Digital nebo analog ?

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Digital nebo analog ?

Příspěvek od fox »

Na Slovanetu se rozjela zajímavá diskuze. Co vy na to ?
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... &start=180
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Digital nebo analog ?

Příspěvek od Pytell »

Protože už také patřím mezi starou generaci, tak ne jenom z nostalgie pustím analog ( pásek, kazetu a samozřejmě LP ), prostě ten analogový zvuk má svoji atmosféru a přednes např. výšek je uplně jiný než z digitálu. Včera např. byl u mě jeden hifista tak jsme si poslechli origo pásek B. Sabbath -- Paranoid ( vydané v osmdesátých létech -- po těch rocích co leze za dynamický a ten pravý zvuk jak to tehdy mixovali a neéé upravovaný) potom přišel origo pásek CCR -- Green River. A to je prosím na rychlosti 3 3/4 stereo, potom přišel na řadu pásek na 7 1/2 a nakonec origo Master pásek na 38 a to už je zvuková nirvána.

Samozřejmě nechci zůstat pozadu ani v digi -- tak jsem pořídil Stream Box, HD a DAC , hraje to, komfort obsluhy perfektní ale jsou to pouze 1 a 0.

Když ale vidím, že mladé generaci stačí k poslechu MP3 ( až na některé vyjímky ), nemají vůbec představu jak to má hrát.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Digital nebo analog ?

Příspěvek od Zdeny »

Pyetll:

A kam se mám podespat? 100% trefa.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 126
Registrován: 03 úno 2012 20:45
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Digital nebo analog ?

Příspěvek od davidm535i »

digital
mp3 + špunty
monte

Re: Digital nebo analog ?

Příspěvek od monte »

Dal bych 1:1, třeba Oldfielda si raději poslechnu na CD. Beatles, Slade, Tom Jones raději na vinylu, nějak mi hudba víc pasuje k době. Různé remastery mne většinou zklamou, nemohu jim přijít na chuť. Když, tak velmi staré věci, blues. Zásadně nezatracuji žádný formát, krom Mp3 :thumbdown: . Když si nahraji CD na Revoxe, jenom chrochtám :lol: \m/ :lol: .
mirino_h
Příspěvky: 11
Registrován: 11 lis 2011 13:13

Re: Digital nebo analog ?

Příspěvek od mirino_h »

Zdravim,

nevim ale pro mne je analog proste "poslouchatelnejsi". Mozna zde pracuje jenom jakesi deja-vu, clovek si proste vzpomene jak mu to hralo v casech mladi z kotoucaku a kazetaku. Pokud si chci pri hudbe skutecne odpocinout poustim si bud kotoucak nebo gramec. U vseho ostatniho porad jaksi "resim" zda ro hraje jak ma, zda tam je ten prostor, detaily a pod. Pri analogu si to jenom uzivam :-)

Mirek
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Digital nebo analog ?

Příspěvek od boxer »

Je jen zajímavý,že najednou u těch pásek a LP nevadí zkreslení,šum a ostatní "drobnosti", proti kterým jinde brojí.
berka
Příspěvky: 36
Registrován: 22 úno 2011 22:58
Bydliště: Ostrava

Re: Digital nebo analog ?

Příspěvek od berka »

Je jen zajímavý,že najednou u těch pásek a LP nevadí zkreslení,šum a ostatní "drobnosti", proti kterým jinde brojí.


Ja za sebe taky muzu rict že bych ten digital nekdy vhodil z okna.Ale druhy den si poslechnu neci jineho ,a jsem nadseny.
podobne je to i u analogu ,nekdy nekdy zasumene ,analogove nic a jindy Mirvana
ono asi zalezi jak nam to ti soudruzi umelci za ty hrisne prachy, za ktere my nemocni hifiste to koupime nahraji na tu placku ,at tu analogovou -a nebo digitalni

a zeby ne
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Digital nebo analog ?

