Uložení gramofonu - vibrace

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od terahera »

Jan1k
A už vůbec nechápu,když ti to připadá jako kkotina a blbost,co v tomhle vlákně děláš :sad: Toť ode mně k tobě zde,vše :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Jan1k

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od Jan1k »

terahera píše: 31 říj 2020 18:44 Jan1k
A už vůbec nechápu,když ti to připadá jako kkotina a blbost,co v tomhle vlákně děláš :sad: Toť ode mně k tobě zde,vše :cool:
Myslím ze si nepochopil. Píšem o nejakom postupe. Kúpim gramofon a skúšam rôzne materiály pod gramofonom. Nerobím podložku keď nemám gramofon.

Okrem toho keď si prečítaš moje predchádzajúce komenty v tomto vlakne tak tejto téme sa venujem. A už som co to vyskúšal. A viem ako sa chovajú niektoré materiály pod mojim gramofonom.
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od marks »

Místo žuly je teď u mě pod gramofonem Pro Ject ground IT de luxe 1 . Nevím proč se všude v rozměrech uvádí síla 65mm , samotná deska má sílu 40mm , 65mm je tedy rozměr i s ocelovými nožkami .
Pokud by to někoho zajímalo , přikládám foto bez spodního krytu , jinak s deskou spokojenost .
ground it.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od Frogyman »

YamahaMan píše: 31 říj 2020 13:10 Keďže sa veci nehýbu tak, ako som si predstavoval - týždeň som čítal všetko o tom, čo pod gramo.
Včera som narysoval schému sendviča a objednal cez net komponenty /do obchodov sa nesmie/.
Celé to bude na magnetických nohách /aké má Mára, poslal mi link/ ^:)^
Keď to bude celé hotové, dám report, foto a kalkuláciu. Zatial teda bez nového gramca...
... zabudol som rozmer. 455x370 /+po 20mm obvod lišty z každej strany/, presne pod plánovaný gramec.

Obrázek

Jak to vypadá s projektem? Je nějaký posun?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od YamahaMan »

zabiny007 píše: 11 led 2021 21:16
YamahaMan píše: 31 říj 2020 13:10 Keďže sa veci nehýbu tak, ako som si predstavoval - týždeň som čítal všetko o tom, čo pod gramo.
Včera som narysoval schému sendviča a objednal cez net komponenty /do obchodov sa nesmie/.
Celé to bude na magnetických nohách /aké má Mára, poslal mi link/ ^:)^
Keď to bude celé hotové, dám report, foto a kalkuláciu. Zatial teda bez nového gramca...
... zabudol som rozmer. 455x370 /+po 20mm obvod lišty z každej strany/, presne pod plánovaný gramec.

Obrázek

Jak to vypadá s projektem? Je nějaký posun?
Materiál nakupeny ale ako som písal vo vlákne "môj mazel", aj na základe našich SS som kúpil RPM 10ku aj s ground It. Čiže projekt v budúcnosti ozivim počítam pod zosilovač...
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od rOn »

Sandbox z dubového masívu, výplň kremičitý piesok, vrchná doska z prekližky je usadená na piesku a na nej položené akrylátové sklo.
DSC01775.JPG
DSC01779.JPG
DSC01788.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od Janik »

Vyzera to super. Gratulujem!
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od fox »

A jaký je přínos ? Já mám všechny přístroje uložené na podobném podstavci. Místo křemičitého písku jsem použil křišťálovou drť.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od rOn »

Čo pozorujem, u JVC došlo k zlepšeniu na basoch.
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od Janik »

Dnes som zavesil gramo na stenu a :eek: . Myslim, ze Mara a Aretax to odporucali uz skor musim s nimi len suhlasit. Ako by sa vsetko este viac ukludnilo a zneje to viac pohodovejsie aspon teda z prvych pomalsich veci co som pocuval.
Pouzil som https://www.tgbkupelne.sk/ska-konstrukc ... ierna-mat/ a nato som uchytil dubovu dosku 2cm. Gramo je ulozene este ne pro-ject carbon ground it. Myslim si, ze aj s pohladu buducnosti ked budem upgradovat gramo mam tuto vec dokonale poriesenu. :thumbup:
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od Frogyman »

super :thumbup:
Foto bude? :angel:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od Janik »

zabiny007 píše: 22 led 2021 19:58 super :thumbup:
Foto bude? :angel:
Ešte to ma obrovskú výhodu nemusím sa zohynat :smile:. Je vo výške 105cm.
2021-01-22-081142491.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od Frogyman »

