Digital nebo analog ?

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Digital nebo analog ?

Příspěvek od Peer »

Je pravda, že jsem narazil na nějaké hires nahrávky, které se vůbec nedaly
poslouchat. Třeba Ella F. Když jsem si to pustil z desky, tak to byla úleva.
A že je něco detailní, tak to nemusí být špatně, ne? ;)
Hodně záleží na vlastním převodníku a i na ovladačích...
Uživatelský avatar
MicroSeiki
Příspěvky: 57
Registrován: 25 říj 2011 23:50

Re: Digital nebo analog ?

Příspěvek od MicroSeiki »

Ono fakt hodně záleží jakou hudbu posloucháte. Třeba klasika je z SACD nebo Hires formátu famózní. Na druhé straně starý bigbeat je pro mě z SACD (i CD) neposlouchatelný, celý se to rozsype, hudba ztratí kompaktnost, tahá to za uši... Z LP, a to klidně může být i levný gramofon s MM přenoskou, to má vše co to má mít :thumbup:

Myslím, že je blbost uvažovat co je lepší, analog je prostě analog a digitál je digitál :ugeek:
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Digital nebo analog ?

Příspěvek od Peer »

Něco o hires máme i tady:
Před časem jsem porovnával právě hires x LP
search.php?keywords=hires
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 126
Registrován: 03 úno 2012 20:45
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Digital nebo analog ?

Příspěvek od davidm535i »

Na druhé straně starý bigbeat je pro mě z SACD (i CD) neposlouchatelný, celý se to rozsype
Myslim si, ze mlaceni kusem dreva o kus plechu taky vyzni na CD (SACD nebo Hires) celkem neposlouchatelne, protoze je to ze same podstaty veci agresivni, a digitalni technika to zaznamena a prehraje nekompromisne. (takze neposlouchatelne)
Analog ma tu vlastnost, ze prave vyssi frekvence "mazne" a tak i bigbeat (kde jedine, co vime jak ma asi tak znit jsou bici) se zda poslouchatelny.

D.
mp3 + špunty
Roman2

Re: Digital nebo analog ?

Příspěvek od Roman2 »

Každý to máme jinak. Já jsem analogu totálně propadl. Má prostě svoje kouzlo. Digitál je čistota, absence šumu a praskotu a větší dynamika. Analog je o něčem jiném. Docela dlouho jsem si zvykal na to lupkání a šum, ale teď s odstupem času musím říct, že i přes všechny neduhy LP mám raději poslech hudby z gramofonu. Ten rituál kolem toho je v dnešní uspěchané době úžasný. Položit LP na talíř, přejet karbonovým kartáčkem, očistit hrot přenosky, spustit stylus a k tomu 2 dcl dobrého bílého vína je super. A když si koupíte LP, které má 40 let, tak z něho úplně cítíte tu historii. Co se týká zvukové kvality, tak jsou dobře i špatně nahrané jak CD, tak LP, ale pro mně je LP jaksi poslouchatelnější!

Hudbě zdar! :clap:
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Digital nebo analog ?

Příspěvek od aretax »

Roman, úplne s Tebou súhlasím. Obidva formáty majú svoje pre a proti. Kvalitu nahrávky a výlisku nikto z nás neovplyvní, ale v konečnom dôsledku aj pre mňa hudba z LP znie príjemnejšie, navyše na kvalitnom grame s dobrou prenoskou.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Digital nebo analog ?

Příspěvek od boxer »

Taky zajímavej počin analogu.
Audio Consulting R-evolution Stealth Turntable = $150 000


The Stealth consists of two elaborate designs where its innards (34 cm diameter), are made out of a heavy and vibration treated cylinder. The latter is made of wood, sand and bronze bell (bronze from the cow’s bell makers in the Swiss Alps).


Obrázek
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Digital nebo analog ?

Příspěvek od Zdeny »

Děs....
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Fox_25
Příspěvky: 156
Registrován: 03 črc 2012 02:29

Re: Digital nebo analog ?

Příspěvek od Fox_25 »

Ten gramec se mi taky nelíbí, ale k tématu.
"Bohužel" analog je pro uši příjemnější. Vzpomínám na dobu kdy jsem nahrával s kamarádem z pásků na kazetu na technics s DBX. Gramo mě taky neminulo, jen mě štvalo že po pár přehráních byla deska naprd, šel slyšet úbytek detailů ve zvuku, nehledě na skladnost LP. Ale stejně si myslím že i kdyby teď digitál nebyl tak že by zvuk u hodně věcí stál za prd. Za špatným zvukem podle mě netřeba hledat příčinu přímo v digitálu, ale u vydavatelství(vysoká věrnost byla nahrazena vysokou hlasitostí) nebo u firem které CD přehrávače(zvukové karty) osazují OPA za pár kaček aby byly mezi jednotlivímy přístroji rozdíly. U těch zvukových karet to jde vidět krásně když creative si dovolí osadit top třídu OPA za pár centů.

Mě se u digitálu líbí hlavně "manipulace" se záznamem. Prostě kliknu a vono to dobře hraje a taky jsem bohužel neslyšel dobrý kotoučák na dobré sestavě.

Jednoduše řečeno myslím si že digi formáty jsou OK, jen se ne zrovna správně využívají protože třeba u popu je k ničemu i dynamický rozsah CD. Ale hlavně že to dobře hraje v mobilu.
Odpovědět