Příspěvek od Pytell »

Zdenku to zkreslení a ostatní " drobnosti " patří k analogovému poslechu, ale o tom to je. Např. když pustím na pásku nahrávku v DBX, tak tam žádný šum není a dynamika je srovnatelná s digi.
Např. u mého TEACu Dynamic Range 115 dB, Signál to Noise Ratio 100 dB a to při 30 -- 40 000 Hz při +/- 3 dB
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Digital nebo analog ?

Příspěvek od boxer »

Zkreslení je zkreslení a šum je šum. To se nedá okecat.
Pokud se pak někdo někde hádá o setiny procenta THD a IMD,KSČ a RVHP a podobné věci, tak je to tak trochu proti sobě.

Nic víc nic míň. Obojí má svoje zastánce a ať si každej poslouchá co jemu jest libo. Ale rozlišovat hrušky od jablek by se mělo vždy.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Digital nebo analog ?

Příspěvek od aretax »

berka píše:Je jen zajímavý,že najednou u těch pásek a LP nevadí zkreslení,šum a ostatní "drobnosti", proti kterým jinde brojí.


Ja za sebe taky muzu rict že bych ten digital nekdy vhodil z okna.Ale druhy den si poslechnu neci jineho ,a jsem nadseny.
podobne je to i u analogu ,nekdy nekdy zasumene ,analogove nic a jindy Mirvana
ono asi zalezi jak nam to ti soudruzi umelci za ty hrisne prachy, za ktere my nemocni hifiste to koupime nahraji na tu placku ,at tu analogovou -a nebo digitalni

a zeby ne
Mám tie isté skúsenosti. Analóg hrá vzdušnejšie, príjemnejšie, ale mám viac CD, ktoré mi hrajú lepšie, ako tie isté LP. Keď počúvam CD, chýba mi práve ten jemný praskot a šum platne. Taktiež mám viac platní, ktoré sú nahraté naozaj zle. Aj tu je potrebné vyberať vydavateľstvá, napr. ECM, GRP, Decca, DG a pod. Navyše u platní veľmi záleží aj na poradí výlisku, či sa jedná o prvé vydanie a či sa jedná o prvé vylisky z matrice. Opotrebovaním matrice sa výrazne stráca kvalita nahrávky. Tie prvé hrajú najlepšie. veľmi sú canené napr. platne lisované v anglicku - hlavne rock. Jazz mám radšej z nemeckých lisovní. U CD na počte vydaní nezáleží. Myslím si, že obidva systémy - LP aj CD majú svoje plusy a aj mínusy.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odar

Re: Digital nebo analog ?

Příspěvek od Odar »

Za mna digital, ani neviem ako kvalitny analog ma nepresvedcil. Hlavne mi tam vadi ten praskot a ten sa objavuje aj u novych LP.
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 126
Registrován: 03 úno 2012 20:45
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Digital nebo analog ?

Příspěvek od davidm535i »

Nejak porad netusim, co ma vlastne gramofon spolecneho s HiFi (tedy vysokou vernosti).
Zoufale zkresleni, vysky sametově zmuzikálněné v sumu a praskani.

Kazeta je na tom jeste hur, to uz je uplna tragedie.
Jediny zaznam z me zkusenosti, ktery za neco stal (krome kotoucaku), byl na videokazetach VHS na stereofonnim videoprehravaci se sesti hlavami.

Stejne mi otazka, zda analog ci digital v dnesni dobe ale pripada absurdni, protoze naprosta vetsina studii dnes pracuje stejne s digitalni technikou, takze pak uz to asi nasledne prevedeni na "blahodarny" analog stejne nezachrani...

David
mp3 + špunty
monte

Re: Digital nebo analog ?

Příspěvek od monte »

Srandisto :clap: :clap: , podívám se na poslední CD Jethro a je AAD. Jinak, jaký máš názor na slovo zkreslení a omezení digitálu tj 20- 20000 Hz. Nevýhoda Lp je hlavně mechanická, to nelze popřít :thumbdown:. Věrný záznam tak brzy nebude, není zájem.
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 126
Registrován: 03 úno 2012 20:45
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Digital nebo analog ?

