Lumin X1

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Lumin X1

Příspěvek od Yngwie »

V pátek jsem slyšel u Pavla Dioka porvé nový streamer X1 a musím přiznat, že je to moc pěkné poslouchání. Pokud někomu vyhovuje takový rozpočet, tak je hodně horký kandidát. Rozdíl mezi Luminem a špičkovým CD/SACD se zřejmě hodně zmenšil. Dokonce i TIDAL se dal považovat za hlavní zdroj hudby.
LUMerrh-PSU.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Pavel Diok - Panský Dvůr
Příspěvky: 111
Registrován: 01 led 2011 14:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Lumin X1

Příspěvek od Pavel Diok - Panský Dvůr »

Ještě tu není samostatné vlákno Luminu, tak by asi stálo za to ho z tohoto třeba vytvořit. X1 mám ve studiu k poslechu a poté, co jsem na něm zprovoznil propojení se sítí optikou, jak doporučují na zahraničních fórech, myslím, že tudy cesta vede a pro mě fantrastický zvuk. Je jasné, že s cenou 340 tis, to není pro kohokoliv.

Ale ve středu jsem dostal novinku T2.

Tak to je asi nejlepší Lumin s poměrem výkon/cena. Právě ho testuji a jsem přesvědčen, že v té ceně nebude mít moc konkurentů, navíc má i USB výstup, takže klidně jde připojit k jinému převodníku stejně jako jen transporty.
A tady je první velký test od pana Paculy na highfidelity.pl - http://www.highfidelity.pl/@main-3431&l ... 7Zi2wR9Xlk
Dá se na něm skvěle poslouchat i horší rocková hudba, není jen pro audiofily s náhrávkami MFSL. Cena 116.990,- Kč.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Acoustic Revive, Acoustic Signature, Aequo Audio, Crosszone, Horns, Kerr Acoustic, KLH Audio, Lawrence Audio, Leben, Lumin, Miyajima Lab, Okki Nokki, Oyaide, Silent Angel, Soulnote, SPEC, Townshend, Wand, Westminster Lab https://www.diokaudio.cz/
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Lumin X1

Příspěvek od Fidas »

Je to krasavec, nemít Aurender N100, pouvažoval bych o pořízení ... víc bych přivítal čistý streamer bez převodníku. Bohužel po X1 můžeme většinou jen pokukovat :-)
Ale rád bych se optal pana Dioka, jakým způsobem provedl oddělení sítě ...drát-optika-drát. Použil jsem dva Media Convertory a nebylo to ono, nyní používám kabel Cat 7 plus galvanický oddělovač ...Je to lepší.
Omlouvám se za OffTopic.
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Lumin X1

Příspěvek od Yngwie »

Mám možnost už několik dní poslouchat Lumin X1 proti Luminu T2 s lineárním zdrojem. Překvapení se nekoná a rozdíly jsou velké. Lumin X1 hraje respektive simuluje zvuk vinylu, jeho zvuk není neutrální a ani si na to nehraje. Ubírá se cestou zcela opačnou než například Accuphase, které do jisté míry opouští svůj zabarvený zvuk a směřuje k neutralitě. Nejde ani tak o to, že by X1 hrála vše stejně a nedokázala těžit z různých nahrávek, ale spíše o to, že zvuk je za každých okolností "hladký" bez náznaků agresivity. Zaujme velmi dobrá separace zvukových zdrojů, zvláště pak u klasiky. Lumin si hodně pěkně radí s lidskými hlasy a vůbec akustickými nástroji. Zvuk je hutný a barevný (tak to mám rád).

