Přenosky

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
JAPEX

Re: Přenosky

Příspěvek od JAPEX »

lidumil píše:Nemáte někdo zkušenost s přenoskou AT 33Sa? Docela by mě zajímala, vzhledem k tomu, jak skvěle hraje AT 20SLa, čekal bych zase posun.
Myslím, že bude hrát parádně, jako ostatně většina a-t. Ale pozor na její šířku, aby na konci desky nenarážela do clampu.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Přenosky

Příspěvek od YamahaMan »

Ahojte,
nadviažem na toto vlákno a poprosím Vás o radu pri výbere novej prenosky na moje gramo DUAL CS5000
Momentálne "dosluhuje" Ortofon OM20
Nebránim sa ani MC prenoskám, nakoľko mám predzosilovač aj na MC a možno v budúcnosti by som to riešil step up trafom...
Cenové rozpätie 500 - 1000,-€
V užšom výbere z MM je Ortofon 2M Black vs. Ortofon OM 40
Majú skoro rovnaké vlastnosti ale rozdiel skoro 200,-€ v prospech 40-ky
Z MC to je Sumiko Blue Point No.2 vs. hana ML/MH

Ak máte niekto konkrétne skúsenosti s uvedenými alebo aj inými prenoskami, rád privítam Vaše rady a skúsenosti.
Ďakujem!
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Přenosky

Příspěvek od efičák »

MilanP. píše: 27 srp 2019 19:36 Ahojte,
nadviažem na toto vlákno a poprosím Vás o radu pri výbere novej prenosky na moje gramo DUAL CS5000
Momentálne "dosluhuje" Ortofon OM20
Nebránim sa ani MC prenoskám, nakoľko mám predzosilovač aj na MC a možno v budúcnosti by som to riešil step up trafom...
Cenové rozpätie 500 - 1000,-€
V užšom výbere z MM je Ortofon 2M Black vs. Ortofon OM 40
Majú skoro rovnaké vlastnosti ale rozdiel skoro 200,-€ v prospech 40-ky
Z MC to je Sumiko Blue Point No.2 vs. hana ML/MH

Ak máte niekto konkrétne skúsenosti s uvedenými alebo aj inými prenoskami, rád privítam Vaše rady a skúsenosti.
Ďakujem!
Ahoj MilaneP, to je zajímavý dotaz, přesně na téhle hranici : MM/MC je hodně kolegů.
U MC HO se stírá hranice mezi lepší MM a provedení MC s vyšším výstupním výkonem. Řekl bych, (opravit prosím) že s neozkoušenou kombinací se můžeš dočkat nějakého zajímavého zvuku, ale MC LO za 1000 euro zahraje všechno, co v tom pokojíku je. Od elektriky, ložiska, talíře, ramene, kabeláže a přinutí tě ke koupi step up trafa, nebo dražšího MC phona. A když tutéž přenosku uslyšíš na lepší sestavě, zjistíš jako já, že je to plýtvání penězi.

Na Dualy jsou tu zkušení uživatelé a tento svět značky má své speciální zkušenosti. Například dynamický přítlak některých modelů ramínek hraje výborně i s levnýma MM.



Podpořím tě ve výměně "doteku". :angel:
CS5000 se prodával s s Ortofon OM20. Věřím, že koupě hrotu OM40 zvuk velmi vylepší a nebude to klást tak velké nároky na seřízení přenosky ve všech rovinách a především VTA. Shibata je nelítostná a bez pomoci nastavovací desky a přesného azimutu a antiskatingu ,nedává svůj potenciál.

Seženeš-li výměnný stylus Ortofon OM40 Fine Line, bude zachováno sladění přenosky s ramenem. Další hodnoty se pečlivě nastavit dají, i s pomocí šablony a návodu od Rowinga.

