Přenosky

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Přenosky

Příspěvek od Dieter Burmester »

Urcite ano :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1057
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Přenosky

Příspěvek od YamahaMan »

Dieter Burmester píše: 04 čer 2021 22:00 Lepsi je rozhodne hrot :thumbup: (u Black)
Dietre, máš pravdu aj keď oba hroty patria do kategórie Line Contact a parametre sú skoro totožné.
Z vlastnej skúsenosti som v minulosti radšej šiel do OM40ky, ktorá má hrot VDH a dostal z drážky viac ako Shibata /aj zvukovo mi to viac osobne vyvhovovalo/.
Najlepšie ak môžeš vyskúšať.

Ortofon 2M Bronze
Nude Fine Line
r / R 8/40 um

Ortofon 2M Black
Nude Shibata
r / R 6/50 um
Point - Line Contact.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
fufin
Příspěvky: 46
Registrován: 31 led 2020 09:18

Re: Přenosky

Příspěvek od fufin »

dvader píše: 04 čer 2021 20:52 Osobně bych pro rozdíl mezi Bronze a Black použil slovo spíše “jiný” než “lepší”. Nutno vyzkoušet na konkrétní sestavě, co se bude líbit víc.
Aha, to je pro mne důležitá informace. A HANA ML? Anebo cokoli jiného okolo do 30k, asi spíše MC než MM, že. Je mi jen jedno jasné, že hroty vede Shibata :smile:
fufin
Příspěvky: 46
Registrován: 31 led 2020 09:18

Re: Přenosky

Příspěvek od fufin »

Případně tu mám Benz Micro Ace SL, Blue Point Special EVO III , Dynavector DV 10X5 MKII (spíše ne).
A také, jestli mám nějak při koupi "řešit" typ hrotu, ale to asi ani nejde, vybrat si v rámci objednávky. :roll:

A k Ortofon Black, také máme verze Cadenza vs Quitet které jsou docela rozdílné.
fufin
Příspěvky: 46
Registrován: 31 led 2020 09:18

Re: Přenosky

Příspěvek od fufin »

a Sumiko Blue Point No. 2 , zapomněl jsem. Tohle mám ze svých "zápisků".
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Přenosky

Příspěvek od Dieter Burmester »

YamahaMan píše: 04 čer 2021 22:41
Dieter Burmester píše: 04 čer 2021 22:00 Lepsi je rozhodne hrot :thumbup: (u Black)
Dietre, máš pravdu aj keď oba hroty patria do kategórie Line Contact a parametre sú skoro totožné.
Z vlastnej skúsenosti som v minulosti radšej šiel do OM40ky, ktorá má hrot VDH a dostal z drážky viac ako Shibata /aj zvukovo mi to viac osobne vyvhovovalo/.
Najlepšie ak môžeš vyskúšať.

Ortofon 2M Bronze
Nude Fine Line
r / R 8/40 um

Ortofon 2M Black
Nude Shibata
r / R 6/50 um

Point - Line Contact.jpg
Tady je jeste takova vec, ze Ortofon pouziva tzv. “kratke shibaty” r/R 6/50 µm. Ale osobne mam nejradsi MicroLine a.k.a. SAS a.k.a. spusta jinych nazvu, protoze ackoliv jsem se sam pri masteringu dycky snazil tu drazku delat tak, aby to slo bez vyrazneho zkresleni projet i elipsou, tak u spousty dnesni muziky to zkratka neni mozne. Leda snizenim zaznamove urovne, coz je sice lek uplne na vse, ale producentum se to nelibi :roll:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Přenosky

Příspěvek od Dieter Burmester »

fufin píše: 05 čer 2021 09:05 A k Ortofon Black, také máme verze Cadenza vs Quitet které jsou docela rozdílné.
Cadenza je daleko dal :thumbup: , na druhou stranu Quintet je za ty prachy proste paradni.
Dieter Burmester
Roman2

Re: Přenosky

Příspěvek od Roman2 »

Můj tip je tato přenoska. http://www.katalogzbozi.studioeso.cz/ZY ... -d1322.htm
I cena je výborná. Venku stojí daleko víc!
Janik
Příspěvky: 1650
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Přenosky

