Gold Note

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
koudelka
Příspěvky: 330
Registrován: 11 zář 2013 15:50

GOLD NOTE - nová značka v ČR

Příspěvek od koudelka »

...Tedy alespoň pro mne nová :)

Obrázek
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: GOLD NOTE - nová značka v ČR

Příspěvek od lachim »

šmankoté... to tak to je "zásah".
jejich produkty si zajeď poslechnout.
slyšel jsem reprobedny. pro mě "hluuuubooooký" zážitek.
=))
JAPEX

Re: GOLD NOTE - nová značka v ČR

Příspěvek od JAPEX »

Jak jako?!
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: GOLD NOTE - nová značka v ČR

Příspěvek od Yngwie »

Gold Note dělá dobrou elektroniku ... CD přehrávač je dobrý. Reprosoustavy jsem neslyšel, ani nevím, že je dělají.
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: GOLD NOTE - nová značka v ČR

Příspěvek od jupol »

čítal som v nemeckom STEREO test phono predzosilňovača PH-10 a bol veľmi slušne ohodnotený na 91%, síce za skoro 1300 €...
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
kychtax

Re: GOLD NOTE - nová značka v ČR

Příspěvek od kychtax »

Slyšel jsem několikrát celou sestavu Goldnote u p.Rannýho, který taky prodává GN (myslím že je v čr distributor). Vč nejvyšší bedny - xs-85.
Pro někoho to může být špatný zvuk. Pro mně to nehrálo vůbec špatně a možná v určité kombinaci bych s GN mohl být. Nekoukaje na cenu.
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: GOLD NOTE - nová značka v ČR

Příspěvek od efičák »

Zajímavé přenosky, díky koudelko. :clap:

Tahle vypadá povědomě.

Obrázek

Dobře napsané parametry GN v češtině má AQ. http://www.aq.cz/obchod/gramofony-41/?c ... s=&stock=0
Co říkáte konstrukci a použitelnosti s ramínky různých typů?
Zvuk dobrý - všechno dobré
Wajgl
Příspěvky: 3
Registrován: 11 pro 2018 17:53

Re: GOLD NOTE - nová značka v ČR

Příspěvek od Wajgl »

Dva roky nazpět jsem rozprášil sbírku magnetofonů a pořídil jsem si za to gramofon Gold Note Valore Lite + přenosku Vassari Red. Nelituji. Čistý nepřikrášlený přenos, gramofon velmi bytelný i když malá poznámka: dodali mi jej v neseřízeném stavu takže jsem hodiny strávil seřizováním výšky raménka, dokonce i páčka zdvihu raménka byla mimo rozsah takže zvlněná deska narážela do přenosky. O víkendu jsem udělal upgrade a zakoupil jsem si profesionální konektory Lumberk a původní čtyřkolíkovou samičku jsem přepájel. Původní čtyřkolík je klasický s cínovanými kontakty já jej nahradil pozlacenými.

Pokud chcete lepší kabel tak si připravte tak 5tis., já jsem využil gramokabel a konektory Supra, čtyřkolík opět Lumberg cena cca 1500,-

poraďte jak vložit obrázky a můžu tu hodit nějaké fotky.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1251
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: GOLD NOTE - nová značka v ČR

Příspěvek od lidumil »

High.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Wajgl
Příspěvky: 3
Registrován: 11 pro 2018 17:53

Re: GOLD NOTE - nová značka v ČR

Příspěvek od Wajgl »

DSCN0394.JPG
DSCN0396.JPG
DSCN0403.JPG
DSCN0404.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Wajgl
Příspěvky: 3
Registrován: 11 pro 2018 17:53

Re: GOLD NOTE - nová značka v ČR

Příspěvek od Wajgl »

DSCN1040.JPG
DSCN1046.JPG
šroubovací konektor Lumberg
F5332649-01.jpg
Nevím jak je to u ostatních gramofonů, ale taky nejde kryt sklopit při přehrávání dolů, závaží raménka přesahuje přes okraj gramce.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Gold Note

