Co ma největší vliv na zvuk LP?

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Co ma největší vliv na zvuk LP?

Příspěvek od PGH »

Co má největší vliv na zvuk LP, přenoska, phono ... ? Když pororovnam přenosku Ortofon RED za 2,4 a Black za 14, jak moc si pomůžu?
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Co ma největší vliv na zvuk LP?

Příspěvek od Dasta »

Obojí je stejně důležité.Nejvice záleží na tom, jak si přenoska sedne s preampem.
Oproti 2M Red ti model 2M Black dá prokreslení všech pásem, čisté výšky a nádherné basy.To co redka naznačuje, 2M Black dodá v naprosté dokonalosti, vhodná hlavně na rock..
Než 2MBlack bych osobně raději volil Dynavector DV10Xmk5, vysokovystupová MC, která je ve stejné cenové relaci, jako2M Black.
DV je naprosto bezkonkurenční v podání stredovýškového pásma v této cenové relaci, je vhodná i na jazz, Classic,akustiku.
Měl jsem jí ve verzi MK4,s preampem Dynavector P75mk2 asi sedm let, nemělo to chybu, vřele doporučuji.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Co ma největší vliv na zvuk LP?

Příspěvek od Frogyman »

2M red a 2M black jsou dva rozdílné světy. 2M RED je slušný základ, 2M BLACK je TOP mezi MM přenoskami. Pořízením získáš "od všeho víc" - zejména v disciplínách, jako je rozlišení a dynamika. Jsou i hifisté, kteří 2Mblack upřednostňují před MC přenoskami.
Nedávno jsem měl možnost slyšet tyto dvě přenosky na podobných gramofonech a na identickém aparátu a skončilo to tak, že majitel nového gramofonu s 2M Black byl šťastný, že dal na doporučení a koupil Black a majitel Redky, který byl do té doby k dražším přenoskám skeptický, už má Black objednanou. Třeba o tom napíše víc on :-)
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Co ma největší vliv na zvuk LP?

Příspěvek od valderon »

Asi zde padnou odbornejsi názory, než můj. Nicméně měl jsem doma chvíli půjčený(opravdu dlouhodobě, žádný krátký test) gramofon Project s Ortofon Red. Chvíli na to si kamarád (po poslechu u mě) koupil ten stejný gramofon , jen novější verze a mírně vylepšený. Takže se dá říct, že gramofon s ramenem byl +- stejný. (samozřejmě mírný prospěch pro novější gramofon) Jediný rozdíl byl, že si koupil Ortofon Black přenosku (MM). A proč? Ortofon Red hraje příjemně, analogově. Má rafinované basy, které jsou dominantní, bohužel na úkor středu a výšek,kterých je méně, horší rozlišení, bez barev a nazval jsem to tak, že středy a výšky jsou "tupé". A slyšel to tak i kamarád. Takže, ikdyž byl zvuk příjemný, hned věděl, že chce jinou přenosku. Má Black a zvuk je SAKRA JINÝ! Basy stále rafinované, jen je všeho víc i s výborným rozlišením. Ale středy a výšky jsou již famózní. Opravdu. S tím i spojený prostor. Je to tak dobrý zvuk, který už se hodně blíží ke zvuku kvalitních MC přenosek. Takže v tomto konkrétním případě si pomůžeš opravdu strašně moc.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Co ma největší vliv na zvuk LP?

Příspěvek od valderon »

Tak se dívám, že mě kluci předběhli...odpověď jsem psal moc dlouho, protože u toho poslouchám LP Iva Bittová Bílé Inferno, a občas jsem zapomněl psát, je to prostě super muzika a úžasné provedení :lol:
Aspoň je vidět, že jsme se shodli :thumbup:
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Co ma největší vliv na zvuk LP?

Příspěvek od PGH »

Diky, vše si nechám projít hlavou. Ted jsem porovnával stejnou LP a CD (Emil Viklický V holomoci městě) a jen na zesilovači přepinal, i manželka řekla že to je obrovský rozdil ve prospěch CD. Takže REDka pujde pryč.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Co ma největší vliv na zvuk LP?

