Audiofilní switch

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: EtherREGEN

Příspěvek od Otikle »

Tomatsu- taky nechápu proč vše nepodloží lépe, i když třeba já bych žádné měřící protokoly nebyl schopen rozklíčovat, takže je ani nehledám. Možná většina uživatelů také ne a proto ani nic takového s výrobky marketingově netlačí ven. Nevím. Známý výrobce jako WW, ale asi nemuže uvádět u kabelu CAT8 a přitom vědět, že je to pouze např. kategorie 5, protože by se tím znemožnil hned po prvním otestování. Jinak k té přenosové rychlosti... Z technického pohledu máš jistě pravdu, ale spousta věcí je čistě technicky vzato nonsense. Žádný IT technik neuvěří, že digitální kabel nebo switch ovlivnil zvuk, protože přes ně přeci jen přešel paket dat, který zpětnou kontrolou dorazil kompletní. Jiní zase budou tvrdit, že nejde o přenosovou rychlost dat, ale jejich integritu. Atd. Třeba i Nordost používá jako jeden z argumentů pro lepší zvuk (i jejich analog a síťových kabelů), že hrají lépe díky vyšší rychlosti, kterou signál na jejich kabelech dosahuje (prý 91% rychlosti světla u Valhally-2 oproti 50% rychlosti světla u běžného kabelu). Takže máš pravdu, audio nepotřebuje takové parametry, ale dost možná i díky nim je výsledný zvuk o chloupek lepší. Jen moje laické úvahy. 🤷‍♂️
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
bh69
Příspěvky: 166
Registrován: 17 říj 2012 08:38

Re: EtherREGEN

Příspěvek od bh69 »

Otikle píše: 18 led 2020 23:26 Z technického pohledu máš jistě pravdu, ale spousta věcí je čistě technicky vzato nonsense. Žádný IT technik neuvěří, že digitální kabel nebo switch ovlivnil zvuk, protože přes ně přeci jen přešel paket dat, který zpětnou kontrolou dorazil kompletní.
presne tak, je to cele naprosty nesmysl a podvod. Zadna "integrita", tim mene rychlost prenosu signalu v dratech, to je smesny ... A 50 tisic za switch ?! No comment ...
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: EtherREGEN

Příspěvek od vitek »

PavelDosko píše: 18 led 2020 22:30
tomatsu píše: 18 led 2020 21:49 Me se treba komponenty od Melco libi, hodnoceny jsou taky pozitivne. Ale co bych treba vytkl ze tech. hlediska je pouziti plotnovych HDD : https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... elco-n1a-2 . To musi byt desne slyset. U me v kompu mam jedinej plotnovej a to 2,5 Seagate 2TB 54OO otacky a prehlusi to vsechny ventilatory v nem. A tohle jsou 2x3,5 - kdyby aspon ty 2,5, ale tohle je desna skoda a setreni na spatnym miste.
Ten jejich switch radeji hodnotit nebudu :oops:
a jste je i slyseli ?
Ano slyšel.
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: EtherREGEN

Příspěvek od vitek »

tomatsu píše: 18 led 2020 21:49 Me se treba komponenty od Melco libi, hodnoceny jsou taky pozitivne. Ale co bych treba vytkl ze tech. hlediska je pouziti plotnovych HDD : https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... elco-n1a-2 . To musi byt desne slyset. U me v kompu mam jedinej plotnovej a to 2,5 Seagate 2TB 54OO otacky a prehlusi to vsechny ventilatory v nem. A tohle jsou 2x3,5 - kdyby aspon ty 2,5, ale tohle je desna skoda a setreni na spatnym miste.
Ten jejich switch radeji hodnotit nebudu :oops:
Melco používá i SSD i 2,5", ale ani ten 3.5" nejde slyšet. Je třeba to vyzkoušet, nebo si o tom něco přečíst - než dělat ukvapený závěr, že to "musí být děsně slyšet" - protože tem můj slyšet je...
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: EtherREGEN

Příspěvek od Otikle »

bh69 píše: 19 led 2020 06:15
Otikle píše: 18 led 2020 23:26 Z technického pohledu máš jistě pravdu, ale spousta věcí je čistě technicky vzato nonsense. Žádný IT technik neuvěří, že digitální kabel nebo switch ovlivnil zvuk, protože přes ně přeci jen přešel paket dat, který zpětnou kontrolou dorazil kompletní.
presne tak, je to cele naprosty nesmysl a podvod. Zadna "integrita", tim mene rychlost prenosu signalu v dratech, to je smesny ... A 50 tisic za switch ?! No comment ...
Je to tak, ale musím k tomu přidat jedno velké "ALE". Ony přes teoretickou absurdnost pro technicky vzdělaného odborníka, ale kabely, switche, a další, slyšet jsou. Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat! :razz:

Právě proto si pořizuji Melco switch, přestože je to No comment :angel:
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
Uživatelský avatar
tomatsu
Příspěvky: 228
Registrován: 20 říj 2011 10:48

Re: EtherREGEN

Příspěvek od tomatsu »

Vitek - Ja vim, ze pouzivaji i SSD a 2,5ky, tam nic nevytykam. Ale proste ty WD Blue 3,5 jdou slyset. Ja ty HDD znam, mel jsem jich par v ruce a ani v kompu bych je uz nechtel. Jsou mozna jeste hlucnejsi nez Seagate Green line. V jejich neprospech hraje i to, ze maji 3 plotny. Drive jsem v mym HTPC pouzival WD blue 2,5 2x1TB , to se dalo ale pak vse vyresilo NASko od Synology osazeno WD RED 2x6 TB schovany ve skrince. Ale ono taky bude hodně zalezet, co si kazdy predstavujeme pod pojmem "hodne slyset" - mozna v tom to bude.

Otikle - No jako IT technik bych ti urcite pred X lety taky tvrdil, ze kabel jako kabel - svym zpusobem. Ted uz po zkusenostech s nap. kabely, linkovymi kabely, repro kabely atd si netroufam strilet jasny zavery bez osobni zkusenosti. Ale stale mi vadi, takovy to oblbovani. Treba priklad na tom kabelu Cat 8 . Tvuj budouci switch ma porty 100 a 1000 ( nepocitam optiku ), coz odpovida cat 5 a 5e. Protikus - DAC, streamer atd bude taky max 1000 Mb - takze propojeni kabelem Cat 8 ( certifikace pro rychlosti 25/40 Gb ) nic nezlepsi ( na druhou stranu taky nezhorsi :razz: ) Takovy ty recicky okolo ze rychlost svetla atd jsou prave ty veci, ktery mi hodne vadi. ( treba u Nordostu me to dost s..e, mam jejich kabely hodne rad )
Doma to ma reseny Cat 6 - SSTP - stineny jak cely kabel, tak i jednotlive pary. ( ale bohate by stacil i Cat 5 SSTP )
No a co se tyce prenosu dat - paketu, to je v ramci LANu osetreno protokolem TCP/IP , jsou to striktne dany pravidla pro prenos dat. Striktni musi byt, aby ty 100ky mega zarizeni na svete mohly mezi sebou komunikovat.

ad switch - opodstatnenost ty ceny je relativni, je to jejich dilo, neni to velkovyroba atd , otazka je spis ta, co oproti HP, Cisco, Microtic atd nabizi vice. Jako jsou switche v radech 100k , ale jejich funkce jsou pro normalniho uzivatele k nicemu.

Jen pro zajimavost - mel jsem doma problem s brumem v repro pri pripojeni audio PC pres UTP, nic hrozneho, ale bylo to tam. Doma pouzivam router od Microticu. Odpojoval jsem postupne zarizeni pripojena do switche - brum poustelo druhe PC - pracovni/filmove . Tak jsem ho odpojil a chvili bylo vse v poradku, ale za chvilku se brum objevil zase. Proste ten brum se objevoval nahodne, skoro nezavisle na pripojenem zarizeni. Takova fajn zahada. No mel jsem po ruce malej HP switch , tak jsem je propojil s Microticem a jeden vystup z HP switche sel do audio PC, bylo to lepsi, ale stale tam brum byl. Tak jsem vyzkousel pro propoj mezi Mikrotikem a HP jinym kabelem, klasikou 5e UTP a hle, brum zmizel. Jakmile se do cesty dal stineny kabel, tak tam brum byl zase. Mozna chyba v zemneni - stineni komponent, tezko rici - ma to takovej hezkej woodoo nadech :)
bh69
Příspěvky: 166
Registrován: 17 říj 2012 08:38

Re: EtherREGEN

Příspěvek od bh69 »

> Ony přes teoretickou absurdnost pro technicky vzdělaného odborníka, ale kabely, switche, a další, slyšet jsou.