Propojení se systémem vyžaduje transparentní kabely. S mými low-end Acoustic Revive už streamer přichází něco ze svého kouzla. Kompletní okabelování Clarus, pak přinese zajímavější výsledky. Moc bude záležet na zesilovači, jestli si "osobnostně" sednou, protože každý komponent má nějakou tu zvukovou signaturu. Nebál bych spojení s tranzistory Luxman, Accuphase ale zvažoval bych spojení např. s Intoshem. Pro mě jeden z hlavních kandidátů, ale přeci jen bych ještě rád vyzkoušel např. DCS Bartók.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Lumin X1

Příspěvek od Yngwie »

Tak po mnoha zkoušeních je na cestě X1. V zásadě splnila vše, co jsem od upgradu chtěl a zvukově zaujala nejvíc i ve srovnání s DCS, Accuphase, Ayon, T+A a Chord. Ještě jsem chtěl počkat na Luxmana D-10X, ale to už bych asi nedočkal upgradu.
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: Lumin X1

Příspěvek od parnass »

Yngwie píše: 14 čer 2020 20:09 Tak po mnoha zkoušeních je na cestě X1. V zásadě splnila vše, co jsem od upgradu chtěl a zvukově zaujala nejvíc i ve srovnání s DCS, Accuphase, Ayon, T+A a Chord. Ještě jsem chtěl počkat na Luxmana D-10X, ale to už bych asi nedočkal upgradu.
trochu překvapení upřednostnit to před dcs ..ale ok (sám jsem x1 neslyšel, čili jen nezasvěcené překvapení)
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Lumin X1

Příspěvek od Yngwie »

parnass píše: 15 čer 2020 18:36
Yngwie píše: 14 čer 2020 20:09 Tak po mnoha zkoušeních je na cestě X1. V zásadě splnila vše, co jsem od upgradu chtěl a zvukově zaujala nejvíc i ve srovnání s DCS, Accuphase, Ayon, T+A a Chord. Ještě jsem chtěl počkat na Luxmana D-10X, ale to už bych asi nedočkal upgradu.
trochu překvapení upřednostnit to před dcs ..ale ok (sám jsem x1 neslyšel, čili jen nezasvěcené překvapení)
Njn ... problém DCS je, že to není univerzální. Klasiku to hraje bez výhrad, ale třeba rock nebo tvrdší věci, to už úplně ne. V zásadě se mi asi nejvíce líbil půjčený Accu DC-901, ale ten se už nedělá a současný DC-950 je dost peněz a ještě bez transportu. V zásadě jsem ještě chtěl vyzkoušet C.E.C. nejvyšší DAC, ale opět nesehnatelná a neposlechnutelná věc. X1 si myslím bude na stříbrných drátech od PSC Audio pecka. U X1 mi vyhovuje, že je to hodně "vinyl like sound" ... prostě něco jako když se dá na dobrý gramec přenoska od Miyajimi ... nemám rád tenký audiofilní zvuk.
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Lumin X1

Příspěvek od Tony »

Mozes napisat o ake modely sa presne jednalo?
Co viem, tak napr. Chord streamery (na rozdiel od napr. dCS nerobi).
Ma v ponuke iba prevodniky.
Dakujem.
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Lumin X1

Příspěvek od Vinco »

parnass píše: 15 čer 2020 18:36
Yngwie píše: 14 čer 2020 20:09 Tak po mnoha zkoušeních je na cestě X1. V zásadě splnila vše, co jsem od upgradu chtěl a zvukově zaujala nejvíc i ve srovnání s DCS, Accuphase, Ayon, T+A a Chord. Ještě jsem chtěl počkat na Luxmana D-10X, ale to už bych asi nedočkal upgradu.
trochu překvapení upřednostnit to před dcs ..ale ok (sám jsem x1 neslyšel, čili jen nezasvěcené překvapení)
Vobec ziadne prekvapenie.... X1 zaveseny na optike je v tej cene neprekonatelny stroj s nadhernym prejavom.
Ale priznam, keby som si napr. tak nepotrpel na posluch cez sluchatka, bol by asi Bartok horucim kandidatom.
A to je presne to - ide o osobne preferencie.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Lumin X1

Příspěvek od Yngwie »

