Marantz SA 15

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Marantz SA 15

Příspěvek od Mirek »

Dnes jsem měl možnost u jednoho známého slyšet SA-15 a uvědomil jsem si, že jsem asi ještě neměl možnost slyšet nepříliš drahý přehravač obou formátů v domácích
podmínkách. Je to skutečně hlavně SACD přehravač s doplňkovou funcí přehrávání CD. Při srovnání SACD P.F. The Dark....SACD Telarc-sampler byl CD zvuk (v obou
formátech to jsou velmi kavalitní nahrávky), jako když pečlivě omotáme bedny prošívanou dekou. Dokonce i CD výstup je o dost tišší. Nyní zajásají SACD příznivci -
já to vždycky říkal !
Ale vzpomněl jsem na poslech McIntosch MCD500 a Accuphase DP-600, kde byl u obou formátů vyníkající zvuk a spíše než horší a lepší se jednalo o trochu jiný charakter
zvuku, kdy záleží na vkusu posluchače a na dalších komponentech. SACD bylo asi o něco vzdušnější, ale CD mi připadalo tochu zábavnější, ale je to přirozeně věc vkusu
a mých nedokonalých slechů.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Marantz SA 15

Příspěvek od pajuna »

Mirku,
po precteni clanku si nejsem jist, jaky zaver si z toho mam vybrat. Jestli je Marantz dle tveho spatny SACD prehravac nebo jde o strucne porovnani CD/SACD.
"jako když pečlivě omotáme bedny prošívanou dekou" - vazne je zvuk z tohoto prehravace u tebe tak utlumeny? Ja jsem ho slysel vicekrat a mel jsem ho i pujceny doma se zesilovacem stejne rady, prisel mi takovy jemnejsi, mekci...
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Marantz SA 15

Příspěvek od Mirek »

Tako to znělo u toho známého a není to hodnocení přístroje jako takového (také to nebylo s ničím srovnáváno), ale byl překvapen rozdílem zvuků, jako SACD to nehrálo vůbec špatně. Jinak jsem si vzpomně, že na mé cestě ke zvukové Nirváně jsem byl nějaký čas (asi před 10 lety) majitel Mar. 6000 SE a tam té jemnosti a měkkosti byl až příliš, proto byl odejit.....ale zase je to věc vkusu.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Marantz SA 15

Příspěvek od pajuna »

Take jsem mel Marantz chvili doma, CD 63SE a zesilovac PM-66SE. cedecko bylo velmi dobre, zesik mekky na basech a zvuk trochu mdlejsi. Byla to samozrejme nizssi kategorie. Pozdeji jsem to vymenil za Rotel.
Marantz 15-kova rada spatna nebyla, nicmene tenkrat vyhral Vincent CDS5 a SV234 v porovnani.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Marantz SA 15

Příspěvek od PMA »

Důležité je, aby CD vrstva na hybridním disku nebyla záměrně provedena nekvalitně ("deka"). Nahrávky klasické hudby od renomovaných vydavatelství na hybridních discích bývají OK, ale u komerční hudby a rocku je CD vrstva často záměrně degradovaná, takže rozdíl zvuku pak není rozdíl mezi formáty, ale odráží degradaci masteringu CD vrstvy.
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Marantz SA 15

Příspěvek od Mirek »

U obou dříve uvedených disků je velmi dobře nahraná i CD vrstva (měl jsem to možnost slyšet na přehravačích jiné třídy a obě CD hrají na mém CD skvěle) - je to problém přístroje, vystihuje to hodnocení v německém Audiu - rozdíl mezi formáty je více než 10 bodů.
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: Marantz SA 15

Příspěvek od RSC »

Také jsem o něm kdysi uvažoval. Není zase tak špatný. Pokud se někomu líbí měkkčí a vyhlazené podání, proč ne. Sám znám lepší přehrávače za tuto cenu a jistě kde kdo tady a to říkám s klidem, když sám mám doma podobného marantze.
Odpovědět