Příspěvek od davidm535i »

omezení digitálu tj 20- 20000 Hz
Tak vzhledem k tomu, ze verim, ze vetsina zvuku v nasem realnem svete se pohybuje mezi 50-12000Hz, mne tento argument nerozhazi :cool:

D.
mp3 + špunty
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Digital nebo analog ?

Příspěvek od aretax »

monte píše:Srandisto :clap: :clap: , podívám se na poslední CD Jethro a je AAD. Jinak, jaký máš názor na slovo zkreslení a omezení digitálu tj 20- 20000 Hz. Nevýhoda Lp je hlavně mechanická, to nelze popřít :thumbdown:. Věrný záznam tak brzy nebude, není zájem.
Čo je to verný záznam? Asi taký, ktorý sa nám najviac páči. Ako hrá gitara Gibson? Ako španielka? Ako hrá klavír Petrof? Ako hrá klavír Yamaha, Steinway a pod.? V každej sále ináč. Ako má verne znieť koncert napr. Londýnskeho Symfonického Orchestra? Ináč v koncertnej sieni Bratislavského Rozhlasu a ináč v Carnegie Hall, ináč vo Viedenskej opere a pod. O rockových koncertoch ani nepíšem. Ďalší dôležitý faktor je samotný zvukár - ktorý je ten, čo všetko nastaví "verne"?
Z toho vyplýva, že verný zvuk je naozaj iba ten, ktorý sa komu páči. Predsa aj v našom hobby rovnaká aparatúra hrá ináč doma u každého z nás. Ja som zástanca analógu - LP, pretože zvuk je teplejší, príjemnejší a praskance mi nevadia. Digitálny zvuk je "rýchlejší", ale podľa mňa menej muzikálny. Ktorý je vernejší - to si netrúfnem povedať.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Digital nebo analog ?

Příspěvek od tujatuja »

Na kvalitní analogový záznam na magnetofonovém pásku už v principu se digitál může pouze dotahovat.

Nemohu se vyjadřovat k HD formátu, protože hudbu kupuji na fyzických nosičích, ale myslím si, že i na CD se dá dobře hudba poslouchat.

Osobně nemám žádný problém ani s analogem, ani s digitálem. Vlastním řadu LP, která hrají skvěle bez slyšitelného šumu či praskotu a zrovna tak existují CD, jejichž poslech je příjemný. Jediným skutečným problémem bývá špatně odvedená práce lidí, kteří se podílejí na záznamu a zpracování nahrávek. Mizerný zvuk postihuje i alba superhvězd. Dochází k tomu až překvapivě často a nemusí to být zrovna remastery starých nahrávek. Potom je úplně jedno, zda výsledný produktem je LP, CD nebo soubor ke stažení z internetu.

Samostatnou kapitolou je pak kvalita výlisků v současnosti vyráběných LP.
PetrJ
Příspěvky: 195
Registrován: 26 pro 2010 09:38

Re: Digital nebo analog ?

Příspěvek od PetrJ »