Vinco píše: 15 čer 2020 19:37
parnass píše: 15 čer 2020 18:36
Yngwie píše: 14 čer 2020 20:09 Tak po mnoha zkoušeních je na cestě X1. V zásadě splnila vše, co jsem od upgradu chtěl a zvukově zaujala nejvíc i ve srovnání s DCS, Accuphase, Ayon, T+A a Chord. Ještě jsem chtěl počkat na Luxmana D-10X, ale to už bych asi nedočkal upgradu.
trochu překvapení upřednostnit to před dcs ..ale ok (sám jsem x1 neslyšel, čili jen nezasvěcené překvapení)
Vobec ziadne prekvapenie.... X1 zaveseny na optike je v tej cene neprekonatelny stroj s nadhernym prejavom.
Ale priznam, keby som si napr. tak nepotrpel na posluch cez sluchatka, bol by asi Bartok horucim kandidatom.
A to je presne to - ide o osobne preferencie.
Bartók je špičkový stroj, ale jak říkáš, je to o preferencích a zvukem je jiný než X1. Akustická hudba nebo klasika přes Bartók moc bavila, ale některé žánry byly bolest. Přes X1 mě bavilo vše ... roli sehrála taky aplikace Lumina. Sluchátka X1 + Leben CS-600X ... lahůdka. Je třeba mít pěkně vybrané nebarvící kabely bez omezení frekvenčních extrémů a je to recept na konečnou "moji". Ještě doplním o časem o Melco NAS a vymalováno.
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Lumin X1

Příspěvek od vitek »

Jo jo kombinace Lumin - Melco se osvědčila.... ještě k tomu Melco switch, kde je taky optika, no docela konečná... i když pro některé ta konečná, je spíš nekonečná, že?
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Lumin X1

Příspěvek od Vinco »

Melco switch je fajn, uz by som ho nevyhodil, je to vzdy krocik za krocikom.
NASku mam ale L1 od Luminu, neviem ju s nicim inym porovnat, jedine co viem, ze je tiez citliva na pouzity ethernetovy kabel.
A napajanie....
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Lumin X1

Příspěvek od Yngwie »

vitek píše: 15 čer 2020 21:14 Jo jo kombinace Lumin - Melco se osvědčila.... ještě k tomu Melco switch, kde je taky optika, no docela konečná... i když pro některé ta konečná, je spíš nekonečná, že?
Vzhledem k času jsem rád, že se mi to podařilo nějak uzavřít, ale jak říkáš, vyloučeno není nic :mrgreen: Lampy mít nemůžu pro běžný poslech, takže mám takovou "childproof" sestavu s minimem tlačítek a možností, jak to celé poslat k šípku.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Lumin X1

Příspěvek od Yngwie »

Tony píše: 15 čer 2020 19:31 Mozes napisat o ake modely sa presne jednalo?
Co viem, tak napr. Chord streamery (na rozdiel od napr. dCS nerobi).
Ma v ponuke iba prevodniky.
Dakujem.
Chord Dave krmený Luminem, DCS BArtok (krmený sám sebou), Accu DC-901 krmený Luminem, Ayon CD-35S (krmený Luminem) a T+A byl přehrávač/DAC řady 3000 ... už si nepamatuji přesně to označení. S neomezenými financemi bych koukal asi po dělenci Accuphase a zabředl hluboko do shánění všeho co lze na SACD :mrgreen:
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Lumin X1

Příspěvek od Tony »

V pripade samostatnych DAC je vybornym riesenim krmit ich z Melca, ktore je sucasne aj uloziskom hudby s velkostou 6TB👍
Inak v pripade digitalu je rozumnejsie sa cenovo drzat viac pri zemi, stale vychadzaju nove modely, a stare velmi stracaju na cene...
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Lumin X1

Příspěvek od PítrsPraha »

Yngwie píše: 16 čer 2020 13:20 Chord Dave krmený Luminem, DCS BArtok (krmený sám sebou), Accu DC-901 krmený Luminem, Ayon CD-35S (krmený Luminem) a T+A byl přehrávač/DAC řady 3000 ... už si nepamatuji přesně to označení. S neomezenými financemi bych koukal asi po dělenci Accuphase a zabředl hluboko do shánění všeho co lze na SACD :mrgreen:
Vzhledem k tomu, že dospělý streamer mám v plánu a zvuk DACu v CD-35S mi maximálně vyhovuje, zajímá mě, jak si Lumin s Ayonem sedli? Případně co jiného bys k Ayonu doporučil?
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Lumin X1