No pěkně to vypadá. :clap:
Já bych ještě řešil časem tu tenkou dřevěnou desku a zkusil i jiný materiál a uložení. To by mohl být prostor pro další zlepšení! :angel:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od Janik »

Vieš čo viac nato nechcem dávať. Stačí až až.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od efičák »

vinyl_and_coffee píše: 22 led 2021 20:14 Ešte to ma obrovskú výhodu nemusím sa zohynat . Je vo výške 105cm.
Pioneer je super. Jak zvuk, tak design.
Radost z rovných zad kazí jeden zkrat. :angel:
Difenbachie.

Pan Pojar o ní píše : " k jedovatosti diefenbachií. Indiáni na horním toku Amazonky přidávají difenbachii pestrou ke kurare na otrávené šípy. Domorodci v Karibiku rostlinu pro změnu žvýkají v malém množství pro dosažení dočasné neplodnosti. Ta trvá až 48 hodin.

Je to více o mé zkušenosti z rodiny, kašlání zhoršující jinou vážnou nemoc.

Ron má doma u HiFi zasazené bylinky.

Děkuji za sdílení, je to velké vylepšení. A přímý náhon s těžkým talířem není tak náchylný. Kámoš má VPI a nelze pověsit polici. Vysypal nohy akvarijním pískem což bylo velmi znát.
Zvuk dobrý - všechno dobré
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od aretax »

efičák píše: 22 led 2021 21:09
vinyl_and_coffee píše: 22 led 2021 20:14 Ešte to ma obrovskú výhodu nemusím sa zohynat . Je vo výške 105cm.
... Kámoš má VPI a nelze pověsit polici.
Prečo? Ja som mal na polici EAT Forte, ktorý vážil 45 kg a nebol s tým žiaden problém.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od efičák »

aretax píše: 23 led 2021 07:29 Prečo? Ja som mal na polici EAT Forte, ktorý vážil 45 kg a nebol s tým žiaden problém.
Souhlasím, na zeď je perfektní. On tam má šikmou střechu.
Jeho pokoj je nová stavba zvýšeného podkroví, kde zeď tvoří šikmá střecha s izolací a sádrokartonem nevybízí k dalším kreacím. WAF faktor a přínos uchycení na dřevěné krovy asi neposkytne zlepšení.

Rowing zmiňoval laboratorní stoly. Zdroj : http://www.globalanalitik.com.tr/produc ... on-system/

Obrázek

Obrázek

Tyhle jsou moc, jen jako inspirace.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od Janik »

zabiny007 píše: 22 led 2021 20:25 No pěkně to vypadá. :clap:
Já bych ještě řešil časem tu tenkou dřevěnou desku a zkusil i jiný materiál a uložení. To by mohl být prostor pro další zlepšení! :angel:
Drží to aj s mramorovou doskou. Budem počúvať a uvidím ci je rozdiel..
2021-01-23-013959569.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od aretax »

Dnes som dokončil a aj sprevádzkoval môj gramofón s ramienkom REED 2G. Hmotnosť je cca 30 kG.
gramo + Reed 005.JPG
gramo + Reed 006.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od Dieter Burmester »

Motor vypada jako od Transrotoru :-?
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od terahera »

Aretax
Paráda :thumbup: Ta vrstva mědi na talíři vypadá brutálně :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od Janik »

Aretax vyzerá to veľmi dobre. Gratulujem
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od aretax »

Motor a regulácia je naozaj Transrotor. Ten vrchný tanier nie je meď (Cu je červená), ale 15 mm mosadz. Spodný tanier a základňa je dural. Drevená základňa je YPE (druh ebenového dreva). Pretože sa mi nepáčila kresba dreva, ani farba, tak som to odyhoval orechovou dyhou.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od jupol »

Tak super, gratulujem. Vidím, že základňu si riešil veľmi podobne ako Signature, je tam použitý aj sorbotan? Aké nožičky tam máš?
A hlavne, ako to hraje?
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od Frogyman »

Vypadá to parádně! 👍
Jsem zvědav na posun ve zvuku.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Quentin

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od Quentin »

@aretax, asi zase budu za šťouru, ale chci se zeptat, proč nemáš to tělo gramofonu na tom plinthu více pootečené ve směru hodinových ručiček?
Nebo to asymetrické umístění k levé straně plinthu má nějaký důvod?

