Nová přenoska

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
Leny635
Příspěvky: 103
Registrován: 17 lis 2011 15:23
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Nová přenoska

Příspěvek od Leny635 »

Zdravím, potřeboval bych poradit jakou bych si měl pořídit novou přenosku ke gramu OMNITRONIC BD-1550, tak aby cenově a kvalitativně odpovídala tomuto gramofonu, jsem v analogu značně nezkušený :???: poslední gramo jsem měl před cca 25. lety. Hrát budu přes DENON PMA 980R a repro USHER BE-718.
Děkuji Leny
IMG_0256.JPG
IMG_0257.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Nová přenoska

Příspěvek od anawak »

chces ist MM alebo MC???

ak MM, tak Grado alebo Ortofon

ak MC, tak moznosti je viac ale aj to viac stoji.
Leny635
Příspěvky: 103
Registrován: 17 lis 2011 15:23
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová přenoska

Příspěvek od Leny635 »

Hmm... to je otázka, fakt nevím, uvítám každou radu.
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Nová přenoska

Příspěvek od MB »

Mal som na Omnitronic BD-2220 Grado Gold, ramienko ale nedosahuje kvalit tej prenosky a trosku prenasalo neriesitelny brum, tak som kupil Kuzmu.... :mrgreen:
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Leny635
Příspěvky: 103
Registrován: 17 lis 2011 15:23
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová přenoska

Příspěvek od Leny635 »

Kde nejlépe nakoupit přenosku ? Děkuji
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Nová přenoska

Příspěvek od anawak »

Su riesenia kedy samotna prenoska stoji tolko, co cely gramec s ramenom. Su pripady, kedy prenoska je drahsia ako cely gramec s ramenom a su tiez pripady kedy prenoska stoji podstatne menej ako gramo chassi. Ktorou cestou ist je zavisle na tom: kolko chces do doho investovat, kolko od toho ocakavas, aku hudbu pocuvas, ake mas ostatne komponenty v zostave.

Ak by som sa mal drzat toho co si pisal, ze to chces "hnat" cez Denon, tak pravdepodobne to bude MM. Pretoze ten Denon, ktory spominas asi nema MC moznost.

a pokial teda nebudes nic menit na zosilovacej vetve a ostanes pri tom Denone, tak potom sa Ti volba zjednodusila o polovicu, pretoze ina ako MM prenoska pre Teba nepripada v uvahu ( ak to teda nechces zosilovat externym phono preampom).

Pokial by si teda ostal bez extra phono preampu a tym padom pri verzii MM, su k dipsozicii overene znacky, ktore Ta urcite nesklamu: Ortofon, Grado, Goldring.

Neviem Ti presne povedat ktoru, kazdy mame ine zvukove preferencie.

Ortofon je taka trochu zahuhnana ale zato vcelku farebna
Grado je dynamicka, presna ale niekedy posobi "sucho" , hlaven pri rockovej muzike
Goldring je taky "saso" , urobi dobru naladu aj za malo penez. Detaily a presnost vsak od toho necakaj. Najme ak pocuvas Jazz- tak lacny goldring je horsi ako lacne grado alebo ortofon.
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Nová přenoska

Příspěvek od anawak »

Prenosku kupuj v profiu studiu kde sa vinylu venuju. Nie tam kde to robia ako "doplnek stravy". A uz vobec to nekupuj cez Ebaye a podobne bazare.
Leny635
Příspěvky: 103
Registrován: 17 lis 2011 15:23
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová přenoska

Příspěvek od Leny635 »

Díky, podívám se po něčem, na výstavě Hig End v Praze, ty gramce hrály fakt krásně i když je mi jasný, že je to jiná liga :sad:
monte

Re: Nová přenoska

Příspěvek od monte »

Doporučuji Perruv odkaz :http://www.analogueseduction.net/catego ... ges,b.html, obchod nemá chybu. Pět dnů a vše je doma. :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Nová přenoska

Příspěvek od fox »

Tahle "Benzka" se dá u nás sehnat za cca 10000 Kč. Umí ji sehnat Diok z Panského Dvora. Je super. :thumbup:
http://www.analogueseduction.net/produc ... ge_BEN-ACH
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Nová přenoska

Příspěvek od MB »

Foxi, davat na gramec za cca 4000Kc prenosku za 10000Kč nie je najlepší nápad. Ale investícia do budúcnosti to nemusí byt špatná, to by ale majitel musel vediet, že bude menit aj gramec...

