Gramec? Audio-technica AT-LP120USBC

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Gramec? Audio-technica AT-LP120USBC

Příspěvek od zappa »

To bude asi odpad co? :lol: Ripování desek na cd,vestavěný předzesilovač. :???:
https://www.alza.cz/audio-technica-at-l ... 380179.htm
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Kite19

Re: Gramec? Audio-technica AT-LP120USBC

Příspěvek od Kite19 »

Neviem dať presný odkaz, ale niekde som čítal že technológiu prevzali po Technics, ono sa to dosť aj podobá a aj to ramienko, to ako to zhotovili vzhľadom na cenu je už iná vec, ale myslím, že existuje skupina ľudí ktorým bude k počúvaniu hudby postačovať. Pri súčasnom mp3 trende, je jasné kam smeruje tento produkt, niekomu nepríde veľa dať za iPhone 800 eúr a počúvať cez to hudbu, za gramofón je to už ale veľa :D
Inak si myslím, že k tvojim McIntoshom, by to sadlo :D, hlavne to hoď niekam do zadu aby to nebolo vidno, potom sem daj fotku :D
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Gramec? Audio-technica AT-LP120USBC

Příspěvek od fox »

Na MP3 snad bude dobrý. Lepší, než kopanec do zadku.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Kite19

Re: Gramec? Audio-technica AT-LP120USBC

Příspěvek od Kite19 »

Zase keď ušetríš na gramofóne a na phone, môžeš 60 000 vraziť do prenosky :thumbup:
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 713
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Gramec? Audio-technica AT-LP120USBC

Příspěvek od lubin »

odstup signál šum více než 50dB...šibalský to údaj. Pozor na přímé náhony talíře...zvlášť za tuto cenu. :cool:
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Kite19

Re: Gramec? Audio-technica AT-LP120USBC

Příspěvek od Kite19 »

Tak papierové údaje často nesedia ani u renomovaných firiem :thumbdown: , ale je to tak, že ho nikto nemáme, tak to ani nevieme overiť. Sú DD ktoré ten odstup majú aj cez 80, ja to zmerať neviem, ale dobrý DD je vždy lepší ako zlý BD.
A zase netreba ten gramec úplne odpísať, členom fóra by nepostačoval, ale čítajú to aj neregistrovaný a aj takýto gramofón môže naštartovať veľkú hifi kariéru :D Veľa členov fóra určite začínalo Teslou a aj niečím horším. Ak to porovnám s tým, na čom som začínal ja, tak tento gramec je z kategórie high end(ktorý si nemôžem dovoliť) :smile:
Uživatelský avatar
Bunik
Příspěvky: 12
Registrován: 05 bře 2014 15:51

Re: Gramec? Audio-technica AT-LP120USBC

Příspěvek od Bunik »

Pozor! Já bych to zase tolik nepodceňoval. Optimalizace výrobního procesu a masová výroba dokážou s cenou udělat dívy. A jestli to převzali po Tecnicsu, mohl by to být zajímavý gramofon pro nenáročného posluchače. Možná lepší než od Pro-Jectu ve stejné cenové relaci. Ikdyž je možné, že zvukově bude krapet zaostávat.
Docela by mě zajímala objektivní recenze s porovnáním konkurence co se týče zvuku.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Gramec? Audio-technica AT-LP120USBC

Příspěvek od zappa »

Celkem dobré reakce od majitelů:
Uživatelské hodnocení Audio-technica AT-LP120USBC
Firma, Odolena Voda
24.6.2013

Robustní konstrukce
Kvalitní dílenské zpracování
Bohaté funkce
Věrná čistá reprodukce
Na konci přehrávání se nevypíná a přenoskové raménko nezvedá, což je ale nutnost pro přehrávání (a digitalizaci) šelakových desek na 78 otáček (se speciální přenoskou s větším hrotem)



Zákazník
24.3.2014
Kvalitní gramofon, naprostá spokojenost za poměr cena/výkon.





Lukáš, Česká Lípa
15.12.2013

zvuk
oproti Pioneeru PL-990 nemutuje
kus elektroniky (váha, mohutnost - důležité kvůli vibracím)
možnosti nastavení

automat je automat (ale dá se rychle zvyknout)
není v černé barvě



Zákazník
23.9.2013

Pěkný vzhled
Čistá reprodukce
Velké možnosti nastavení ramínka
Manuální obsluha ramínka i vypnutí motoru po přehrání desky považuji za samozřejmost u kvalitního gramofonu

Zatím jsem žádný nenašel



Vojtech, Prešov
28.8.2013

konstrukcia, je to naozaj kus nabytku
tanier
priamy pohon

zatial ziadne



Firma, Kladno
4.2.2013

efektní vzhled,řada funkcí (regulace rychlosti otáček, zpětný chod,připojení k počítači)
dobrá reprodukce

není to zápor, ale upozorňuji, že ramínko se obsluhuje manuálně, po přehrání desky se motor nevypne, talíř se otáčí a přenoska se nezvedne z desky.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Gramec? Audio-technica AT-LP120USBC

Příspěvek od zappa »

EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Gramec? Audio-technica AT-LP120USBC

Příspěvek od fox »

Zrovna jsem zhlédl video a myslím, že za ty peníze nic lepšího nového nelze koupit. Klobouk dolů. :eek:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Gramec? Audio-technica AT-LP120USBC

Příspěvek od Pytell »

Nedávno jsem tento kolotoč kupoval a zprovoznil u jednoho klienta -- za ty korunky a jako vstup do analogu, potažmo na LP po tátovi -- bez poznámek, vše šlape, přímý náhon, zvuk v dané cenové lize OK, ale nečekejte zázrak.

To Zappa : Michale, pro tvoji krásnou a nyní vyváženou sestavu, by to byl nejslabší článek a myslím , že by se tam lepší vyjímal kolotoč od Meka, určitě vzhledem a hlavně zvukem.
petrm136
Příspěvky: 1
Registrován: 10 říj 2019 08:29

Re: Gramec? Audio-technica AT-LP120USBC

Příspěvek od petrm136 »

Ahoj všem nedávno jsem zakoupil gramofon Audio - Technica AT-LP120XUSB , docela mě překvapil a jsem moc rád že jsem se trefil.
Tichý klidný přístroj nic přeplácaného , ale abych jen nechvalil našel jsem časem jemné detaily které jsem už vyřešil.Začnu tedy
lampičkou která se od předchzího modelu AT-LP 120USB nedá srovnat je vidět , že výrobce chtěl srazit cenu na minimum a tak výsledek
je jednoznačný.Existuje však řešení bez dodatečném hrabání v gramofonu jako je NUMARK TT 1650 LAMP TARGET LIGHT a už to vypadá jinak.
Pak je ještě jedna věc která mě nedala spát od kamaráda mě na 3D tiskárně vytvořil součástku + s mikro vypínačem kdy když dojde jehla na konec LP
se mě gramofon sám vypne.Tato myšlenka mě tak štvala a vymyslet zařízení na točnu raménka při přiblížení na micro vypínač se lehce dotkne přitom gramofon je stále zapnutý a tím je tedy připraven na další použití.Ale za cenu velkého času .Celé mě to stálo spínač 56 kč 30cm kabelu a součástka z 3D tiskárny 100 kč.Platil se nápad ale neuvěřitelná práce na PC převedení programu do tiskárny .Výsledek je super a musím říct , že pro výrobce to by byla taková hračka a hned má námět na zlepšení.Suma sumárum přístroj hraje dobře jak jsem psal tichý klidný , pěkný desain mám ten typ v černé barvě tak uvidím zatím vše v pohodě.
Odpovědět