aretax píše:Čo je to verný záznam? Asi taký, ktorý sa nám najviac páči. Ako hrá gitara Gibson? Ako španielka? Ako hrá klavír Petrof? Ako hrá klavír Yamaha, Steinway a pod.? V každej sále ináč. Ako má verne znieť koncert napr. Londýnskeho Symfonického Orchestra? Ináč v koncertnej sieni Bratislavského Rozhlasu a ináč v Carnegie Hall, ináč vo Viedenskej opere a pod. O rockových koncertoch ani nepíšem. Ďalší dôležitý faktor je samotný zvukár - ktorý je ten, čo všetko nastaví "verne"?
Z toho vyplýva, že verný zvuk je naozaj iba ten, ktorý sa komu páči. Predsa aj v našom hobby rovnaká aparatúra hrá ináč doma u každého z nás. Ja som zástanca analógu - LP, pretože zvuk je teplejší, príjemnejší a praskance mi nevadia. Digitálny zvuk je "rýchlejší", ale podľa mňa menej muzikálny. Ktorý je vernejší - to si netrúfnem povedať.
Každý nástroj, orchestr apod. sice hraje v různém prostředí jinak. Právě ale tohle by myslím měla "věrná" nahrávka (a poslechový aparát) zachytit. Aby např. zkušený muzikant nebo výrobce nástrojů dokázal odlišit Petrof od jiné značky, poznat, v jak velkém je to sále, jaký je tam dozvuk atd., a ne že všechno se ztrácí v mlze neurčitosti.
Podle mě je proto nejlepším testem věrnosti poslechového zařízení právě to, jak dokáže rozlišovat mezi nahrávkami a hrát různorodě. Housle mohou znít líbivě, sametově, sladce apod., jenže taky pěkně ostře, syrově (podle díla, nástroje, způsoby hry). Pokud zvládá aparát jen jednu polohu, čím více je tam jeho vlastní "otisk" (přesněji zkreslení), tím méně je pak žánrově univerzální.
A bezpochyby také existuje zvuk, který nemá s věrnou reprodukcí nic společného a přesto se mnoha lidem líbí...
Jinak za sebe můžu říct, že jsem s praktickým digitálem spokojený (CD výborné a SACD ještě lepší), takže analog neřeším.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Digital nebo analog ?

Příspěvek od aretax »

Peter, keď si dobre prečítaš môj príspevok, ja som neriešil zvuk jednotlivých typov nástrojov, je samozrejmé, že dobrá aparatúra ich musí rozlíšiť. Ja som chcel načrtnúť samotný problém "vernosti" zvuku. verný zvuk by mal byť len jeden. Otázkou je, ktorý to je? Ešte raz tvrdím, že pre každého má tzv. verný zvuk inú "farbu". Dokonca aj doma sa mi často stáva, že aparatúra hrá niekedy inakšie, ako som zvyknutý. Niekedy je to kolísaním siete, inokedy to môže vyplývať aj z vlastného momentálneho stavu (únava, problémy a pod.). Preto si myslím, že tzv. verný zvuk, ktorý všetci hľadáme je ten, ktorý sa nám páči. Predsa aj tie isté koncerty v tých istých sálach znejú pokaždé inakšie (stačí zmena tlaku vzduchu, zmena počasia, nedajbože aj zvukára a pod.). Všetci, čo občas zablúdime na koncerty vieme, že dva rovnaké koncerty sa nedajú zahrať rovnako ani v tých istých podmienkach.ň
Sú stovky výrobcov hifi, možno desiatky kvalitných výrobcov high end. Keď je verný zvuk len jeden, prečo všetci vyrábajú niečo iné (myslím zvukovo), prečo neexistuje len jediný výrobca toho "verného" high endu? A všetko sa kupuje a každý má ten skutočne "verný" zvuk. My všetci tu potom na fórach riešime, čo je najlepšie, najvernejšie, proste dokonalé. Vie mi niekto povedať, ktorá farba je dokonalá? Biela? Modrá? Červená? ..... Ktorý zosilovač je najlepší? Audio research, Levinson? Krell? Octave?.... Čo je vernejšie, CD, LP, SACD, ....podľa mňa to, čo sa mi viac páči.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
monte

Re: Digital nebo analog ?

Příspěvek od monte »

Věrný zvuk ??? Zatím nemáte šanci, věrný zvuk bude, když mi donesete kvalitu živého koncertu domů do obyváku, poslechovky. Zatím se tak zdaleka neděje a asi dít brzy ani nebude. :cool: Dnešní technologií to nebude, špíš něčím přímo napíchnutým na Vaši mozgovnu :lol: . Zacvaknete groš a přes síť budeme sledovat přímý přenos, ne v HD, budou ještě lepší formáty a pojedou na 100 Gb sítích ve 4D. Pak možná, ale já se toho asi nedožiji. :lol:
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Digital nebo analog ?