Ale ked MC HO a za dobru cenu, tak Denon DL-110 by mohla uroit dost dobrej práce za málo penazí
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
MicroSeiki
Příspěvky: 57
Registrován: 25 říj 2011 23:50

Re: Nová přenoska

Příspěvek od MicroSeiki »

Doporučuji cenově odpovídající Denon DL110, je velmi dynamická a za ty prachy naprosto skvělá!
http://www.analogueseduction.net/produc ... dge_DEN110
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Nová přenoska

Příspěvek od fox »

Já hraji na vintage Pioneer PL-L1000 na Denon DL-304 a myslím, že by klidně snesl i dražší přenosku.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Nová přenoska

Příspěvek od fox »

fox píše:Já hraji na vintage Pioneer PL-L1000 na Denon DL-304 a myslím, že by klidně snesl i dražší přenosku.
Pardon. U tohoto gramce je to asi zbytečné. I když se třeba můžu mýlit. :smile:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Leny635
Příspěvky: 103
Registrován: 17 lis 2011 15:23
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová přenoska

Příspěvek od Leny635 »

Děkuji za rady, asi dám na doporučení a půjdu do Denon DL-110,ten zesilovač DENON PMA-980 má přepínač MC/MM.

http://www.telsat.cz/e-shop?hifi-kompon ... non-dl-110
ladisCZ
Příspěvky: 3
Registrován: 24 lis 2013 18:48

Re: Nová přenoska

Příspěvek od ladisCZ »

Čau,

potřebuji radu odborníků, koupil sem gramo Technics SL-QD33 jako úplný začátečník a chtěl bych
novou přenosku a jehlu, aby to bylo "cajk". Je tam přenoska Technics P30 konektor T4P a tu nemůžu nikde
sehnat. Našel sem tuhle http://www.ame.cz/Gramo-prenoska-P34-RF ... 10699.aspx
a nevim jaký je rozdíl mezi P30 a P34, aby tam šla. Nepotřebuju nějakou peckovou mam to jako oddychovku když přijdu z práce :)
Děkuju
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Nová přenoska

Příspěvek od fox »

Ten gramofon má atypické uchycení přenosky. Asi ti nezbude nic jiného, než se spokojit s původní.

Obrázek
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Nová přenoska

Příspěvek od fox »

Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
ladisCZ
Příspěvky: 3
Registrován: 24 lis 2013 18:48

Re: Nová přenoska

Příspěvek od ladisCZ »

Po dlouhem a dlouhem patrani po vsech moznych forech sem se docetl,ze by tam mela bez problemu pasovat prenoska shure M92E,tak uvidime. Prinejhorsim budu resit nejakou redukci. Ale moc dekuju za pomoc
Uživatelský avatar
Mastervoice
Příspěvky: 140
Registrován: 05 zář 2012 11:53
Bydliště: Severní Morava okr.Karviná

Re: Nová přenoska

Příspěvek od Mastervoice »

Ano, Technics mívá specifickou montáž, fixaci přenosky na 4 piny...ale existuje jednoduchý adaptor T4P který přizpůsobí na běžný systém 1/2" a těch je už větší výběr, Ortofon, Shure, AT...
http://www.audiovision.cz/Audiokomponen ... ptor-.html
když selžou všechny pokusy je načase otevřít návod k použití
ladisCZ
Příspěvky: 3
Registrován: 24 lis 2013 18:48

Re: Nová přenoska

Příspěvek od ladisCZ »

Možná se zeptam blbě, ale když tam dam tu redukci, tak nemusí se pak přenastavit vyvážení ramínka?
Když to vezmu logicky, tak ta redukce určitě nějakej ten gram má a vlastně i trochu prodloužím délku ramínka.
Říkam začátečník :lol:
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Nová přenoska

Příspěvek od lidumil »

Ona ta nová přenoska bude jistě jinak těžká než stávající a přesah bohužel nijak neupravíš :-(
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Nová přenoska

Příspěvek od Ramones »

Dá se stím trochu laborovat. Většinou mají Technics ef.délku raménka 215 mm.
V adaptéru je určitá tolerance pro posun přenosky.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Nová přenoska

Příspěvek od lidumil »

Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Nová přenoska

Příspěvek od Ramones »

sorry.....já tam pořád vidím drážky :crazy: ...nejde, je to pevná montáž :???:
hughes
Příspěvky: 1
Registrován: 03 úno 2014 16:59

Re: Nová přenoska

Příspěvek od hughes »

Zdravím Vás, pánové. Potřeboval bych poradit ohledně výběru přenosky. Už dlouhé roky se věnuju sbírání LP, ale bohužel jsem zanedbával údržbu gramo. Mám Technics SL-BD20D s uchycením přenosky T4P. Našel jsem shop, kde se dají ještě sehnat originál tyto přenosky od Technicsu. Chtěl bych se zeptat, jestli si pořídit tyto, nebo existuje lepší varianta. V tomto oboru jsem dá se říct laik, gramofon mám sice už dlouho, ale údržbě jsem bohužel nevěnoval pozornost, takže ted to chci napravit, abych si desky neodrovnal, protože mám ve sbírce docela vzácné kousky. Moc děkuju za typy.
Uživatelský avatar
Mastervoice
Příspěvky: 140
Registrován: 05 zář 2012 11:53
Bydliště: Severní Morava okr.Karviná

Re: Nová přenoska

Příspěvek od Mastervoice »

Můj návrh je tento: ponechat v gramofonu původní přenosku a dokoupit, vyměnit samotný hrot pokud je to možné, ekonomické hledisko. U 1/2" přenosky celkem běžně.
když selžou všechny pokusy je načase otevřít návod k použití
Odpovědět