Trochu mi unikl Zabinyho příspěvek , jež je světlonošem analogové myšlenky, budiž svatořečen a chvalořečen všemi milci hudebního libida.

viewtopic.php?f=21&t=5998

Zde za pomoci hezké a přesvědčivé slečny nastavíte ten základ. Překladač pomáhá titulkama, úžasná doba na studium.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Přenosky

Příspěvek od YamahaMan »

efičák píše: 03 zář 2019 14:16 Ahoj MilaneP, to je zajímavý dotaz, přesně na téhle hranici : MM/MC je hodně kolegů.
U MC HO se stírá hranice mezi lepší MM a provedení MC s vyšším výstupním výkonem. Řekl bych, (opravit prosím) že s neozkoušenou kombinací se můžeš dočkat nějakého zajímavého zvuku, ale MC LO za 1000 euro zahraje všechno, co v tom pokojíku je. Od elektriky, ložiska, talíře, ramene, kabeláže a přinutí tě ke koupi step up trafa, nebo dražšího MC phona. A když tutéž přenosku uslyšíš na lepší sestavě, zjistíš jako já, že je to plýtvání penězi.

Na Dualy jsou tu zkušení uživatelé a tento svět značky má své speciální zkušenosti. Například dynamický přítlak některých modelů ramínek hraje výborně i s levnýma MM.



Podpořím tě ve výměně "doteku". :angel:
CS5000 se prodával s s Ortofon OM20. Věřím, že koupě hrotu OM40 zvuk velmi vylepší a nebude to klást tak velké nároky na seřízení přenosky ve všech rovinách a především VTA. Shibata je nelítostná a bez pomoci nastavovací desky a přesného azimutu a antiskatingu ,nedává svůj potenciál.

Seženeš-li výměnný stylus Ortofon OM40 Fine Line, bude zachováno sladění přenosky s ramenem. Další hodnoty se pečlivě nastavit dají, i s pomocí šablony a návodu od Rowinga.

Trochu mi unikl Zabinyho příspěvek , jež je světlonošem analogové myšlenky, budiž svatořečen a chvalořečen všemi milci hudebního libida.

viewtopic.php?f=21&t=5998

Zde za pomoci hezké a přesvědčivé slečny nastavíte ten základ. Překladač pomáhá titulkama, úžasná doba na studium.
Ahoj Efičáku a VELKÁ VĎAKA za tvoj názor a príspevok!
Áno, čítal som posledné dni fóra a hodnotenia na tú Ortofon OM40-ku /resp. Super OM40/ a vychádza mi to za rozumné peniaze 300 - 350,-€ ako
najlepší kompromis ceny a kvality. Čo sa týka toho nastavenia, máš pravdu - je na 99 percent identická s OM20
Je jediný protikandidát /tiež MM/, o ktorom predajca píše, že dosahuje kvality zvuku lepśích MC prenosiek za cenu cca. 600,-€, čo nie je vôbec zlé
ale s nastavením by som sa asi dlho potrápil. Jedná sa o Nagaoku MP300 resp. MP500, tá je ešte o stovku drahšia.
S Dualom som MAX spokojný, jedine mi vadí, že nemá výstup na chinch-e a je zapojený priamo z ramienka /nemôžem dať lepšiu kabeláž/...

Nech ti to hrá k spokojnosti!
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Přenosky

Příspěvek od efičák »

Milane, to je shoda !
Právě přemlouvám Nagaoku MP-15, aby hrála a ohřívala zvuk klasiky, jež mé číslicové zdroje moc neumí. Baroko, to předivo zákonitostí polyfonie a umění Fugy předává gramofon s vřelostí kterou potřebuji.
Kde je zakletá krása Lipských mistrů z horších nahrávek LP Eterny? Nač je mi vyšší hustota datového toku terabajtového disku, když to nahráli holanďané nebo v Anglii, což až na výjimky nemá ten perfekcionalistický smysl pro tempo a jazyk, vyplývající z autorova záměru hovořit k širokým vrstvám jejich zhudebněným jazykem.