Příspěvek od aretax »

PGH píše:Co má největší vliv na zvuk LP, přenoska, phono ... ? Když pororovnam přenosku Ortofon RED za 2,4 a Black za 14, jak moc si pomůžu?
Najlepšia odpoveď by bola: všetko !! Ale podľa mňa je 70% úspechu zladenie komponentov. Ak najlepšia prenoska "nesadne" k ramenu, je to nanič. Ak je slabý gramofón, zas je to nanič a všetky jemné nuance z prenosky sa "stratia" v gramofóne. Ak k tomu nesadne phono predzosilňovač a kábel, zas je to nanič. Ani keby si dal dokopy všetky najdrahšie komponenty, nemusí Ti to priniesť želaný úspech, ak nebudú k sebe pasovať. Čiže iba štandardná rada - skúšaj. Sú aj iné dostupné prenosky, napr. Audiotechnika, Shure, Goldring atď. Každá je v niečom lepšia/horšia , ako tá druhá.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Co ma největší vliv na zvuk LP?

Příspěvek od PGH »

Kdysi jsem hrál na levnou Teslu 470 a zvuk proti CD taky Tesla 911 se líbil a kabeláž jsem vůbec neřešil, teď mám lepší gramofon a hraje to blbě asi to bude tim že mám výrazně lepší digital. Mám sto chutí to prodat i z deskama a bude klid.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Co ma největší vliv na zvuk LP?

Příspěvek od Dasta »

Než budeš něco prodávat, seřid, nebo nech seřídit VTA, azimut, přesah v několika křivkách. Mě to seřídil Zabiny na Smartraktoru a dostal jsem se se zvukem o level výš.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Co ma největší vliv na zvuk LP?

Příspěvek od PGH »

Gramofon jsem koupil a přenosku mě seřídil Martin ROWING, nikoho lepšího neznám a pořád to nehraje.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Co ma největší vliv na zvuk LP?

Příspěvek od valderon »

Nechci být příliš tvrdý, ale vedle Red bude lepší všechno...
Tuším, že ani seřízení nic nevyřeší. Kde nic není, ani čert nebere...
A co ti Rowing doporučil?
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Co ma největší vliv na zvuk LP?

Příspěvek od PGH »

Martinovi jsem psal tak zatím čekám na jeho názor.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Co ma největší vliv na zvuk LP?

Příspěvek od PGH »

Ja jsem uvažoval o Audiotechnika 540 tu mě radi Efi nebo Dynavector co má Dasta nebo Ortofon 2 M Black
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Co ma největší vliv na zvuk LP?

Příspěvek od Frogyman »

Konečný výběr ti musí sednou do sestavy a do tvých zvukových preferencí. Zde je jakékoliv doporučení bez znalostí všeho ostatního bezpředmětné.

O jakém gramci se vlastně bavíme?
V jaké sestavě?
Jakou posloucháš hudbu?
Raději detail nebo muzikálnost?
S jakým CD přehrávačem srovnáváš?

Jeden příklad za všechny o nepřenositelnosti...
Já jsem svůj původní gramofon Project Xtension 9 ladil docela dlouho - nejdřív místo klasického ramínka ramínko S-shape a pak Ortofon, od přenosek Grado Gold, Clearaudio Aurum, Denon 110, 103R, Dynavector 17D2, 17D3 ke Quintet Black, pak Lyra Delos a ve finále Miyajima Shilabe. Od preampu v integráči, přes Project RS s různými step up trafy až ke Canor a od základních kabelů Project až k Nordost TYR. A to nemluvím o kabelech za preampem, o headshellech, kabelech do headshellu, slipmatech, nožičkách a deskách pod gramofon, přítlačném pucku + experimentování s nastavením. To vše má na finální zvuk vliv.
Když jsem tento vyladěný gramofon prodal i s přenoskou Lyra Delos, tak u nového majitele byla sestava s kabelem TYR a preampem IFI nastaveným dle manuálu téměř neposlouchatelná. Ale stačilo vyměnit TYR za originál kabel Ortofon k ramínku (MOGAMI), trochu zaexperimentovat s nastavením preampu, najít správný slipmat a ... "bylo to tam" :-)
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Co ma největší vliv na zvuk LP?

Příspěvek od PGH »

Gramofon je Project Debut vytuneny Rowingem a srovnávám to SACD PIONEER P D 9 vytuneny v CASEA, LP mám klasiku a jazz z let 60 - 80 a rozšiřovat asi moc nebudu tak bych chtěl aby to co mám hrálo líp jinak preferuji CD - SACD. Zesilovač mám PIONEER A - A 9 který byl taky komplet vytuneny v CASEA i to phono v něm. Vše hraje skvěle až na ty LP.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Co ma největší vliv na zvuk LP?

