Přenosky

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Dieter Burmester

Re: Přenosky

Příspěvekod Dieter Burmester » pát 22. pro 2017 9:09:21

Je to presne tak, JAPEXi, tuto debatu jsme rozvinuli ve vlakne o bocnim snimacim uhlu se zaverem, ze se na rezonancni kmitocet muzeme vys... :lol:
Dieter Burmester

JAPEX

Příspěvekod JAPEX » pát 22. pro 2017 14:27:37

Dieter Burmester píše:Je to presne tak, JAPEXi, tuto debatu jsme rozvinuli ve vlakne o bocnim snimacim uhlu se zaverem, ze se na rezonancni kmitocet muzeme vys... :lol:

..takže závěr je ten, že když se mi to líbí, tak ať hraji a nic neřeším...?!

Ono to vážně hraje dobře. Za svůj etalon považuji druhý gramofon, na kterém si občas pouze kontroluji nastavení a jsem spokojený, že se to vůbec nehne!

Rozdíly u různých přenosek jsou slyšet v prostoru, jemnosti výšek a hloubce basů. Různé jehly se GLIDERu SL blíží, ale zatím ji žádná (v mých uších) nepřekonala v prostorovosti a oddělení jednotlivých hudebních nástrojů od sebe.

fox

Příspěvekod fox » pát 22. pro 2017 15:48:40

Mi se ty vzorce taky moc nepozdávají. Moje rameno SME V s přenoskou má být podle vzorce v ideálním stavu. Deska HIFI NEWS mi ale ukázala rezonační kmitočet okolo 13Hz. Hlavně že to hraje dobře. :smile:
Michell Gyrodec/Orbe,SME V,Lyra Delos,RCM,step up trafo MgBeran,Esoteric DV60,Stream box RS,Music First Audio,Red Wine Audio,Leben300,Tannoy Stirlig+ST100,Acoustic Revive,WBT a plno dalších ptákovin.

aretax

Příspěvekod aretax » pát 22. pro 2017 20:08:26

fox píše:Mi se ty vzorce taky moc nepozdávají. Moje rameno SME V s přenoskou má být podle vzorce v ideálním stavu. Deska HIFI NEWS mi ale ukázala rezonační kmitočet okolo 13Hz. Hlavně že to hraje dobře. :smile:

A iba o to ide !!! Počúvame hudbu a nie namerané údaje. Ak sa rezonancie neprenášajú do zvuku, nie je čo riešiť. A 13Hz naozaj netreba riešiť.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.

JAPEX

Příspěvekod JAPEX » stř 27. pro 2017 14:14:49

...tak jsem nahrál na DL-103R tak 10 hodin a porovnal jsem ji s druhým gramofonem:

Technics SL-1210GR (Van Den Hul D-502) + MC předzesilovač v Luxman L-505uX

vs

GYRO SE + SME 309 + Benz Micro Glider SL + iFi iPhono2

Vinyl:
1, Kei Akagi "New Smiles and Traveles Miles" Groove Note (hraná 6 měsíců)
2, Jacinta "Here's to Ben" Groove Note (hraná 17 let :thumbup: )

Budu se opakovat, ale už chápu, proč je ta Denonka KULT! Opravdu hraje příjemně.
Ale při přímém srovnání má Denonka neznatelně méně výšek, o něco horší prostor (podle mne dáno obrovským rozdílem parametru přeslechů), ale co mne zarazilo, tak méně hlubokých basů. A nebo je také možné, že Glider SL je zvýrazňuje ještě více, než Denon :cool: a nebo preamp iFi je lepší než integrovaný Luxman :cool: . A nebo to je dáno rozdílem poddajnosti (15 vs 5) a nebo taky tak gramofonem + ramínkem obecně...ale to je fuk!

Ta jemnost těch vysokých tónů je parádní, tranzienty úžasné, takže není opravdu mezi nimi rozdíl v barvě zvuku! Klavíry znějí jako přes kopírák, bicí totéž...
Jediná věc, které si člověk všimne je hloubka basů. Basa je na Gyru hlubší/plnější. Ale to neznamená, že by na Denonce byly jen naznačené, to vůbec ne!