Příspěvek od Fidas »

k Melcu: Loni jsem měl v úmyslu jej pořídit, konkretně N1A, ale nějak mě odradilo vedení kablíku USB do čelního panelu z desky. Kablík je vedený přímo pod spínaným zdrojem. No nevím, nevím ... že by to nerušilo?
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Lumin X1

Příspěvek od Tony »

Trebalo kupit rovno N1Z, to ma vsetky vstupy vzadu. Inak zvukovo pocutelne lepsie👍
N1A je pre zaciatocnikov😀
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Lumin X1

Příspěvek od Tony »

Este doplnim - aj Antipodes patri medzi to najlepsie, ale nie je moznost si to pozicat
v Cesko - Slovensku.
Na rozdiel od Melca.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Lumin X1

Příspěvek od Yngwie »

PítrsPraha píše: 16 čer 2020 15:42
Yngwie píše: 16 čer 2020 13:20 Chord Dave krmený Luminem, DCS BArtok (krmený sám sebou), Accu DC-901 krmený Luminem, Ayon CD-35S (krmený Luminem) a T+A byl přehrávač/DAC řady 3000 ... už si nepamatuji přesně to označení. S neomezenými financemi bych koukal asi po dělenci Accuphase a zabředl hluboko do shánění všeho co lze na SACD :mrgreen:
Vzhledem k tomu, že dospělý streamer mám v plánu a zvuk DACu v CD-35S mi maximálně vyhovuje, zajímá mě, jak si Lumin s Ayonem sedli? Případně co jiného bys k Ayonu doporučil?
Dobře si sedí ... U1 Mini a CD-35S je hooodně dobré. Můžeš experimentovat s USB nebo AES ... i to MQA budeš mít.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Lumin X1

Příspěvek od Yngwie »

Na základě nějakých SZ si dovoluji teda na přání shrnout rozdíly proti X1 vs BArtók. Evidentně je to téma zajímavé, což dokládají diskuze na zahraničních fórech. Úvodem je potřeba říci, že jsou zcela odlišné pohledy na zvuk. Lumin X1 svým charakterem hodně připomíná špičkové japonské přenosky, zvuk má překvapivě velmi velmi podobné atributy jako špičkový gramofon.

Lumin X1 (pan zábavný)
- plastičnost zdrojů zvuku je podle mého lepší jak u Bartóku (opět podobné tomu, co lze slyšet z gramce s přenoskou Miyajima - tady mi vždy spadne brada u Pavla Dioka)
- bas pulzuje a žije ač není tak přesně definovaný jako u Bartóku
- přes prominentní bas jsou středy to, oč tu běží (výšky jsou mírně v závěsu obou pásem - ale jsou dobře integrované a nikdy neobtěžují)
- není neutrální, má svou osobnost (pro někoho v hifi sprosté slovo a apriori špatně)
- zdroje zvuku v nahrávkách (převážně klasika) lépe ukazují rozdílnou dynamiku
- Bartók je v přímém porovnání detailnější, ale rovněž "tenčí" a "sušší" zvuk (X1 je taková polotmává IPA 14ka a Bartók klasický premium světlý ležák 12ka:))
- Lumin mi přijde univerzálnější (dokáže zahrát metal a hardrock bez zaváhání - to mě na Bartóku nešlo)
- Lumin je uživatelsky přívětivější (aplikaci Lumin s TIDAL, NAS a internet rádia používá komplet rodina)
- upsampling do DSD128 některým albům dost pomůže, ať jsou poslouchatelná
- Leedh algoritmus pro řízení hlasitosti v digitální doméně (novinka u firmware 13) je dle mého lepší jak u Bartóku, kde jsem měl pocit, že se rychle ztrácí detailnost, živost a dynamika zvuku (jako předzesilovač bych to nechtěl)
- optika pro Ethernet