To nerozporuju a verim, ze to tak je - nejspis se ale neshodneme na tom proc - pokud jsou tyhle veci (napajeci kabely, pojistky, tenhle switch, antivibracni podlozky pod zesilovac apod.) technicky nezduvodnitelne a jejich vliv objektivne nezmeritelny, pak zbyva jenom to, ze se jedna o zlepseni vjemu z poslechu z duvodu zmeny "v hlave". I placebem se nekteri lide vyleci. To vubec nemyslim pejorativne nebo vysmesne. Jak dlouho to vydrzi a jestli to stoji za penize venovane obchodnikum s destem je uz vec kazdeho ... Odpovidaji tomu i ta "velice mala, ale jasne slysitelna zlepseni" zjistena s kazdou novou hrackou - jejich souctem by musela vzniknout zmena obrovska :-)
zatty
Příspěvky: 554
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: EtherREGEN

Příspěvek od zatty »

Otikle píše: 18 led 2020 17:34
Ano, všeobecně jsou kabely Viablue velmi solidně dělané. Myslím, že s ohledem na svou cenovou hladinu jsou asi vůbec nejkvalitněji zpracované vůbec (minimálně je zpracován nejlépe ze všech značek kabelů, které jsem kdy měl možnost používat u sebe v této kategorii). Pytel by to určitě potvrdl. V testu několika ethernet kabelů také Viablue RJ45 kabel dopadl velmi dobře. Ale na druhou stranu bude asi to Tvé hodnocení, že "hrubě přehrál" AQ Vodku, jiné u Tebe a pak v jiném systému. Ve zmíněném testu totiž přišla recenzentovi Vodka evidentně jako best cable a to mezi zkoušenými byl právě i kabel Viablue ethernet. Spíše byl ten Viablue velmi doporučen ke koupi, pro svůj skvělý poměr cena výkon, kdy za slušné peníze hrál první ligu. Ale jako vítěze ho tuším nevyhlásili. Nevím ale už s čím byly zkoušeny. Také si ovšem nemyslím, že by AQ-Vodka byl ideální kabel. Vlastně ho beru jen jako dobrý (i když předražený) kabel, který nenapáchá moc škody. Ale po výměně switche za Melco už raději zkusím ten Starlight Platinum, který by měl lepšímu switchi dělat lepšího partnera a nezazdít hned to co lepší switch u streamu vylepší. :ugeek:
Ano, souhlasím, každý kabel v každé sestavě se chová jinak o tom žádná, každý si musí otestovat to svoje... sám sem se v tom babral 1a1/2 roku až sem došel k settingu který mám teď...ale je zde červík...

docela se todle téma rozjelo... že existují drahé switche a mají nějaký progres je možné, ale bez testu se jejich přísun se nezjistí ale nikde sem se zatím nedočetl na čem se vlastně bude zkoušet cokoliv. Na co narážím. je obrovský rozdíl zdali bude jako hlavní zdroj internetu 2,4G 12mbit bezdrátak nebo 100mbit kabelová optika. Takže mám těch červíků několik:

1. Asi nevidím cestu si pořizovat komponenty x tisíc Euro když můj primární zdroj internetu je slabý..jakou efektivnost mi to přinese? bude to fungovat stejně jako pračky/regeneratory na elektriku? dle mne asi těžko, bo když ten rozsah netu nejde tak se pásma jedou naplno a jen v omezených pásmech Mhz (300,500) a víc znich nedostanete a přínos bude sice nějaký, ale ne maximální.

2. červík č.2 je složitější. Mám kabelovou optickou síť 100mbit. akt. rozpoložení je Viablue + netgear ( někdo má vodku, někdo něco jiného není podstatné)s objemem dat sem tedy v pořádku a co mám tedy očekávat od krabičky za x tis.Euro oproti stávajícímu systému za x stovek Euro:
úvaha a) předpoklad je pročištění sítě, zachování rychlosti... z toho pak dostanu čisté data bez ,,škodlivin,, to by mohl být pokrok byť několika procentní ale bude zcela určitě slyšitelný.
úvaha b) mám tedy optiku, ale přesto cpu x tisíc Euro do metalické sítě (ať mám kabel taký či maký pořád to je jen drát) proč tedy nemít plnou optickou síť doma tzv. SFP? Dostanu plný neomezený rozsah dat, cenovka je zaplatilná když mám na přístorje typu melco,AQ,viablue, atd..

s úvahou B koketuji již nějakou chvíli a řešil sem to s technikem serveru v naší firmě a utvrdil mně v tom že ten rozsah dat bude neskutečný (ověřeno rychlostním testem lokální sítě) ale otázka co to provede na zvukové části. komplexní řešení SFP není problém jen se musí trochu dořešit jak to dostat do přístrojů co mají jen metalické RJ45 (což vyžaduje nějakou poctivou přechodku)
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
bh69
Příspěvky: 166
Registrován: 17 říj 2012 08:38