Nagaoka mi vrací radost z klasiky a starého Jazzu nahrávek od 50 let. Je možné, že to zkreslení doplňuje, co mikrofonová membrána nemůže zachytit a levné sestavy nevyzáří. Píšu tu za klub hifi členů pod trpělivou shovívavostí HEF, protože i chudí chlapci co očumujou Porsche, si jednou mohou koupit zánovní slušnou Fábii. :cool:
Obávám se že nemám dost dobrý aparát k tak dobrému zdroji, jako je MI přenoska MP-15. Má trochu vřelý zvuk s dobrým detailem. Je lepší než Grado Gold, barvy není tolik, že by změnila nahrávky do stejna.
Avšak než začala hrát, skápla krůpěj potu neb headschell byl lehký. Až masivní odlitek s porcí váhy navíc, ji zatlačil do chvějky a vyloudil ten plný zvuk.
Vetšina Dualů má lehká ramínka. Ortofony OM jsou velmi tolerantní, provázely mě od začátků s Teslama a podají dobrý výkon s většinou lehkýh a středních ramen.

Nagaoka MP-300 má lepší chvějku, boron je lehčí a pevnější než sebelepší hliníková slitina i vylepšeného kónického tvaru zpevněná žíháním. To ale není vše. Na nevhodném lehkém ramínku bude i při správném přítlaku hrát hubeně.

Půjčená MM přenoska Shure V15 pro T4P uchycení měla právě chvějku z boronu a hyper eliptický hrot s malým poloměrem. Detail byl ohromující, zvuk rychlý jako MC, ale na středně těžkém ramínku se trápila. Nyní je na lehkém tangenciálním hořčíkovém rameni s elektronickým přítlakem a hraje famfárově.

Milane, sázka na jistotu je OM-30, OM-40, protože už Fine line či FG 70 je výborný hrot a tělíčko mi přijde pro ten model Dualu přiměřenější.
Nové vodiče ramínka nic nezkazí, ale také to není vždy lepší. Cinch na lepší kabel určitě ano, jen testy vlivu kapacity různou délkou a vlastnostmi phono kabelku mohou překvapit. OM má velký rozptyl zátěže, není tak citlivá, jako MM Audiotechnica a Sumiko BP2.

Dobře vyber. (*)
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Přenosky

Příspěvek od YamahaMan »

Aleši, vidím že sa zhodneme vo viacerých bodoch a máš hodne skúseností :thumbup:
Vďaka za vyčerpávajúce rady a skúsenosti!
Od grama ku predzosilovaču mi stačí pol metra, takže rozptyl záťaže by mal byť v pohode.
Pôjdem do tej OM40, potom napíšem poznatky...
Ešte raz VĎAKA!

Ps.: prikladám tabuľku charakteristiky OM prenosiek:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Přenosky

Příspěvek od aretax »

Milan, ja vidím, že rozdiel medzi OM30 a OM40 je veľký a spočíva v hrote. OM40 má r/R 5/70 a OM30 8/40, teda OM40 má podstatne menší polomer zaoblenia, je "ostrejšia" a lepšie zapadne do drážky, čo sa musí prejaviť lepšou snímavosťou a menším praskaním pri starších LP. Jednoznačne musí hrať výrazne lepšie.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
raskod
Příspěvky: 129
Registrován: 10 kvě 2014 17:05

Re: Přenosky

Příspěvek od raskod »

Možno blbá otázka, ale rozohráva sa aj prenoska, alebo tak ako na začiatku, tak už bude hrať stále ? Nemyslím pravda po 2000 hod :lol:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Přenosky

Příspěvek od Dieter Burmester »

aretax píše: 03 zář 2019 19:35 Milan, ja vidím, že rozdiel medzi OM30 a OM40 je veľký a spočíva v hrote. OM40 má r/R 5/70 a OM30 8/40, teda OM40 má podstatne menší polomer zaoblenia, je "ostrejšia" a lepšie zapadne do drážky, čo sa musí prejaviť lepšou snímavosťou a menším praskaním pri starších LP. Jednoznačne musí hrať výrazne lepšie.
Proc myslis, ze by OM40 mela mene praskat a jeste zrovna na starsich deskach?
Dieter Burmester
JAPEX

