Luxman PD-171

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Luxman PD-171

Příspěvek od Yngwie »

Nejsem vinylista, ale po čerstvých šokujících :) zkušenostech o tom docela vážně uvažuju a v rámci své oblíbené značky jsem nemohl nedat tady nový Luxman PD-171.
l01.jpg
l02.jpg
l03.jpg
http://www.luxman.co.jp/product/pdf/pd1 ... log_pl.pdf

Moc informací se o něm nikde nedozvíme, ale bezmála 25kg cvalík asi bude stát za pozoronost.

Specifikace

Specifications
• Drive Mechanism: Belt drive, reactive type synchronous AC motor
• Electronics High precision oscillator amplifier
• Platter Diamond cut aluminum
• Platter Weight 5.0kg (11 lbs)
• Rotation Speed 33 1/3 rpm, 45 rpm switchable (±4% adjustment)
• Wow & flutter: • Tone-arm: Static balance with S-shape arm tube
• Bearing: Ball races
• Effective Length: 9"
• Overhang: 15mm
• Cartridge compatibility: 4 ~ 12g mass
• Tracking error: ±1.9°~ -1.1 °
• Range of height adjustment (VTA): 39 to 60mm
• Electronic circuit based on high output audio amplifier with built-in high precision 32 bit MICON signal generator.
• Belt driven high torque synchronous AC motor
• Equipped with handy LED reflected stroboscope for more accurate speed adjustment and confirmation.
• Milled aluminum platter of 0.7tcm²super high inertia
• Chassis built from 15mm aluminum panels with floating sub-chassis to eliminate structural and airborne vibration
• AC inlet on back plate to accommodate detachable mains cables
• Wooden plinth adding a touch of luxury
• Non-resonant universal headshell made of aluminum magnesium alloy
• Detachable OFC 5-pin DIN → RCA phono cable
• Detachable 4mm acrylic dust cover.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Luxman PD-171

Příspěvek od efičák »

Já vinyl rád...
Talíř je odpružený, dobře odladěné tlumení umí se zvukem udělat pěkné věci, především na středech. Co sem slyšel dobře udělaný Thorens 550 taky dost drahý (200t) nebo 6PerspeX, že to něco dá, to je fakt.

Třížilový sítový kabel, to je něco pro nás ... :o jako by mi nestačilo měnit Oyaide s VDH na předzesilovači...

Páskový náhon se mi líbí víc než DD. Měl sem obavu, že zvolili ten pohon, jako Denon 100.
Luxman zřejmě v duchu dobré tradice, když si dali dělat gramofony u Mikro Seiki, zůstal u pevného širokého řemínku.

Běžné kardanové rameno Jelco je sympatická volba. S Ikeda ID 407, by cena dopadla podstatně hůř...

Kompaktibilita pro přenosky s váhou 4 - 12g je příjemná.
Takové lehčí přenosky jako ClearAudio Sigma Wood (4g) mám dosud já, je problém natlačit na PJ a musím používat přidané závaží, což není ideální.

"Eskové" zahnutí ramínka je fajn retro. Jen se divím na japonce krátkému 9" ramínku. Jelco dělá báječnou 10".
Bude tam original kvalitní phono kabel Jelco. Maj to velmi přesně zpracované, něco podobného mi hrálo na 12" vintage Ortofon, což je pravděpodobně stejný výrobce.

Obrázek

Takže jo, Luxman je pěkný kousek . (*)
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Luxman PD-171

Příspěvek od Yngwie »

Pěkně jsi to zhodnotil. Já jsem vinyl lama, ale slyšel jsem stařičký PD555 od Luxmana a zbožilo mi to trošku představu o tom, jak hraje gramofon:). Pěkně prokreslený zvuk s naprosto úchvatným zobrazením prostoru. Sice tam ten uživatel měl jakousi exotickou přenosku v ceně nového gramofonu jejíž jméno si nejsem schopen vybavit (cena někde okolo 60k), ale překvapilo mě jak dokáže starý stroj hrát :thumbup:. Abych nepodlehl klamům, tak jsme hráli důvěrně známou klasiku/rock, které mám naposlouchanou. Teď nastává velké dilema, zda se soustředit na SACD nebo gramec:D
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Luxman PD-171

Příspěvek od efičák »

Yngwie píše:Pěkně jsi to zhodnotil. Já jsem vinyl lama, ale slyšel jsem stařičký PD555 od Luxmana a zbožilo mi to trošku představu o tom, jak hraje gramofon:). Pěkně prokreslený zvuk s naprosto úchvatným zobrazením prostoru. Sice tam ten uživatel měl jakousi exotickou přenosku v ceně nového gramofonu jejíž jméno si nejsem schopen vybavit (cena někde okolo 60k), ale překvapilo mě jak dokáže starý stroj hrát :thumbup:. Abych nepodlehl klamům, tak jsme hráli důvěrně známou klasiku/rock, které mám naposlouchanou. Teď nastává velké dilema, zda se soustředit na SACD nebo gramec:D
U Valdy si můžeš uspořádat rozstřel a uslyšet oba formáty. :!:
Valda dobře poradí, slyšel hodně a muziku cítí srdcem, ne peněženkou.

