s ní rady.(2008)
Pak ji kolega nasadil na těžší ramínko s odnímatelnou skořepinou gramofonu Saba a bylo jasné, že Goldring GX1012 potřebuje své a tam je spokojená.
Nastavovací desku mám jen, Suprafonskou Stereofonii 2. Tam je test snímavosti raménka jen orientační.
Když mi kolega půjčil kvalitní nastavovací desku s frekvencema, nevěděl jsem co s ní bez překladu do češtiny nejlépe ještě do laičtiny.

Takže se opravuji, Goldring přenosky umí, dávat hrot kvality Fritz Gyger na MMku je dobré.

Obrázek
Zvuk dobrý - všechno dobré
Bond 007 alias Monte

Re: Přenosky

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

:thumbup: :thumbup: , nastavení síly na hrot se projevuje čistým tonem. Stačí posunout kamkoli a začne tón kolísat. Váhu dám jen ze zvědavosti a mám třeba 1,73 g. Normálně nejde přesně nastavit, prostě nevíš kolik.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Přenosky

Příspěvek od Vlado222 »

Tu -> http://www.hifi-voice.com/testy-a-recen ... -blue.html
som sa dočítal:
"...Málokdo si však uvědomí, že i když gramofon jako takový bude (snad kromě řemínku) naprosto v pohodě, nejcitlivější částí přístroje (vlastně ve všech smyslech toho slova) je přenoska, respektive její hrot.
Viděli jste někdy makro snímek hrotu, nebo dokonce video, kterak tančí ve vlnité drážce? Pokud ne, stačí jen chvíli hledat na internetu a vyskočí na vás desítky takových. V podstatě v nich uvidíte maličký hrot, kmitající jako o život údolíčkem plným různě velkých výběžků a překážek (tedy zaznamenané hudby). Právě při takto blízkém pohledu si konečně uvědomíte, že právě tento drouboučký a křehký konec přenosky je strašlivě namáhaný.
Takže co se stane, když budete den za dnem, měsíc za měsícem a rok za rokem jen hrát, hrát a hrát? Máte pocit, že nic? Ale to je skutečně jen pocit, protože pouze nevidíte opotřebení, kterým hrot trpí. Je navíc úplně jedno, jestli máte přenosku za stokoruny, tisícovky, nebo klidně za sto tisíc - po určitém a pro některého až překvapivě krátkém čase bude hrot potřebovat výměnu, po dalším čase možná bude stát za to vyměnit dokonce i celou přenosku.
Snad si právě teď kladete otázku, kdy nadejte onen Den D, kdy už přenoska bude na odpis. Vězte, že je to velice individuální. Řekněme, že dostupnější přenosky vám budou hrát rámcově stovky hodin, kolem 500 je rozumný odhad. Běžné přenosky mohou mít životnost dvojnásobnou, ty nejodolnější, pokud se o ně dobře staráte, pak mohou přežít i 2 000 hodin. Jenže pokud si přehrajete byť jedinou desku denně, i ta nejodolnější přenoska vám poslouží 5 let. V reálném světě to může být i deset, protože nebudete hrát každý den. Pokud ale vinylu propadnete, může to být v extrémním případně třeba i pouhý rok, zejména u zmíněných základních přenosek.
Životnost přenosek navíc poměrně razantně ovlivňuje i to, jak s ní zacházíte, zdali dodržujete výrobcem předepsané parametry (tedy například přítlak a další)s. Pokud ano, možná i prvních 1 000 hodin byste neměli zaznamenat žádné změny, za touto hranicí už ale zvuk pomalu "odchází". A co víc, jehla pak drážky začíná také "vyřezávat" a poškozovat, je tak rozhodně v zájmu posluchače pravidelně o přenosku pečovat."