Příspěvek od Janik »

https://elektro.bazos.sk/inzerat/124394 ... e-nova.php

Ma ešte jeden kus. Inak nezohnatelna prenoska za danú cenu. Bežná cena v rakúsku 1500-1600€.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
fufin
Příspěvky: 46
Registrován: 31 led 2020 09:18

Re: Přenosky

Příspěvek od fufin »

ZYX vypadá fakt zajímavě. Nastuduji, dík. Ještě jsem našel DYNAVECTOR DV 20X2. No, nějak už do rozlousknu.
fufin
Příspěvky: 46
Registrován: 31 led 2020 09:18

Re: Přenosky

Příspěvek od fufin »

EAT Yosegi (MC), hmm. Pokud by byla nová :shock:
Janik
Příspěvky: 1650
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Přenosky

Příspěvek od Janik »

fufin píše: 05 čer 2021 12:35 EAT Yosegi (MC), hmm. Pokud by byla nová :shock:
Nová. Bral som od neho tiež. Ma to priamo z pro-ject fabriky. Solídny človek nemusíš sa báť. Hocičo zoženie od project alebo EAT za super ceny.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
fufin
Příspěvky: 46
Registrován: 31 led 2020 09:18

Re: Přenosky

Příspěvek od fufin »

Co říkáte na Nagaoka MP-500? Tím to uzavřu, mám z toho hlavu jak balón.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Přenosky

Příspěvek od tujatuja »

fufin píše: 05 čer 2021 08:56
dvader píše: 04 čer 2021 20:52 Osobně bych pro rozdíl mezi Bronze a Black použil slovo spíše “jiný” než “lepší”. Nutno vyzkoušet na konkrétní sestavě, co se bude líbit víc.
Aha, to je pro mne důležitá informace. A HANA ML? Anebo cokoli jiného okolo do 30k, asi spíše MC než MM, že. Je mi jen jedno jasné, že hroty vede Shibata :smile:
Shibata hroty nevede. Recenzent ze Stereophile tvrdí, že přenosky s tímto typem hrotu jsou něco jako "fajfka a bačkory", čímž chtěl nejspíš říci, že nejsou ideální pro "masitější" žánry jako rock. Za zmínku rovněž stojí, že u tohoto typu hrotu je problematické nastavení SRA pomocí mikroskopu (platí samozřejmě pouze pro obsedantní hifisty).
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Přenosky

Příspěvek od tujatuja »

fufin píše: 05 čer 2021 09:05 Případně tu mám Benz Micro Ace SL, Blue Point Special EVO III , Dynavector DV 10X5 MKII (spíše ne).
A také, jestli mám nějak při koupi "řešit" typ hrotu, ale to asi ani nejde, vybrat si v rámci objednávky. :roll:

A k Ortofon Black, také máme verze Cadenza vs Quitet které jsou docela rozdílné.
Aby bylo jasno: Ortofon rozlišuje barvami Black, Bronze, Red, Blue .... verze přenosek v každé typové řadě (Cadenza, Quintet...), takže Cadenza Black se od Cadenza Bronze liší podstatně méně, než Cadenza Black od Quintet Black. Takže uváděné označení Ortofon Black vlastně nic neříká.....
fufin
Příspěvky: 46
Registrován: 31 led 2020 09:18

Re: Přenosky

Příspěvek od fufin »

tujatuja píše: 05 čer 2021 16:30
fufin píše: 05 čer 2021 09:05 Případně tu mám Benz Micro Ace SL, Blue Point Special EVO III , Dynavector DV 10X5 MKII (spíše ne).
A také, jestli mám nějak při koupi "řešit" typ hrotu, ale to asi ani nejde, vybrat si v rámci objednávky. :roll:

A k Ortofon Black, také máme verze Cadenza vs Quitet které jsou docela rozdílné.
Aby bylo jasno: Ortofon rozlišuje barvami Black, Bronze, Red, Blue .... verze přenosek v každé typové řadě (Cadenza, Quintet...), takže Cadenza Black se od Cadenza Bronze liší podstatně méně, než Cadenza Black od Quintet Black. Takže uváděné označení Ortofon Black vlastně nic neříká.....
Jasný. Dík :) Stejně bych šel asi do nějaké pro mne exotické, Yosegi MC, Nagaoka MP 500, ZYX R50 B3, to jsou moji favorité.
fufin
Příspěvky: 46
Registrován: 31 led 2020 09:18

