Spotify vs Tidal

Obecná diskuze o kvalitě zvuku a možnostech techniky.
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: Spotify vs Tidal

Příspěvek od merhaut »

Zmatečně.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Spotify vs Tidal

Příspěvek od PítrsPraha »

merhaut píše:PitrPraha, mluvko, stále čekám, až dokážeš svá tvrzení a postneš odkaz na nějakou podle tebe zvukově zmršenou MQA nahrávku, včetně krátkého vyjádření, co konkrétně je na ní podle tebe zvukově špatně.
Čekáš sám na sebe :-)? Kdo tvrdí, ten dokazuje - tvá slova. S domnělou (a v reále neexistující) "zaručenou kvalitou MQA" jsi přišel ty. Já jsem tě jen upozornil, že i v tomhle se mýlíš, protože zvuková kvalita MQA alb taky dost kolísá = stejně jako u všech ostatních formátů i u MQA platí, že negarantuje žádnou kvalitu. Nic víc nic míň. Stačí si jich pár poslechnout. Možná tvé staré hlavě zní všechna MQA alba zvukově stejně, vyměň aparaturu a/nebo uši.

Na hoňku tvého falešného ega si hrej sám. Máš dvě možnosti: buď akceptovat všeobecně známý fakt, že formát hudebních dat nic neříká o jejich kvalitě (a poslechnout si k tomu pár alb z každého formátu, čímž zjistíš, že se zvukovou kvalitou liší) nebo ze sebe dál dělat pitomce. Ale neboj, nejsi zdaleka první, kdo bude radši tvrdit, že Slunce má tvar čtverce než aby řekl "ano, zmýlil jsem se". Užívej si to :-).
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: Spotify vs Tidal

Příspěvek od merhaut »

Mluvko, pozdravuje tě Master Quality Authenticated, čili MQA kvalita.
JAPEX

Re: Spotify vs Tidal

Příspěvek od JAPEX »

Dnes jsem našel tohle:

https://www.stereo.de/news/newsdetail/s ... en-zugang/

Takže koukám na to.
Teď tam v seznamu sice ještě chybí, ale jestli to půjde takhle dál, tak asi do roka a do dne budu moci odnést svůj Pioneer N-70A tak akorát do nebezpečného odpadu... :-?
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: Spotify vs Tidal

Příspěvek od merhaut »

N-70A se v seznamu nepodporovaných neocitne, vyřazením čistých audio streamerů by si Spotify zadělalo na velký problém. Na nasrání je ale stále a zřejmě už nafurt chybějící upgrade na Tidal pro N-70A, zvlášť když N-70AE Tidal má.
JAPEX

Re: Spotify vs Tidal

Příspěvek od JAPEX »

Tam je jeden zádrhel.

Spotify má teď v zásadě 3 úrovně:
a, Spotify ready
b, Spotify Connect
c, Chromecast

A podpora je následující:

a, definitivně do kopru :sad:
b, zatím jak co, z toho plyne že to spíš půjde také celé do kopru :eek:
c, vyhrál to Google s debilním Chromecast....

Je pravdou, že po update firmware z Japonska mi teď vůbec nepadá a nekouše se Spotify Connect!!! Nechápu, proč pro zbytek světa není tento update přístupný (v popisu je právě oprava tohoto problému)
dkc69
Příspěvky: 65
Registrován: 18 zář 2011 00:37

Re: Spotify vs Tidal

Příspěvek od dkc69 »

Přidám něco málo k diskuzi.Sice Spotify nemám a tak se vyjádřím k Tidalu. Některá alba hrajou perfektně a nemám žádných námitek,ale knihovna Tidalu je žalostná,tím nemyslím počet skladeb,interpretů,nýbrž z části jak jsem zmínil kvalitu a nejvíc co mě sere je množství všelijakých remastrů a kompilací nevalných kvalit.Chci si pustit od Oldfielda Island a ejhle není tady,zato je tu halda všelijakých remastrů a edic např. Crises,five mile out atd.To stejné u Iron Maiden,samé prachbídné remastry a super reedice co nemají s původním albem (zvukově) moc společného.
mám to co mám...a jsem za to rád
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: Spotify vs Tidal

Příspěvek od miero »

dkc69 píše:Přidám něco málo k diskuzi.Sice Spotify nemám a tak se vyjádřím k Tidalu. Některá alba hrajou perfektně a nemám žádných námitek,ale knihovna Tidalu je žalostná,tím nemyslím počet skladeb,interpretů,nýbrž z části jak jsem zmínil kvalitu a nejvíc co mě sere je množství všelijakých remastrů a kompilací nevalných kvalit.Chci si pustit od Oldfielda Island a ejhle není tady,zato je tu halda všelijakých remastrů a edic např. Crises,five mile out atd.To stejné u Iron Maiden,samé prachbídné remastry a super reedice co nemají s původním albem (zvukově) moc společného.
Situacia je zial rovnaka vsade, t.j. i na Spotify. Vlastnici/spravci autorsky prav (resp. hudobne vydavatelstva) urcuju aka verzia bude k dispozicia pre streaming.