Příspěvek od boxer »

věrný zvuk bude, když mi donesete kvalitu živého koncertu domů do obyváku, poslechovky.

To je jak u blbejch. Přeci z podstaty věci to je blbost. Stačilo by,kdyby ti zatroubil doma byť jen jeden trumpetista a sousedi tě vyženou.
Živá hudba nemůže být nikdy nahrazena reprodukovanou DOMA.

Ale co je druhá věc, proč furt sem cpete živý koncert? Drtivá většina placek je studiových a ve studiu nahrávaných a tam míchaných. Takže Co je to "pravé věrné" ,když to vlastně nikdo neví? Tak maximálně na odposlechu zvukař,kterej to nahrává a to ještě po částech, páč ne vždy nahrává celá kapela,ale po jednotlivých sekcích či jednotlivcích.

Anawak má pravdu, každej to slyšíme jinak a každej tu představu domácího věrného poslechu vnímáme jinak. Nahrávací společnosti by měli odvádět co nejlepší práci při záznamu a konstruktéři mašinek tomu přidávat co nejméně zkreslení.
Takto je to jednoduché. Bohužel skutečnost je, jak víme, jiná. A to někdy dost podstatně.
PetrJ
Příspěvky: 195
Registrován: 26 pro 2010 09:38

Re: Digital nebo analog ?

Příspěvek od PetrJ »

aretax píše:Čo je vernejšie, CD, LP, SACD, ....podľa mňa to, čo sa mi viac páči.
Jasně, sám jsem si taky z celé řady možností, jak (příp. z kterého směru a do jaké míry) se přiblížit ideálu věrné reprodukce vybral tu, která mému uchu věrohodně zprostředkovává hudební výkon, nástroj, hlas, nahrávku.
Nahrávky živé hudby ale přesto beru jednoznačně jako referenci, protože hlavně symfonický orchestr a smyčcové nástroje odhalí dost nekompromisně slabiny sestavy a je zde možnost srovnání s reálem. Pokud pro mé ucho obstojí, pak mi i všechny ostatní žánry včetně jejich studiových nahrávek - od death metalu po country - budou znít přesně a nezkresleně a budu mít dost dobrou představu o zvukařské práci (a nepochybuji, že i některé velmi dražší hi-fi výrobky pro tohle nemusejí být úplně to pravé ořechové...). Nedovedu si moc představit, že bych sestavu dolaďoval např. podle popu - v tom se shoduji s panem Dittmannem ("Hudba a reprodukce ...a proč ta klasika?" - úplně dole v recenzi zde): http://www.golias.cz/index.php?modul=au ... nek&id=484.
monte

Re: Digital nebo analog ?

Příspěvek od monte »

Ale co je druhá věc, proč furt sem cpete živý koncert?
Tady já chápu slovo věrnost zvuku, kterou slyším někde na koncertě. Pak řetěz, nastroj, mikrofon, studio, většinou vše zmrší. Možná to chce zatím jen trochu víc času, jak jsem psal. Nakonec tlak na studia poslední dobou stoupá, tak uvidíme :thumbup: .
Odar

Re: Digital nebo analog ?

Příspěvek od Odar »

monte píše:tlak na studia poslední dobou stoupá, tak uvidíme :thumbup: .
No neviem :crazy:
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Digital nebo analog ?

Příspěvek od aretax »

Nakonec tlak na studia poslední dobou stoupá, tak uvidíme :thumbup: .[/quote]