Re: Přenosky

Příspěvek od fufin »

No... anebo Dynavector DV 20X2. Na rockovou hudbu jsem na ni četl ohlas. Tak to pořeším a napíšu, co jsem nakonec koupit :crazy: :thumbup:
Dasta
Příspěvky: 1451
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Přenosky

Příspěvek od Dasta »

Dynavector DV20x jsem provozoval od roku 2009-2017.
Mel jsem celkem tři, jednu vysokovyýstupovou a dvě nizkovýstupové 20x mk2.
Za sebe můžu říci,ze kolem dvaceti tisíc nemá DV20xmk2 konkurenci.Velmi vhodná na bigbít pro bezkorencní podání středů a basů.Za sebe mohu jenom doporučit.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
fufin
Příspěvky: 46
Registrován: 31 led 2020 09:18

Re: Přenosky

Příspěvek od fufin »

Dasta píše: 06 čer 2021 12:44 Dynavector DV20x jsem provozoval od roku 2009-2017.
Mel jsem celkem tři, jednu vysokovyýstupovou a dvě nizkovýstupové 20x mk2.
Za sebe můžu říci,ze kolem dvaceti tisíc nemá DV20xmk2 konkurenci.Velmi vhodná na bigbít pro bezkorencní podání středů a basů.Za sebe mohu jenom doporučit.
A volit spíše LO, pokud budu mít dobrý phono před-zesilovač? Samozřejmě, o středy mi jde asi v závěru nejvíc.
Dasta
Příspěvky: 1451
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Přenosky

Příspěvek od Dasta »

Jistě, nizkovýstupová má lepší zvuk, když je použito odpovídající phono.
Já jsem měl phono Dynavector P75mk2, nastavené na funkci enhanced mode,to dostalo z přenosky maximum.Za 17k. velice slušné phono.Dnes už ve verzi mk4.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
fufin
Příspěvky: 46
Registrován: 31 led 2020 09:18

Re: Přenosky

Příspěvek od fufin »

Dasta píše: 06 čer 2021 17:55 Jistě, nizkovýstupová má lepší zvuk, když je použito odpovídající phono.
Já jsem měl phono Dynavector P75mk2, nastavené na funkci enhanced mode,to dostalo z přenosky maximum.Za 17k. velice slušné phono.Dnes už ve verzi mk4.
:thumbup:
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Přenosky

Příspěvek od efičák »

Mám svůj streamer rád.
Ale klasika a Dřevni Jazz přes křemík k poslechu neponouká.

A tak dar od sběratele přenosek přinesl velkou radost a jemnou rafinovanost z Hana SH.
Nádech ovocného aroma se skořicí dme se z dechů výlisku Georga Bensona se skvělým Big Bandem.
Témbr je těžký a jemný hrot zdá se neřádí nadměrně v drážce lety opotřebené.
A pravě nástupy a harmonie žesťů s načasováním kapely odradí mne, od přeskakováni skladeb běžných u čiselné produkce.
MC HO není závodníkem v rozlišováni detailů a prozatím nová neotevřená přenoska trochu váhá nad gradovaným frázováním však pevně věřím v její zlepšovaní.

Dovolím si doporučit s jižnimi těžkými viny po delšim skladování, aby se dřevni tříslo obrátilo v nasladlou chuť predikátnich vín s terroir.

Má druha přenoska MCLO je dravá a běžný eliptický hrot doháni živostí lehké civky.
Snad rozhoduje sladění s ramenem nad teorií konstrukce.
V ceně Hany SH je značná nabídka skvělých MM a MC HO také pro běžné phono předzesilovače 47 kOhm.
Každý si vybere.
1B3741EE-3F0B-4091-9525-80511CD86AED.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Zvuk dobrý - všechno dobré
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Přenosky

Příspěvek od valderon »

To je tak úžasné čtení ^:)^
Přeji mnoho radosti. Na tuto přenosku jsem slyšel slova chvály od spousty lidí. Zda se, že je oblíbená a rozšířená, nejen kvůli ceně.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1251
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Přenosky

Příspěvek od lidumil »

Zajímalo by mě, kdo tady slyšel Ortofon Verismo. Nějaké poznatky?
mc_verismo03_tilt-left_fixed02.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1057
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Přenosky