Rozumím tomu, že kvůli správnému nastavení antiskatingu musí být raménko v klidu v určité vzdálenosti od spindlu. Ale (za mě) by nevadilo, kdyby bylo raménko v restarmu "šejdrem", ale opticky a váhově rozloženěji na plinthu... (navíc by i vynikl krásný mechanismus Reed)

Podle fotografií mi totiž přijde plinth (potažmo i nohy) moc nerovnoměrně zatížen a navíc napravo vznikl takový "hluchý" prostor :-?

PS: ptám se seriózně, nechci tě nasrat!!!
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od Janik »

Myslím si, že kvôli tomu aby mohol korigovať rýchlosť vzdialenostou motora od taniera.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od YamahaMan »

Quentin píše: 12 čer 2021 08:25 @aretax, asi zase budu za šťouru, ale chci se zeptat, proč nemáš to tělo gramofonu na tom plinthu více pootečené ve směru hodinových ručiček?
Nebo to asymetrické umístění k levé straně plinthu má nějaký důvod?

Rozumím tomu, že kvůli správnému nastavení antiskatingu musí být raménko v klidu v určité vzdálenosti od spindlu. Ale (za mě) by nevadilo, kdyby bylo raménko v restarmu "šejdrem", ale opticky a váhově rozloženěji na plinthu... (navíc by i vynikl krásný mechanismus Reed)

Podle fotografií mi totiž přijde plinth (potažmo i nohy) moc nerovnoměrně zatížen a navíc napravo vznikl takový "hluchý" prostor :-?

PS: ptám se seriózně, nechci tě nasrat!!!
Tiež ma to napadlo. Niečo tak ako majú Signatute a RPM 10ky...
Ale ten tanier s ramenom ak si "sadli" musia robiť výbornú robotu :thumbup:
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od valderon »

Také gratuluji!
Můžu se zeptat, jak jsi spokojený s raminkem? Nějaké srovnání s těmi, co jsi měl?
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od aretax »

1. K zvuku: Zatiaľ som počul iba 2 LP, je to nové, nezabehnuté, ale napriek tomu je posun vo zvuku oproti Signature 10 dosť veľký. Neviem, či to
je následkom konštrukcie gramofónu, alebo ramienka. Asi to bude spolu. Zvuk je vzdušnejší, presnejšie je rozloženie nástrojov, jednoducho
som veľmi spokojný. Sám som zvedavý, ako bude hrať, keď sa zahoria káble v ramienku a "uložia" sa ložiská.
2. Ostatné: Áno, mám tam presne tie isté sorbotanové podložky, ako má ProJect, iba celá konštrukcia je podstatne mohutnejšia a tanier nie je hliník,
ale dural, kombinovaný s mosadzou. Dural je bez povrchovej úpravy, iba som ho vyleštil. Tanier kompletný, aj s nábojom má hmotnosť cca
15 kg, podkladový dural cca 6 - 7 kg a drevená ebenová základňa cca 8 - 10 kg. Nožičky sú Isoacoustics Gaya II.
3. konštrukcia: Uloženie na drevenom podklade vyplýva predovšetkým z uloženia ramienka. Ramienko je excentrické, t.j. stred otáčania ramienka nie je
so stredom jeho uloženia (ako Kuzma) a podľa priloženej šablóny musí byť v tej polohe, ako ho mám. Čo sa týka umiestnenia vľavo, tak
ako tu niekto poznamenal, je to kvôli pohonu. Aj som rozmýšľal, že zo základne odrežem, ale nakoniec sa mi tá voľná plocha páči na
odkladanie príslušenstva - kartáčik na prenosku, na LP, pre vodováhu a pod. Nie je problém celú konštrukciu posunúť doprava a dať dlhšie
lanko (nepoužívam gumičku), ale takto mi to vyhovuje. A rezať sa mi z nej naozaj nechce (rezať, znovu dyhovať, brúsiť, voskovať...).
Navyše sa mi to tak aj páči. Pôvodne som mal motor umiestnený na drevenom základe vľavo hore, ale keď som ho dal mimo gramofón,
zvuk bol počuteľne čistejší, sviežejší. Drevený podstavec pod motorom ešte bude nahradený duralovým valcom o priemere motora. Skrátka
ešte príde "šperkovanie".
4. ramienko: čo sa týka raminienka, je to ozajstné umelecké dielo vyrobené s technickou dokonalosťou. Zabalené bolo ako vzácny šperk v preglejkovej
krabici, odýhovanej dýhou Makasar a to aj zvnútra, aj zvonka. Krabica sa zaisťuje kovanými háčikmi. Oproti ramienku Signature 10 je
zvuk hlavne pokojnejší s lepším rozlíšením jednotlivých nástrojov. Na jeho zostavenie doporučujem absolvovať špeciálny kurz. :lol:
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od Dasta »