Zaujalo mato. Aká je vlastne životnosť hrotu v prenoske? Je to tak ako sa píše vyššie? Akeé sú vaše skúsenosti?
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Přenosky

Příspěvek od aretax »

Dá sa diskutovať o počte odohraných hodín, ale v podstate to je presne tak, ako píše autor článku. Opotrebenie sa najprv prejaví na vysokých kmitočtoch miernym skreslením. Veľký vplyv na opotrebenie hrotu má chvejka. Čím je kvalitnejšia (pružnejšia), tým je lepšie vedenie hrotu v drážke a teda aj menšie opotrebenie.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Přenosky

Příspěvek od Dieter Burmester »

Zivotnost hrotu je dana (budeme-li predpokladat, ze vsechny hroty jsou z diamantu stejne kvality) predevsim tvarem hrotu. Nejpokrocilejsi tvary (S.A.S a.k.a. MicroRidge a.k.a. MicroLine, Ortofon Replicant 100 atd.) vydrzi nejdele, nebot maji nejvetsi stycnou plochu s drazkou. Naopak, takova koule a elipsa na tom bude vyrazne hure.
Dieter Burmester
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Přenosky

Příspěvek od aretax »

Dieter Burmester píše:Zivotnost hrotu je dana (budeme-li predpokladat, ze vsechny hroty jsou z diamantu stejne kvality) predevsim tvarem hrotu. Nejpokrocilejsi tvary (S.A.S a.k.a. MicroRidge a.k.a. MicroLine, Ortofon Replicant 100 atd.) vydrzi nejdele, nebot maji nejvetsi stycnou plochu s drazkou. Naopak, takova koule a elipsa na tom bude vyrazne hure.
Tvar hrotu určuje snímavosť prenosky. Ale životnosť...? (to asi nie).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Přenosky

Příspěvek od Dieter Burmester »

No vidis, prave ses dozvedel neco noveho. Proste se smir s tim, ze to tak je :thumbup:
Dieter Burmester
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: Přenosky

Příspěvek od rOn »

Je to tak, najväčší vplyv na životnosť má práve typ a kvalita výbrusu diamantu a veľkosť styčnej plochy. Z pohľadu majiteľa potom čistota dosiek a hlavne správne nastavenie geometrie prenosky.

Cantilever (chvejka) nemá byť v žiadnom prípade pružný, ale naopak čo najviac rigidný a s čo najmenšou hmotnosťou. Preto sa i u najlepších prenosiek používali materiály ako beryllium, borón alebo rubín/safír.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Přenosky

Příspěvek od efičák »

Kolikrát se mi už stalo že jsem oddělal chvějku přenosky ?
Ratolest se zeptala zda může uklidit prach z gramofonu. Je už ve věku kdy chápe co je aplikace, tablet, počítač , televize, 3D filmy a podobně, ale že se chvějka neutírá to mu ušlo.

Byla to raritní přenoska Ortofon MC10 Supreme s báječným rozlišením a opulentním basem. Jak ušlechtilý a do mého vkusu zapadající zvuk ! Trochu retro, malinko pomazlený zvouček.Špičková neutralita jak umí Quintet Black to není pro mě....

Sladění s ramínkem japonského gramofonu dopadla na výbornou.
Vše bylo připraveno pro dlouhé léta spokojeného opájení se můzou hudební. My zkušení víme, že jen dobrá přenoska nestačí, potřebuje ruky podání sladěným ramínkem a zvláště v případě MC přenosek s nízkým výstupním napětím ještě moc dobré phono.
To vše bylo splněno. S postupným rozehráváním bylo znát, že přenoska je vyšších kvalit než gramofon.

Byla a není. Raritní kousek je sice vyroben a prodán v roce 2012, ale to proto, že Ortofon držel skladem pár kusů. Vyrábět se nebudou.
Mám jednu MM přenosku s lepším hrotem Shibata, ale nemám pro ni velmi lehké ramínko, na onom používaném gramofonu zní přenoska suše, pro mne nehudebně.

https://www.flickr.com/photos/hoopsonto ... otostream/

https://www.flickr.com/photos/hoopsonto ... otostream/

O víc než polovinu levnější přenoska PRo-Ject Pick it Lo je také MC s nízkým výstupním napětím, ale ona synergie a pocit drahé kvality tak potřebný pro hifistovo spokojené poslouchání tam pro mne není.
Než uplynula delší doba a umožnila zapomenout na temperované střední a vysoké tóny doplněné ne zcela neutrálními ale bohatými údery na buben či brnkání na basu MC 10 Supreme, dochází na "kalibraci" ucha ne novou Pick it MC1 Lo.

