Mytek Brooklyn DAC+

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Mytek Brooklyn DAC+

Příspěvek od Yngwie »

mytek-brooklyn-dac+.jpg
Tato americká firma pocházející z New Yorku a vyrábí a distribuuje v Evropě své výrobky z Polska. Jejich nejnovějšími příspěvky je inovovaný D/A převodník Brooklyn DAC+, který využívá D/A chip Sabre 9028. Převodník podporuje přehrávání PCM do 32 bit/384 kHz a nativně DSD256. Digitální vstupy jsou dva koaxiální, jeden opticky, AES-EBU, USB a zároveň obsahuje vstupní i výstupní BNC konektor hodin. Unikátní je přítomnost jednoho analogového vstupu, který lze navolit jako lineární nebo gramofonový pro MM i MC přenosky. Kromě toho převodník podporuje i signály MQA, takže příznivci Tidalu si mohou vychutnat hires signály i po síti. Podporuje i DSD signály přes Dop, takže je dostanete do převodníku přes digitální vstupy i mimo USB, ale to pouze do DSD64. Převodník je zároveň i sluchátkový zesilovač se dvěma běžnými výstupy, nebo se dají oba sloučit jako symetrický. Součástí je dálkový ovladač Apple a lze jej tudíž používat jako plnohodnotný předzesilovač. Analogové výstupy jsou nesymetrické RCA i symetrické XLR.

Slyšel jsem velmi krátce tento DACa je to velmi zajímavézařízení ve spojení s TIDAL MQA. Pokud bude možnost, tak ho prozkoumám blíže doma na své sestavě. Osobně mě prozatím všechny levnější převodníky lehce zklamali, takže snad tentokráte :mrgreen:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Mytek Brooklyn DAC+

Příspěvek od Fidas »

Zdravím, prozkoumej a popiš. Jak by asi dopadlo srovnání s DACem Sroll?
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Mytek Brooklyn DAC+

Příspěvek od Pytell »

Pořídil jsem si tento DAC, plná spokojenost ze zvukem, konektivita na vysoké úrovni, přes USB z PC zvuk bez připomínek, hraju Spotify , ale musím vyzkoušet i TIDAL , hlavně MQA. Co mne doslova dostalo tak zvuk phono u vstupu MC , zvuk v cenové lize phona 30.000,- , fakt veliké překvapení. Co se týče sluchátkáče tak zatím jsem zkoušel moje vintage AIWA ( Tuzex ) zvuk velice dobrý, budu mít na test půjčeny 800S, prý poté uslyším jak to super hraje.

Chci ještě otestovat napájení 12V, prý to hraje ještě lépe.

Konečně jsem nejslabší větev ve své sestavě dotáhl k mé plné spokojenosti.
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Mytek Brooklyn DAC+

Příspěvek od Fidas »

Velmi se mi zamlouvá možnost napájení 12V, nejlépe z aku...k tomu dobré kabely. Určitě to bude posun k lepšímu zvuku.
Měl jsem dříve DAC Antelope s externím zdrojem Voltikus vyrobeným pro tento DAC. Výměna zdroje za aku vždy byla slyšitelná k lepšímu zvuku.
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
Odpovědět