Asi si koupím jednu "na pak", až "R" zase přestanou vyrábět... :shh:

IMG_4045.jpg

IMG_4048.jpg

IMG_4049.jpg

IMG_4050.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Dieter Burmester

Příspěvekod Dieter Burmester » stř 27. pro 2017 15:43:54

Tak zkus jenom prohodit prenosky a uvidis. Sice bude drbani s nastavenim, ale byl by to zajimavy pokus :!: :-?
Dieter Burmester

JAPEX

Příspěvekod JAPEX » stř 27. pro 2017 17:36:17

To si myslím, by přímo jsem přesvědčen, že by to bylo zajímavé! :idea:

Nicméně, do toho nejdu. Na "pokusy" jsem si právě pořídil ten Technics...kde to je velmi snadné a pohodlné. Ale SME se mi montovat nechce :-t

Dieter Burmester

Příspěvekod Dieter Burmester » stř 27. pro 2017 17:56:11

Svet se tedy pravdu nikdy nedovi. Smutne :-| :lol:
Dieter Burmester

JAPEX

Příspěvekod JAPEX » stř 27. pro 2017 19:57:01

Dieter Burmester píše:Svet se tedy pravdu nikdy nedovi. Smutne :-| :lol:

=))

...to je normálně psychologickej nátlak!

Dieter Burmester

Příspěvekod Dieter Burmester » stř 27. pro 2017 20:02:31

No rekni sam... mas snad neco lepsiho na praci, nez rozvrtat jiste perfektne nastavene SME rameno a potom to zase vsechno davat dohromady? :lol: Ja si tim dneska treba prosel :mrgreen:
Dieter Burmester

JAPEX

Příspěvekod JAPEX » stř 27. pro 2017 20:04:24

Dieter Burmester píše:No rekni sam... mas snad neco lepsiho na praci, nez rozvrtat jiste perfektne nastavene SME rameno a potom to zase vsechno davat dohromady? :lol: Ja si tim dneska treba prosel :mrgreen:

=)) ...rozvrtat...lépe bych to neřekl!!!

Roman2

Příspěvekod Roman2 » čtv 28. pro 2017 13:14:59

JAPEX,
je to opravdu vynikající přenoska, ale nemůžeš ji hodnotit po 10 hodinách! Ze začátku asi prvních 20 hodin hraje dost mizerně a to hlavně na basech, kdy je slyšet pouze horní bas a výšky jsou zrnité a nevýrazné, ale dej tomu čas a po cca 50 hodinách se výsledek dostaví. :thumbup:

jupol

Příspěvekod jupol » čtv 28. pro 2017 13:42:43

JAPEX píše:
Dieter Burmester píše:No rekni sam... mas snad neco lepsiho na praci, nez rozvrtat jiste perfektne nastavene SME rameno a potom to zase vsechno davat dohromady? :lol: Ja si tim dneska treba prosel :mrgreen:

=)) ...rozvrtat...lépe bych to neřekl!!!

Veľmi príjemne a účelne strávené volné chvíle medzi sviatkami... :lol:
Accuphase Laboratory, Focal Electra Be, Casea Orion, Pro-ject, Benz Micro

JAPEX

Příspěvekod JAPEX » čtv 28. pro 2017 16:08:39

Roman2 píše:JAPEX,
je to opravdu vynikající přenoska, ale nemůžeš ji hodnotit po 10 hodinách! Ze začátku asi prvních 20 hodin hraje dost mizerně a to hlavně na basech, kdy je slyšet pouze horní bas a výšky jsou zrnité a nevýrazné, ale dej tomu čas a po cca 50 hodinách se výsledek dostaví. :thumbup:

:thumbup: já vím...pouze jsem popisoval své nadšení :thumbup: a to nebyl test :-j

Benzka má dokonce v přiloženém manuálu zmínku o 50 hodinách rozehrání.

vasheg

Příspěvekod vasheg » stř 21. úno 2018 12:31:34

Zdravim,
nechci zakladat nove tema a tak pisu sem..
Mam gramofon Lenco L-3808 a planuju vymenu prenosky. Vybranou mam AT95e (kvuli cene a taky moznosti pozdejsi vymeny chvejky za Shibatu)
Pomuzu si zvukove?
Jak je na tom tahle prenoska s prehravanim starsich, poskozenych desek?
Diky za odpoved..

JAPEX

Příspěvekod JAPEX » stř 21. úno 2018 13:19:05

Ciao,

tak o možnosti výměny hrotu u AT95e za Shibatu nevím (krom DIY).
Shibata jde hlouběji do drážky, takže některým starým deskám to může pomoci, protože tak "hluboko" nejsou ohrané...

Ale je potřeba pečlivější a přesnější nastavení, tak že je spíše jiná otázka. A to, jestli to zvládne uváděný gramofon.
Navíc aktuální Shibata od AT je VM750SH a stojí cca 400,--€...a to je, myslím, jedna z nejlevnějších :-?