A napr. na Spotify nema Oldield dostupny ani posledny cely album z 2017 - Return To Omadawn. Iba akysi single s dvoma kratkymi ukazkami...
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zásahy Admina nebo moderátorů

Příspěvek od PavelDosko »

pratele, kdyby z vas mel nekdo volne misto v rodinnem sdileni Tidal nebo naopak mel zajem o pripojeni se do sdileni napiste mi do sz, domluvime se
neni placka, neni highend
zdeno1
Příspěvky: 22
Registrován: 04 zář 2011 19:55

Re: Spotify vs Tidal

Příspěvek od zdeno1 »

miero,
to jsi se spletl , že jo, neb ten problém s Oldfieldem je na Tidalu, tam jsou jen dvě krátké ukázky.

merhaut
nevšiml jsi si náhodou a jen se ptám, že fyzicky uložené soubory na disku ssd, hrají přece jen o kus chlupu lépe, než streamované soubory z Tidalu?
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: Zásahy Admina nebo moderátorů

Příspěvek od THXKO »

PavelDosko píše:pratele, kdyby z vas mel nekdo volne misto v rodinnem sdileni Tidal nebo naopak mel zajem o pripojeni se do sdileni napiste mi do sz, domluvime se
Pavle toto si videl?

https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... al-family/
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Spotify vs Tidal

Příspěvek od Mark Levinson »

merhaut píše: 02 úno 2018 12:35 Pro zvídavé ad MQA: http://archimago.blogspot.cz/2017/01/co ... -high.html

Nejde o žádný marketing, testér není propagátorem MQA. Upozornění: k pochopení je nezbytné elektrotechnické minimum.
Zajímavý odkaz pro zájemce o hraní z Tidalu.
Mark Levinson
PSC

Re: Spotify vs Tidal

Příspěvek od PSC »

Mnohem zajímavější, a taky mnohem aktuálnější, je tenhle odkaz:
https://www.audiosciencereview.com/foru ... mqa.22549/
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Spotify vs Tidal

Příspěvek od Dieter Burmester »

“Pekne” poctenicko :crazy:
Dieter Burmester
Jenyk
Příspěvky: 37
Registrován: 26 říj 2014 10:34

Re: Spotify vs Tidal

Příspěvek od Jenyk »

Testuje MQA a dospívá k těmto závěrům:

- MQA is not lossless in either stock or unfolded form. Regardless of original file sample rate.
- Most MQA releases are simply being upsampled, and are NOT sourced from high resolution masters.
- MQA aliases high frequency content down into the audible range with minimal attenuation.
- MQA does put back high frequency content, and remove the previously aliased content when unfolded, but leaves distortion and noise behind.
- Tidal no longer offers true lossless streaming for any track marked as "Master" that I could find. You either have compressed, or lossy MQA. The lossless FLAC is not available and you must use an alternative service such as Qobuz or Deezer.
- MQA 'authentication' and the blue light gives no guarantee of source sample rate or lack of alteration. And does not guarantee that the sound is the same as was in the studio
- A huge number, presumably most, of MQA releases are just upsampled and altered 44.1khz. Not Hi-Res
- MQA like for like offers no file size advantage, and is actually bigger than 44.1khz FLAC. Though is smaller than Hi-Res flac.

Je tu někdo dostatečně znalý, kdo by to okomentoval, případně testy zopakoval?
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Spotify vs Tidal

Příspěvek od PavelDosko »

ve zkratce bych rekl, ze SQ streamu Tidal sla do kopru
obrovsky boom MQA ready zarizeni a cele MQA je zvukove pruser
neni placka, neni highend
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Spotify vs Tidal

Příspěvek od Fidji99 »

Kazdy si tam najde to svoje

https://www.strata-gee.com/mqa-finale-b ... -failures/

Za mna MQA nema zmysel - urcite nebudem kupovat ziadny fyzicky MQA nosic, Tidal hra horsie ako Qobuz a to je pre mna asi tak vsetko, co je podstatne [uz som ho aj zrusil medzicasom]. Ako uz bolo 100x povedane - dobry mastering na CD bude hrat lepsie ako blby hi-res remaster.

