Přenosky

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
efendi
Příspěvky: 33
Registrován: 24 říj 2013 13:22

Re: Přenosky

Příspěvek od efendi »

Iba dnes som si všimol, že ste reagovali na moj príspevok. :thumbup:
Už som si myslel, že to zapadne prachom, tak ma to celkom potešilo. Pýtal som sa na SPU prenosky preto, že sám vlastním SPU 1E# a bol som zvedavý, či sa našiel nejaký odvážlivec(alebo blázon), ktorý by do takejto prenosky išiel. Moja prenoska je samozrejme len entry level, cena nebola tak strašná tak som to chcel vyskúšať.
Pre menšie nezrovnalosti v pojmoch, SPU nie je podľa mňa o spôsobe pripojenia na ramienko, aj ked to k tomu zvádza. SPU je špecifickáprenoska MC typu, ide o konštrukciu samotnej prenosky a nie o headshell, resp. spôsob inštalácie. Aj ked headshell tu hrá tiež svoju rolu, nie je však nevyhnutný a pokial sa nepoužije, dá sa prenoska použiť na predsa len väčší rozsah nastavení a ramienok. Stačí použiť adapter. Concorde rada určite nie je SPU, no a Xpresion je tiež podľa prospektov Ortofonu niečo medzi SPU a klasickýmu highend MC prenoskami. Nie je ani zaradená do SPU rady.
No a k zvuku. Ja na svojej zostave vnímam zvuk mojej prenosky 1SE# ako plný, hutný, neskutočne dynamický, muzikálny a surovo realistický. Zvuk klasických MC čo mám na porovnanie(Hana SL, Audiotechnika AT33PTGII, SAEC C3mkII, Denon DL103R a bez R), je podľa mňa subtílnejší a menej vťahujúci do hudby. Samozrejme ostatné moje prenosky vynikajú každá v niečom inom, ale toto je taký asi najvýrazejší rozdiel. No a SPU oproti čo som počul iné Ortofony, (Cadenza Black, Red, 2M radu komplet)je diametrálne odlišný.
Moje vlastnené prenosky sú pre mnohých tunajších stále len vstup do analógu(však aj zvyšok mojho aparátu), napríklad spomenutu Xpresion som nepočul a verím, že to bola paráda. Hlavne ak atributy zvuku SPU boli ešte vylepšené. Takže pocity sú silne subjektívne.
Mojim príspevkom som chcel vlastne povzbudiť niekoho ďaľšieho kto takúto prenosku vlastní alebo ju zvažuje, že by niečo prihodil k téme. :razz:
A ešte jedna moja skúsenosť. Dnes je trend ísť do špičkových hrotov s malým zaoblením. Chápem dôvody. Pokiaľ je platňa kvalitne vyrobená, je to naozaj prínos, ale z mojich skúseností veľa dnešných LP je tak nekvalitne vylisovaných, že je to občas skôr na škodu a aj blbý sférický hrot je to zahrá lepšie ako trebárs Shibata. Nemám teraz na mysli praskot, ale hluk samotnej drážky pri hlbšom zanorení hrotu. Je to u mňa asi najčastejší problém čo som postrehol u nových dosiek. Zaujímavé je, že u starších LP som si nikdy tento problém nevšimol. Bez ohľadu na ich stav.
Tak som sa rozpísal, už končím. :ympeace:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Přenosky