Re: EtherREGEN

Příspěvek od bh69 »

zatty píše: 19 led 2020 10:36 je obrovský rozdíl zdali bude jako hlavní zdroj internetu 2,4G 12mbit bezdrátak nebo 100mbit kabelová optika.
V cem je obrovsky rozdil ? Pro audio je potreba tak maly tok, ze je to uplne jedno. A pokud jde o nejake vypadky nebo latence, bud jsou male a pokryji se v pohode bufferem streameru/prehravace, nebo je spojeni tak mizerne a nestabilni, ze se to musi zjistit diagnostikou site. Nehlede na to, ze by se to mohlo testovat mezi dvema pocitaci na stejne lokalni siti. Ale neni mi jasne co vlastne testovat ? Prenos dat ? Ten bude fungovat stejne u jakehokoliv funkcniho switche a site. Pruchod ruseni ?
bh69
Příspěvky: 166
Registrován: 17 říj 2012 08:38

Re: EtherREGEN

Příspěvek od bh69 »

zatty píše: 19 led 2020 10:36jen se musí trochu dořešit jak to dostat do přístrojů co mají jen metalické RJ45
https://www.alza.cz/media-konvertory/18851449.htm
https://www.lancomat.cz/opticke-prevodn ... ax=2050.00

prijde mi to ale dost zbytecne ... je to urcene pro vedeni na velke vzdalenosti
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: EtherREGEN

Příspěvek od Otikle »

BH69-tohle je asi jedno z největších a nikdy nekončících témat hifi. Placebo efekt sice je část případů, kdy něco zlepší subjektivně zvuk, přestože odborně vzato k tomu není důvod. Mnoho z těch uvedených věcí, ale zlepšuje zvuk i ve slepých testech a i u posluchače, který nemá ponětí, jaká změna v řetězci byla provedena. Kabelům nevěřila velká část hifistů ještě před dvaceti lety a dnes už asi jen málo který z nich neprošel porovnáním různých kabelů a neslyšel tak, že kabely skutečně dokážou ovlivnit zvuk a to zcela slyšitelně a podstatně. Možná bych dokonce řekl, že stejně jako u léků, může i u hifisty docházet k negativnímu placebo efektu. Tzn., že když někomu například podáte neškodný vitamín, ale namluvíte mu, že pozřel jed, tak se u něho můžou vyskytnout příznaky skutečné otravy, například nevolnost. Stejně tak u hifisty, vybaveného základními technickými znalostmi z oboru elektro, který nechce vědomě nebo podvědomě utrácet absurdně vysoké částky za doposud málo uznávané hifi komponenty, jako je switch a ethernet kabel, tak u něho může dojít ke spojení těchto faktorů a jeho mozek chce neslyšet jakékoli rozdíly ve zvuku s lepším switchem. Prostě psycho akustika. Jen ne v pozitivním smyslu, kdy podvědomě chceme slyšet rozdíl k lepšímu, protože "ta věc stojí tak moc peněz a musí být přeci lepší", ale v negativním smyslu, kdy "ta věc hrát líp nemůže, protože jsou to jen jedničky a nuly a je to jen předražený krám". :-?
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
bh69
Příspěvky: 166
Registrován: 17 říj 2012 08:38

Re: EtherREGEN

Příspěvek od bh69 »

Nelze ale zpochybňovat a relativizovat všechno a tvrdit, že existují zahadná, vědou dosud neobjevená, působeni (navic neměřitelná) i tam, kde objektivně být nemohou ... Audiotechnika je, ve srovnání s jinými obory současné lidské techniky, poměrně jednoduchá, předvídatelná a velmi dobře měřitelná, stejně tak akustika. Pokud existuje nějaké rozumné vysvětlení toho, že daná věc může mít vnímatelný efekt na změnu výsledného zvuku, pak je prostor pro subjektivní vnímání a hodnocení (i když to třeba někdo nevnímá). Ale pokud je každému technikovi se středoškolským vzděláním jasné, že takhle to prostě fungovat nemůže, a neexistují žádná objektivní potvrzní opaku, je víc než bláznivé se držet svých dojmů (nechci napsat přímo bludů, i když u některých lidí to asi už jinak nazvat nejde).

Další věc pak je, i u věcí které třeba i nějak fungují (třeba signálové kabely), znát důvod proč ta daná věc v něčem pomohla, jaký její parametr to způsobil a zda se stejný efekt nedá dosáhnout za cenu o několik řádů nižší :-)
zatty
Příspěvky: 554
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: EtherREGEN