Re: Přenosky

Příspěvek od JAPEX »

Ano rozehrává, obvykle 40-50 hodin. Někdy to i výrobce napíše do manuálu.
harley44
Příspěvky: 180
Registrován: 29 črc 2012 13:41

Re: Přenosky

Příspěvek od harley44 »

MilanP. píše: 27 srp 2019 19:36 Ahojte,
nadviažem na toto vlákno a poprosím Vás o radu pri výbere novej prenosky na moje gramo DUAL CS5000
Momentálne "dosluhuje" Ortofon OM20
Nebránim sa ani MC prenoskám, nakoľko mám predzosilovač aj na MC a možno v budúcnosti by som to riešil step up trafom...
Cenové rozpätie 500 - 1000,-€
V užšom výbere z MM je Ortofon 2M Black vs. Ortofon OM 40
Majú skoro rovnaké vlastnosti ale rozdiel skoro 200,-€ v prospech 40-ky
Z MC to je Sumiko Blue Point No.2 vs. hana ML/MH

Ak máte niekto konkrétne skúsenosti s uvedenými alebo aj inými prenoskami, rád privítam Vaše rady a skúsenosti.
Ďakujem!


Mam luxusnejsi verzi petitisicovky Dual goden1 s 2M black. Muzu doporucit,hraje to slusne.
Franco Serblin Ktema - Accuphase C2450 + A75 - Esoteric K-05B - Melco N1 - Shunyata Triton V3 - Michell gyrodec - SME V - Koetsu black - Ear 88pb phono+Ear MC4 sut - Pioneer RT 909
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Přenosky

Příspěvek od aretax »

Dieter Burmester píše: 03 zář 2019 20:37
aretax píše: 03 zář 2019 19:35 Milan, ja vidím, že rozdiel medzi OM30 a OM40 je veľký a spočíva v hrote. OM40 má r/R 5/70 a OM30 8/40, teda OM40 má podstatne menší polomer zaoblenia, je "ostrejšia" a lepšie zapadne do drážky, čo sa musí prejaviť lepšou snímavosťou a menším praskaním pri starších LP. Jednoznačne musí hrať výrazne lepšie.
Proc myslis, ze by OM40 mela mene praskat a jeste zrovna na starsich deskach?
Lebo zapadne hlbšie do drážky, kde je menšia pravdepodobnosť poškodenia drážky.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Přenosky

Příspěvek od Dieter Burmester »

No to sice ano, ale taky ma takovy hrot vetsi stycnou plochu se stenou drazky. A protoze lupance/praskance nesouvisi se starim desky, nybrz se slendrianem pri vyrobe, tak hrot s vetsi stycnou plochou vymete kazdy vystupek/diru na stene drazky a tim padem nemuze byt v tomto ohledu lepsi volbou. Nejmene desky lupou pri prehravani kouli, coz je zase na houby z jinych duvodu :smile:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Přenosky

Příspěvek od YamahaMan »

aretax píše: 03 zář 2019 19:35 Milan, ja vidím, že rozdiel medzi OM30 a OM40 je veľký a spočíva v hrote. OM40 má r/R 5/70 a OM30 8/40, teda OM40 má podstatne menší polomer zaoblenia, je "ostrejšia" a lepšie zapadne do drážky, čo sa musí prejaviť lepšou snímavosťou a menším praskaním pri starších LP. Jednoznačne musí hrať výrazne lepšie.
Áno, tie rozmery/polomery hrotov som si nedávno študoval a je to tak, ako píšeš.

To DB: tak, či onak - ak nejaká staršia platňa trocha praská a zmením to z 20-ky na 40-ku, horšie to už byť nemôže...

To: harley44: áno, 2m Black bola v mojom hľadáčiku, Ak si porovnám parametre s OM40, sú de facto rovnaké, ušetrím 200,-€ a nemusím sa trápiť s nastavovaním. Nech ti hrá k spokojnosti!