Příspěvek od PítrsPraha »

Nevim, jak vyrazny byl tuning tveho Debutu, nicmene nepredpokladam, ze to byla komplet prestavba vcetne sasi, pohonu, loziska a ramenka. Pak uz by to nebyl Debut. Proto si dovolim svou zkusenost s Debutem III.

Mel jsem jej nejdriv s 2M Red a nehralo to. Poridil jsem 2M Bronze. Nastalo zlepseni temer ve vsech smerech, ale kvalita prenosky jasne narazila na kvalitu gramce. Odhaduji, ze s Black to bude jeste vyraznejsi, pac odhaluje jeste vice. Zvuk byl v nekterych ohledech libivejsi jez z CD, ale celkove technicky na poslech vyrazne zaostaval.

Za sebe jsem si z toho vzal zaver platny v celem hifi, ze za malo penez proste neni hodne muziky.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Co ma největší vliv na zvuk LP?

Příspěvek od Frogyman »

S tímto gramofonem nemám zkušenosti a netuším, jakou přenosku ještě unese.
Mám ale zkušenost z jiných základních gramofonů, že někdy detailní a rozlišující přenoska vytáhne i takové zvuky, o které nestojíš...
Pokud jsi v kontaktu s Rowingem, který ti stávající gramofon tunil a nastavoval a tedy jej zná, tak vyčkej na jeho rady. Určitě budou pro Tebe nejvíce přínosné.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Co ma největší vliv na zvuk LP?

Příspěvek od PGH »

Rowing od kterého jsem tento gramofon pořídil na něm měl Dynavector Karat a hrálo to fantasticky ale tak daleko nechci jít, myslel jsem něco do 10 - 12 vic už ne.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Co ma největší vliv na zvuk LP?

Příspěvek od PGH »

S Rowingem se kamaradime a bydli několik minut ode mě ale dneska má nějakou rodinou sešlost tak ho nechci rušit ale věřím že to nějak rozumně vyřešíme.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Co ma největší vliv na zvuk LP?

Příspěvek od valderon »

Nojo, otázka je ještě i to, co od gramofon zvuku čekáš. Taková ta suchá technická kvalita jako z cd tam nebude, možná pokud budeš mít už brutálně dobrý gramofon. Mám doma už, podle mě, slušnou analogovou větev, ale suše technicky je cd přesto stále lepší. Přesto si cd pouštím minimálně a upřednostňuji gramofon. Pro tu analogovost, drajv, přirozenost, rytmus, prostor, dynamiku a úžasnou živost a plasticitu zvuku. Vokály jsou jinde, výšky jako reálné. Cd je technicky "dokonalé", no toto mi to nedá. Možná to prezenu, ale s CD poslouchám zvuk, s gramofonem hudbu. Ale každý to určitě cítíme jinak. Ale po mé krátké zkušenosti bych se skoro vsadil, že tvůj problém vyřeší lepší přenoska, protože už to, že jsme se všichni, nezávisle na sobě shodli, že ta Red je opravdu..."slabá". Hoď tam tu Black a neuvěříš :thumbup:. Navíc je MM, takže oproti MC má i méně "problémů".
jolefoto
Příspěvky: 208
Registrován: 20 led 2012 20:28

Re: Co ma největší vliv na zvuk LP?

Příspěvek od jolefoto »

