Pomoc s LENCO L452

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
Hans1983
Příspěvky: 3
Registrován: 15 zář 2012 11:46

Pomoc s LENCO L452

Příspěvek od Hans1983 »

Ahoj Všichni,
prosím o pomoc s určením proč mi nehraje nic ze zesilovače z Gramofonu LENCO L452. Přes zesík to nedá ani hlásku úplně hluché. A z přenosky normálně slyším zvuk z desky!

Mám doma ještě novodobý SMARTON myslel jsem že starší LENCO je lepší než ty novodobé made in chian :-(

předem díky zarady a pomoc
Hans1983
Příspěvky: 3
Registrován: 15 zář 2012 11:46

Re: Pomoc s LENCO L452

Příspěvek od Hans1983 »

Aj začínám tušit kde je problém mám zesilovač Marantz SR1040, a tenasi nemá na phono vstup s příslušným předzesilovačem :?: :shock:
monte

Re: Pomoc s LENCO L452

Příspěvek od monte »

Super zvuk nebudeš loudit http://www.hifi-wiki.de/index.php/Marantz_SR_1040, nejlépe koupit předzesík, přenosku MM s vyšším výstupním napětím a vraz to do AUX. Pokud nemáš vyměnitelný hrot na přenosce, nikdy nebudeš vědět v jakém je stavu.
monte

Re: Pomoc s LENCO L452

Příspěvek od monte »

Shure s vysokým výstupním napětím se dá koupit i dobrá MC přenoska. Mám na NC440 a hraje jako ďábel. Nové hroty taky dostupné :thumbup:
lenco.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Mastervoice
Příspěvky: 140
Registrován: 05 zář 2012 11:53
Bydliště: Severní Morava okr.Karviná

Re: Pomoc s LENCO L452

Příspěvek od Mastervoice »

Pokud je přívod signálu v pořádku tak nastavením volume na max. trochu hrát a slyšet bude i když je zapojen do vstupu AUX, tuner nebo CD. Jednoduchý korekční pre-amp postavíš ze stavebnice za 2-3 stovky, mám tu schémátko s jediným tranzistorem BC 550 C (BC 549 C) na kanál, 4 rezistory a 3 kondy, napájen z ploché baterie 4.5V, jednodušší asi není.
RIAA-simpl.gif
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
když selžou všechny pokusy je načase otevřít návod k použití
monte

Re: Pomoc s LENCO L452

Příspěvek od monte »

http://www.ebay.com/itm/Genuine-Origina ... 337399ee45

Myslím Lenco by bylo spokojené, tato přenoska byla pojem Shure M95ED cartridge stylus a nová :thumbup:
Odpovědět