Bartók (pan vyvážený)
- bez diskuzí stroj, který je větší lupou na nahrávky (pokud bych žil ve světě jen s dokonalými nahrávkami asi bych vzal Bartók)
- těžiště zvuku(jak tomu říkám) je o dost výše než u Luminu (řekl bych přesně vyvážené)
- zvuk je přesnější a více audiophile (dokáže protlačit dozvuku více těch drobných audiofilních drobnůstek)
- implementace MQA se mi zdá horší než u Luminu, kde lépe slyším rozdíl u TIDAL mezi MQA a non MQA albem.
- díky neutralitě zdroje o něco lépe vynikají informace o jednotlivých nástrojích
- zvuk nemá takové koule jako přes Lumin, ale rovněž si nelze stěžovat na extenzi na basech (bas je zaříznutý a přesný)
- nedokáže udělat to, co Lumin (interně tomu říkám "wall of sound", kdy se celý pokoj skutečně naplní hudbou)
- sluchátkový zesilovač (neměl jsem model se sluchátkáčem - příplatek cca 70 tis. je dost hodně) a digitální vstupy jsou veliká výhoda (po fórech se od majitelů traduje, že Bartók s Aurenderem nebo Luminem v podobě streamovacího zdroje hraje lépe než přes vlastní síťový modul).
- aplikace DCS mi nepřijde úplně přívětivá (Aurender a Lumin jsou jinde).

Rozhodování mezi Luminem X1 a Bartókem bylo pro mě vcelku snadné, ale věřím, že pro jiného to může být opačně. V žebříčku je řadím na stejné místo. Překonat jak X1 nebo Bartók by stálo hooodně peněz.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lumin X1

Příspěvek od zappa »

dscf8124.jpg
Yngwie píše: 26 čer 2020 09:49 Na základě nějakých SZ si dovoluji teda na přání shrnout rozdíly proti X1 vs BArtók. Evidentně je to téma zajímavé, což dokládají diskuze na zahraničních fórech. Úvodem je potřeba říci, že jsou zcela odlišné pohledy na zvuk. Lumin X1 svým charakterem hodně připomíná špičkové japonské přenosky, zvuk má překvapivě velmi velmi podobné atributy jako špičkový gramofon.

Lumin X1 (pan zábavný)
- plastičnost zdrojů zvuku je podle mého lepší jak u Bartóku (opět podobné tomu, co lze slyšet z gramce s přenoskou Miyajima - tady mi vždy spadne brada u Pavla Dioka)
- bas pulzuje a žije ač není tak přesně definovaný jako u Bartóku
- přes prominentní bas jsou středy to, oč tu běží (výšky jsou mírně v závěsu obou pásem - ale jsou dobře integrované a nikdy neobtěžují)
- není neutrální, má svou osobnost (pro někoho v hifi sprosté slovo a apriori špatně)
- zdroje zvuku v nahrávkách (převážně klasika) lépe ukazují rozdílnou dynamiku
- Bartók je v přímém porovnání detailnější, ale rovněž "tenčí" a "sušší" zvuk (X1 je taková polotmává IPA 14ka a Bartók klasický premium světlý ležák 12ka:))
- Lumin mi přijde univerzálnější (dokáže zahrát metal a hardrock bez zaváhání - to mě na Bartóku nešlo)
- Lumin je uživatelsky přívětivější (aplikaci Lumin s TIDAL, NAS a internet rádia používá komplet rodina)
- upsampling do DSD128 některým albům dost pomůže, ať jsou poslouchatelná
- Leedh algoritmus pro řízení hlasitosti v digitální doméně (novinka u firmware 13) je dle mého lepší jak u Bartóku, kde jsem měl pocit, že se rychle ztrácí detailnost, živost a dynamika zvuku (jako předzesilovač bych to nechtěl)
- optika pro Ethernet