valderon píše:Nojo, otázka je ještě i to, co od gramofon zvuku čekáš. Taková ta suchá technická kvalita jako z cd tam nebude, možná pokud budeš mít už brutálně dobrý gramofon. Mám doma už, podle mě, slušnou analogovou větev, ale suše technicky je cd přesto stále lepší. Přesto si cd pouštím minimálně a upřednostňuji gramofon. Pro tu analogovost, drajv, přirozenost, rytmus, prostor, dynamiku a úžasnou živost a plasticitu zvuku. Vokály jsou jinde, výšky jako reálné. Cd je technicky "dokonalé", no toto mi to nedá. Možná to prezenu, ale s CD poslouchám zvuk, s gramofonem hudbu. Ale každý to určitě cítíme jinak. Ale po mé krátké zkušenosti bych se skoro vsadil, že tvůj problém vyřeší lepší přenoska, protože už to, že jsme se všichni, nezávisle na sobě shodli, že ta Red je opravdu..."slabá". Hoď tam tu Black a neuvěříš :thumbup:. Navíc je MM, takže oproti MC má i méně "problémů".
Tento názor zdieľam ja ja. Ale nedá mi sa neopýtať skúsenejších tu na fóre. Ak by som chcel polepšiť zvuk s ohľadom na moju analógovú líniu, čo by ste vymenili ako prvé prenosku alebo preamp. Pýtam sa preto lebo obidve naraz vymeniť je dosť finančne nákladné aj keď by to určite bolo najlepšie riešenie. Počúvam hlavne jazz, jazzrock, blues akustickú hudbu. Do čoho by ste išli s ohľadom na ostatnú časť môjho audio reťazca. HiFi náradie dolu v podpise. Ďakujem.
Primare I32, CD32
Pro-Ject 2Xperience SB, MoFi Studio Phono, Hana EH
Sonus Faber Venere 1.5
Chord Crimson Vee 3, Cardass Crosslink, Quadlink 5, Parsec Interconnect XLR
IBasso Dx 150, IT 01s, Sennheiser HD 660 S, RME ADI-2 DAC FS, Strong LEAP S1
terahera

Re: Co ma největší vliv na zvuk LP?

Příspěvek od terahera »

Za mě určitě první se zbav té silver a co nejdřív :angel:
jolefoto
Příspěvky: 208
Registrován: 20 led 2012 20:28

Re: Co ma největší vliv na zvuk LP?

Příspěvek od jolefoto »

Myslel som si. Ale prečo čo najskôr? To ona je taká zlá prenoska?
Primare I32, CD32
Pro-Ject 2Xperience SB, MoFi Studio Phono, Hana EH
Sonus Faber Venere 1.5
Chord Crimson Vee 3, Cardass Crosslink, Quadlink 5, Parsec Interconnect XLR
IBasso Dx 150, IT 01s, Sennheiser HD 660 S, RME ADI-2 DAC FS, Strong LEAP S1
terahera

Re: Co ma největší vliv na zvuk LP?

Příspěvek od terahera »

Série 2M je docela povedená,hlavně 2M black je jak z jiného světa :shock: ,ale silver je jakoby jinde,jakoby tam neměla co dělat,prostě podle mě průser :sad: Je to pouze můj názor,ale z osobní zkušenosti,věřím,že když se jí zbavis,udeláš jenom dobře :thumbup: Phonopre má samozřejmě taky obrovský vliv,ale začal bych u té přenosky a pak se odrazil dál
terahera

Re: Co ma největší vliv na zvuk LP?

Příspěvek od terahera »

A jestli ještě můžu,tak třeba Sumiko Pearl a Black Pearl taky průser,má osobní zkušenost,jinak Sumiko perfektní přenosky,kromě mnou zmiňovaných
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Co ma největší vliv na zvuk LP?

Příspěvek od aretax »

PGH píše:Co má největší vliv na zvuk LP, přenoska, phono ... ? Když pororovnam přenosku Ortofon RED za 2,4 a Black za 14, jak moc si pomůžu?
Uši. Potom začni od začiatku zostavy. Keď sa na začiatku zvuk pokazí, tak ten ďalší člen zostavy ho už ťažko opraví.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
jolefoto
Příspěvky: 208
Registrován: 20 led 2012 20:28

Re: Co ma největší vliv na zvuk LP?

Příspěvek od jolefoto »

terahera píše:A jestli ještě můžu,tak třeba Sumiko Pearl a Black Pearl taky průser,má osobní zkušenost,jinak Sumiko perfektní přenosky,kromě mnou zmiňovaných
Takže napríklad taká SUMIKO Blue Point No.2by mohla byť?
Primare I32, CD32
Pro-Ject 2Xperience SB, MoFi Studio Phono, Hana EH
Sonus Faber Venere 1.5
Chord Crimson Vee 3, Cardass Crosslink, Quadlink 5, Parsec Interconnect XLR
IBasso Dx 150, IT 01s, Sennheiser HD 660 S, RME ADI-2 DAC FS, Strong LEAP S1
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Co ma největší vliv na zvuk LP?