Este k tomu Qobuzu - za mna skvela moznost je aj potencial kupy hi-res downloadow [nerobim to casto, ale predsa len] + ma tam neotravuju stalou ponukou tej sialenej muziky ako na Tidale. Tidal akoby nevedel pochopit, ze ma FAKT nezaujima nova Beyonce.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: PENDRAGON

Příspěvek od PGH »

zappa píše: 28 čer 2022 22:17 a bohužel na Tidalu a Qobuzu skoro nic :thumbdown:
A bude hůř, málo nebo téměř nic jim tyto společnosti neplatí tak oni pak stahují své nahrávky.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: PENDRAGON

Příspěvek od zappa »

PGH píše: 03 črc 2022 06:21
zappa píše: 28 čer 2022 22:17 a bohužel na Tidalu a Qobuzu skoro nic :thumbdown:
A bude hůř, málo nebo téměř nic jim tyto společnosti neplatí tak oni pak stahují své nahrávky.
To už jsem u některých nahrávek zaznamenal :sad:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: PENDRAGON

Příspěvek od Frogyman »

OT
Tak není se čemu divit, v podstatě si za to streameři mohou sami. Všichni se totiž rozplývají, jak je to obrovská studnice hudby, ale když mají za to zaplatit pár stovek měsíčně, tak jsou schopni prohlásit za své nejbližší členy rodiny klidně i bin Ládina s Putinem, jen aby ušetřili stovku. A pak se diví, když jim z playlistu mizí nahrávky. :silent:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: PENDRAGON

Příspěvek od terahera »

zabiny007 píše: 03 črc 2022 12:15 OT
Tak není se čemu divit, v podstatě si za to streameři mohou sami. Všichni se totiž rozplývají, jak je to obrovská studnice hudby, ale když mají za to zaplatit pár stovek měsíčně, tak jsou schopni prohlásit za své nejbližší členy rodiny klidně i bin Ládina s Putinem, jen aby ušetřili stovku. A pak se diví, když jim z playlistu mizí nahrávky. :silent:
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
koudy42

Re: PENDRAGON

Příspěvek od koudy42 »

Platby se odviji od ratingu a kdyz je valcuji masovky, tak maji smulu a je to v rukou hifistu je nechat vydelat, tak se snazte.

BTW: dle meho Tidal mesicniho vyhodnoceni, nejvice hrani interpreti dostali kolem 100Kc, kdyz si to napr. vynasobim tisicem uzivatelu ..... hmmmm osklive komunisticke streamovaci sluzbu :crazy:.
koudy42

Re: PENDRAGON

Příspěvek od koudy42 »

V dnesni dobe je problem prodat objem nosicu, takze za me prijemny privydelek. Navic je potreba to vynasobit poctem streamovacich sluzeb a jde pravidelne prijmy. Do toho jim jdou tantiemy z hrani v dalsich mediich. Kazdeho volba, stejne tak je porad moznost je podporit financim darem ;).
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: PENDRAGON

Příspěvek od blesk666 »

interpreti si v sucasnosti slusne vedia zarobit jedine koncertovanim. Napriek tomu suhlasim s vyssie uvedenym co spominal Zabiny a Fidji ze ked mam na hifi, mam mat aj na vlastny Tidal a nehladat si k tomu “rodinu”. Pricipialna vec ako nehadzat odpadky na zem do prirody, ani susedovi do smetiaku...
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
koudy42

Re: PENDRAGON

Příspěvek od koudy42 »

A co teprve kdyz nekdo preprodava "rodinu" za 150kc/os tzv. na "curamedana" . Ten prijde teprve do pekla!
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PENDRAGON

Příspěvek od jirie »

Jak to všechno souvisí s Pendragony???
Je tak snadné zajímavé vlákno nasměrovat do kopřiv!
koudy42

Re: PENDRAGON

Příspěvek od koudy42 »

Klasika HEF a par principalu, co vi jak to chodi a jaky je spravny moralni kodex. Za chvili se bude resit, ze jsi spatny kdyz nemas elektromobil :-|.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Spotify vs Tidal

Příspěvek od efičák »

Snad se povede připsat něco pozitivního do od počátku drásaného vlákna.
Zvukovou kvalitu obou streamů je zbytečné řešit a mám ještě Quobuz a Apple. S Quobuz mám problém, nepřemýšlí za mě. :mrgreen:
Doporučení buď neumím ovládat, nebo to takto nepracuje. Tidal byl fajn, ale zvuk fakt nedosahuje kvalit francouzů.

Když si chci pustit něco na nesoustředěný poslech, je tu Spotify a jeho doporučené seznamy. Jsou super.
V hospodě k chlastání posloucháme JBL reprák. Servírky pouštějí pichoviny a když jim reprák vyrveme, dáme jednu píseň a Spotify sám dodá playlist jak víno. Kámoši jsou rockeři což mám taky rád ikdyž to je na 3 akordy. Chvála Spotify ! (*)
Zvuk dobrý - všechno dobré
Odpovědět