Bartók (pan vyvážený)
- bez diskuzí stroj, který je větší lupou na nahrávky (pokud bych žil ve světě jen s dokonalými nahrávkami asi bych vzal Bartók)
- těžiště zvuku(jak tomu říkám) je o dost výše než u Luminu (řekl bych přesně vyvážené)
- zvuk je přesnější a více audiophile (dokáže protlačit dozvuku více těch drobných audiofilních drobnůstek)
- implementace MQA se mi zdá horší než u Luminu, kde lépe slyším rozdíl u TIDAL mezi MQA a non MQA albem.
- díky neutralitě zdroje o něco lépe vynikají informace o jednotlivých nástrojích
- zvuk nemá takové koule jako přes Lumin, ale rovněž si nelze stěžovat na extenzi na basech (bas je zaříznutý a přesný)
- nedokáže udělat to, co Lumin (interně tomu říkám "wall of sound", kdy se celý pokoj skutečně naplní hudbou)
- sluchátkový zesilovač (neměl jsem model se sluchátkáčem - příplatek cca 70 tis. je dost hodně) a digitální vstupy jsou veliká výhoda (po fórech se od majitelů traduje, že Bartók s Aurenderem nebo Luminem v podobě streamovacího zdroje hraje lépe než přes vlastní síťový modul).
- aplikace DCS mi nepřijde úplně přívětivá (Aurender a Lumin jsou jinde).

Rozhodování mezi Luminem X1 a Bartókem bylo pro mě vcelku snadné, ale věřím, že pro jiného to může být opačně. V žebříčku je řadím na stejné místo. Překonat jak X1 nebo Bartók by stálo hooodně peněz.
Ani jeden jsem neslyšel, ale chtěl jsem upozornit jěště na jiného koně Moon 780d vlajkovou lod, protože mne firma Simaudio zaujala zvukem a kvalitou jejich digitálních zdrojů tak jsem se minulý týden bavil s člověkem, který měl doma na porovnání Bartok a Moon 780d, a jednoznačně dle něho 780d lepší a ne o fous, zůstal mu tedy Moon 780d a 650d mu po upgradu zůstal jako transport, prostě zcela určitě zajímavý stroj k testování. Tvůj názor by me velmi zajímal, vím, že jsi měl nějakou zkušenost s dělencem od Moon. https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... -moon-780d
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Lumin X1

Příspěvek od Yngwie »

Ahoj Zappo, ten dělenec, to už bylo dávno ...uvědomuji si zpětně, že důvod proč mě to nechytlo byl možná zdroj a bedny. TO chce mít vždycky doma na minimálně pár dnů a vyzkoušet ... některé věci fungují ve studiu a některé naopak spíše doma. Nicméně, ten Moon 780D může být hodně dobrý ... chtělo by to vyzkoušet, ale dovozce se zřejmě nic takového neuvolí řešit, ale jestli ano, tak bych vyzkoušel 780D a k tomu nějaký levnější kvalitní transport.

Já rozehrávám X1 a spokojenost. Nevím, kdy jsem si naposled pustil některá rocková a popová alba ... Lumin to umí "napulírovat" napumpovat do toho energii a pustit to ven lidsky poslouchatelné, což kvituji s velkým povděkem. Naposledy jsem se tak bavil u Ayonu CD-35 Signature, který ale už z určitých důvodů nechci.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lumin X1

Příspěvek od zappa »

Yngwie píše: 29 čer 2020 20:37 Ahoj Zappo, ten dělenec, to už bylo dávno ...uvědomuji si zpětně, že důvod proč mě to nechytlo byl možná zdroj a bedny. TO chce mít vždycky doma na minimálně pár dnů a vyzkoušet ... některé věci fungují ve studiu a některé naopak spíše doma. Nicméně, ten Moon 780D může být hodně dobrý ... chtělo by to vyzkoušet, ale dovozce se zřejmě nic takového neuvolí řešit, ale jestli ano, tak bych vyzkoušel 780D a k tomu nějaký levnější kvalitní transport.