Ani ja som si nič podobné nevšimol. Nehnevaj sa, tlak im stúpa, ale asi v bruchu. Existuje niekoľko excelentných štúdií, kde je naozaj vysoká kvalita spracovania signálu a náväzne na to aj vydavateľstiev (ECM, GRP, Decca, DG, Speaker Corner a pod.). Štúdiová nahrávka môže byť 100%, čo z toho, keď ju "sprzní" vydavateľstvo a naopak. Aj v Slovenskom Rozhlase vedia urobiť špičkovú nahrávku, katastrofou bolo, keď ju vydal Opus. Najhoršia je situácia v populárnej a rockovej hudbe, kde sa nosiče doslova "sekajú". Okrem počtov vydaných a predaných nosičov na ničom asi nezáleží. Jazz a klasika sú na tom o poznanie lepšie. Možno aj preto, že sa jedná o podstatne menšie počty výliskov. Úmyselne nerozlišujem nosiče CD a LP. Problém je to spoločný. Pravdou je aj to, že pôvodné staré LP hrajú podstatne lepšie, ako väčšina súčasných "remastrovaných" výliskov. Taktiež CD z 80 a 90 - tych rokov mali vyššiu zvukovú kvalitu a to napriek tomu, že nahrávacia technika sa zdokonalila, avšak tlak na znižovanie nákladov a zvyšovanie ziskov sa zvýšil. To je asi ten "tlak" na štúdiá a vydavatľstvá.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Digital nebo analog ?

Příspěvek od Peer »

Vše má svoje plusy i mínusy...
Kdysi jsem digitál zatracoval, dnes již ne.
Vždy je to jen otázka kvality a sladěnosti aparatury.
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Digital nebo analog ?

Příspěvek od Teti »

Peer píše:Vše má svoje plusy i mínusy...
Kdysi jsem digitál zatracoval, dnes již ne.
Vždy je to jen otázka kvality a sladěnosti aparatury.
Ja naprosto souhlasim. Na to se neda divat cernobile. Nektere nahravky jsou lepsi na digitalu a nektere desky zase hraji lepe nez digital.
Kdyz si chci v klidu sednout a poslechnout si cokoliv bez vstavani, tak si pustim digital, kde si behem par sekund vyberu mezi 1500 alb, ktere mam ve flacu.
Kdyz si chci "pohrat" a mam naladu, tak si pustim vinyl. Kvalitativne to mam zhruba srovnatelne. Oba tabory furt breci, ze ten druhy je nahovno, presne jak rekl Peer, kazde ma svoje plusy a minusy.
Stejne tak mam i kazety a pasky, tak musu porovnat kvalitu zvuku.
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
monte

Re: Digital nebo analog ?

Příspěvek od monte »

JENNIFER RUSH Heartower Mind, GBS, 1987.

Tahle deska přehraje většinu CD, troufnu si napsat i remaster MFSL :clap:

Obrázek Obrázek
Odar

Re: Digital nebo analog ?

Příspěvek od Odar »

MSFL nie je vzdy zarukou kvality.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1252
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Digital nebo analog ?

Příspěvek od lidumil »

Ale co je druhá věc, proč furt sem cpete živý koncert?

Protože to je jediná možnost jak v reálu muziku slyšet. Nebo snad chodíš poslouchat do studia? :lol:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Digital nebo analog ?

Příspěvek od MB »

Odar píše:MSFL nie je vzdy zarukou kvality.

Opravil by som to na ripy MFSL nie su vzdy zarukiu kvality....aj ked uznavam, ze obcas sa im nieco nepodari, vacsinou je MFSL daleko pred inymy vydaniami.
BTW tato a ani ziadna ina Jennifer Rush ako MFSL nevysla (aspon o tom neviem), takze je to iba monteho vykrik do tmy
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
monte

Re: Digital nebo analog ?

Příspěvek od monte »

Janku :lol: , psal jsem jako přirovnání, ne že vyšla. Mám původní vydání a zvukově není potřeba žádný remaster.
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Digital nebo analog ?

Příspěvek od boxer »

Tato Jennifer vyšla pouze v roce 1987 a to na vydavatelstvích CBS a Epic. Samo v různých zemích.

Otázkou je, zda se různá vydání od sebe nějak vůbec lišila a zda to japonské (ne)-bylo o fous lepší.

Obrázek
Odar

Re: Digital nebo analog ?

Příspěvek od Odar »

MB --> A aky je rozdiel medzi MFSL CD a MFSL ripom (klonom 1:1)?
mirino_h
Příspěvky: 11
Registrován: 11 lis 2011 13:13

Re: Digital nebo analog ?