Ďakujem Vám za Vaše komenty!
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Přenosky

Příspěvek od aretax »

Dieter Burmester píše: 04 zář 2019 07:30 No to sice ano, ale taky ma takovy hrot vetsi stycnou plochu se stenou drazky. A protoze lupance/praskance nesouvisi se starim desky, nybrz se slendrianem pri vyrobe, tak hrot s vetsi stycnou plochou vymete kazdy vystupek/diru na stene drazky a tim padem nemuze byt v tomto ohledu lepsi volbou. Nejmene desky lupou pri prehravani kouli, coz je zase na houby z jinych duvodu :smile:
Nechcem sa zbytočne hádať, ale píšeme o dvoch rôznych pohľadoch. Samozrejme, že lupance a praskance starších LP súvisia s vekom LP vzhľadom na ich prehrávanie na menej kvalitných prenoskách s väčším zaoblením hrotu, čiže spodok drážky je prakticky nepoužitý. Áno, styčná plocha so stenami drážky je síce väčšia, ale zároveň je lepšie aj vedenie hrotu v drážke. O kvalite výliskov nemá zmysel hovoriť, to neovplyvní žiaden hrot. Sám som sa o tom presvedčil, keď som vymenil prenostu Ortofon Xpression so zaoblením r=5 mikro za japoskú prenosku Transfiguration so zaoblením r=3 mikro.LP podstatne menej praskajú a pribudli aj detaily. Pritom Transfiguration je o polovicu lacnejšia. Ortofon má zas vyššiu dynamiku.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Přenosky

Příspěvek od jupol »

A ako je to s hrotom shibata?
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Přenosky

Příspěvek od Dieter Burmester »

Mám ho rád :thumbup: A nebo na co se ptáš? :-?
Dieter Burmester
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Přenosky

Příspěvek od efičák »

Dynamika z rozehrané Denon Dl-110 odfoukla řídnoucí kštici z mého vysokého čela. Především rockové nahrávky Rammstein zaujaly nekomprimovanou dynamikou bez uvadání v komplexních pasážích.
Bicí rozdělené od basovky a spousta zvuků z nahrávky překvapuje. Nevím, proč sem měl pocit, že je na ní sférický hrot, asi kvůli dl-103. Kvalitní eliptický vybere co se dá.
Zdroj : Vinylengine - špička hrotu: speciální eliptický diamant 0,1 x 0,2 mm
https://www.vinylengine.com/library/denon/dl-110.shtml

Napadá mě, zda je za dynamikou velmi nízké výstupní napětí 1,6 mV ale nejsem technik. Představuji si něco jako méně závitů na cívce a nižší hmotnost, blíže MC LO ? Kdo ví opraví ?
Starší model PJ Xpression II. s DL-110 exceloval, zda za tím je plechový talíř ve světle současným poznatků měděných slipmatů nevím. I na mém japonském strojku s gumovým slipmatem předvádí jízdu kdy ždíme stranové i hloubkové zářezy s energií.
Na mém phonu je pro mě drsnější na středech, nejsem cílovka. Však kamarád upravil PJ Tube box II. svou kuchařkou a kvalitními triodami. V té kombinaci zůstala dynamika a vokály hladí. Nějaká diskuze na fórech je kvůli konzervativnímu údaji o tuhosti chvějky: Compliance: 8 x 10-6 cm/dyne.

(A pak jsem slyšel MC HO s Shibatou za dvojnásobnou cenu Denonu, hrála hned z krabičky, bez 50 hodinové čekačky.)