Já rozehrávám X1 a spokojenost. Nevím, kdy jsem si naposled pustil některá rocková a popová alba ... Lumin to umí "napulírovat" napumpovat do toho energii a pustit to ven lidsky poslouchatelné, což kvituji s velkým povděkem. Naposledy jsem se tak bavil u Ayonu CD-35 Signature, který ale už z určitých důvodů nechci.
Tvůj popisek Luminu mne připomíná zvuk 650d, taky to tak cítím, a ta dynamika, bas a rozlišení a ne na úkor muzikálnosti, ten Lumin bych taky rád slyšel, třeba se někdy můžeme domluvit na nějakém session :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Lumin X1

Příspěvek od Yngwie »

zappa píše: 29 čer 2020 21:04 Tvůj popisek Luminu mne připomíná zvuk 650d, taky to tak cítím, a ta dynamika, bas a rozlišení a ne na úkor muzikálnosti, ten Lumin bych taky rád slyšel, třeba se někdy můžeme domluvit na nějakém session :thumbup:
Jasný, můžeme někdy spáchat seanci, vzal bych i kable PSC Audio, které jsem objevil náhodně nedávno (Pavel Diok je měl zabalené a ležely ladem ... netušil zřejmě, co to dostal na zkoušku za kousky:)) ... a pro mou sestavu absolutně nejlepší, co jsem doma měl. Jen se urvat ... člověk raději o víkendu jede s prckem na hory nebo výlety, než vymetá hifi seance :thumbup:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Lumin X1

Příspěvek od PavelDosko »

zkousel jsi na Luminu X1 Leedh processing ?
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Lumin X1

Příspěvek od Yngwie »

PavelDosko píše: 07 zář 2020 11:01 zkousel jsi na Luminu X1 Leedh processing ?
Zkoušel. Dobrý docela. Pavel Diok hraje přímo do konce Lumin a Valvet a je to pěkné poslouchání. SPEC hraje lépe jako integráč než jako konec.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Lumin X1

Příspěvek od Yngwie »

Dneska jsem se opět přesvědčil, že v audiu na každé sebemenší blbině záleží. SFP transceivery vyměněny z TP Link na MikroTik a kouzlo je zpět (SotM switch do X1). Vše single mode 1310 nm samozřejmě. Ještě je v plánu vyzkoušet kratší DC kabel Westminster Lab.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Lumin X1

Příspěvek od Yngwie »

Půjčil jsem si Westminster Lab DC kabel k Lumin X1. Je to drahý, avšak ihned slyšitelný "upgrade". Nicméně, podle mě není zcela univerzální, alespoň z mého pohledu. Sice se pročistí celé spektrum od výšek po basy a je zřetelný lepší prostor, lepší ambience prostor a dozvuky nástrojů, ale zároveň s přesněním středních basů jich dost ubude, což je na úkor té jisté "gramofonovosti" se mírným zvýraznění basů. Rozlišení a selektivita je podstatně lepší, avšak je to něco za něco ... do některé sestavy jako padne jako ulité a do některé naopak ne. Mám půjčený kabel 60cm a bez uhlíkového opletu ...
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Lumin X1

Příspěvek od Mark Levinson »

Ahoj Petře, prosím mohl by jsi vyfotit detail těch koncovek na tom kabelu?
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Lumin X1

Příspěvek od Yngwie »

IMG_8564.jpg
IMG_8563.jpg
IMG_8561.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Lumin X1

Příspěvek od Yngwie »

Po mnoha dnech hraní musím říct, že kabel je skutečný upgrade Luminu. Zvuk s orginálním není vůbec špatný, ale v přímém srovnání mu chybí definice, detaily, prostor není ani zdaleka tak dobře rozvrstvený. Vše je více "life like" a vyvážení pásem je vyrovnanější (více nyní připomíná vyrovnanost DCS). Prvopočáteční úbytek basů je způsoben především odstraněním boule na vyšších basech s originálním kabelem a značně vyšším prokreslením a definicí ... dalo by se říci, že s originálním kabelem je to takový stejnobas, byť velmi příjemný. Pokud není samotný zesilovač skoupý na basovou složku a bedny podobně, pak je to jasná volba. Trošku mě trápí ta cena kabelu, ale je to minimálně vodítko, že se dá Lumin výrazně zlepšít. :thumbup:
Odpovědět