Příspěvek od zatty »

bh69 píše: 19 led 2020 10:44
zatty píše: 19 led 2020 10:36 je obrovský rozdíl zdali bude jako hlavní zdroj internetu 2,4G 12mbit bezdrátak nebo 100mbit kabelová optika.
V cem je obrovsky rozdil ? Pro audio je potreba tak maly tok, ze je to uplne jedno. A pokud jde o nejake vypadky nebo latence, bud jsou male a pokryji se v pohode bufferem streameru/prehravace, nebo je spojeni tak mizerne a nestabilni, ze se to musi zjistit diagnostikou site. Nehlede na to, ze by se to mohlo testovat mezi dvema pocitaci na stejne lokalni siti. Ale neni mi jasne co vlastne testovat ? Prenos dat ? Ten bude fungovat stejne u jakehokoliv funkcniho switche a site. Pruchod ruseni ?
no sice k tomu abych tahal hudbu s externího poskytovatele Tidal atd tak je pravda ze stačí z toho rozpočtu 1/12 jenže když k tomu přidám streamovaní satelitních kanálů na 3tv + 3 chytré tv + nějaké notasy, tablety, telefony tak v mi z toho rozpočtu moc nezůstane a sem fakt plně zaplněm. na optice tento problém nemám bo mám dostatečnou kapacitu na všechny nesmysly na které si vzpomenu. nehledě na to že za mne optické vlákno jako takové je čisté vedení bez rušení, ztrát atd. a to bohužel jakýkoliv kabel nezaručí.

ano děkuji za sdílení propojek pro ostatní :thumbup:

Jestli je to zbytečné či ne si musí každý zvážit sám... za mne je možnost High End řešení a je jen na mne jestli ji podstoupím či ne. Platí to pro všechno stejně a je jedno, jestli, je to repro kabel, zesák, reprák... buď chceš nebo nechceš.
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
tomatsu
Příspěvky: 228
Registrován: 20 říj 2011 10:48

Re: EtherREGEN

Příspěvek od tomatsu »

zatty - co vsechno planujes mit zapojeny v "domaci" siti ? Jak rychlou mas linku atd ?
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: EtherREGEN

Příspěvek od Otikle »

Dodám k těm Vámi zmiňovaným optickým kabelům jednu větu, kterou mi říkával jeden zdejší hifi Guru a pak ji rozvinu. Nebudu ho jmenovat, protože to nemá moc rád a pak mi to vyčítá. :silent: On opakovaně říkal: "Hele a to víš, že přes optiku vlastně hraješ přes komponenty za 2 US Dolary?" Vždyť skoro všichni výrobci do svých přístrojů montují převodníky signálu (světlo na digi a opačně) za pár korun, proto je taky velmi často u stejného přístroje slyšitelně lepší zvuk přes digi RCA (coax) vstup než přes Toslink. Opět, jsou to jen stejná 0 a 1 data, která se nakonec dostanou až na vstup DAC převodníku. Proč je to slyšet? Je skutečně laciný Coax/Toslink convertor v přístrojích slyšet? No evidentně ano. Jistě, máte pravdu, že optické kabely pracují tak, že přenášejí světelné impulsy uprostřed nemetalického drátu a díky tomu je cesta kabelem uchráněna od všeho toho bordelu v okolí a dochází k minimální degradaci signálu. Nemluvě o rychlosti :smile: Dal bych nevím co za to, aby mi operátor domů zavedl optickou přípojku internetu. Ovšem také platí stále to, že top highend výrobci komponentů pro digi stream, Toslink (optiku) nijak nepreferují a naopak ji do svých komponentů dávají spíš pro formu. Například můj Aurender W20 doporučuje propojení s dCS Rossini DAC přes double AES/EBU. Optic Toslink ani náhodou. To jen tak na okraj :shh:
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
bh69
Příspěvky: 166
Registrován: 17 říj 2012 08:38

Re: EtherREGEN

Příspěvek od bh69 »

Toslink je synchronní přenos v reálném čase, čím víc převodu, tím větší možnost vnést jitter. U ethernetu samozřejmě nic takovėho Ve hře není.
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: EtherREGEN

Příspěvek od Halíř »

Otikle
To muze byt i tim, ze se na tech optickych káblech neda vlastne vydelat, kdyz evidentne stejne kvalitne musi z principu fungovat vlastne vsechny. Tedy pak nasleduje doporuceni, pouzivat klasicky drát, jehoz cena se muze vysplhat az k nesmyslu.
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: EtherREGEN

Příspěvek od Otikle »

bh69 píše: 19 led 2020 13:18 Toslink je synchronní přenos v reálném čase, čím víc převodu, tím větší možnost vnést jitter. U ethernetu samozřejmě nic takovėho Ve hře není.
Asi tak to bude, ale bohužel, SFP výstupy ze switche můžeš použít jen se streamerem Lumin. Pokud vím 😏
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: EtherREGEN

Příspěvek od Otikle »

Halíř: i to může být důvod. Kabelářská mafie má dlouhé prsty😉
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
bh69
Příspěvky: 166
Registrován: 17 říj 2012 08:38

Re: EtherREGEN

Příspěvek od bh69 »