Příspěvek od YamahaMan »

aretax píše:
PGH píše:Co má největší vliv na zvuk LP, přenoska, phono ... ? Když pororovnam přenosku Ortofon RED za 2,4 a Black za 14, jak moc si pomůžu?
Najlepšia odpoveď by bola: všetko !! Ale podľa mňa je 70% úspechu zladenie komponentov. Ak najlepšia prenoska "nesadne" k ramenu, je to nanič. Ak je slabý gramofón, zas je to nanič a všetky jemné nuance z prenosky sa "stratia" v gramofóne. Ak k tomu nesadne phono predzosilňovač a kábel, zas je to nanič. Ani keby si dal dokopy všetky najdrahšie komponenty, nemusí Ti to priniesť želaný úspech, ak nebudú k sebe pasovať. Čiže iba štandardná rada - skúšaj. Sú aj iné dostupné prenosky, napr. Audiotechnika, Shure, Goldring atď. Každá je v niečom lepšia/horšia , ako tá druhá.
Ahoj, na 100 percent suhlasim s Aretaxom.
Mal som na ProJect-e zaklad Redku so zabudovanym MM predzosilovacom v starom zosiku.
Ked som zmenil zosilovac, gramo a OM5 na OM20 a po case na OM40 bol to citelny poson dopredu.
Nevravim, ze je to spicka ale som spokojny. Ked casom doladim ostatne veci, mozno pôjdem aj do vyssieho levelu /mysli prenosky/...
Skoda len, ze Dual ma pevne kable a neda sa to nejako experimentovat aj s touto castou...
Ps.: neda sa ti vymenit na tej Silverke len stylus? Vyslo by to asi lacnejsie, neviem - len sa pytam.
jolefoto
Příspěvky: 208
Registrován: 20 led 2012 20:28

Re: Co ma největší vliv na zvuk LP?

Příspěvek od jolefoto »

Tak to neviem teda ani ja či by to šlo a hlavne či by to malo výsledný efekt. Myslím si že napr. Ortofon 2MBlack je aj ako celok asi konštrukčne lepšie vyriešená. Hmm, ale je to len môj pohľad na vec.
Primare I32, CD32
Pro-Ject 2Xperience SB, MoFi Studio Phono, Hana EH
Sonus Faber Venere 1.5
Chord Crimson Vee 3, Cardass Crosslink, Quadlink 5, Parsec Interconnect XLR
IBasso Dx 150, IT 01s, Sennheiser HD 660 S, RME ADI-2 DAC FS, Strong LEAP S1
raskod
Příspěvky: 129
Registrován: 10 kvě 2014 17:05

Re: Co ma největší vliv na zvuk LP?

Příspěvek od raskod »

jolefoto píše:Tak to neviem teda ani ja či by to šlo a hlavne či by to malo výsledný efekt. Myslím si že napr. Ortofon 2MBlack je aj ako celok asi konštrukčne lepšie vyriešená. Hmm, ale je to len môj pohľad na vec.
Na Silverke mozes vymenit stylus maximalne za Blue, ale aj to uz je pocutelny rozdiel, teda aspon u mna bol a ani ta investicia nebola taka bolestiva :lol:
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Co ma největší vliv na zvuk LP?

Příspěvek od efičák »

V sobotu jsme se trápili s Ortofon 2M black. Nevíme co tomu chybělo, dražší model CDP měl navrch.
A profi DAC RME za 60t. byl jasně lepší. Kupodivu zněl hezky analogově.

Něco tam nebylo dobře s 2M black. Jednu chybu se asi povedlo najít podle doporučení Ortofonu, kapacita : 150 - 300 pF.
Na Phono boxu RS bylo na vstupu jen 100 pF v tom myším klavírku. Všechny klapky dole. Teď se zkouší klapka č. 2 nahoru, což by mělo být 200 pF plus ten phono kabel, snad se tím frekvence srovnají.
Vodiče v přenosce jsou postříbřené, kabely v ramínku čisté stříbro a VDH 501 už byl moc živý...

Je to fuška. :razz: A na připojeném noťasu k gramci jsme viděli podivné vysoké frekvence nad 25 -50 kHz, snad rezonance. Tohle hifi není pro starý....
Zvuk dobrý - všechno dobré
raskod
Příspěvky: 129
Registrován: 10 kvě 2014 17:05

Re: Co ma největší vliv na zvuk LP?

Příspěvek od raskod »

Tak ako PGH, už ti to hrá alebo si to hodil za psom ? :crazy:
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Co ma největší vliv na zvuk LP?