Obrázek
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
Tacmud
Příspěvky: 9
Registrován: 25 srp 2019 23:38

Re: Přenosky

Příspěvek od Tacmud »

Hana SH s shibatou hraje detailněji a čistěji, nicméně dynamiky denonu stále nedosahuje. 50 hodin ještě nemá, ale nemám pocit, že by mělo dojít ještě k nějakým změnám. Inu uvidíme...
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Přenosky

Příspěvek od YamahaMan »

VAN DEN HUL THE COLIBRI XGW MASTER SIGNATURE zaujímavé, až tam hore aj pre netopiere nepočuteľné parametre :shock:

Ale na druhej strane, frekvenčný diagram ako vysekaný.... a cena skoro polovičná :roll:

https://www.audioteka.it/accessori/van- ... ature.html
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Přenosky

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tahle přenoska ráda nudismus, zdá se :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Přenosky

Příspěvek od YamahaMan »

Dieter Burmester píše: 25 říj 2019 18:43 Tahle přenoska ráda nudismus, zdá se :lol:
No, je tak trochu obnažená ... :oops:
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Přenosky

Příspěvek od efičák »

Ortofon Concorde Gold. Zvukově slušné, ve srovnání s digitalem za 65t. neobstála.
Koukám že kámoš má mikroskop tak tady to máte. Kovový hrot se střípkem diamantu.
79917446_2483609591877077_7844215930249805824_n.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Zvuk dobrý - všechno dobré
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Přenosky

Příspěvek od valderon »

Se mi nezobrazuje fotka...
Quentin

Re: Přenosky

Příspěvek od Quentin »

...to nikomu :mrgreen:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Přenosky

Příspěvek od Frogyman »

Na telefonu ano, na PC ne...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Quentin

Re: Přenosky

Příspěvek od Quentin »

:-?

...
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Přenosky

Příspěvek od Frogyman »

Screenshot_20191220_084301_com.android.chrome.jpg
:-?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Přenosky

Příspěvek od efičák »

Moc děkuji za pomoc. Google foto mě neposlouchá. Vkládám přímo, zobrazí se po přihlášení.
Provolávám : staňte se členy fóra, uvidíte neviditelné.

Je možné, že přenosky s přírodním diamantem bez slevňujícího kovového nosiče jsou o tolik zvukově lepší? Třeba Ortofon 2M Blue mi přišla o mocný kus dál oproti 2M Red a to mají společné tělo...
79917446_2483609591877077_7844215930249805824_n.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Quentin

Re: Přenosky

Příspěvek od Quentin »

Taková MM-ka mám někde uložené také :lol:
efendi
Příspěvky: 33
Registrován: 24 říj 2013 13:22

Re: Přenosky

Příspěvek od efendi »

Oživím trochu toto vlákno, snáď sa nájde niekto čo má k tomu čo povedať. Máte niekto tunajší osobné skúsenosti s prenoskami Ortofon rady SPU? Je tu nejaký fanda týchto dnes už technicky trochu archaických ale stále vyrábaných prenosiek?
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Přenosky

Příspěvek od aretax »

Priamo s klasickými SPU síce nemám, pretože sú určené skôr na profesionálne účely (pre DJ a pod.) a nie na hifi. Ale vlastnil som typ Xpression, čo je vlastne tiež SPU - typ. Mala typický zvuk Ortofonu, detaily mala vcelku slušné, zvuk bol položený nižšie, vynikajúca na basy a neuveriteľná bola jej dynamika. Nevýhodou bol práve systém SPU, pretože ju nebolo možné použiť k rôznym ramienkam, lebo nebolo možné nastaviť polohu hrotu, ani jej vodorovné nastavenie. Bola vhodná iba na niekoľko vybraných ramienok. Dokonca nepasovala ani do ramienok Ortofon typu 309 a 212. Nastaveniu totiž nevyhovovala geometria týchto ramienok. Po výmene za prenosku Transfiguration Axia S (za polovičnú cenu) sa zvuk výrazne zlepšil vo všetkých parametroch okrem dynamiky, kde Xpression naozaj excelovala.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Přenosky

Příspěvek od aretax »

Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: Přenosky

Příspěvek od rOn »

Neviem čo si myslel pod profesionálnym použitím, SPU sa na DJing určite nehodili i vzhľadom k cene, docela špecifickému designu i parametrom. Viem si predstaviť ich použitie v 70tych rokoch v broadcast štúdiách v kombinaci s klasickými Ortofoními ramínkami alebo na EMT gramcoch :)
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Přenosky