Blahopřeji k novému stroji, vypadá nádherně.
Jestli hraje jak popisuješ,tak si to nedovedu představit, protože,to co jsem u Tebe slyšel letos v únoru na návštěvě s teraherou to byl pro mně zatím absolutní top,co lze dostat z gramofonu.
Užívej nový stroj ke spokojenosti a nenech se vyvést z míry rejpaly, kteří přesně vědí,jak mělo všechno být uspořádáno, než jak máš.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od tujatuja »

Dasto, nezaznamenal jsem žádné rýpáni.

Bylo by velice smutné, kdyby bylo v tomto fóru akceptovatelné pouze nadšené hýkání certifikovaných hifi-hejlů.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od aretax »

Reed 2G.jpg
Všetko je OK, zatiaľ nikto nerýpe. Ak by však niekto mal túto potrebu, nech sa páči. Teraz skúšam, aké ramienko bude lepšie vyhovovať. Na vysvetlenie, ako som už písal, mám ramienko REED 2 G. Preto som objednal 2G a nie 3P, pretože 3P je detailnejšie, ale 2G má mohutnejší zvuk. Ja som si za príplatok objednal verziu s vymeniteľnou trubicou a zároveň som si k štandardnej trubici z Makassaru (14g) objednal aj trubicu z ebenu (18g). Dnes som Makassar vymenil za eben a idem skúšať. Zvuk z Makassaru bol naozaj vynikajúci (ešte nie sú zahorené káble v ramienku, ani zabehnuté ložiská). Preto to skúšam už teraz, lebo aj káble v druhej trubici sú nové, nezahorené, teda budú rovnaké podmienky. Našťastie vonku je silný vietor, tak ma to tam neláka.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od aretax »

Quentin píše: 12 čer 2021 08:25 @aretax, asi zase budu za šťouru, ale chci se zeptat, proč nemáš to tělo gramofonu na tom plinthu více pootečené ve směru hodinových ručiček?
Nebo to asymetrické umístění k levé straně plinthu má nějaký důvod?
Rozumím tomu, že kvůli správnému nastavení antiskatingu musí být raménko v klidu v určité vzdálenosti od spindlu.
Keďže dnes je vonku dosť drsné počasie, rozhodol som sa trochu "laborovať s gramofónom. Skúšal som pootočiť základňu v smere hodinových ručičiek tak, aby bolo ramienko cca o 4 cm ďalej od taniera. Vyzeralo to naozaj lepšie, ale páni konštruktéri v REED naozaj vedia, čo robia a antiskating dobre nefungoval. Je vynikajúco navrhnutý a aj najmenšie nastavenie sa ihneď odzrkadlí na posunutí pásma vľavo, alebo vpravo. Je tak presne aretovaný, že neznesie ani najmenšiu odchýľku od doporučeného firemného nastavenia. K ramienku sú dodávané šablóny na nastavenie a sú naozaj veľmi presné. Kontroloval som ich aj s nastavením podľa protraktora a nastavenia sa presne zhodujú. Možno v budúcnosti, ak sa mi bude chcieť, tak z dreveného podkladu odrežem. Celú konštrukciu posúvať doprava nechcem, a to práve kvôli pohonu. Nechcem mať zbytočne dlhé lanko. Ale už som si na ten disajn zvykol a zvykol som si aj na odkladací priestor - mám po ruke kefku na LP, na ihlu, ako aj čistiacu kvapalinu a miesto na odkladanie clampu.
P.S. Ak sa dodrží firemné nastavenie, ešte so sa nestretol s účinnejším a presnejším antiskatingom.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od YamahaMan »