Dostupná přenoska PJ v Ortofonu vyrobená pro uhlíková ramínka firmy z Litovle zní lehce sušeji (v mém stereu) ale rozdíl bych odhadl tak na 10%.
Pick it si tak neprozvání prostor strunnými nástroji, klasická nemá ten dozvuk prostoru pořízeného mikrofony je více konkrétní a "stručnější"..
Rozlišení středů je výborné mé phono umí doporučených 10 Ohmů a navíc vintage phono Yamahy CX70 překoná i externí speciální výrobky za značné částky.
Jsem za to rád protože klasická sice není tak noblesní a ušlechtilá, ale Jazz hraje super s důrazem na dechové nástroje.
Swing naléhavě proudí měniči, dynamika je dostatečná a vcelku můžu vyjádřit spokojenost, třeba dnes uplynula 4 hodinová seance s alby Jazzu a Swingu příjemně.
Přenoska by jistě ožila na 9" uhlíkovém ramínku Pro-Jectu, ale já miluji retro gramec s výměnou hlavičkou na přenosku a plně automatickou obsluhou.
Analog je celoživotní výzva k hledání iděálu a já vím, že přesnost a špičkové parametry nejsou můj cíl.
Vintage, jistá opulentnost a retro mi svědčí.

Obrázek
Zvuk dobrý - všechno dobré
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Přenosky

Příspěvek od Vlado222 »

Zaujímavé čítanie o prenoskách :thumbup: -> http://www.audiodrom.cz/recenze/jak-to-vidime/513.html
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Přenosky

Příspěvek od efičák »

Na amerických stránkách značky Sumiko jsem našel 2 novinky.

http://www.sumikoaudio.net/en-us/our-br ... evo-iii-lo

Jakpak asi hraje ?

http://www.sumikoaudio.net/en-us/our-br ... ackbird-lo
Zvuk dobrý - všechno dobré
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

přenoska

Příspěvek od martinowsky »

Ahoj všichni. Jistě zde podobné téma existuje. Ale nechce se mi hledat. Mám pocit že moje Ortofon m2red odchází. Nejsem žádný LP odborník. Ale fnd starších desek. Nostalgie. No prostě konzerva. Desky mam sice vyprané, ale po jednom zásahu dítěte a 4 letech provozu mam pocit, spíše jistotu, že ke střetu desky značně zkresluje. Hlas je plechový a tak. Otázka proto zní. Za co vyměnit? Gramofon je obyčejný Project 1.3. Vím že je ten dotaz z těch úplně blbych. Ale třeba někdo měnil stejně. Dík.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: přenoska

Příspěvek od lubin »

Obyčejná AT95e mě i po lepších Ortofonech udělala na levném PJ obrovskou radost. Stojí pár stokorun a tak se přímo nabízí , třeba jen k vyzkoušení....
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: přenoska

Příspěvek od efičák »

martinowsky píše:Ahoj všichni. Jistě zde podobné téma existuje. Ale nechce se mi hledat. Mám pocit že moje Ortofon m2red odchází. Nejsem žádný LP odborník. Ale fnd starších desek. Nostalgie. No prostě konzerva. Desky mam sice vyprané, ale po jednom zásahu dítěte a 4 letech provozu mam pocit, spíše jistotu, že ke střetu desky značně zkresluje. Hlas je plechový a tak. Otázka proto zní. Za co vyměnit? Gramofon je obyčejný Project 1.3. Vím že je ten dotaz z těch úplně blbych. Ale třeba někdo měnil stejně. Dík.
Líbí se mi žes nezavrhnul LP a obdivuji Tě, že vydržíš 4 roky s přenoskou. Dotaz je zajímavý, příkladná vinylová audiofilie. :razz:
Ortofon 2M Red je velmi tolerantní přenoska s zvukem co se neoposlouchá, což potvrzuje ten dlouhý čas spokojenosti

RPM1 se podceňuje, spíš bych ho řadil do střední kategorie PJ. Tam se nově zařadil s cenou modely RPM Carbon. Celokovové ramena RPM má "modrou krev" a dobře hraje i MC Lo přenoskama. Ale otěch nebudu psám, máš MM phono, tudíž lze počítat s MM a MC Ho.