Otikle píše: 19 led 2020 13:27 Asi tak to bude, ale bohužel, SFP výstupy ze switche můžeš použít jen se streamerem Lumin. Pokud vím 😏
Musel by se použít převodník - viz odkazy.
zatty
Příspěvky: 554
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: EtherREGEN

Příspěvek od zatty »

tomatsu píše: 19 led 2020 12:23 zatty - co vsechno planujes mit zapojeny v "domaci" siti ? Jak rychlou mas linku atd ?
úplně reálně nemám zapojené nic než jen lan kabel do NUCu, toť vše nic jiného a takhle to i zůstane.. Linka je optika 100mbit.
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
F2014
Příspěvky: 533
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: EtherREGEN

Příspěvek od F2014 »

Halíř píše: 19 led 2020 13:26 Otikle
To muze byt i tim, ze se na tech optickych káblech neda vlastne vydelat, kdyz evidentne stejne kvalitne musi z principu fungovat vlastne vsechny. Tedy pak nasleduje doporuceni, pouzivat klasicky drát, jehoz cena se muze vysplhat az k nesmyslu.
Hmm, co k tomu říct. Trvalo mi dvě minuty, než jsem vyggoglil existenci drahých TOSLINK kabelů. Takže jinak: Než pustím do světa takový "názor", tak bych si aspoň doma porovnal TOSLINK vs COAX a napsal něco jako "TOSLINK u mne hraje lépe či stejně".
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
F2014
Příspěvky: 533
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: EtherREGEN

Příspěvek od F2014 »

bh69 píše: 19 led 2020 13:18 Toslink je synchronní přenos v reálném čase, čím víc převodu, tím větší možnost vnést jitter. U ethernetu samozřejmě nic takovėho Ve hře není.
Jitter se u ethernetu "samozřejmě neřeší" ?!
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
bh69
Příspěvky: 166
Registrován: 17 říj 2012 08:38

Re: EtherREGEN

Příspěvek od bh69 »

F2014 píše: 19 led 2020 21:50Jitter se u ethernetu "samozřejmě neřeší" ?!
a proč by měl, jedná se o proces zcela oddělený (bufferem/pamětí) od vlastního D/A převodu (podobně jako u asynchronního USB). Převod probíhá na základě vlastních hodin převodníku, nezávisle na tom jak pravidelně přichází pakety (pokud příjem dat stačí plnit buffer, pokud ne, pak dojde k výpadku, ne k problémům s jitterem).
F2014
Příspěvky: 533
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: EtherREGEN

Příspěvek od F2014 »

bh69 píše: 19 led 2020 22:20
F2014 píše: 19 led 2020 21:50Jitter se u ethernetu "samozřejmě neřeší" ?!
a proč by měl, jedná se o proces zcela oddělený (bufferem/pamětí) od vlastního D/A převodu (podobně jako u asynchronního USB). Převod probíhá na základě vlastních hodin převodníku, nezávisle na tom jak pravidelně přichází pakety (pokud příjem dat stačí plnit buffer, pokud ne, pak dojde k výpadku, ne k problémům s jitterem).
Čím dál tím lépe... že ty si myslíš, že takové propojení PC a DAC pomocí USB garantuje bezztrátový přenos všech těch nul a jedniček :crazy:
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
bh69
Příspěvky: 166
Registrován: 17 říj 2012 08:38

Re: EtherREGEN

Příspěvek od bh69 »

Zkus reagovat věcně, místo posměšku - navíc na něco co mi podsouváš a co jsem nenapsal ...
F2014
Příspěvky: 533
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: EtherREGEN

Příspěvek od F2014 »

Já reaguji věcně. Není pravda, že se jitter u ethernetu neřeší. Také není pravda, jak naznačuješ, že asynchronní přenos audia přes USB slouží k vytvoření bufferu na straně DAC za účelem kompletace přenášených dat.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
F2014
Příspěvky: 533
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: EtherREGEN

Příspěvek od F2014 »

...
Edit: Za ironii na své straně se omlouvám. Někdy mi to nedá, hlavně když čtu tyhle "ajťácké" argumenty, ale nejen tyhle, a které nejsou tak docela pravda a slouží jen účelově k "rozumnému" vysvětlení, proč něco prostě nemůže mít vliv na zvuk systému...
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
kychtax

Re: EtherREGEN

Příspěvek od kychtax »

FS : :thumbup:
bh69
Příspěvky: 166
Registrován: 17 říj 2012 08:38

Re: EtherREGEN

Příspěvek od bh69 »

tak mi prosim vysvetli jak to je
Uživatelský avatar
tomatsu
Příspěvky: 228
Registrován: 20 říj 2011 10:48