Příspěvek od mirino_h »

U toho analogu je to casto i vizualni zazitek. Takovy Yardbirds, Animals, Janis Joplin z kotoucaku jsou pastva pro usi i pro oci. Ale jak se tady uz nekolikrat psalo , vse ma sve pro i proti
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Digital nebo analog ?

Příspěvek od aretax »

Rád by som diskusiu vrátil k pôvodnej téme. Riešime tu analóg proti digitálu. Kotúčáky z toho vynechám, nemám s nimi veľa skúseností. Časy, keď som ich vlastnil sú dávno preč. Keď porovnávame CD a LP, je veľa názorov pre a proti. Ale nikto tu nespomenul, že keď porovnávame gramofón a CD prehrávač, musíme porovnávať rovnakú kategóriu, t.j. u gramofónu samotný prístroj a prenosku s adekvátnym CD prehrávačom. Veľa ráz som sa stretol s tvrdením, že digitál je jasne zvukovo lepší, lebo ho porovnávali s nejakým komerčným gramofónom a prenoskou napr. Shure, lacná Ortofon a pod. Pri takomto porovnaní je jasne zvukovo lepší digitál za cca 2000 €. Ak niekto tvrdí, že LP hraje podstatne krajšie, súhlasím, ale gramofón, rameno a prenoska musí byť na podstatne vyššej úrovni. Čiže záverom asi toľko - analóg (gramofón a príslušenstvo) je podstatne cenovo náročnejší, ako cd prehrávač, keď chceme dosiahnuť maximálny zvukový prínos. Okrem ceny sú tu ďalšie faktory, napr. zladenie jednotlivých komponentov,... Čiže podstatne lacnejšie a jednoduchšie je docieliť slušný zvuk pomocou digitálu. Keď však investujeme do analógu, ten výsledný zvuk je naozaj podstatne krajší. Zistíte, že platne staré 30 - 40 rokov hrajú fantasticky. Z CD ten priestor, vzdušnosť a celkovo príjemný zvuk nedostaneme ani na špičkovom prehrávači. Samozrejme musíme "prehryznúť" nejaké to pukanie a šum.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Digital nebo analog ?

Příspěvek od fox »

To taky můj názor. :thumbup:
Ale existují dobré a špatné nahrávky. To platí pro oba formáty.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Digital nebo analog ?

Příspěvek od Peer »

Ono je také rozdíl mezi klasickým digitálem a HIRES...
MITO1500
Příspěvky: 2
Registrován: 11 dub 2012 08:11

Re: Digital nebo analog ?

Příspěvek od MITO1500 »

Zvuk sebelepšího gramofonu je u středu LP při klasické rychlosti 33 horší, než CD. Je to dáno menším průměrem.
Na aufiofilských nahrávkách to možná slyšet není, ale na symfonickém orchestru a sboru je to nepřeslechnutelné.
mirino_h
Příspěvky: 11
Registrován: 11 lis 2011 13:13

Re: Digital nebo analog ?

Příspěvek od mirino_h »

Peer píše:Ono je také rozdíl mezi klasickým digitálem a HIRES...
Ono ale i Hires digital nahravky maji sve pro a proti. Nekdy je ten zvuk az neskutecne detailni, az neprirozeny. Clovek skoro citi ze posloucha pouze 0 a 1-ky. Proste zvuk je krasne detailni, prostor krasne vykresleny ale je z toho citit ten "digital". Neco jako fotka porizena v super rozliseni. Krajinka nadherne detailni a ostra, na baracku vzdalenem kilometry muzes spocitat tasky na strese ale citis, ze to neodpovida realnemu svetu a radeji mas domecek v dalce lehce rozmaznuty :-) Mozna jde o to, z jakeho zdroje dana Hires nahravka porizena je. Ja tedy nakupuji na hdtracks a treba Rolling Stones jsou v pohode, ale treba R.E.M. se mi vice libili z CD nebo vinylu.
Odpovědět