KDyž si prohlédnu fotky vidím skleněnou polici pod gramcem a neznámý materiál středového závaží. :-?
Dle mých zkušeností u kamarádů, je jakákoli dřevěná, MDF, kamenná či umělohmotná podložka pod gramcem lepší než sklo. Doporučuju alespoň nožičky s nějakým tlumením, jaké máš pod repro Dynaudio. Teda podle mého ucha. Reaguju na ten "plechový zvuk" co píšeš v citaci.

Obrázek

Materiál středového závaží je doufám nemagnetický ?? Ocelový puk by mohl ovlivňovat MM systém přenosky podobně, jako kovové, asi ocelové šroubky u přenosky, které mne u Goldringu 1012 velmi potrápily, než sem sehnal hliníkové.

Hrot 2M Red by stačilo vyměnit a máš to bez seřizování, (není-li náhodou posunutá) napadá mne jen použít 2M Blue s ještě rafinovanějším zvukem a silněji zahraným basem. :ymdevil:
Masivní diamantový hrot není jen nalepen na kovovou náhradu jako 2M Red, ale to to kus nerostu s rafinovaným výbrusem eliptického tvaru a následným leštěním. Tím šetří drážku a nezvyšuje povrchový hluk.
Oproti 2M Red jde 2M Blue do drážky LP trochu hlouběji. To se projeví právě u Tvých archivních desek ohraných zpravidla sférickými hroty Tesla či jiných v ČSR dostupných přenosek.

http://www.vinylengine.com/turntable_fo ... hp?id=3254

Lubin má dobrou zkušenost, Audiotechnica 95e, s co nejkratším signálovým kabelem pro lepší dynamiku přes CA Azur 650P. A dokonce v pohodě přežil změnu stylusu z Fritz Gyger 70 na elliptickou AT95. Tak kde je pravda se neví. Je to hódně individuální.
Mám MMku Acutex s Shibatou na hrotu a neumím to poslouchat, neboť ona přenoska je vyrobena na lehké ramínka s ef. hmotností pod 10g.
Takové nemám tudíž se japonka projevuje ostře až "plechově" s giliardami detailů na úkor celku.
Zvuk dobrý - všechno dobré
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: přenoska

Příspěvek od martinowsky »

Dík za info chlapi. Zavazi je nerez. Změnu s nim a bez něj jsem nezaznamenal. Stolek je dřevo masiv na hrotech a přes filc položené sklo. O nějaké podložce jsem už uvažoval, ale musel bych zvedat televizi na zdi což se mi nechce. To zkreslení je u některých starších desek hodně slyšet a u některých vůbec. Tak proto ten dotaz zda se to da eliminovat. Prenoska pohla není a dcerka mi jednou potáhla rameno přes desku. Minuly tyden. Tak nevím zda není ohla jehla. Okem to nepozoruji. Co prenosky od Regy? Nejsou drahé ale zkušenosti nevím. ??? Předek gramo je CA 651p a umí i MC. To je ale pro mne myslím zbytečne.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: přenoska

Příspěvek od martinowsky »

Co Sumiko?
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
reta
Příspěvky: 21
Registrován: 30 zář 2014 21:44

Re: přenoska

Příspěvek od reta »

Sumiko, doporučuji mám Blue point EVO III naprostá spokojenost. Nedovedu popsat její kvality tak jak by to dokázal efičák, proto se omezím na konstatování firma Sumiko - přenosky dobrý.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: přenoska

Příspěvek od lubin »