Když už máš zaplacené výborné phono v integrovaném Luxmanu mohl bys to vyřešit buď vintage kouskem, třeba tím PD Luxmanem 555 s dvěma rameny.
Na jednom nějaké kouzelné Benz Micro, a pro druhé rameno třeba pěkný vintage kousek. Právě rozehrávám 30 let starou vintage japonskou MMku Acutex.
Hraje fajnově, rozlišeně, ale velmi hladce / analogově. Jsou moderní přenosky se zvukem levného CD. Hledám spíš atmosféru a nadhled.
Kultvovaný přístup, něco jiného než hop na krávu a je tele. :razz:
Zvuk dobrý - všechno dobré
monte

Re: Luxman PD-171

Příspěvek od monte »

Kultvovaný přístup, něco jiného než hop na krávu a je tele.

Efiku, začíná být z tebe skalní hifista :thumbup: :clap:. Tvoji větu dát zarámovat :lol: .
Uživatelský avatar
MicroSeiki
Příspěvky: 57
Registrován: 25 říj 2011 23:50

Re: Luxman PD-171

Příspěvek od MicroSeiki »

http://www.ebay.de/itm/Luxman-PD-300-Pl ... 894wt_1102

PD300 je skvělý gramofon s vakuovým přísátím desky :thumbup:
Obrázek
Normálně se prodává za méně...

S dostupnějších modelů pak ještě doporučuju PD310 a PD350
http://www.thevintageknob.org/luxman-PD-310.html
http://www.thevintageknob.org/luxman-PD-350.html
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Luxman PD-171

Příspěvek od Yngwie »

Luxman PD 310 se mi libí hodně, akorát si říkám, jestli má cenu po zvukové stránce kupovat tyto staré stroje. Stojí většinou dost, protože si je kupují sběratelé vintage strojů. Podobně jako u té PD 300, co jsi linkoval, která stojí 2500 Euro, za což je nový Transrotor ZET1.
monte

Re: Luxman PD-171

Příspěvek od monte »

Zajímalo by mne, jak pracuje vaúkové přisátí ? Deska má drážky, čím to přicucnou ?
monte

Re: Luxman PD-171

Příspěvek od monte »

jestli má cenu po zvukové stránce kupovat tyto staré stroje
Pokud gramec neznáš osobně, třeba od kamaráda, riziko tady je a velké. Pak se budeš trápit, spravovat atd. Doporučuji jen nový, prostě kde je mechanika........................... Oni ví proč prodat, ale ty ne.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Luxman PD-171

Příspěvek od Dieter Burmester »

Já jsem pro betelné konstrukce, odpružené řešení má svůj typický projev. Ale nechť Yngwie tento Luxman klidně zakoupí, budeme mít reference, jak je na tom současná Luxmaní (?) phono produkce ;)
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
MicroSeiki
Příspěvky: 57
Registrován: 25 říj 2011 23:50

Re: Luxman PD-171

Příspěvek od MicroSeiki »

2500 Euro je hodně přestřelená cena, reálně chodí tak za 1000 Euro bez ramínka + 500 ramínko. Kvalita je velmi dobrá, vyráběl to pro ně Micro Seiki. Zvukově velmi dobré - však sám si slyšel PD555 tak víš... Nemyslím, ž eby to hrálo hůře jak ten novej Luxman co jsi sem postnul.
VDS
http://www.audioinvest.no/luxman/luxivds.htm
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Luxman PD-171

Příspěvek od efičák »

Dva kousky vintage mašin Luxman/Mikro Seiki koupil sběratel a konstruktér pro výzkum.

Systém odsátí zvuku pod LP je výborný nápad boje proti vibracím způsobených modulací chvějky a celého ramene po drážce LP.
Podsud fajn.

Konstrukce je drahá a náchylná k poruše...

Oba gramce trpěly kolísáním a mečivý zvuk trápil ucho...
Tolik k vintage.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
MicroSeiki
Příspěvky: 57
Registrován: 25 říj 2011 23:50

Re: Luxman PD-171

Příspěvek od MicroSeiki »

Ano vintage je samozřejmě riziko, na druhou stranu tyhle manuální gramofony jsou nenáročný na údržbu a dají se odladit "samodoma".
Pokud ale vím, tak nejmenovaný konstruktér koupil dva gramofony o třídu až tři nižší než o kterých je tady řeč... Luxman dělal v 80. letech i lepší spotřebku. PD555 je úplně jiná liga, PD350 jakbysmet...
wolf
Příspěvky: 172
Registrován: 05 čer 2013 21:19
Bydliště: Bratislava

Re: Luxman PD-171

Příspěvek od wolf »

Aj keď Luxmany milujem cena za PD 171 sa mi zdá prehnaná, mám ZET 1 prakticky s totožným ramenom Jelco , ale za menej ako polovičnú cenu.
že by ten Luxman bol 2 x lepší ako Transrotor?
Tak sa mi vidí Luxmany sú celkovo predražené a kopírujú svojho úhlavného konkurenta aj cenami....
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Luxman PD-171

Příspěvek od Dieter Burmester »

Kdo je uhlavni konkurent?
Dieter Burmester
wolf
Příspěvky: 172
Registrován: 05 čer 2013 21:19
Bydliště: Bratislava

Re: Luxman PD-171

Příspěvek od wolf »

pozlátené krabičky z rovnakého ostrova....
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Luxman PD-171

Příspěvek od Dieter Burmester »

To neni konkurent, spise vzor.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Luxman PD-171

Příspěvek od Yngwie »

Luxmany jsou v Evropě dražší no ... halt dovozní, doprava, marže ... v Japonsku stojí polovinu zdejších cen. PD-171 je trošku dražší no :mrgreen: Ale celkově o předraženosti nelze mluvit ani náhodou.
Odpovědět