Gramofon Thomson TT200 - rada pro laika

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
LahvacV007
Příspěvky: 9
Registrován: 11 lis 2018 19:42
Bydliště: Praha

Gramofon Thomson TT200 - rada pro laika

Příspěvek od LahvacV007 »

Zdravím odborníky a mám prosbu, dostal se mi do ruky výše jmenovaný gramofon a rád bych ho zprovoznil pro domácí poslech starších desek a popř. doplnil o pár nových. Ale mám s gramofonem problém, na internetu jsem vyčetl že by měl mít předzesilovač, takže jestli chápu správně měl by jít bez problému připojit k domácímu kinu. Ale zvuk je celkem špatný, hodně zkreslený a po vypnutí kina je stále slyšet zvuk hudby přímo z přenosky. Je možné že je špatná? Zkusil bych ji i vyměnit, ale nevím jakou a zda to má cenu? Co jsem koukal je uchycena dvěma šroubky s roztečí cca. 12mm a má čtyři kontakty, L+ a R+ jsou na samostatných kabílkách a L- a R- jsou na stejném kabílku. Omluvte případně moje vyjadřování, ale jsem v tomto oboru naprostý laik.

Děkuji za případné rady.
LahvacV007
Příspěvky: 9
Registrován: 11 lis 2018 19:42
Bydliště: Praha

Re: Gramofon Thomson TT200 - rada pro laika

Příspěvek od LahvacV007 »

Pár fotek pro představu.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Gramofon Thomson TT200 - rada pro laika

Příspěvek od lidumil »

Bylo by docela dobrý napsat, jaký je zbytek sestavy.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
LahvacV007
Příspěvky: 9
Registrován: 11 lis 2018 19:42
Bydliště: Praha

Re: Gramofon Thomson TT200 - rada pro laika

Příspěvek od LahvacV007 »

Nevím zda se tomu dá říkat sestava :) Domácí kino LG LH-R7500Y
JAPEX

Re: Gramofon Thomson TT200 - rada pro laika

Příspěvek od JAPEX »

Ciao:

1, nechce se mi hledat, ale jelikož Tvůj gramofon má pravděpodobně i Bluetooth, tak jeho výstup RCA (cinch) bude určitě již vybaven předzesilovačem. Takže se připojuje (klidně i do domácího kina) do svorek LINE IN (svorky PHONO s velikou pravděpodobností obsahují MM předzesilovač, takže to potom zesiluješ 2x a to nemůže fungovat -je to přebuzené)
2, jehla vydává zvuky při "klouzání" v drážce, to je naprosto normální - jedná se o mechanické snímání
3, výměna jehly a její následné seřízení má svá pravidla...

4, sorry, neber to zle, ale tady jsi s takovýmto gramofonem špatně. Vyzkoušej jiná fóra!
LahvacV007
Příspěvky: 9
Registrován: 11 lis 2018 19:42
Bydliště: Praha

Re: Gramofon Thomson TT200 - rada pro laika

Příspěvek od LahvacV007 »

Zle to neberu, je mi jasné že zde to je v jiných finančních a kvalitativních sférách :smile:
Jen jiná fóra nejsou tak aktivní jako toto.
Šlo mi hlavně o to, proč jde zvuk z přenosky při vypnutém domácím kinu. A tento gramofon BT nemá.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Gramofon Thomson TT200 - rada pro laika

Příspěvek od PavelDosko »

zkus to pichnou do jineho lunkoveho vstupu, ne do phono. tak at ti to hraje.

mimo soutez to vidm jako vyhozene 4 tisice, moc radosti ti to asi neudela
neni placka, neni highend
LahvacV007
Příspěvky: 9
Registrován: 11 lis 2018 19:42
Bydliště: Praha

Re: Gramofon Thomson TT200 - rada pro laika

Příspěvek od LahvacV007 »

To domácí kino nemá phono vstup, je to právě píchlé do LINE vstupu, kde je normálně zapojený PC a ten hraje OK. Jinak gramofon mě stál 500,- z druhé ruky, chtěl jsem jen oprášit otcovi staré desky z mládí (BoneyM, Queen, Smokie, atd....).

To že hraje přenoska sama o sobě je OK?
LahvacV007
Příspěvky: 9
Registrován: 11 lis 2018 19:42
Bydliště: Praha

Re: Gramofon Thomson TT200 - rada pro laika

Příspěvek od LahvacV007 »

IMG_2815.JPG
IMG_2816.JPG
IMG_2817.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
terahera

Re: Gramofon Thomson TT200 - rada pro laika

Příspěvek od terahera »

A teď to máš zapojené jak k tomu kinu,přímo,nebo z gramce do phonopredzesilovace a pak do kina?
LahvacV007
Příspěvky: 9
Registrován: 11 lis 2018 19:42
Bydliště: Praha

Re: Gramofon Thomson TT200 - rada pro laika

Příspěvek od LahvacV007 »

Z gramofonu přímo do kina, cinch kabelem.
terahera

Re: Gramofon Thomson TT200 - rada pro laika

Příspěvek od terahera »