Příspěvek od aretax »

efendi píše: 29 kvě 2020 21:53 Moje vlastnené prenosky sú pre mnohých tunajších stále len vstup do analógu(však aj zvyšok mojho aparátu), napríklad spomenutu Xpresion som nepočul a verím, že to bola paráda. Hlavne ak atributy zvuku SPU boli ešte vylepšené. Takže pocity sú silne subjektívne.
A ešte jedna moja skúsenosť. Dnes je trend ísť do špičkových hrotov s malým zaoblením. Chápem dôvody. Pokiaľ je platňa kvalitne vyrobená, je to naozaj prínos, ale z mojich skúseností veľa dnešných LP je tak nekvalitne vylisovaných, že je to občas skôr na škodu a aj blbý sférický hrot je to zahrá lepšie ako trebárs Shibata. Nemám teraz na mysli praskot, ale hluk samotnej drážky pri hlbšom zanorení hrotu. Je to u mňa asi najčastejší problém čo som postrehol u nových dosiek. Zaujímavé je, že u starších LP som si nikdy tento problém nevšimol. Bez ohľadu na ich stav.
Tak som sa rozpísal, už končím. :ympeace:
S týmto nesúhlasím. Moje skúsenosti sú presne opačné.
Xpression nebola zlá, ale japonské sa mi viac páčia. Už by som ju nechcel.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Přenosky

Příspěvek od Dieter Burmester »

efendi píše: 29 kvě 2020 21:53A ešte jedna moja skúsenosť. Dnes je trend ísť do špičkových hrotov s malým zaoblením. Chápem dôvody. Pokiaľ je platňa kvalitne vyrobená, je to naozaj prínos, ale z mojich skúseností veľa dnešných LP je tak nekvalitne vylisovaných, že je to občas skôr na škodu a aj blbý sférický hrot je to zahrá lepšie ako trebárs Shibata. Nemám teraz na mysli praskot, ale hluk samotnej drážky pri hlbšom zanorení hrotu. Je to u mňa asi najčastejší problém čo som postrehol u nových dosiek. Zaujímavé je, že u starších LP som si nikdy tento problém nevšimol. Bez ohľadu na ich stav.
Tak som sa rozpísal, už končím. :ympeace:
Taky nesouhlasim. Hluk drazky s hloubkou zanoreni hrotu nesouvisi. Za hluk drazky muze uplne neco jineho a kolikrat muzes mit hlucnou drazku jeste drive, nez je ta deska vubec vylisovana.
Dieter Burmester
efendi
Příspěvky: 33
Registrován: 24 říj 2013 13:22

Re: Přenosky

Příspěvek od efendi »

No mozno som sa nespravne vyjadril. Nemyslel som zanorenie do steny( materialu) drazky ale do hlbky drazky. Mam LP od Reference Recording. Jedna strana ticha. Druha hluk v pozadi. Po vymene Shibaty za eliptycky sa hluk stratil. Z toho som usudil ze asi bude na dne drazky nieco co tam byt nema. Ze to ta Shibata zachyti. Mozno nespravny zaver, len zaver na zaklade skusenosti, nehadam sa.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Přenosky

Příspěvek od efičák »

Hezký námět Efendi,
nejsem si jistý jak je to s kompenzací sférického hrotu na současných nahrávkách. Byl to základ jejich zpracování na LP, používaný ještě před schválením společné křivky RIAA.
Nejdou vylepšené hroty trochu proti té úpravě? Tím by se vysvětlovalo proč mají někteří pokročilí uživatelé rádi Denon DL-103, Ortofon SPU a další,
Může se jednat o malou změnu zvuku, nevím.

Já vítám jakýkoli systém zjednodušující obsluhu gramofonu. Po SPU sem bažil dlouho, ještě když se doprodávaly bakelitové kousky co mají ukončenou výrobu. Jak Aretax píše, ani to není zárukou správného nastavení přenosky.

Komerční prosazení systému nejde vždy za tím nejlepším řešením. Tangenciální snímání bez úhlového zkreslení a nejjednodušší výměna přenosky T4P úchytem. A dokonce se vyráběly MC přenosky T4P s vyměnitelným hrotem. Ale to není komerčně zajímavé, chápu že pod tlakem CD přežily nejpoužívanější jednoduché a levné konstrukce, včetně převahy řemínkového pohonu nad přímým náhonem.