Příspěvek od PGH »

raskod píše:Tak ako PGH, už ti to hrá alebo si to hodil za psom ? :crazy:
Pořídil jsem Ortofon 2M Black, zvuk je jak z jiné dimense, hraje to úžasně! Martin (Rowing) vše perfektně nastavil a jsem naprosto spoken, dokonce jsem pořídil několik LP.
raskod
Příspěvky: 129
Registrován: 10 kvě 2014 17:05

Re: Co ma největší vliv na zvuk LP?

Příspěvek od raskod »

PGH píše:
raskod píše:Tak ako PGH, už ti to hrá alebo si to hodil za psom ? :crazy:
Pořídil jsem Ortofon 2M Black, zvuk je jak z jiné dimense, hraje to úžasně! Martin (Rowing) vše perfektně nastavil a jsem naprosto spoken, dokonce jsem pořídil několik LP.
Tak to aby som začal šetriť :lol:
jolefoto
Příspěvky: 208
Registrován: 20 led 2012 20:28

Re: Co ma největší vliv na zvuk LP?

Příspěvek od jolefoto »

Ja tiež!
Primare I32, CD32
Pro-Ject 2Xperience SB, MoFi Studio Phono, Hana EH
Sonus Faber Venere 1.5
Chord Crimson Vee 3, Cardass Crosslink, Quadlink 5, Parsec Interconnect XLR
IBasso Dx 150, IT 01s, Sennheiser HD 660 S, RME ADI-2 DAC FS, Strong LEAP S1
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Co ma největší vliv na zvuk LP?

Příspěvek od valderon »

Co má největší vliv na zvuk lp?
Nedávno jsem měl zajímavý domácí test. Účastníci- Phona Ifi iphono2, Canor PH 1.10, přenoska Lyra Delos na headshellu Project carbon, Miyajima Shilabe na headshellu Project carbon a těžký headshell Ortofon LH9000. Delos přes Ifi bráno jako reference, kterou vlastním dlouho a mám ji naposlouchanou. Zbytek mi půjčil zabiny007, čímž mu ještě jednou děkuji.
O Delosce moc psát nechci, snad jen, že je neutrální, detailní, přesná, muzikální zároveň a svůj charakter si udržela s oběma phony, s Canorem byla pochopitelně lepší. Jednoduše výborná přenoska, mám rád její rozlišení pásem, obzvláště výšek. Dlouho jsem ji považoval za "milosrdnou" vůči lupancům, dokud jsem nenasadil Shilabe...
První, čeho jsem si všiml, bylo ticho tam, kde Delos lupe, prská. Výborně! Zvuk Shilabe na těžkém headshellu a přes Ifi byl explozivni. Síla a atak basu, neuvěřitelná dynamika, tiché pozadí, středy znelé, plné a výšky jemné. Rozlišení menší, včetně "luftu". Rock zněl úžasně, muzika byla šťavnatá, měla drajv a koule. Jiné žánry postrádaly rozlišení a prostor. Opravdu hutný a neuvěřitelně dynamický zvuk.
Po změně phona na Canor se děly věci! Ona hutnost a dynamika celkem ustoupila, zvuk byl více vyvážený. Tím pádem přibylo více rozlišení, hlavně středy a výšky včetně prostoru. Stále to byl plný a příjemný zvuk. Opravdu úplně jiný zvuk, než přes Ifi!
Tak jsem Shilabe dal na lehký headshell. Opět velký rozdíl. Zvuk se nadechl, mnohem větší prostor, znělost, perfektní výšky a ty středy. Mňam, krása, něžnost, obrovské emoce hlavně u hlasů, barev a těla nástrojů. Uvědomil jsem si, že i celková scéna byla jinak. Prostorově byl rozdíl v tom, že těžký headshell hrál bezprostredneji, bližší scénu a lehký byl prostorovejsi, ale jakoby dál ode mě. Jako sedět v první nebo páté řadě. Například ale doprovodné chorály v pozadí byly u těžkého v pozadí, u lehkého byly výrazné a vyplnily celý obývák. Úžasné . Nepochopitelné. Vždyť jsem vyměnil jen headshell!
Ano, Delos má u mě stále lepší rozlišení, detail. Ona Shilabe taky, ale dělá vše jinak. Muzikálně? Nevím, jak to popsat. Přenosku jsem vrátil. Ale je mi po ní trochu smutno. Mimo zvuku, který je příjemný, laskavý, s krásnými středy i tím, kolik zkušenosti mi dala.
Tedy znovu, co má největší vliv na zvuk lp? Asi Všechno :smile: . A je potřeba to "všechno" poladit. Navíc tyto rady jsou pouze inspirace, vodítko. Nic víc. Všude se to může chovat asi jinak. A Takto se to chovalo u mě. Důležité je to dostat do stavu, aby to majiteli přineslo radost z poslechu. A není to vždy lehké. Jen dodám, že každá výměna přenosky byla doprovázena nastavením a přeměřením, důkladným doladěním na phonu atd.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Co ma největší vliv na zvuk LP?