Re: EtherREGEN

Příspěvek od tomatsu »

F2014 - Ono je to tezky, me jako ITtaka ( i kdyz to oznaceni nemam moc rad ) zase neuveritelne irituji ty snusky prodejnich nesmyslu, ktery vyuzivaji toho, ze 99,99% uzivatelu o problematice PC nemaji vubec paru. Viz treba to Melco - nabizeji svuj switch s 100Mb/1Gb ( Cat 5, Cat 5e ) a k nemu kabel pro Cat 8 ( 25/40 Gb ) se spostou reklamniho balastu okolo. Proc ? Nema to zadne opodstatneni. Jak by jsi se treba koukal na prodejce Dacii, ke kterym by ti za oslavnych od doporucil k nim pneumatiky na B. Veyron.
Ja si fakt radeji prectu - poslechnu Ajtacky argumenty od Ajtaku, nez Ajtacky argumenty od hifi prodejcu - vyrobcu. ( tim ale urcite nechci rict, ze vsuchni vyrobci mlzi a zamerne lzou )
F2014
Příspěvky: 533
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: EtherREGEN

Příspěvek od F2014 »

@bh69, tomatsu: Neumím to vysvětlit. Nehodlám však kvůli tomu vytáhnout arsenál argumentů, proč switch nemůže být "slyšet". A abych těmto svým argumentům dodal váhu, podám jako nezpochybnitelný fakt, že něco se prostě neřeší (zrovna jitter a streamování se řeší, zrovna USB Audio negarantuje bezztrátový přenos), a nakonec se ještě opřu o svou mnohaletou praxi v IT (zrovna já ji mám).

Místo toho jsem si ověřil, že výměnou switche (obyčejného za jiný obyčejný) ke změně zvuku došlo, změnou napájení na switchi došlo k výrazné změně, zapojení jiného ethernetového kabelu bylo také slyšet. Mám vysvětlení? Nemám. Mám to proto popírat?
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
bh69
Příspěvky: 166
Registrován: 17 říj 2012 08:38

Re: EtherREGEN

Příspěvek od bh69 »

F2014 píše: 20 led 2020 09:29@bh69, tomatsu: Neumím to vysvětlit.
jasně, označíš co jsem napsal za blbosti, podsuneš mi navíc věci, které jsem ani netvrdil a pak napíšeš, že tomu nerozumíš ... no comment
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: EtherREGEN

Příspěvek od terahera »

Nejsem ani IT technik,ani nijak odborně vzdělaný v tomto odvětví,takže nedokážu určité věci vysvětlit,ale je nepopiratelný fakt,že změna switch jde slyšet,změna lan kabelu také,změna napájení switch ještě víc,vyzkoušeno a praktikováno nejen na mé sestavě.Né,že by mě nezajímalo,proč tomu tak je,ale ani odborníci se nejsou schopni shodnout,takže se spokojím stím,že nevím proč,ale je to zlepšení,tím pádem jsem při poslechu spokojenější :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
zatty
Příspěvky: 554
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: EtherREGEN

Příspěvek od zatty »

Až se všichni domluvíte kdo co udělal a jak a proč řekl třeba se vrátíme k tématu..

1. Melco atd a jejich využití pro High end sestavy? má smysl či nemá?
2. Když už má někdo to štěstí a má optiku jako net tak využití nové technologie sítě SFP? má smysl či nemá?

to sou dvě témata která vznikla a je třeba je rozvinout.

add 1) za mne nevím nejsem přesvědčen, že switche za 1000E+ nejsou jen velkou bublinou a člověk má velké očekávaní a real je jen procentní. netuším zatím sem neměl tu čest vyzkoušet. Ale na druhou stranu i ten procentní rozdíl je rozdíl a se slovem High end docela koresponduje.
add 2) když už si člověk buduje něco nového tak je třeba využít akt. nejmodernějších techlogii a i když ví že teď přístroje nejsou na tuto technologii připravené tak minimálně je vše nachystáno na budoucnost. Já sem pro SFP

To co napsal Terahera je pravda, ikdyž pořád to jsou jen 1a0 tak ucho slyší patřičný rozdíl a buď méně nebo více.. Já za sebe mohu říci že toto mám vše za sebou a opravdu a skok byl neskutečný..

pro mne je dalším cílem promyšlení a z realizování sítě SFP.
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
kychtax

