Tesla NC 500 a Ortofon OM 5E

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
rrart
Příspěvky: 64
Registrován: 19 lis 2013 14:07

Tesla NC 500 a Ortofon OM 5E

Příspěvek od rrart »

Zdravim majitelov Tesla NC 500.
Vymenil som prenosku v NC500 povodnu Tesla VM... za Ortofon OM 5E, nastavil som zavazie na hodnotu 17,5mN. V ktorej zarazke ma byt silon so zavazim(antiskating)?
Dakujem za odpoved.
rrart
Příspěvky: 64
Registrován: 19 lis 2013 14:07

Re: Tesla NC 500 a Ortofon OM 5E

Příspěvek od rrart »

Teraz ho mam v 2hom zapichu lenze pri volnom polozeni ramienka mi ho taha smerom vonku od stredu platne, nezostane v takej polohe ako ked ho pustim dole.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Tesla NC 500 a Ortofon OM 5E

Příspěvek od Dieter Burmester »

To je "vyhoda" takto reseneho antiskatingu. Je to uplne k hovnu, protoze v jedne zarazce ti to vychyluje ramenko ven a v dalsi zarazce zase ke stredu a tudiz se ke spravnemu nastaveni nekde mezi [spustene ramenko na plochu desky bez drazky - tzv. zrcatko (angl. "land" - nezorana puda) neujizdi zadnym smerem] nedoberes. Bohuzel to tak mivaji resene i vyrazne drazsi ramena. Nicmene v pripade Tesly to muze byt skoro sumak. Nastav to tedy tak, aby ramenko ujizdelo co nejpomaleji bud ven nebo dovnitr ;)
Dieter Burmester
rrart
Příspěvky: 64
Registrován: 19 lis 2013 14:07

Re: Tesla NC 500 a Ortofon OM 5E

Příspěvek od rrart »

Ono ked tam bola prenoska Tesla VM... , tak to bolo OK, lenze bola aj o dost tazsia. OM 5E je ovela lahsia.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Tesla NC 500 a Ortofon OM 5E

Příspěvek od Dieter Burmester »

To verim, jenze spravne by melo byt mozne nastavit antiskating dokonale pro jakoukoliv prenosku.
Dieter Burmester
Odpovědět