V přenoskách jsou obrovské zvukové rozdíly. Pokud, ještě před potížema, jevila se Ortofonka vyváženě, brousil bych pořád v jejich řadách. Tu AT95e jsem nabízel pro to, že i při nižším rozlišení byla schopna dávat u mě stejně živý a emocionálně napnutý zvuk, jako Ortofon RED. Není tak přesná a detailní, ale má velmi dobrý přístup k hudbě jako celku a co se týče středů, celkového jasu a vyváženosti, poskytuje v tom pravém analogu už potěšující kvalitu a bezstarostnost při poslechu.
Sumiko mám slíbené na půjčení (také hledám), ale prošla mě teď rukama přenoska MM, ne z nejlevnějších a pro mé uši prohrála s tou levnou AT95e.
Mimochodem, Redce se podobala ještě trochu AT120, kterou jsem také měl, ale AT umí lépe prostor (patrně kvůli výrazně lepším přeslechům v kanálech).
_LUB7529.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: přenoska

Příspěvek od MB »

Na malom Linn-e mám Sumiko BluePoint 2, povodne som ju nechcel, ale "ukecal" ma Renown a nič lepšie si na ten gramec neviem predstaviť, parádny zvuk s Pro-ject PhonoBox RS na mojich starých LP s hardrockom ma každý deň prekvapuje. Niekedy nemám chuť ani zapínať Kuzmu, ten zvuk lacnej MC HO Sumiko je kúzelný. Ale celkovo musím povedať, že mňa asi najviac bavia japonské prenosky. Takisto si myslím, že AT-95 je parádna voľba, sám ju mám doma ako rezervnú.
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: přenoska

Příspěvek od martinowsky »

Nechci nic drahého. Na to nemám ani sestavu ani Lp. Na tu Blue point jsem se díval. Ještě bych snesl info zda má někdo zkušenosti s Pearl?
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: přenoska

Příspěvek od fox »

Měl jsem ji kdysi. Její zvuk se mi nelíbil.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Bond 007 alias Monte

Re: Přenosky

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

SUMIKO PEARL JE V CENOVÉ KATEGORII HODNĚ DOBRÁ , perfektní basy, určitě lepší jak Ortofon, sedí ji delší ramínko. https://youtu.be/j5ppe-ko3xw , gramec jsem neměl prodávat, blbec ...
stažený soubor.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Přenosky

Příspěvek od Mark Levinson »

(Edit by ML)
Spojil jsem obě vlákna na stejné téma i se stejným názvem.
Mark Levinson
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Přenosky

Příspěvek od martinowsky »

Co přenosky Nagaoka ? Nějaké postřehy?
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Přenosky

Příspěvek od martinowsky »

KDyž si prohlédnu fotky vidím skleněnou polici pod gramcem a neznámý materiál středového závaží. :-?
Dle mých zkušeností u kamarádů, je jakákoli dřevěná, MDF, kamenná či umělohmotná podložka pod gramcem lepší než sklo. Doporučuju alespoň nožičky s nějakým tlumením
Ahoj Efičáku. Antirezonanční deska pod gramec je ve výrobě. Takový můj malý nápad a projekt nic světového, tak uvidíme. Ještě to bude chvíli trvat. Jináč jsem už asi psal, že celý rack stojí na hrotech. Středové závaží taky zvažuji vyměnit. Co se týče přenosek zvažuji Sumico Pearl a Ortofon m2 Blue. To snad rozlousknu během ledna. Nehodlám kupovat jiný gramec. Ani investovat tisíce do přenosky. Jen v dané třídě zkusit vytáhnout maximum. Děkuji každopádně za jakoukoli radu, nápovědu, kritiku.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Přenosky

Příspěvek od Dieter Burmester »

Středové závaží taky zvažuji vyměnit...
Paklize by mela byt rec o stredovem clampu, doporucuji mrknout zde: http://www.pathewings.com/offer/clamps/ Da se to poridit snadneji na eBay - dokonce tam casto vyrobce spoustu fungl novych kusu prodava drazbou, takze kdyz ma clovek stesti, da se oproti Buy It Now cene vyrazne usetrit. Mam tri kusy ruznych hmotnosti a vsechny u mne maji vetsi zvukovy prinos, nez treba origos Transrotor clamp nebo ta blbost od Michella, se kterymi jsem je na Zet1, Marantz TT-15 nebo Clearaudio Concept MC gramci porovnaval :thumbup:
Dieter Burmester
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Přenosky