Ahoj,
a nedá sa potočiť základňa aj s ramenom bez toho aby sa zmenila vzdialenosť?
Myslím vyplniť ten pravý zadný priestor k optickému vyváženiu bez nutnosti event. rezania...
Len ma to zaujíma. Ramienko by v za aretovanom stave síce nebolo kolmo na základňu ale naozaj by zpredu vyniklo a celé by to bolo "homogénnejšie".
Sorry, iný výraz ma nenapadol.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od aretax »

To sa dá, ale mne sa to nepáči.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od Frogyman »

aretax
Krása, už se těším jak uvidím, uslyším osobně. Zatím jsem byl ke dřevěným ramínkům skeptický, takže mne zajímá jak funguje v reálu a jak se projevuje změna materiálů.

BTW: K tomu případnému zmenšování základové desky přistupuj opatrně. Osa talíře by vždy měla zůstat mimo těžiště celého gramofonu...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od aretax »

Aj ja som sa obával dreveného ramienka. Veď sám vieš, že o REED som veľmi dlho uvažoval a vždy ma odradilo práve to drevo. Teraz som však zvukom veľmi príjemne prekvapený a sám sa divím nad tým, ako je počuť aj zmena druhu použitého dreva, v tomto prípade konkrétne Wenge oproti Makassar eben.
Čo sa týka uloženia na základovej doske, som si vedomý aj toho, ako má byť tanier uložený. Už som si na rozmer zvykol, páči sa mi gramofón kompletne, tak ako je (v reále tie rozmery pôsobia úplne ináč, ako na fotke) a už s ním nebudem nič robiť.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od aretax »

Zabiny: Ak ma chceš navštíviť, veľmi rád Ťa privítam, ale mal by si sa poponáhľať, kým sú ešte otvorené hranice =)) !!
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Uložení gramofonu - vibrace

Příspěvek od aretax »

Záverečný upgrade gramofónu:
Nová základňa: YPE 40mm + Al 6 mm + YPE 15 mm
Duralový tanier vyplnený tlmiacim materiálom, tak isto aj do mosadzného taniera je vložený tlmiaci materiál
Hmotnosť celého gramofónu sa zvýšila z pôvodných cca 30 kg na 40 kg. Zvuk sa výrazne posunul - je čistejší, dynamickejší a najväčší prínos som
zaznamenal na basoch: počujem tak čisté a zároveň hlboké basy, aké som nepočul ani na EAT Forte, ani na Signature, ani na mojej pôvodnej verzii gramofónu pri použití tej istej prenosky. Ak má niekto LP, alebo CD : Domnérus: Antiphone Blues, vypočujte si ho, či budete počuť hlboké organové basy. Ja ich počujem teraz prvý raz. Zároveň som si osvojil množstvo cenných informácií o tom, čo je pri stavbe gramofónu dôležité a čo je menej podstatné. Záverom iba toľko, že hmotnosť nehrá tak podstatnú úlohu, ako použité materiály a hlavne odstránenie vibrácií. V tom bo najväčší problém. Nie vždy pomôže materiál, ktorý má najväčšiu pohltivosť. Odstránil som sorbotanové podložky ProJect a upravil ložisko. Ostatné podrobnosti sú už moje know-how.
Gramo MKIII 002.jpg
Gramo MKIII 003.jpg
Gramo MKIII 004.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odpovědět