Tangenciál od Technics má vyřešený pohon posuvu ramínka motorem. Jenže to už bylo pozdě, https://www.vinylengine.com/library/tec ... l-m3.shtml
Zvuk dobrý - všechno dobré
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Přenosky

Příspěvek od aretax »

efendi píše: 30 kvě 2020 17:12 No mozno som sa nespravne vyjadril. Nemyslel som zanorenie do steny( materialu) drazky ale do hlbky drazky. Mam LP od Reference Recording. Jedna strana ticha. Druha hluk v pozadi. Po vymene Shibaty za eliptycky sa hluk stratil. Z toho som usudil ze asi bude na dne drazky nieco co tam byt nema. Ze to ta Shibata zachyti. Mozno nespravny zaver, len zaver na zaklade skusenosti, nehadam sa.
Ak je jedna strana tichá a druhá nie, problém je vo výlisku. Aj v tých naj...vydavateľstvách sa nájdu nepodarky. Shibata hučala, asi má vyššiu snímavosť, ako eliptika, čo si použil (pozn. aký bol ten eliptický hrot?). Ako písal Efičák, na jednej strane je "ľúbivosť" zvuku, na druhej sú detaily. Je logické, ak prenoska sníma viac detailov, tak sníma aj viac rušivých zvukov. Kvalitná prenoska so špeciálnym hrotom síce "sadne" lepšie do drážky, ale ak je drážka nejakým spôsobom poškodená, tak sníma aj toto poškodenia. Tých faktorov je viac. Treba si to naštudovať. Na internete nájdeš veľa článkov o tejto problematike. Zásadne platí, že "Perpetuum mobile" neexistuje. Vždy treba robiť kompromisy.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
efendi
Příspěvky: 33
Registrován: 24 říj 2013 13:22

Re: Přenosky

Příspěvek od efendi »

Presne tak som to myslel ako si napisal.
efendi
Příspěvky: 33
Registrován: 24 říj 2013 13:22

Re: Přenosky

Příspěvek od efendi »

Zaujimava kombinacia je SPU Royal s hrotom Replicant. To by som si celkom rad vypocul. Asi nikto nepocul ci ano?
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Přenosky

Příspěvek od Dieter Burmester »

aretax píše: 30 kvě 2020 18:05
efendi píše: 30 kvě 2020 17:12 No mozno som sa nespravne vyjadril. Nemyslel som zanorenie do steny( materialu) drazky ale do hlbky drazky. Mam LP od Reference Recording. Jedna strana ticha. Druha hluk v pozadi. Po vymene Shibaty za eliptycky sa hluk stratil. Z toho som usudil ze asi bude na dne drazky nieco co tam byt nema. Ze to ta Shibata zachyti. Mozno nespravny zaver, len zaver na zaklade skusenosti, nehadam sa.
Ak je jedna strana tichá a druhá nie, problém je vo výlisku.
A ja se vsadim, ze ten problem je spatne vybrousena matrice.
Dieter Burmester
efendi
Příspěvky: 33
Registrován: 24 říj 2013 13:22

Re: Přenosky

Příspěvek od efendi »

Ahoj Efičák,
námet možno fajn, ale zatiaľ žiadny SPU-čkar na obzore. :???:
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Přenosky

Příspěvek od efičák »

Efendi, nevzdávej to, založ prosím samostatné vlákno SPU.
Introverti obávající se trollů napíší jen pod podmínkou, že se do nich nebude nikdo trefovat. Viktor odráží nekončící chobotnici vztahových zánětů úspěšně už dlouhá léta.

Určitě tu budou další majitelé s SPU, nebo alespoň se zkušeností s nimi.
Ta naléhavost a syrovost je zajímavá, asi máš aparát vhodný pro tu techniku a myslím, že SPU headschell je důležitým prvkem zvuku přenosky. Moje Nagaoka MP-15 zahrála až s japonským tlakovým odlitkem správné váhy a slitiny.

