Pohon remenom ( gumičkou )

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
wolf
Příspěvky: 172
Registrován: 05 čer 2013 21:19
Bydliště: Bratislava

Pohon remenom ( gumičkou )

Příspěvek od wolf »

Mám na miestnych znalcov zásadnú a dôležitú otázku ;) . Prešiel som nedávno s DD pohonu na pohon gumičkou ( ZET 1 ). Dávate pri dlhšom odstavení grama gumičku dole? Predlži sa tým životnosť gumičky ? A vôbec, aká je vlastne jej životnosť? Mení to niekdo pravidelne , alebo ak už neťahá?
Uznáte sami , že bez týchto vedomostí sa mi ťažko zaspáva....
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Pohon remenom ( gumičkou )

Příspěvek od Dieter Burmester »

Zdravim dalsiho Transrotoristu :thumbup: Musism se vsak priznat, ze tvuj dotaz mi prijde jako jeden z nejmalichernejsich problemu zde na foru :lol: Reminek nesundavam - nevidim k tomu duvod. Osobne si totiz myslim, ze jakakoliv manipulace s reminkem navic (staci i prehazovani z 33 na 45 rpm) reminek zbytecne vytaha. Po roce se Zet1 neni s reminkem zadny problem. V krabici je rezervni a kdyztak se da od dodavatele v pohode sehnat novy. Radsi bych se zameril na poradnou prenosku - ten Transrotorem dodavany Goldring je podle me vysmech :!:
Dieter Burmester
MartinSt4
Příspěvky: 19
Registrován: 27 říj 2012 16:41

Re: Pohon remenom ( gumičkou )

Příspěvek od MartinSt4 »

"e="Dieter Burmester"]Zdravim dalsiho Transrotoristu :thumbup: Musism se vsak priznat, ze tvuj dotaz mi prijde jako jeden z nejmalichernejsich problemu zde na foru :lol: Reminek nesundavam - nevidim k tomu duvod. Osobne si totiz myslim, ze jakakoliv manipulace s reminkem navic (staci i prehazovani z 33 na 45 rpm) reminek zbytecne vytaha. Po roce se Zet1 neni s reminkem zadny problem. V krabici je rezervni a kdyztak se da od dodavatele v pohode sehnat novy. Radsi bych se zameril na poradnou prenosku - ten Transrotorem dodavany Goldring je podle me vysmech :!:[/quote]

Přesně tak, já dostal k Z3 celkem 3 řemínky. Po necelém roce rovněž bez problémů."
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Pohon remenom ( gumičkou )

Příspěvek od efičák »

wolf píše:Mám na miestnych znalcov zásadnú a dôležitú otázku ;) . Prešiel som nedávno s DD pohonu na pohon gumičkou ( ZET 1 ). Dávate pri dlhšom odstavení grama gumičku dole? Predlži sa tým životnosť gumičky ? A vôbec, aká je vlastne jej životnosť? Mení to niekdo pravidelne , alebo ak už neťahá?
Uznáte sami , že bez týchto vedomostí sa mi ťažko zaspáva....

Ač nejsu Transrotorák mám ideu, že nejvíc gumička stárne sama o sobě, prostě se časem vytahá to jo.

Když sem slyšel důvěrně známou MC LO Sigmu na Transrotor s ramínkem SME nepoznal sem její zvuk. I zbytek aparátu byl na špičkové úrovni a gramec je to parádní.

Stále nepovažuju MM systém Goldring za odkecaný. 1042 poskytne výborný zvuk a pro rock mi přijde prostě MMko lepší.
ClearAudio a Nagaoka dělají MMko s boronovou chvějkou , kamarád Zbyněk nedá dopustit a to má Benz Micro Glidel MC LO.

S Lyrou a lepšíma MC jsme u Jazzu a klasiky na svém, podmínka je MC phono.
Zvuk dobrý - všechno dobré
monte

Re: Pohon remenom ( gumičkou )

Příspěvek od monte »

Stále nepovažuju MM systém Goldring za odkecaný. 1042 poskytne výborný zvuk a pro rock mi přijde prostě MMko lepší., Efíku nebyl jsi u mne na poslech :lol: , jinak řízené motorkem, jak se po-serou, jsi v pr. Gumičku můžeš měnit třikrát ročně a za pár korun.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Pohon remenom ( gumičkou )

Příspěvek od tujatuja »

Náhradní řemínek Clearaudio - 35 EUR, VPI - 30 USD, atd.

Výměna řemínků není zas levná záležitost.

Faktem ale je, že sundavat řemínek je zbytečné. Materiál stárne tak či onak.
wolf
Příspěvky: 172
Registrován: 05 čer 2013 21:19
Bydliště: Bratislava

Re: Pohon remenom ( gumičkou )

Příspěvek od wolf »

Dakujem všetkým za ukludnujuce odpovede, hned sa mi lepšie spí..... ale len tak naokraj , považujem pohon s gumičkou v dnešnej dobe za anachronizmus,
tak nejak sa zaužívalo v highend komunite , že je to to najlepšie na pohon placiek a výrobcovia sa možno boja v tomto smere experimentovať. Možno si vravíte
na čo si potom menil DD za gumičku? Asi som chcel zmenu a mám tušáka , že v 1. lige sa iný náhon ani nenosí...
Neverím ale , že by tu niekto z nás počul rozdiely medzi DD a remenom , ak by ostatné časti boli rovnaké....
Alebo pohon dvoma ( troma ) motormi .... to je čistá snobárina , na vytahovanie prachov z vrecka ortodoxných hifistov....
MartinSt4
Příspěvky: 19
Registrován: 27 říj 2012 16:41

Re: Pohon remenom ( gumičkou )

Příspěvek od MartinSt4 »

Řekl bych, že pohon gumičkou je nejjednodušší a přitom naprosto vyhovující. Nedokážu si představit jak udělat DD např. u Z1 nebo Z3. Asi by to šlo, ale komplikovaně.

K těm řemínkům, postupně jsem u svých gramofonů používal ProJect, Clearaudio, Transrotor. Musím říct, že poslední na mně působí nejkvalitnějším dojmem, je tenký, absolutně hladký, údajně se opracovává laserem za nízkých teplot. Levný není, stojí 990 Kč. Clearaudio byl silikonový, stejně drahý, trochu silnější, taky kvalitní. ProJect je klasická guma, plně vyhovující a levný.
bertram

Re: Pohon remenom ( gumičkou )

Příspěvek od bertram »

Wolfe ,

ja mám ProJect Xtension a prvú gumičku som vela krát dával dole a znovu nasadzoval . Všetko bez rukavíc a bez použitia
papiera ako píšu. Určite bola zamastená , hodne ponaťahovaná a ešte ani neviem čo všetko , až som dospel k záveru , že
táto guma po dvoch rokoch zlého zaobchádzania už nesplňa parametre- môj laický názor a kúpil som novú v nádeji, že sa
niečo zmení. Nuž zmenil sa iba môj názor. Ak nie je popraskaná a roztrhnutá , netreba novú. Ja som medzi tým nepoznal
rozdiel. Možno že stará roztočí tanier o 1-2 sekundy neskôr , ale na zvuk LP to nemá vplyv. Ani pri tých najkvalitnejších
LP. Aspoň ja to nepoznám. Tak by v klude , tá gumička Ťa možno prežije , ak nebude vystavená slnku a suchému prostrediu.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Pohon remenom ( gumičkou )

Příspěvek od Dieter Burmester »

V NC470 mam puvodni gumicku dodnes a neni ani vytahana, ani zterela. Je jako nova. Takze asi tak ;)
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Mastervoice
Příspěvky: 140
Registrován: 05 zář 2012 11:53
Bydliště: Severní Morava okr.Karviná

Re: Pohon remenom ( gumičkou )

Příspěvek od Mastervoice »

Řemínek nesundávám je to pohodlnost, lajdáctví a špatný přístup k řemeničce motorku malým otvorem v talíři pod gumovou podložkou. Aparát je starý Pioneer PL 335 automat, plochý řemínek stále stejný od roku pořízení asi 1994, málo hraný, spiš dekorace a doplněk řetězce. Jednou v roce na Vánoce koledy z LP si pustím, vyjímečně Karel Kryl a Petra Janů jakož i jiné tituly Supraphonu co mně zbyly z oněch časů. Přenoska je tam originál PN 240 dodaná z fabriky.
když selžou všechny pokusy je načase otevřít návod k použití
andrej71
Příspěvky: 32
Registrován: 17 pro 2014 14:22

Re: Pohon remenom ( gumičkou )

Příspěvek od andrej71 »

Zdravim, nadviazem na temu, ja som na mojom gramo Project 6 perspex vymenil po niekolkych rokoch gumicku. Bola mi dodana originalna gumicka stvorcoveho prierezu, predtym som mal tiez originalnu gumicku ale kruhovy prierez. Objavil sa problem pri spusteni gramo pri rozbehu taniera gumicka pisti a rozkmita sa. Po cca 2-3 sekundach sa to ukludni, ale kruhova gumicka to nerobila. Mate s tym skusenost ako sa toho zbavit?
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Pohon remenom ( gumičkou )

Příspěvek od Dieter Burmester »

A je to problem? Totok se deje treba i u Transrotor Zet1, ktery ma gumicku kruhoveho prurezu. Ja si myslim, ze to spise souvisi s prokluzem pri startu, nebot u Zet1 neni talir zrovna z nejlehcich. Nenapada me, proc to resit.
Dieter Burmester
Odpovědět