Re: EtherREGEN

Příspěvek od kychtax »

může být, že řada lidí nemají zatím sestavu vyladěnou tak, aby slyšeli zásadní vliv switche jako je Melco, highendových CAT7 kabelů atd. U sebe nemám switch ani ethernet zatím řešený vůbec. Proto jsem hodně zvědavý, co řekne Otikle a lachim na to melco u Otikleho. Podle toho tomu dám prioritu a začnu si s tím hrát.
K tomu co řeknou - mám trochu obavu :-? , že to bude nebetyčný rozdíl a mně tak přibude další téma a "díra" v sestavě, kterou se budu muset zabývat. :oops:
F2014
Příspěvky: 533
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: EtherREGEN

Příspěvek od F2014 »

bh69 píše: 20 led 2020 09:34
F2014 píše: 20 led 2020 09:29@bh69, tomatsu: Neumím to vysvětlit.
jasně, označíš co jsem napsal za blbosti, podsuneš mi navíc věci, které jsem ani netvrdil a pak napíšeš, že tomu nerozumíš ... no comment
Ale no tak, hádat se s tebou nebudu. Použil jsi tvrzení, která nejsou pravdivá. Já na ně poukázal. To neznamená, že musím umět vysvětlit, proč je či není slyšet změna v systému :)
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
F2014
Příspěvky: 533
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: EtherREGEN

Příspěvek od F2014 »

zatty píše: 20 led 2020 10:29 Až se všichni domluvíte kdo co udělal a jak a proč řekl třeba se vrátíme k tématu..

1. Melco atd a jejich využití pro High end sestavy? má smysl či nemá?
2. Když už má někdo to štěstí a má optiku jako net tak využití nové technologie sítě SFP? má smysl či nemá?

to sou dvě témata která vznikla a je třeba je rozvinout.

add 1) za mne nevím nejsem přesvědčen, že switche za 1000E+ nejsou jen velkou bublinou a člověk má velké očekávaní a real je jen procentní. netuším zatím sem neměl tu čest vyzkoušet. Ale na druhou stranu i ten procentní rozdíl je rozdíl a se slovem High end docela koresponduje.
add 2) když už si člověk buduje něco nového tak je třeba využít akt. nejmodernějších techlogii a i když ví že teď přístroje nejsou na tuto technologii připravené tak minimálně je vše nachystáno na budoucnost. Já sem pro SFP

To co napsal Terahera je pravda, ikdyž pořád to jsou jen 1a0 tak ucho slyší patřičný rozdíl a buď méně nebo více.. Já za sebe mohu říci že toto mám vše za sebou a opravdu a skok byl neskutečný..

pro mne je dalším cílem promyšlení a z realizování sítě SFP.
Máš pravdu, vraťme se k tématu.

Upřímně řečeno, také jsem dost na pochybách, zda nejsou "audiophilské" switche jen obchodní variací profesionálních pořádně udělaných switchů. Proto jsem založil tohle vlákno, aby se zde řešily osobní zkušenosti.
SFP může být zajímavé, jen se trochu bojím, aby to nedopadlo jako TOSLINK vs COAX - nemá cenu teoretizovat, je třeba to zkusit :smile:
Potřebujeme více takových "střelců", jako Otikle.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
zatty
Příspěvky: 554
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: EtherREGEN

Příspěvek od zatty »

[/quote]
Máš pravdu, vraťme se k tématu.

Upřímně řečeno, také jsem dost na pochybách, zda nejsou "audiophilské" switche jen obchodní variací profesionálních pořádně udělaných switchů. Proto jsem založil tohle vlákno, aby se zde řešily osobní zkušenosti.
SFP může být zajímavé, jen se trochu bojím, aby to nedopadlo jako TOSLINK vs COAX - nemá cenu teoretizovat, je třeba to zkusit :smile:
Potřebujeme více takových "střelců", jako Otikle.
[/quote]

to si nemyslím že by to tak dopadlo. FSP bylo vymyšleno primárně pro velké servery a přenos obřích objemů dat ( nedávno přeci spoji Chile optikou). Za chvíli (třeba za 10 let) to bude standardem tak jako je celá desetiletí RJ45. Dneska sou již bežné routry, switche.. s FSP a nejsou to cenovky 10tis+
Ten kdo má řádně udělanou síť RJ pak zkusí jít do krabičky tipu Melco ten kdo má tzv obyč. síť doma se zřejmě do toho ani nepustí. Tam bude velkým přínosem už samotná změna napájení a přechod na gigovou síť s dobrým cat 7 kabelem.
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
kychtax

Re: EtherREGEN

Příspěvek od kychtax »

zatty píše: 20 led 2020 12:05
ten kdo má tzv obyč. síť doma se zřejmě do toho ani nepustí. Tam bude velkým přínosem už samotná změna napájení a přechod na gigovou síť s dobrým cat 7 kabelem.
to je můj případ ^:)^
Zkusil někdo napájet router/modem od UPC lineárním nap. zdrojem? Mimochodem..
Odpovědět