Odkaz na zdroj: https://www.stereophile.com/content/lis ... -cartridge

Obrázek
Zvuk dobrý - všechno dobré
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: Přenosky

Příspěvek od rOn »

SPU Royal na rigidnom headshelli Orsonic AV-101
101528568_10220232095665431_8880473981224747008_n.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Přenosky

Příspěvek od Frogyman »

Pořád mne svrbí koupit "nějakou tu SPU", ale moc jsem se v nabídce a zvukových charakteristikách neorientoval. Až nyní jsem "konečně" narazil na ten správný článek, který rozdíl mezi jednotlivými aktuálními SPU modely popisuje. :thumbup:

https://ammonite-audio.co.uk/sounds-and ... artridges/


Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Přenosky

Příspěvek od efičák »

Podporuju Tě v nákupu.
Fidelity Research ramínko je správně a tím japonským úhlem o němž píše Aretax ?
Potřebuješ adaptér APJ-1 ?

1 SPU uživatel v Česku. Kult nastolen.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Přenosky

Příspěvek od Frogyman »

efičák
tak daleko nejsem, zatím si dělám jasno a vybírám. Přeci jen doba rozmařilým nákupům "ze zvědavosti" nesvědčí. Po zorientování se díky článku mám favorita, ale nechám vše plynout a uvidím, zda se nějaká zajímavá možnost nákupu naskytne, nebo zda k tomu budu "donucen" okolnostmi... Nyní jsem totiž odeslal na kontrolu svoji Miyajima Kansui k prodejci do Francie. Již delší dobu se mi zdálo, že pomalu začíná odcházet a když jsem to sním řešil tak mi řekl ať mu ji pošlu a že na ní udělá základní bezplatný servis a údržbu tak, jako všem svým zákazníkům během prvních dvou let od nákupu. A takové prkotiny, jako že je to už dva a půl roku, co jsem ji koupil nemám řešit. To není pro něj problém. Neskutečný přístup ke klientům. :thumbup:
No, ale pokud by opravdu již byla KANSUI na konci životnosti, tak cesta přes SPU by mohla být levnější alternativou plného a muzikálního zvuku, než zas bude vhodná doba na to, investovat do další Miyajima...

BTW - Ten nadstavec je podle mne pro ty krátké SPU s označením "A"...

BTW 2 - nyní si na ramínku FR64 užívám diky Valderonovi skvělé přenosky ZYX 4D. Jak mám možnost ji lépe poznat tak zjišťuji, jak je skvělá. Je neskutečně zábavná, muzikální, univerzální, dynamická a odpouštějící. Desky, které se na Oracle s A95 pouštět nedají, znějí se ZYX skvěle. Když mám kvalitně nahranou desku na Oracle, užívám si muziky, detailu a rozlišení. Když pustím stejnou desku na ZYX, chce se mi tančit. :cool: Jak si ji na FR64 dostatečně užiji, zkusím ji ještě osadit na Graham Phantom a Oracle. Na to jsem moc zvědav.

IMG_20201029_170805_resized_20201029_050831558.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Přenosky

Příspěvek od valderon »

Ten přístup francouzského prodejce je úžasný :thumbup:
Taky jsem kratší dobu vlastnil Myiajimu Shilabe, než jsem se rozhodl jí zbavit právě kvůli nejasné podpoře dealera v ČR. Toužil jsem u Myiajimy zůstat.. . Až přijde opět správný okamžik, budu chtít Myiajimu znovu. Potom zabiny007 asi využiji tvůj kontakt na Francouze.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Přenosky

Příspěvek od Frogyman »