Příspěvek od Frogyman »

:thumbup:
A to jsi nezmínil kabely, podložky, clamp anebo hrátky s nastavením odporu. To by pak bylo proměnných. :lol:
Na canoru se mi líbí, že je ke všemu skvělý přístup, takže změny můžeš dělat "za chodu" a pozoroval vliv jednotlivých kroků. Anebo kabelů. Na jeden výstup dáš kabel X na druhý kabel Y a "za jízdy" můžeš dálkou na zesilovači přepínat a pozorovat změny. A ne že nejsou :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Co ma největší vliv na zvuk LP?

Příspěvek od valderon »

Jo, za jízdy přepínat, ale lepší je se za jízdy připoutat! A že to dnes byla jízda! Popisovat ty úžasný přenosky a jejich kombinace snad nechám na jindy, pokud bude zájem. Ale jízda na měděném kolečku (čti měděný slipmat), to bylo něco! Po dnešní seanci bych skoro řekl, že nejdůležitější vliv na zvuk lp má měděný slipmat :lol: :clap: :eek:
Rozdíl ve zvuku větší, než změna přenosky. Navíc každé z nich dopomohl ke skvělým výsledkům. Jakým způsobem vyčistí a zpřesní bas, tak to jsem ještě nezažil. Zabiny007 a Lubin se mi posmivali, že proč už se prý nesměji. Jak jsem se měl smát, když mi upadla brada...? :silent:
Středy a výšky též, čistota, přesnost, "vypichnuti" hlasů, nástrojů...
A dodat, že jsme to kombinovali s těžkými clampy, které taky měnily zvuk, raději už nebudu rozepisovat, nebo mě upalite na hranici, ánébó mě budete mít za naprostého cvoka :lol: . No schválně, kdo z vás mi to věří.... :mrgreen:
terahera

Re: Co ma největší vliv na zvuk LP?

Příspěvek od terahera »

No to mi chybělo,jako bych těch brouků v hlavě neměl už dost :eek: :eek: :eek: Sotva jsem konečně dořešil podložení gramofonu a rozhodl se pro trafo,tak zase tohle,to mi Vás byl čert dlužen :eek: :smile:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Co ma největší vliv na zvuk LP?

Příspěvek od Frogyman »

Jen trochu faktografie k použité podložce...

Přesné označení originálu je: Micro Seiki CU-180.
Šířka 294mm
Tloušťka 3mm
Váha 1,75kg

Obrázek

Protože je originál v Evropě téměř nesehnatelný (dá se koupit zejména z jpn kolem cca 1000 Euro, dle stavu opotřebení), začala firma z NL, specializující se na servis, prodej a údržbu gramofonů Micro Seiki, vyrábět jejich věrné kopie. mají to být naprosto dokonalé a identické kopie.
Tady jsou nějaké marketingové povídačky a fotky z výroby:
https://www.micro-seiki.nl/webshop-msdb ... cu180.html


Podobný talíř vyrábí i jedna americký firma, ale v duchu amerických pravidel, že vše mají větší, lepší, dělají talíř v dvojnásobné tloušťce a s dvojnásobnou váhou, ovšem za podobnou cenu - cca 995 USD - (jen bohužel - clo a DPH :thumbdown: )
https://www.artisanfidelity.com/accesso ... latter-mat

Vzorek, co jsme testovali je holandská kopie originálu, která se nedávno objevila v 2handu jednoho německého shopu, takže jsem ji tam nemohl nechat. Chvilku jsem měl výčitky utratit takové peníze "naslepo" za "hovadinu". Ale po včerejším testu na mém Garrardu, kdy jsem nevěřil vlastním uším , a po dnešním "testu na kamarádech" již toho nelituji... Řekl bych jedna z nejlepších investic do analogu. Opravdu přínos skokový. :thumbup: :thumbup: :thumbup:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Odpovědět