Transrotor Z1 - nový zdroj

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
wolf
Příspěvky: 172
Registrován: 05 čer 2013 21:19
Bydliště: Bratislava

Transrotor Z1 - nový zdroj

Příspěvek od wolf »

Z 1 som kúpil v základnej výbave , kde napájaci zdroj je úplne jednoduchý adaptér pravdepodobne z Číny.
Vlastne som ani neuvažoval o jeho výmene , keby som čírou náhodou nenatrafil na sieťový zdroj od Dr. Fussa.
Že ste o ňom nikdy nepočuli ? Ani ja donedávna. Dr. Fuss je zaujímava postava nemeckej audio komunity.
Je to bývalý novinár píšuci o audio a zároveň konštruktér výborných zosilňovačov ( napr. Aaron ) .
Dr. Fuss nie je len konštruktér ale aj výrobca a predajca svojich mašiniek. Najzaujímavejšie je vlastne to , že nemá svoju web stránku , svoje produkty nikde nepropaguje a neponúka . O jeho produktoch sa hovorí „len“ na rôznych hifi fórach ... čiže ústna propaganda.
Ako som sa k nemu dostal? Natrafil som na stránku www. Frank-Landmesser.de , Frank Landmesser je audiofil amatér
postihnutý rovnakou neurózou ako my všetci. Na svojej stránke sa venuje s nemeckou precíznosťou hodnoteniu rôznych
Hifi hračiek, alebo tuningu svojej aparatúry, apod. . Mimochodom , celkom zaujímavé čítanie pre nemčinárov.
Ale k veci ..... Frank má Transrotor Fat Bob ,ktorý neustále vylepšuje ... napr. aj vlastným ramienkom , ktoré vyzerá naozaj dobre. Frank otestoval aj zdroj od Dr. Fussa na svojom tlstom bobovi s velmi pozitívnym účinkom. Na svojej stránke má na Dr. Fussa iba mailovú adresu. Keďže sa mi cena celkom pozdávala , napísal som Dr. Fussovi dopyt , či mi vie spraviť zdroj pre Z1. Odpoveď bola okamžitá s ponukou na zdroj s cenou 300.-EUR aj s poštovným . Zdroj som objednal a za 4 dni bol už u mňa.
Už podla fotiek vidno , že to nie je žiadny garážový výrobok nejakého bastlíra. V dodávke je aj miniatúrny stroboskop ako aj
papierový kotúč na presné nastavenie otáčok / zaslaný v prílohe a vytlačený/. Po zapojení na Z1 som z napätím pustil prvú placku.....
Meola , McLaughlin,De lucia - Passion, Grace and Fire. Čo mi ako prvé prišlo do uší bolo rozšírenie priestoru vo všetkých smeroch, ďalej zvuk gitár bol príjemnejší ... menej ostrý ako na starom zdroji. Pozadie sa mi videlo kludnejšie, Ako by sa obrúsili ostré hrany vo zvuku , ale pri tom všetky detaily zostali zachované , mám pocit, že ich je aj o niečo viac...
Hudba na mňa pôsobila celkovo príjemnejším podaním , ako by ubudlo „ stresu „ . Toto sa opakovalo aj na ďalších plackách. Oproti pôvodnému zdroju jednoznačný prínos. Transrotor samozrejme ponúka podobné upgrady , no za svoje vyleštené krabičky má aj ceny riadne vyleštené. Zdroj Dr. Fussa možno použiť na synchróne motory prakticky ku každému gramu, prínos vo zvuku je jednoznačný, môžem vrelo každému doporučiť.
wolf
Příspěvky: 172
Registrován: 05 čer 2013 21:19
Bydliště: Bratislava

Re: Transrotor Z1 - nový zdroj

Příspěvek od wolf »

...ešte foto
Fuss 01.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
wolf
Příspěvky: 172
Registrován: 05 čer 2013 21:19
Bydliště: Bratislava

Re: Transrotor Z1 - nový zdroj

Příspěvek od wolf »

.... a zo zadu
Fuss 02.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Transrotor Z1 - nový zdroj

Příspěvek od Dieter Burmester »

Cena je to pekna - lepsi nez u originalniho Konstant M1 od Transrotoru. Jak ale muzes zit s tou designovou nejednotou? :D
Dieter Burmester
Odpovědět