EAT Forte S

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
eLko
Příspěvky: 107
Registrován: 29 pro 2010 20:19
Bydliště: Bratislava

EAT Forte S

Příspěvek od eLko »

Cim dalej viac pokukujem po tomto gramci.
Takmer vsetko vychadza z Project Xtension,ktory momentalne vlastnim.
Rovnaky rozmer sasi,magneticke nozicky,ramienko 12"cc Evolution,pravdepodobne aj elektronika riadiaca motor.
Rozdiel vidim iba pohone.2x motor oproti 1x u Projectu. A tanier. Ten je viac ako 2x tazsi a aj priemer je vacsi.
Cena Projectu s ramienkom 12"cc Evo je 3600 euro a cena EAT s ramienkom 12"cc Evo je 4200 euro.
Otazka znie,ako moc sa na zvuku podpise ten tazky tanier a 2x motor. Ci to ma vobec zmysel menit :ugeek:

Obrázek
eLko
Příspěvky: 107
Registrován: 29 pro 2010 20:19
Bydliště: Bratislava

Re: EAT Forte S

Příspěvek od eLko »

Obrázek

Obrázek
monte

Re: EAT Forte S

Příspěvek od monte »

Můj názor je, kvalitní gramofony ve vyšší cenové třídě, velký rozdíl nenajdete. Perfektní vzhled, kvalita ramínka, stabilita. Co chci hlavně říct, o výsledném zvuku nakonec rozhodne přenoska a to je největší dilema. Jinak jsou to překrásné přístroje, mne osobně po letech dřevěných beden uchvátil akrylát. Šlo spíše o vzhled, rozhodoval jsem se mezi Thorenz a našim PerspeX, nakonec vyhrál náš a i peníze za lidskou práci zůstanou doma.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: EAT Forte S

Příspěvek od aretax »

monte píše:Můj názor je, kvalitní gramofony ve vyšší cenové třídě, velký rozdíl nenajdete. Perfektní vzhled, kvalita ramínka, stabilita. Co chci hlavně říct, o výsledném zvuku nakonec rozhodne přenoska a to je největší dilema. Jinak jsou to překrásné přístroje, mne osobně po letech dřevěných beden uchvátil akrylát. Šlo spíše o vzhled, rozhodoval jsem se mezi Thorenz a našim PerspeX, nakonec vyhrál náš a i peníze za lidskou práci zůstanou doma.
Vo zvuku medzi Xtension a EAT Forte S nie je počuteľne žiaden rozdiel. Dôležitá je nielen prenoska, ale aj rameno a hlavne zladenie ramena a prenosky. Kvalita gramofónu má tiež svoje opodstatnenie, pretože čím je prenoska kvalitnejšia, tým je citlivejšia na snímanie detailov, a teda aj nežiadúcich frekvencií, napr. vibrovanie taniera, rezonancie motora, napájacieho zdroja a pod. To isté platí aj o ramienku. Čím je kvalitnejšie, tým viac má potlačenú vlastnú rezonanciu. Preto je dôležité ku prenoskám vyššej kategórie priradiť zodpovedajúce rameno, ale aj celý gramofón a sieťový zdroj. EAT Forte S a Pro Ject Xtension sú kvalitatívne na tej istej úrovni. Sám mám Xtension a porovnával som ho s Forte S a vtedy s prenoskou Ortofom Cadenza Black a ramenom Ortofon 309D, čiže viem, o čom píšem. Ak je všetko dobre odladené a nevznikajú žiadne nežiadúce frekvencie, tak hmotnosť taniera a počet motorov naozaj nezaváži. Napr. pri odpružených gramofónoch (Avid, Oracle a pod.) sú taniere podstatne ľahšie. Tlmenie tu má na starosti práve odpruženie. Pri pevných gramofónoch je to najmä ich hmotnosť. Ak by sme k prenosku vyššej kategórie namontovali na lacné rameno a gramofón, výsledok by mohol byť horší, ako pri lacnejšej prenoske, pretože najjemnejšie detaily, ktoré prenoska dokáže snímať by vlastne zmizli. Pohltilo by ich rameno a gramofón. Forte S a Xtension majú tú istú technológiu, napr.magneticky odpružený tanier a nožičky, uloženie taniera, hmotnosť korpusu (MDF plnená olovom), regulácia otáčok,...To, čo Forte S získa hmotnosťou taniera, môže stratiť práve druhým motorom - mám namysli vibrácie. V tomto prípade Pro Ject naozaj vyrobil high end gramofón svetovej úrovne - viď testy (Stereophill). Jedinú "vážnu" vec, ktorá mu bola vytýkaná sú rozmery (!). Kvalitou vypracovanie a zvukom môže konkurovať podstatne drahším strojom. Ale to je vlastne politika Pro Ject.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: EAT Forte S

Příspěvek od Dieter Burmester »

Můj názor je takový, že EAT jsou předražené gramce bez inovativního přínosu (já vím, u gramce to není snadné, ačkoliv...). Pokud není rozdíl ve zvuku, jak píšeš, proč si nenechat pro-ject? A pokud mermomocí chceš jiný gramec, proč ne nějaký ''totálně jiný''. Třeba z konstrukčního hlediska atp. Jen můj názor, nebijte mě :lol:
Dieter Burmester
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: EAT Forte S

Příspěvek od aretax »

Dieter Burmester píše:Můj názor je takový, že EAT jsou předražené gramce bez inovativního přínosu (já vím, u gramce to není snadné, ačkoliv...). Pokud není rozdíl ve zvuku, jak píšeš, proč si nenechat pro-ject? A pokud mermomocí chceš jiný gramec, proč ne nějaký ''totálně jiný''. Třeba z konstrukčního hlediska atp. Jen můj názor, nebijte mě :lol:
Ak si to dobre prečítaš, píšem, že som si ponechal Pro Ject Xtension!!!
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: EAT Forte S

Příspěvek od Dieter Burmester »

A ak si to dobre precitas ty, tak mozna pochopis, ze s tebou se vubec nebavim :lol:
Dieter Burmester
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: EAT Forte S

Příspěvek od Vlado222 »

Ak si to dobre prečítate obaja tak Elko sa na to pýtal 10 februára 2011 a teraz je 23 januára 2013.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: EAT Forte S

Příspěvek od Dieter Burmester »

Vlado vyhral :lol:
Dieter Burmester
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: EAT Forte S

Příspěvek od aretax »

Dieter Burmester píše:Vlado vyhral :lol:
Kde sa dvaja "bijú", tretí zvíťazí....
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: EAT Forte S

Příspěvek od Vlado222 »

Nejde o víťaztvo. Koníček by nás mál spájať a nie rozdeľovať. :smile:
Odpovědět