S tím nákupem mimo ČR to nejde, protože Miyajima neuznává něco jako volný trh a každý dealer má oprávnění prodávat přenosky pouze v rámci svého regionu a stejně tak může zajišťovat oficiálně servis jen pro ta výrobní čísla, která mu byla přidělena a která prodal. Možná v tom byl problém s CZ zastoupením a Shilabe. I když vše je o vůli a "chtění či nechtění". Pokud vím, Shilabe nakonec skončila u jiného evropského dealara, který zajistil přímo v jpn retip pro svého zákazníka. Můj nákup Kansui byl vyjímkou, protože se jednalo o končící dealerství a totální výprodej ze studia. Tím více mne těší jejich vstřícný přístup a zájem mi vyjít vstříc a pomoci.
Svoji další Miyajamu - Mono zero - jsem již kupoval u dealera v ČR a zatím krom nákupu nebylo třeba cokoliv jiného řešit, takže nejsem schopen přístup objektivně srovnat. Ale až k tomu dojde, určitě dám vědět...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Přenosky

Příspěvek od Frogyman »

zabiny007 píše: 29 říj 2020 14:54 Pořád mne svrbí koupit "nějakou tu SPU"......
Tak už v tom docela lítám... :cool: :angel:
Zatím s několika zapůjčenými kousky napříč celým spektrem, ale SPU zvuk je tak fantastický a návykový, že dál už bez něj nemohu být!
SPU classic se sférickým hrotem dostane z původních pressů jazz nahrávek z konce 50 do začátku 70let takovou energii a tak neskutečné podání hlasů a dechů, že je to NESKUTEČNÉ! A stejně fantasticky si poradí i s některými jpn vinyly z let 70-80...
Výroční SPU jsou zase nedostižné u nových pressů old jazz nahrávek třeba od AnalogueProduction atd, ale umí fantasticky i rockové desky či velké bigbandy. Jen každá je laděna trochu jinak, takže je těžké rozhodnutí, kterou vybrat. Každopádně už mám jasno, že uvolněné místo po KANSUI obsadí některá z SPU. Kombinace ramena FR64 a gramofonu Garrard 401 je pro ně jako stvořená. :lol: :thumbup:

Pokud máte někdo s SPU zkušenosti, dejte vědět. Rád bych nasdílel s někým informace a prodiskutoval zkušenosti s jednotlivými modely. Klidně do SZ, i když lépe veřejně, třeba by stálo za to udělat pro ně samostatné vlákno.

IMG_20201226_103950.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Přenosky

Příspěvek od tujatuja »

I přes hodně nízkou poddajnost přenosky je možné použít i raménko se středně velkou ef. hmotností vzhledem ke značné váze samotné přenosky, takže to by pro mne nemusel být problém. Mám však trochu obavy ze zvýšeného opotřebení vinylu - doporučený přítlak 3g mi připadá už příliš vysoký. Působilo mi značná duševní muka i nastavení přítlaku 2,5 g (Cadenza Bronze)! :smile:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Přenosky

Příspěvek od Frogyman »

Když nastavuji u SPU classic 4g (z doporučeného rozmezí 3-5g), tak mám taky divný pocit. Ale pak si říkám, že je to jen můj vnitřní blok, protože s SPU přenoskami hraje půlka Japonska a spousta dalších nadšenců po celém světě a nikde jsem se nedočetl, že by někdo díky tomu zničil desku. Navíc - dodnes mám spoustu desek starých několik desítek let, které jsem v pubertě brousil krystal Teslou bez jakékoliv znalosti o nastavování gramofonu a desky hrají dodnes. Stejně tak desky ze 60tých let co kupuji na burzách určitě nikdo moc nešetřil, zvláště ne v době jejich vydání, takže je to opravdu jen blok v hlavě, který je potřeba odbourat. Výsledek stojí za to :clap: :cool:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
efendi
Příspěvky: 33
Registrován: 24 říj 2013 13:22

Re: Přenosky

Příspěvek od efendi »

Zabiny007, tak to je paráda, ked si to môžeš doma takto otestovať. Ja som do mojej SPU 1E išiel úplne do neznáma. Tiež som bol z toho prítlaku trochu nesvoj, ale ako si napísal, keby to bolo také vážne, asi by toho už boli už plné fóra. Práve mi hrá Tony Allen-The Source a tá muzika čo z toho ide, to je zážitok. Stojí to za to. A to mám tú najlacnejšiu variantu SPU čo sa vyrába. Rád by som časom išiel vyššie, som zvedavý, pre ktorú sa nakoniec rozhodneš Ty.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Přenosky