Dieter Burmester

Příspěvekod Dieter Burmester » stř 21. úno 2018 14:04:58

Osobne si myslim, ze vymena hrotu za Shibatu je vzhledem ke kvalite a potazmo i cene gramofonu prehnana uvaha. Jinak stari desky nemusi nic znamenat a mira poskozeni je taktez siroke tema. Obzvlaste v pripade, ze se bude nekvalita vylisku svadet na jeho stari.
Dieter Burmester

rOn

Příspěvekod rOn » stř 21. úno 2018 16:27:23

AT-95 je podľa mňa adekvátna prenoska k Lencu a oproti sférickému hrotu v AT3600 to bude posun k lepšiemu. Je dobré dodržať nižšiu kapacitu kábla, čím kratší tým lepšie. Shibata hrot k AT95 od LPGear alebo Turntableneedles stojí cca 160 dolárov, čo na shibatu nie je veľa ale neviem či kvalita bude adekvátna gramcu.
Ja by som v podobnom prípade asi AT95 preskočil a šiel rovno do AT-100 alebo AT-120, zvuk AT-95 ma nikdy nenadchol, zato AT-100 sa mi celkom páčila. A i u rodiny AT-100 je dosť priestoru k upgradu hrotu.

krill

Příspěvekod krill » pát 23. bře 2018 12:28:41

Dobrý den,

Momentálně pracuji na vývoji nového gramofonu pro mou bakalářskou práci a byl bych velice rád, kdyby jste mi pomohli při navrhování NOVÉHO GRAMOFONU pro nejmenovanoou firmu.
Pomoci mi můžete vyplněním dotazníku, týkajícího se gramofonů a nebo svými typy, postřehy, nápady, problémy, se kterými jste se potýkali při manipulaci s gramofony - od otevření krabice po konečné zaklapnutí víka a uložení vinylu do ochraného obalu.

Co se Vám líbí a proč? Co se Vám nelíbí a proč? Jaký vzhled je Vám blízký? Jaké pocity by ve Vás měl gramofon vzbudit? Vzhledem? Barvou? Chcete jím zapůsobit na své přátele anebo spíše aby byl nenápadný a byl slyšet, když má být slyšet...

Budu moc vděčný za Vaše rady, postřehy, nápady, problémy a inspiraci pro vznik gramofonu určeného právě pro Vás.

Děkuji za pomoc,

Kryl

DOTAZNÍK ZDE
: https://www.survio.com/survey/d/D3V1Y2N3Y5W9E7Y7O

lidumil

Příspěvekod lidumil » pát 23. bře 2018 13:13:15

krill píše:Dobrý den,

Momentálně pracuji na vývoji nového gramofonu pro mou bakalářskou práci a byl bych velice rád, kdyby jste mi pomohli při navrhování NOVÉHO GRAMOFONU pro nejmenovanoou firmu.
Pomoci mi můžete vyplněním dotazníku, týkajícího se gramofonů a nebo svými typy, postřehy, nápady, problémy, se kterými jste se potýkali při manipulaci s gramofony - od otevření krabice po konečné zaklapnutí víka a uložení vinylu do ochraného obalu.

Co se Vám líbí a proč? Co se Vám nelíbí a proč? Jaký vzhled je Vám blízký? Jaké pocity by ve Vás měl gramofon vzbudit? Vzhledem? Barvou? Chcete jím zapůsobit na své přátele anebo spíše aby byl nenápadný a byl slyšet, když má být slyšet...

Budu moc vděčný za Vaše rady, postřehy, nápady, problémy a inspiraci pro vznik gramofonu určeného právě pro Vás.

Děkuji za pomoc,

Kryl

DOTAZNÍK ZDE

Nechtěl by sis na to založit svoje vlákno? A nespamovat každé možné? Admini, smažte mu to ....
Poslouchám hudbu, která se mi líbí.

aretax

Příspěvekod aretax » sob 24. bře 2018 8:29:57

krill píše:Dobrý den,

Děkuji za pomoc,

Kryl

DOTAZNÍK ZDE

Toto je síce vlákno o prenoskách, ale mohol by si mi vysvetliť, ako chceš podľa otázok v dotazníku navrhnúť grammofón? Ako na jeho vývoj bude vplývať vek poslucháča, to, či je hifista, v akej cene má gramofón a pod.? Chýbajú Ti tam nejaké otázky, ako farba vlasov poslucháča, veľkosť topánok, dĺžka nechtov a pod. Podľa mňa ide o obyčajnú štatistiku na marketingové účely.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.

terahera

Příspěvekod terahera » sob 24. bře 2018 16:28:14

Myslím,že tam ještě chybí sexuální orientace,to má na konstrukci gramofonu také velký vliv :angel:
Zatím se v hifi hledám

Zpět na “Gramofony a jiné analogové zdroje”