Macbook + Audirvana

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Macbook + Audirvana

Příspěvek od PavelDosko »

zdravím pánové, přemýšlím o změně platformy na krmení DAC a to směrem ke kombinaci macBook + SW Audirvana, klient iPad + aplikace A+ ... máte s touto kombinací někdo zkušenosti ?
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Macbook + Audirvana

Příspěvek od PavelDosko »

p.s. v cestě USB do DAC budou ještě udělátka fy iFi - iUSBPower a iPurifier2, macBook v konfiguraci i5,4GB, SSD 128GB, MacOS Sierra
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Macbook + Audirvana

Příspěvek od PavelDosko »

resp. alespoň o názor požádám zda se vyplatí změnit současnou platformu NTB WIN7 + foobar ovládání tablet+foobarcon za platformu apple.
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Macbook + Audirvana

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ja si myslim, ze nikoliv. Kdyz vymena, tak za nejaky digitalni transport :-?
Dieter Burmester
koudelka
Příspěvky: 330
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: Macbook + Audirvana

Příspěvek od koudelka »

Tak za mne rozhodně ANO, klidně si přijeď poslechnout, sice to používám jen na sluchátka (do beden jedu přes Linn), ale i tak je myslím výsledek dost přesvědčivý.
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Macbook + Audirvana

Příspěvek od PavelDosko »

Díky pánové za názory, počkám asi až to budu mít možnost vyzkoušet, u různých testů streamerů píší že ta udělátka iFi (iUSBPower + iPurifier2 se v podstate rovná iUSBPower3 ) v USB cestě PC-DAC dělají dobrou práci a stírají rozdíl mezi řešením streamer-DAC a PC-DAC.
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Macbook + Audirvana

Příspěvek od Dieter Burmester »

Jeste takhle: pokud jablecny pocitac mas, tak to neni problem zkusit. Jedina investice bude do SW. Ale pokud hodlas zmenit platformu a JEN kvuli toho ten pocitac kupovat, byl bych opatrny (a to rikam jako fanda Applu). Meziplatformni rozdil muze byt maly az zadny, alespon tak jsem to slysel v nekolika pripadech ja. Jina vec je, pokud ten pocitac hodlas vyuzivat i k jinym ucelum - uleva a zachovani dobre kondice tveho psychickeho zdravi totiz neni zrovna maly benefit. Ale zpet k tematu...daleko vetsi posun v kvalite reprodukce smerem nahoru jsem spise zaznamenal pri vymene pocitace za streamer nez pri zmene operacniho systemu (byt v pripade jabka s tim souvisi i zmena HW). Nejlepsi bude (jako vzdy) vyzkouset :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Macbook + Audirvana

Příspěvek od PavelDosko »

ahoj chlape, jakýpak streamer pouzivas ? p.s. jo, produkty apple bych musel koupit ... a ano, byl by jen na hudbu
neni placka, neni highend
blesk666
Příspěvky: 1316
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Macbook + Audirvana

Příspěvek od blesk666 »

teoreticky mam doma navyse jeden Macbook Air prakticky nepouzity uz viac ako pol roka lezi v policke (manzelka si nezvykla na jablko)
Inak ak chces kupovat jablko len na hudbu plus SW tak to uz mozes ist fakt do dedikovaneho streamera. Ja som to riesil pred nejakou nedavnou dobou a vybral som Aurender N100-H a som hodne spokojny. Predtym som pocuval z Macbook pro ale nemal som na to moc vhodny soft (VLC media player) to bolo zvukovo cca rovnake ako NB s Win+Foobar. Teraz je to podla mna zvukovo lepsie
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Macbook + Audirvana

Příspěvek od PavelDosko »

ahoj, sledoval jsem tve nadseni z Aurenderu, jen bych zapochyboval že zvuk VLC na macu byl stejný jako z odladěného foobaru, díky za tvůj čas, podívám se po nějakém aurenderu, občas se objeví zánovní Aurender X100L za slušnou cenu (2500 E)
neni placka, neni highend
blesk666
Příspěvky: 1316
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Macbook + Audirvana

Příspěvek od blesk666 »

PavelDosko píše:ahoj, sledoval jsem tve nadseni z Aurenderu, jen bych zapochyboval že zvuk VLC na macu byl stejný jako z odladěného foobaru, díky za tvůj čas, podívám se po nějakém aurenderu, občas se objeví zánovní Aurender X100L za slušnou cenu (2500 E)
pozor X100L ma spinany zdroj lebo sa tam kvoli hard diskom linearny nezmesti. N100H ma linearny zdroj
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Macbook + Audirvana

Příspěvek od PavelDosko »

Diky za info, docela překvapilo
neni placka, neni highend
terahera

Re: Macbook + Audirvana

Příspěvek od terahera »

Ale zpet k tematu...daleko vetsi posun v kvalite reprodukce smerem nahoru jsem spise zaznamenal pri vymene pocitace za streamer
A vcem je streamer lepší než odladěný pasivní comp primárně určeny na audio ve spojení s USB dacem?
Už to dlouho koumám a nepřišel jsem nato?
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Macbook + Audirvana

Příspěvek od Dieter Burmester »

To ja nevim, ale pripomina mi to situaci, kdy si pustis na prehravaci CD a nebo hudbu do prevodniku toho prehravace "dodas" pomoci USB/SPDIF(RCA nebo OPTIKA). Jeden by rekl, ze prece musi byt uplne jedno, jakym zpusobem ty jednicky a nuly k prevodniku a nasledujici elektronice doputuji. A prece je ve zvuku uchem zaznamenatelny rozdil. Kdyz si na toto tema vygooglis nejake clanky, tak najdes i odpoved, proc tomu tak je. A neco podobneho bude stat i za "soubojem" pocitac vs. streamer. Podle mne nema smysl se v tom moc stourat, lepsi je zkouset a utvorit si na tuto problematiku vlastni nazor. Jsem presvedceny, ze vetsina da pak prednost kvalitnimu streameru pred resenim postavenem na pocitaci. Ostatne i mistni zkusenosti to dokazuji.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Macbook + Audirvana

Příspěvek od PavelDosko »

jen technická na vlastníky aurenderu - dokáže zároveň přehrávat hudbu z několika NAS serverů ?
neni placka, neni highend
Odpovědět