Příspěvek od Frogyman »

SPU prý hrají nejlépe, když se k nim použije step up trafo 1:26. Tak jsem to nevydržel a s jedním výrobcem z Francie domluvil testovací zápůjčku. Balíček už leží v depu na DPD v ČR, takže už brzy jej vyzkouším... :angel:

Mimochodem - Ortofon dělal jeden čas model s integrovaným trafem do těla headshellu. :eek:
Označení měl G/T. Docela by mne zajímalo, jak to hraje.
Nemáte někdo s tím zkušenost?


Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Přenosky

Příspěvek od tujatuja »

Ahoj Zabiny, zkoušel jsi taky SPU Synergy GM? Podle obrázku jsem myslel, že ano.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Přenosky

Příspěvek od tujatuja »

Teď trochu odbočím od tématu Ortofon SPU. Na stránkách Stereophile je článek, kde se Herb Reichert rozplývá nad levnými MM přenoskami AT-VM95 a porovnává své poslechové dojmy dokonce s více než 200x dražší MC přenoskou Koetsu Rosewood. Pozoruhodné.

https://www.stereophile.com/content/gra ... cartridges
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Přenosky

Příspěvek od Frogyman »

SPU synergy jsem neslyšel, mám půjčené Classic, Royal, 85 a 90 a všechny jsou fantastické a nejraději bych je měl všechny. :cool:
A to si nedovedu představit, jak hrají SPU 95 a SPU Century ...
Do Classic půjdu určitě, původní vydání z počátků sterea jsem nikdy neslyšel hrát líp.
A pak řeším jakou k ní. Ono to není jen o tom, co se mi líbí, ale i o tom, co se á sehnat. Většina SPU se dělá buď jen omezenu dobu, nebo v omezeném počtu ks, takže budu muset své přání i podřídit tomu, co bude aktuálně dostupné.
Nyní mám nasazenou SPU ROYAL (tu lze koupit ještě pořád docela běžně) a je to velmi zajímavá přenoska. Zvuk je plný detailů, blízký moderním přenoskám (může za to nejspíš použitý Replikant), ale pořád tam zůstává signatura plného těla a dynamiky SPU. Pokud bych zvažoval jen o jediné přenosce, byl by to horký favorit, i když je z této čtveřice "nejmíň SPU přenoska". Ale... docela mne láká ji koupit ve verzi bez headshellu (označení N - viz foto) a vyzkoušet na ramínko Phantom jako alternativu k Ortofon A95 (mám k dispozici dvě náhradní "trubky", takže bych to mohl střídat :cool: ) .

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Přenosky

Příspěvek od Janik »

Tiež uvažujem nad nejakou alternatívou k EAT Yosegi na druhú Skovu trupku. SPU classic je vcelku dostupná aj cenovo.

Ramienko som už objednal 6g...32g (S-shaped) https://ebay.to/3hCjGr2

Ak by som isiel do SPU asi by som kúpil aj https://ebay.to/2X696iK
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: Přenosky

Příspěvek od rOn »

Ortofoni sú moja krvná skupina. Moja MC15 Super mk2 na Orsonic headshelli na MA-505, cez trafo T-20 ideálna kombinácia. Zaujímalo by ma ako hrá SPU Royal N s hrotom replikant.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Přenosky

Příspěvek od YamahaMan »

Nezakladám nové vlákno lebo sa to de facto týka prenosiek ako takých, aj keď nie tak - ako ich poznáme.
Dnes som čítal článok a som zvedavý, či to bude mať budúcnosť.
Osobne nie som presvedčený, či v konečnom dôsledku to bude čistý analog. Jedna vec je ale istá. Vinyly ostanú neobohrané a bez škrabancov....
Šli by ste do toho?

https://www.whathifi.com/news/ds-audio- ... -expertise
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Přenosky

Příspěvek od Frogyman »

Myslím, že jsi špatně pochopil princip optické kazety... Jehla zůstává, jen optočlen nahrazuje magnety.