Příspěvek od YamahaMan »

Prenosky Ortofon SPU pre pevné ramienka BEZ možnosti výmeny headschell-u.
Poprosím o radu /kto s nimi má skúsenosť/, na aký druh hudby sú vhodné, resp. pri ktorej excelujú.
Našiel som 4 kúsky /zoradené od najlacnejšej/:

Ortofon SPU ATR Celebration 40
https://respectphono.de/en/ortofon-spu- ... _YQAvD_BwE

Ortofon SPU Classic N
https://respectphono.de/en/ortofon-spu- ... w4QAvD_BwE

Ortofon SPU Classic E N
https://respectphono.de/gr/ortofon-spu- ... -n-gr.html

Ortofon SPU Royal N
https://respectphono.de/en/ortofon-spu- ... HYQAvD_BwE

Prípadne ak viete o nejakej inej a počuli ste ju hrať.
Vďaka.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Přenosky

Příspěvek od Frogyman »

Na SPU moc lidí nereaguje a tedy moc zkušenosti nebude. Takže se získávání informací ze zahraničí nevyhneš. Doporučuji třeba fórum na webu lencoheaven. Anebo pro základní představu doporučuji přečíst toto:

https://ammonite-audio.co.uk/sounds-and ... artridges/

Tam najdeš dobře popsaný charakteristiky Classic vs classic E (stejné přenosky, rozdíl jen v hrotu - sférický vs eliptický) a k Royal. Sice popisují verze "domečkové", ale charakter pro "bezdomečkové "N" bude podobný.

Osobně jsem slyšel z těchto 4 classic, classic E a Royal. Pro mne Royal nejméně zajímavá, spíše moderní zvuk a "málo SPU DNA". Spíš bych řekl "moderní přenoska s trochou nádechu SPU" :-). Ale na zahraničních webech najdeš úplné chvály a i názory, že Royal je jediná skutečná a pravá SPU, která navíc díky hrotu má mraky detailů a že nad ní není :-). No a pak si vyber :-)

A pak Classic je o preferencích. Já jsem si koupil se sférickým hrotem, protože jsem sháněl opak moderní SPU Century. Vyhovuje mi její mohutný, přímočarý a dynamický projev. Ale někteří zase upřednostnili "E" verzi, protože eliptický hrot dodal navíc detail a rozlišení. Projev je trochu světlejší a má lepší prostorovou kresbu.


BTW
Při případné koupi nezapomeň brát rovnou i "N" adaptér, bez kterého to na normální rameno (headshell) nedáš.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Janik
Příspěvky: 1650
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Přenosky

Příspěvek od Janik »

Neviem ci sa hodí SPU na evo rameno. Asi by som to najprv hodil do kalkulacky na výpočet rezonancie.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Dasta
Příspěvky: 1451
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Přenosky

Příspěvek od Dasta »

Na výpočet se vykašli.Někde si SPU půjč a zkus to rovnou.Pak se rozhodni.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Přenosky

Příspěvek od valderon »

Janik píše: 17 pro 2021 20:07 Neviem ci sa hodí SPU na evo rameno. Asi by som to najprv hodil do kalkulacky na výpočet rezonancie.
Kalkulačka ti řekne maximálně to, jestli bude rezonanční kmitočet ok. O tom, zda a jak dobré to bude zvukově, ti to neřekne nic. Mám nějaké srovnání s 2 ramínky a velmi brzy dorazí top rameno pro SPU přenosky, tak bude další velká zkušenost. Je potřeba to vyzkoušet a pokud se ti bude zvuk líbit a technicky to bude ok, dál nic neřešit
Janik
Příspěvky: 1650
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Přenosky

Příspěvek od Janik »

Jasne ale je fajn si to pozrieť tiež. Tiež som prednedávnom kupoval prenosku a chcel som aby sedela aj v tomto s ramenom.