Už to vidím,gramo už předzesilovač má integrovaný,takže jedeš asi přímo do kina.To zkreslení atd je u takových typů gramofonu normální,otáčky si jedou podle nálady a tomu co je na ramínku se snad ani nedá říct přenoska.Nastavení v podstatě nemožné,něco podobného donesl nedávno soused a při zapojení jsem malém padl.Nic ve zlém,píšu to narovinu,tak se snad neurazis :crazy:
LahvacV007
Příspěvky: 9
Registrován: 11 lis 2018 19:42
Bydliště: Praha

Re: Gramofon Thomson TT200 - rada pro laika

Příspěvek od LahvacV007 »

Neurazím, má cenu vyměnit přenosku?
terahera

Re: Gramofon Thomson TT200 - rada pro laika

Příspěvek od terahera »

Ne,zbytečně vyhozené peníze,radši kup nějaký bazarovy gramec,předzesilovač a pak zkoušej,jestli tě to chytí :angel: Třeba nějakého vintage,já třeba jako můj první gramec koupil bazar Pioneer PL12 a tím to u mě všechno začlo :lol: Stál nějakých 2300,-
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Gramofon Thomson TT200 - rada pro laika

Příspěvek od lidumil »

Tak přenosku vyměnit můžeš, tím nic nezkazíš, jen Tě to něco bude stát. No a pokud se rozhodneš jít za lepším gramem, přenosku můžeš pak použít dál.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
terahera

Re: Gramofon Thomson TT200 - rada pro laika

Příspěvek od terahera »

Jenže vyměnit přenosku není jen tak,a na tento gramec fakt škoda peněz,většina bazarovych kousků je i s přenoskou,takže na seznámení a ocuchani stačí.Jak se to pak začne líbit,je prostoru na laborovani,které má smysl,prostoru habakuk :angel:
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Gramofon Thomson TT200 - rada pro laika

Příspěvek od lidumil »

Hm, tam je ale problém s T4P přenoskou, volil bych něco se standardním 1/2" uchycením.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
LahvacV007
Příspěvky: 9
Registrován: 11 lis 2018 19:42
Bydliště: Praha

Re: Gramofon Thomson TT200 - rada pro laika

Příspěvek od LahvacV007 »

Tak odpoledne se jedu na toho Technicse podívat, beru s sebou i toho Thomsona tak uvidíme. Dal jsem do něj přenosku AT91, kvalita zvuku je asi o 1000% lepší, ale zase druhý problém, s novou přenoskou musím dát kino na max, abych alespoň trochu něco slyšel, to stará přenoska řvala jak tur, ale kvalita zvuku nikde.

Jen nevím kdybych toho Technicse vzal, jak velký je problém s tím jiným typem uchycení. I když jsem koukal, že AT dělá přenosku AT3482P, ta by asi do začátku stačila??
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Gramofon Thomson TT200 - rada pro laika

Příspěvek od lidumil »

Jj, přenosky T4P se sehnat dají a na začátek stačí, ale když tě to chytne, tak je pak problém. A začne se roztáčet spirála :silent:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
terahera

Re: Gramofon Thomson TT200 - rada pro laika

Příspěvek od terahera »

A počítej s tim,že budeš potřebovat phono předzesilovač,na bazaru zase něco sezenes,nějaký třeba Pro Ject
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Gramofon Thomson TT200 - rada pro laika

Příspěvek od efičák »

Dá se napsat, že koupí gramofonu za 500 Kč, začala cesta velmi nevýhodného přehrávání zastaralého formátu.
Buď to udržíš v levné sféře a budeš to brát jako zajímavost ke kinu, nebo v tom uletíš jako kolegové. :lol:
Je to past !! (*)

Sestava je výhodná, dokud je vyrovnaná kvalitou.
Přenoska AT91 je velmi příjemná a jsou novináři, kteří sférický hrot považují za zvukově zajímavý a například Ortofon jej stále nabízí i u dražších přenosek SPU jako příležitost poslechnout si zvuk analogu jak hrál v nejlepších létech rozšíření formátu.
Samotné gramofonové nahrávky jsou nějak upraveny pro provoz s kulovým hrotem.

Nerad se přu s kamarády ve vinylu a sám se nepovažuji za takového odborníka jako je Ron, který splňuje základní vlastnost k ovládnutí všeho potřebného k seřízení přenosky, frekvenční sladěnosti přenosky s ramínkem pomocí svého doktorátu z matematiky.
Šťastnější z nás mají konzultace po telefonu s doktorem astronomie a autorem práce pro nastavení gramce i pro laiky Rowingem.
Práci s radostí převzaly firmy a poskytují tím podporu prodeje.
http://www.graled.cz/files/gramo/gramof ... taveni.pdf

Já považuju ten čínský gramec za fajn start a pokud je majitel šikula, může se na něm krásně naučit základy manuálního pábení s požitkem poslechu.
MM phono uvnitř se dá přemostit a koupit co nejlevněji něco podobného. Já prodal předzesilovač s vynikajícím phonem za tisícovku a takové základní MM phona jsou i pod 5 stovek.

Podle zaujetí a stylu příspěvků bych si tipnul, že vinyl u tebe zaboduje a zbývá jen netlačit cenu tam, kde to kino už nerozliší.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Odpovědět