Příspěvek od Vlado222 »

Dobrý výber prítlačných stredoviek je aj tu :thumbup: -> http://www.tophudba.sk/oddelenia/prislu ... -stredovky
Bond 007 alias Monte

Re: Přenosky

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

tato přenoska AT440 Mla se mi líbí, hodně lidí ji používá, sice nepoznám, jestli vložil zvuk z něčeho, ale hraje OK

https://youtu.be/Eed5cvy_7EY
Bond 007 alias Monte

Re: Přenosky

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Přenosky

Příspěvek od efičák »

Bond 007 alias Monte píše:tato přenoska AT440 Mla se mi líbí, hodně lidí ji používá, sice nepoznám, jestli vložil zvuk z něčeho, ale hraje OK

https://youtu.be/Eed5cvy_7EY
Noblesní video. S tím pressem mě dostal. Ale co, i instantní káva má své kouzlo jistoty vždy stejné chuti a navíc je bezúdržbová. :-)
Taky mi nepřijde že je to skutečně zvuk toho gramce.

AT440 mi přijde jako více detailní díky brusu kamínku na chvějce. AT bývají citlivé na délku kabelu a phonu. Pokud je v tom DJ gramci zabudované phono, mohlo by to být plus. A teď jeden můj pocit, AT hrají lépe na těžkých kovových ramínkách - zdá se mi. Na lehounkém 9gramovém PJ může ten detail a přesnost způsobit ztenčení a zeštíhlení zvuku které nemám rád.

Pořizovací cena AT440 soutěží s 2M Blue který má jen masivní leštěný eliptický hrot.
Já považuju 2M Blue za excelentní přenosku nenáročnou na seřízení. Její zvuk je relaxační a rafinovaný. Nezklame s klasikou. Podání vokálů je oduševnělé. CHtělo by to přímé srovnání obou přenosek na stejném gramci nejlépe s headschelly. Podmínkou je nabídnout AT těch 10-200 pF zátěže. Jinak by nezazářila jak umí.

Gramce jsou velmi pocitářská oblast a všechno má vliv. Co se nelíbí mi, to je jinému zdrojem radosti. Od té doby co mám aparátek s nízkým zkreslením více na přesné straně, velmi vnímám omezené možnosti gramce. Nebýt naprosté dominance na deskách klasické hudby oproti levnému digitálu především na nahrávkách s nízkou úrovní hlasitosti, pohrával bych si s myšlenkou zrušit tu draze získanou sbírku LP.
Ale když mi naposled udělal radost Beethoven s operou Fidelio od Bernsteina nahranou, neumím si představit, že bych totéž poslechl na cd.

Obrázek


Obrázek
Zvuk dobrý - všechno dobré
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Přenosky

Příspěvek od aretax »

Vlado222 píše:Dobrý výber prítlačných stredoviek je aj tu :thumbup: -> http://www.tophudba.sk/oddelenia/prislu ... -stredovky
Mne sa najviac osvedčila táto: http://www.bfly-audio.de/produkte/produ ... ehoer.html Potlačením rezonancií platne sa celý zvuk počuteľne prečistil a všetko znie jasnejšie a precíznejšie. Jednotlivé nástroje napr. v orchestri sú lepšie rozlíšiteľné, aj basy a výšky dostali výraznejšie kontúry. Skúšal som ProJect, Thorens, ku gramofónu mám EAT, ale táto má najväčší zvukový prínos.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Bond 007 alias Monte

Re: Přenosky

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Efiku, ta stará vydání na rychlosti 45, něco fantastického. Myslím, neexistuje CD, které by vinyl s touto kvalitou přehrálo. Ono se desky vydávaly pro radia, jako super kvalitní singl. Mám myslím deset kousků.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Přenosky

Příspěvek od efičák »

Tak se mi rozehrála přenoska.
Po 50 hodinách musím uznale pochválit nenápadnou šedou myšku Pro-ject Pick it MC-1. MC LO přenoska s běžným eliptickým hrotem a excelentní cenou. Upozorňuji že se doprodává, neboť stránky PJ propagují pouze poslední model 2M Silver.