Pre mňa SPU nie je téma dňa ale určite raz nato príde.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Přenosky

Příspěvek od valderon »

Pokud jsi o tom přesvědčen, tak určitě...
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Přenosky

Příspěvek od Frogyman »

Někdy je fajn zkusit věci co nedávají smysl ani logiku. A jen tak se dají objevit nové možnosti. Viz terahera a SPU. Pokud by hledal parametry ramínka na pinckovi, žhavil kalkulačku a dumal, zda to má smysl zkoušet nebo ne, pravděpodobně by si spočítal, že je to chujovina a nikdy by nezjistil, že bez SPU Classic žít už dále nemůže. A takto je šťastný. Už ví,proč bude příští týdny a měsíce chodit do práce a odkládat korunku ke korunce, aby jednoho krísného dne byla v jeho vlastnictví. No není to nádhera? Takový malý zázrak. Ne vánoční, ale hifistický.
Naposledy upravil(a) Frogyman dne 17 pro 2021 20:50, celkem upraveno 1 x.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1057
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Přenosky

Příspěvek od YamahaMan »

Oki kluci, dík za rady.
Najskôr niečo pošmejdím na zahraničných fórach ale nad vyskúšanie nie je nič.
Len neviem kde a kto na SK to mal zrovna na skúšku. Také "kliky" tu nemáme.
Ale čas ukáže.
Ešte raz vďaka.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Přenosky

Příspěvek od valderon »

Nebo když vzpomenu na test s rameny Ortofon 309i 12"a SME 3009 S2 improved 9"...kalkulačka by ti určitě poradila pěkné nesmysly...
Když nemáte kliky, tak je založ. Myslíš, že tady na začátku nějaká klika byla? 😉
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1057
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Přenosky

Příspěvek od YamahaMan »

valderon píše: 17 pro 2021 20:53 Nebo když vzpomenu na test s rameny Ortofon 309i 12"a SME 3009 S2 improved 9"...kalkulačka by ti určitě poradila pěkné nesmysly...
Když nemáte kliky, tak je založ. Myslíš, že tady na začátku nějaká klika byla? 😉
Veľmi rád ale to sa ľahko povie. Z pohľadu môjho bydliska v rádiuse 100km nepoznám nikoho /ani z tohoto fóra/ kto by mal podobného koníčka, event.
bol by tu na fóre. Možno by stálo založiť vlákno " CZ a SK kliky"... :-?
Ale nechcem pleveliť toto zaujímavé vlákno.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Přenosky

Příspěvek od valderon »

Naše klika taky není v rádiusu pár km. Od Vysočiny až po Valašské Meziříčí... Těch kilometrů a hodin v autě bychom nesečetli...
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Přenosky

Příspěvek od Pytell »

Ortofon SPU Royal N mám asi dva měsíce, a na rozdíl od Zabiny , jsem nadmíru spokojený, předtím jsem měl Cadenza Black -- výborná, ale ROYAL ji předčí ve všech atributech, nebo dříve jsem byl zvyklí na zvuk z 30 MK II, která měla také hrot replikant. Pro mě konečná, tak mi nikdy gramofonová sekce nehrála. Když to kamarád slyšel , hned ji chtěl, ale bohužel bude muset vydržet , budou až koncem února 2022.
Janik
Příspěvky: 1650
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Přenosky

Příspěvek od Janik »

valderon píše: 17 pro 2021 20:53 Nebo když vzpomenu na test s rameny Ortofon 309i 12"a SME 3009 S2 improved 9"...kalkulačka by ti určitě poradila pěkné nesmysly...
Když nemáte kliky, tak je založ. Myslíš, že tady na začátku nějaká klika byla? 😉
Záleží aj kde a na základe čoho počítas ale určite to treba brať s rezervou. Osobne by som však na ľahké rameno bez možnosti použiť headshell zavesil max 6g prenosku. Samozrejme najlepšie je si to vyskúsat.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1251
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Přenosky

Příspěvek od lidumil »

Taky přemýšlím o SPU, že bych jí měnil s A95 na ortofon ramenu. Jen nevím, jakou vzít.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Dasta
Příspěvky: 1451
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Přenosky

Příspěvek od Dasta »

Tome,
protože posloucháš taky hlavně hard rock, doporučuji pořídit SPU Classic.
S kulovým hrotem je reprodukce zemitější, hodně zábavná a vtahující.
Eliptický hrot vytáhne krapet víc,ale trochu na úkor zábavnosti.
Já mám s eliptickým hrotem a jsem naprosto spokojen.Mám rád ten zvuk,jak jsem psal,je to návykové jako kokeš.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Odpovědět