Příspěvek od jirie »

Dnes jsem se osobně seznámil jen s několika produkty téhle špičkové italské firmy. Přiznám se, že o její existenci jsem ještě před dvěma týdny vůbec netušil, přestože funguje již několik let. Za tu dobu si ale vydobyla neskutečný věhlas díky své precizní práci jak v designu, tak v použitých technologiích a zpracování. Za cenu, kdy některé entry modely věhlasných značek teprve začínají je možné pořídit téměř polovinu sestavy.
Zkusím sem časem postnout některé další postřehy z poslechu, ale jednu věc sem dám hned, a to omluvu všem majitelům "kolotočů" kterých jsem se byť jen maličko dotknul svou neznalostí věci. Album The wall si troufám tvrdit, že mám docela naposlouchané. Zkoušel jsem několik vydání na CD, až jsem považoval za konečnou verzi od MOFI. Dnes mi, ale opravdu spadla čelist. Svůj vlastní exemplář "German first press", který jsem dostal od vzdálené tety z Německa pár měsíců po vydání v roce 1979, jsem slyšel proprvé z vinylu na sestavě Gold Note, konkrétně gramo MEDITERRANEO s poslední verzí phono pre, integráčem IS-1000 a sloupky A 6 EVO. Zvuk byl famózní, sytý, detailní a hudební scéna neskutečné prostorná. Střední pásmo bylo nádherně vykreslené a veškeré vokály zřetelnější než kdykoliv předtím. Tak prezentní reprodukci jsem zkrátka ještě neslyšel.
Předpokládám, že mimo studia zástupce firmy pro ČR není mnoho míst v republice, kde jsou komponenty Gold Note k poslechu. Na severní Moravě je značka zatím bez prezentace na webu prodejce v Opavě, ale pokud snad budete mít chuť si tenhle malý zázrak poslechnout, a potvrdit nebo vyvrátit mé dojmy, zkuste se domluvit s majitelem studia na info@hifiopava.cz nebo
na telefonu +420 603517588.

Pro podrobnější informace a obrázky zde odkaz na web výrobce:

https://www.goldnote.it/
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Gold Note

Příspěvek od aretax »

Pink Floyd - The Wall: to si asi nepočul originálne anglické vydanie. Oveľa dynamickejšie, ako nemecké, hlavne na basoch. Čo sa týka Gold Note, vydávajú aj vynikajúce remastre LP.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
PGH
Příspěvky: 3194
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Gold Note

Příspěvek od PGH »

Porovnavali jsme japonské, anglické ale nemecké nám znelo nejlíp.
kychtax

Re: Gold Note

Příspěvek od kychtax »

Slysel jsem velke sloupy GN u p.Ranneho v Praze. Hralo to vyborne.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Gold Note

Příspěvek od jirie »

Jsou to s největší pravděpodobností tyhle:
Gold Note XT-7 - Audio Ranny.png
Cenovka už je ovšem dosti výrazná 350 tis. Kč :angel:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Gold Note

Příspěvek od jirie »

aretax píše: 02 pro 2019 05:57 Čo sa týka Gold Note, vydávajú aj vynikajúce remastre LP.
Ano, měl jsem možnost poslechnout si jejich vinyl a pak jsem tipoval rok jejího pořízení.
Sekl jsem se jen o padesát let :lol: Byla z roku 1963!!!
Výroční koncert jakéhosi v USA proslulého country banjobandu z Carnegie Hall.

Nevím jak to dělají, ale je to neuvěřitelná čistota a nádherný prostor nahrávek.
Údajně produkují v této nejvyšší kvalitě jen malé série (cca 500 ks), tedy daleko méně než americké MoFi.

Další věc, která mě dostala bylo album Beatles: Sgt. Pepper's lonely heart club band.
To už jsem fakt přemýšlel, jestli to nenahrál nějaký revival Beatles právě před měkolika měsíci.
Famózní zvuk a prostor!!!
Odpovědět