Vyvinuli ji Ortofon technici na uhlíkové ramínka PJ. U mne je na klasickém starém eskově zahnutém celokovovém ramínku s vyšší efektivní hmotností. Já mám takové ramínka rád, protože mám pocit, že víc "dohrávají" a tvorba tónu je podobná mému ideálu.

V dostupné ceně je takový protimluv, protože to vybízí k použití na levných sestavách a především lacinných předzesilovačů MC-LO.
V tom může nastat zklamání, neb 0,5 mV požaduje velmi kvalitní zesílení a to se moc levně udělat nedá.
V nových krabičkách se to dle mé zkušenosti daří Phono boxu S.

S retro předzesilovačema to bývá lepší. Má Yamaha MX-70 má phono přes půl krabice a je velmi kvalitní, především co se dynamiky týká. Pick it umí a právě mých pár špičkově nahraných desek pocitově předbíhá ty digitální průměrné.

Deska LP s písněmi z muzikálů od Placida Dominga je ve zpěvu tak strhující, že tohle prostě na cd nemám. Veškeré vokální nahrávky vyniknou, Matoušovy pašije pulsují mnohým masem na kostech.. :-) Zvuk je tělnatý a plný a nízká cena se oproti highendovým MC-kám projevuje jen v lehčích basech a takovém tom dozvuku ze sálu, který je zaměněn za přímý zvuk do mikrofonů.

Mé druhé phono, starý stroj z diskrétních tranzistorů má na vstupu MC vysokou vstupní impendaci, obvyklých 100 Ohmů a to se Pick it MC-1 moc nelíbí.
Možná by pomohlo odpor přepájet ? Ale na to já nemám pobočníka :-) můj oblíbený elektrotechnik ke mně přestal docházet na pravidelné pájecí večírky, protože toho má dost z práce a sám uvíznul na sluchátkách...

Yamaha má vřažen 10 Ohmů odpor a to je to pravé pro přesnost a lineárnost zvuku.
Vyzývám všechny majitele ramínek s odnímatelnou hlavičkou na přenosku, kteří chtějí získat první zkušenost s MC-LO aby využili tenčících zásob přenosky dobré vůle. Na rock dobrou MM a klasickou či vokální muziku s Pick it MC-1.
Dejte pozor na záměnu s MC HO, vysokým výstupním napětím, která je také vybíravá na phono, protože potřebuje vyladit kapacitu a zapojuje se k MM phonům.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Přenosky

Příspěvek od Dieter Burmester »

No a kdyz tedy v prvnim odstavci uvadis, ze se neprodava, a zaroven v odstavci poslednim vyzyvas, at ji vyzkousime, kde ji lze poridit?
Dieter Burmester
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Přenosky

Příspěvek od efičák »

Dobře, oprava, díky Dietře.
Na skladech v obchodech ji mají, staré zásoby. OK?
:thumbup:

http://www.audiofriend.cz/analog/prenos ... c-1--.html

Doporučuju k gramcům RPM1 a všem jejím modelům. Tam hraje velmi hezky. Jde hlavně o můj oblíbený styl klasická a vokální hudba. Na Rocku by mohla zdůraznit některé trochu nepovedené nahrávky.
Hrot je obyčejný, čili dynamicky omezené Suprafonky Pantonky a Balatonky nevyniknou.

Vím, že tohle je HEF a lépe by bylo psát o přenoskách od 10t. Kč nahoru, kde už je opravdu vytažený i dech harfistek....

Podobně se PJ povedlo spolupracovat s Grado, kde model Prestige Silver a Prestige Gold se jmenoval Project K4 a K6.
Také byly zvýšeny gramáže přenosky pro uhlíkové ramínka. A hrálo to moc hezky a levně.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Odpovědět