Audio Research CD6

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Audio Research CD6

Příspěvek od Yngwie »

audio research.jpg
audioresearchcd6back.jpg
Vřele mohu doporučit tento model od Audio Research. Nahradil jsem s ním rovněž vynikající Ancient Audio Lektor Prime. Nad CD6 jsem zprvu ohrnoval nos, protože v něm nejsou žádné lampy (ty jsou doménou pouze u modelu CD9) a předpoklad byl, že to bude spíše takový nevalný průměr v dané kategorii. Základ je mechanika CD-Pro2, dvojice převodníků BB/TI 1792A a krystalové oscilátory TXCO.

Plusy
+ nádherné středy a skoro bych řekl až gramofonové basy (trošku mi to připomnělo vynikající zvuk Miyajima Labs přenosek)
+ při přehrávání běžných CD neočekávaná dynamika
+ bytelné provedení (v určitých ohledech moc nelahodí oku)
+ krom CD9 asi jediné CD, které jsem slyšel, co se hodně celkovým vyzněním přibližuje analogu (špičkový gramofon to ale pořád není - pro hnidopichy)
+ 4 digitální vstupy (2xTOS/Koax/USB)
+ 2 digitální výstupy (AES XLR/koax)

Mínusy
- problematická podpora USB a driverů u nových systémů (Windows 10/Apple Yosemite) - je potřeba hardwarový upgrade (1600 USD) anebo investovat dedikovaného transportu/USB-SPDIF konvertoru
- upsampling s libovolným filtrem (FAST/SLOW) je problematický (nejlépe CD hraje filtrem SLOW bez upsamplingu)
- vzhled pro někoho může být problém
- fyzické nosiče hrají přirozeněji přes limity formátu než hi-res přes SPDIF (možná špičkový konvertor z USB na SPDIF uhraje lepší výsledek než poměrně levné iFi)
- Ancient Audio uměl zobrazit lépe hloubku prostoru v nahrávkách a některé další dražší přehrávače hrají vzdušněji s větší lehkostí
- absence tlačítka „power“ na dálkovém ovladači (nepochopitelné)

Audio Research CD6 je určitě více než zdatným soupeřem nejen pro všechny tranzistorové přehrávače, ale taky pro ty lampové. CD9 umí o něco malinko více, ale je potřeba vytáhnout z kapsy o 150 tisíc navíc. Celkově prozatím velká spokojenost.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Audio Research CD6

Příspěvek od blesk666 »

ako problematicky sa prevajuje s OSX Yosemite? (resp aj s Win10)
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Audio Research CD6

Příspěvek od Yngwie »

Popravdě nevím jak s Yosemite, ale technická podpora mi sdělila, že toto konkrétní CD potřebuje hardwarový upgrade, aby to chodilo ... reálná zkušenost s Win 10 + nejnovější drivery = silně zkreslený zvuk (skoro nejde poznat co hraje). Vzhledem k tomu, že vyčůraně stáhli všechny starší drivery z webu, tak je jediná možnost zaplatit za upgrade nebo holt hrát na SPDIF nebo alternativně z Aurenderu/Auralicu (tam by to mělo chodit bez problému).
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Audio Research CD6

Příspěvek od Yngwie »

Novější CD6/CD9 už to mají samozřejmě automaticky. Je problém spíše kousků do roku výroby 2015.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Audio Research CD6

Příspěvek od Dieter Burmester »

A co kdyz mam macOS Sierra? :smile:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Audio Research CD6

Příspěvek od Yngwie »

Čerstvý test: http://www.hifichoice.pl/audio-research-cd6-test,62,27

Poznámka: Druhý den poslouchám a CDP, které již nechávám permanentně zapnuté, protože na zvuku je to z nějakého důvodu sakramentsky znát. Jenom žena pořád brblá, že by to nemělo být pořád zapnuté. Tady mělo AR trošku zapracovat, ať jsou ztlumit taky diody a ne pouze display :mrgreen:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Audio Research CD6

Příspěvek od Mark Levinson »

Podobně jsem to měl s přístroji Rega, také jim slyšitelně prospívalo když byly trvale zapnuté.
Mark Levinson
Odpovědět