Příspěvek od terahera »

Myslím,že to myslel u oblíbených modelů pro DJ Concorde,který tento systém využívají a pro DJ si myslím skvělé řešení.U drahých hifi přenosek mi význam tohoto systému také trochu uniká,už jen kvůli možnosti nastavení :?:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Přenosky

Příspěvek od Frogyman »

Myslím, že systém SPU apod právě eliminuje chyby při nastavení, pokud se smíříš s pevně danou křivku a nemáš ambice variovat možnosti.
Ale nesedne si s každým ramínkem a je použitelný pouze s ramínky, které mají vyměnitelný headshell SME kompatibilní.
Osobně bych rád někdy nějakou SPU vyzkoušel, zajímá mne to. Jen to má v pořadí mých priorit dvoumístné pořadové číslo, takže se na něj jen tak nedostane :cool:

Třeba taková The Ortofon SPU Century by mohla být zajímavá :angel:

Obrázek

Anebo rovnou sběratelský box, kde jsou čtyři TOP SPU :angel:

Obrázek

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: Přenosky

Příspěvek od rOn »

20190216-SPU_WoodA.jpg
maxresdefault.jpg
Pravý oldschool. Bakelitový headshell, sférický hrot, 3-5 gramový prítlak a k tomu prískušné ťažkotonážne ramienko ako Fidelity Research F64s, 66s, SME 3012, Ortofon RMG 212
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Přenosky

Příspěvek od Frogyman »

JJ, přesně tak. Občas i koukám na nějaký "bakeliťák" na ebay... většina novějších SPU už má kastle dřevěný...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Přenosky

Příspěvek od aretax »

rOn píše: 28 kvě 2020 14:22 Neviem čo si myslel pod profesionálnym použitím, SPU sa na DJing určite nehodili i vzhľadom k cene, docela špecifickému designu i parametrom. Viem si predstaviť ich použitie v 70tych rokoch v broadcast štúdiách v kombinaci s klasickými Ortofoními ramínkami alebo na EMT gramcoch :)
Ako som písal: DJ, štúdiá a pod. (aj Concorde je SPU typ). Keď si pozrieš parametre prenosiek SPU, tak okrem tých špičkových majú prevažne sférické a eliptické hroty (napr. SPU WOOD má sférický hrot so zaoblením 18 mikro m, prítlak 4g, SPU Century má síce hrot Nude Shibata, ale zaoblenie je 8 mikro m (oproti japonským ogura - 3 mikro m) a prítlak je 4 g (to je asi najlepšia, cena je 4500 €), atď. To spomínam iba súčasné výrobky. Tie pôvodné majú ešte horšie parametre. Kto by si doma nainštaloval prenosku s prítlakom 4g a sférickým hrotom? Písať o nich môžu čo chcú, ako som písal, mal som Ortofon Xpression, ktorá mala hrot Replicant v cene cca 4500 €, taktiež typ SPU. Ostatné v predchádzajúcom príspevku.
https://www.ortofon.com/hifi/cartridges-ranges/spu/
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: Přenosky

Příspěvek od rOn »

Ano, ten prítlak môže znieť šílene, u niektorých variant 5 gramov.. SPU sú vraj obľúbené audiofilmi v Japonsku, v zostavách s lampovými pre a citlivými hornami.

Zaujímavé čítanie, história SPU siaha až do roku 1957.
1957-1959
Ortofon develops its legendary SPU - Stereo Pick Up. The target audience is primarily professionals, e.g. the
Danish State Broadcasting Company, the Swedish State Broadcasting Company and Deutsche Grammophon

https://www.ortofon.com/media/14936/spu ... ooklet.pdf


Concorde myslím do rady SPU nepatrila. Jediná moving-coil variácia na Concorde ktorú poznám je MC100/MC200.
ortofon_mc200.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět