Dual 505

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
johny52
Příspěvky: 94
Registrován: 08 kvě 2011 10:16

Dual 505

Příspěvek od johny52 »

Dal jsem na Monteho tip a myslím,že Dual 505 v první zkoušce obstál.Sice jsem si vzápětí přečetl na hifinázorech zdrcující kritiku téhle značky od mr.Vintage ve smysu předražený sračky,že to skoro vypadá na nějaký nevyřízený účty s dovozcem Dualu,ale zatím dobrý.Jen by mě zajímalo jestli má význam investovat do lepší přenosky...je tam zřejmě původní s hrotem DN 237 ...a případně jaký hodnoty čílování hrotu vyjadřuje(236,237,238)...díky :idea:
monte

Re: Dual 505

Příspěvek od monte »

Pro Dual vyráběl asi Ortofon, kdo taky jiný ? Pokec: http://www.vinylengine.com/library/dual/cs-505.shtml Přenosku bych vyměnil, bude určitě ohraná za ty roky. Doporučuji klasiky, MM Shure, Goldring, Grado. Jak šlo seřízení, časem se vše podá. Určitě bude lepší jak stará Tesla, kde je vše slyšet. Od ložiska, motoru, o uložení ani nemluvit. V té době Dual u nás měl jen někdo, třeba já :lol:

Nakonec člověk musí vše brát s rezervou, nebo spíš vintage zálibu.
MEPHISTO
Příspěvky: 7
Registrován: 19 lis 2013 17:49

Re: Dual 505

Příspěvek od MEPHISTO »

Zdravím , síce oneskorene , ale prispejem svojou troškou . Už cez 20 rokov mám dual 731Q a som spokojný .Dodnes ma nepresvedčil žiadny gramec za ešte zaplatitelné peniaze , že je dôvod na výmenu . Rozhodne ti doporučujem vymeniť nielen prenosku , ale aj komplet prekablovať ramienko . Osobne som použil kabliky od Cardasu . Takisto som zrušil pevný originalny kabel ukončený cinchami . Kabeláž s ramienka som vyviedol na rhodiové cinche , ktoré som osadil do chasi gramca .
Na mojom modeli je orinál prenoska : Dual-Ortofon-ULM60Es vložkou DN160E , je to výborná prenoska a s prehladom prehrala aj 2M red od ortofonu , dnes už mám aj 2M blue a striedam ich . Originál používam na akustiku , jazz a pod. 2M Blue na rock ,klasiku a zbytok .
Odpovědět