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Přenosky

Příspěvek od Frogyman »

TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Přenosky

Příspěvek od YamahaMan »

zabiny007 píše: 27 úno 2021 16:32 Myslím, že jsi špatně pochopil princip optické kazety... Jehla zůstává, jen optočlen nahrazuje magnety.

Obrázek
Tak neviem. Z prekladu:

"V roku 2015 priniesla spoločnosť DS Audio do Spojeného kráľovstva vôbec prvú optickú kazetu po prvom uvedení na trh dva roky predtým v Japonsku. Stálo to, skoro, 7 000 libier. Rovnako ako v prípade nasledujúcich návrhov spoločnosti, ktoré sú cenovo dostupnejšie, ale stále veľmi špičkové, debutoval model DS-W1 na detekciu vibrácií lúčom svetla - podobne, ako by ste videli cez digitálny optický kábel. zo stylusu. Argument spoločnosti DS Audio pre túto metódu spočíva v jej inherentnej eliminácii škodlivého trenia spojeného s tradičnými phono kazetami MM alebo MC a spôsobeného nimi.!
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Přenosky

Příspěvek od jupol »

Na jar 2015 už boli aj testy v EU a prenoska DS W1 dostala v Audiu 120b a v Stereo 100% v 2018 bol už nový model DS 002...
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Přenosky

Příspěvek od YamahaMan »

V tom článku trocha metú s tým popisom.
Ak to má hrot, prečo nenapíšu aj parametre?
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Přenosky

Příspěvek od Frogyman »

Optická kazeta DS002:

Výstup signálu: Fotoelektrická konverze
Oddělení kanálů: o 25 dB více 1 kHz
Hmotnost: 8,1 g
Úroveň výstupního signálu: o 50 mV více
Materiál těla: hliník
Tlak jehly: 1,6 g ~ 1,8 g (doporučeno 1,7 g)
Stylus: Shibata

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Přenosky

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

V časopise Hi-Fi News mal Ken Kessler na test DS Audio Grand Master (11995 GBP prenoska, 38000 GBP zdroj a ekvalizér). V hodnotení napísal: "Toto môže byť najlepšia prenoska akú som počul."
fufin
Příspěvky: 46
Registrován: 31 led 2020 09:18

Re: Přenosky

Příspěvek od fufin »

Dobrý den,

rád bych se posunul výš, mám Ortofon Bronze spolus s Clearaudio Nano Phono V2 předzesilovačem. Lákalo mne zkusit Ortofon Black, anebo HANA ML, anebo dobrou MC přenosku do max. 30k.
Poradili byste mi, prosím? Ideálně i jaký předzesilovač, jestli ho budu muset měnit. Měl jsem v hledáčku Pro-Ject Phono Box Rs, kdyby Clearaution nestačilo.
Zesilovač by měl být Vincent 234/237.

Moc děkuji.
F.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Přenosky

Příspěvek od aretax »

Ortofon Black je OK - na stredne ťažké až ťažké ramienko.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Přenosky

Příspěvek od dvader »

Osobně bych pro rozdíl mezi Bronze a Black použil slovo spíše “jiný” než “lepší”. Nutno vyzkoušet na konkrétní sestavě, co se bude líbit víc.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Přenosky

Příspěvek od Dieter Burmester »

Lepsi je rozhodne hrot :thumbup: (u Black)
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Přenosky

Příspěvek od dvader »

To ano, ale charakter zvuku je jiný a při kombinaci s určitou sestavou, může klidně pro někoho hrát příjemněji ta Bronze.
Odpovědět