Pioneer NC-50DAB

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
Romix
Příspěvky: 39
Registrován: 18 črc 2016 18:35

Pioneer NC-50DAB

Příspěvek od Romix »

Zdravicko, mate nekdo zkusenost s timto "all in one" CD prehravacem?

Doposud jsem poslouchal CD pouze z PC a chtel bych zas poskocit o level vyse. Tento kousek je mi celkem sympaticky...
Josef
Příspěvky: 1
Registrován: 29 led 2017 07:46

Re: Pioneer NC-50DAB

Příspěvek od Josef »

Již několik týdnů sleduji prodeje a recenze na tento produkt, taky jsem pošilhával :-))
I když se jedná o rok starý přístroj, je nabídka v ČR minimální. Těch málo prodejců jej má "na cestě",
nebo dostupnost ve hvězdách :-)).
Přestože se v De recenzích a "testech" přístroj jeví jako sen všech Hi-Res All in one audiofilů,
české prodejny jen přebraly úžasné recenze, ale rozumného testu se za celý rok nikdo nechopil.
http://www.lite-magazin.de/2016/09/pion ... inclusive/
Od koupě mne ale odradil -
http://stereoikolorowo.blogspot.cz/2016 ... z-dac.html
kde je taky pozitivní hodnocení, ale v diskuzi si kupující stěžoval na nekvalitní zvukový výsup.
Hodnotitel mu odpovídá, "co by chtěl od zařízení s takovými možnostmi, holt v této ceně má zesilovač kvalitu
samostatných zesilovačů cca do 10- ti tis". (přepočteno z Pl).
Takže to docela chápu, cena konce je jen poměrná část výrobku. I s ohledem na skvělé možnosti přístroje,
jsem ale nekoupil.
Pro regálovky odpovídající kvality to asi bude velmi dobrá volba.
Já bych ale nerad degradoval sloupové bedny a za tu cenu bych nechtěl riskovat.
Dívám se dál na testy a recenze
a až se někdo chopí objektivního testu, snad. . .
Do té doby už možná vyberu z již v ČR hodnocených, třeba i dělených přístrojů,
u kterých je informací přeci jen více a někde se i dají poslechnout "naživo".
Přeju trpělivost a dobrý výběr.
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Pioneer NC-50DAB

Příspěvek od jimmi »

Skoda toho potencialu ak to nemá "kvalitný zvuk". Ale nevidel ani nepočul som takže neviem.
Už to po cca roku niekdo doma používa? Napíšte.
baronroth
Příspěvky: 2
Registrován: 20 črc 2019 15:33

Re: Pioneer NC-50DAB

Příspěvek od baronroth »

Vlastním NC-50DAB od podzimu minulého roku. Provozuji ho na regálovkách JAMO 20250 a musím říct, že zvuk je krásný, čistý, křišťálový a v dané cenové kategorii 15K se nemusí ale vůbec stydět. Zesilovač disponuje korekcí výšek, basů a super basů. Kdo by čekal ekvalizér bude zklamán. CD přehrávač je brilantní a přečte CD i v katastrofálním stavu s naprostým přehledem, tady teda pánům z Pioneeru velká pochvala. Co zamrzí je absence čtení CD textu a pokud zasunete disk s komprimovanou hudbou, nezobrazí se ani název adresářů a skladeb. Vstup předzesilovače gramofonu MM má tendenci lehounce brunět, ale všiml jsem si toho náhodou při experimentech nahrávání vinylu do 192Khz. Při běžném poslechu neslyšitelné. Digitální SPDIF vstup provozuji při 96Khz a bez sebemenšího problému. A teď to hlavní, síťové funkce. Přístroj umí přehrávat z domácí sítě, ale neumí procházet sdílenou složkou, musíte rozjet mediální server, ideálně NAS. Zde jsou funkce skvělé. Přístroj hravě přehraje Flac ve 192Khz, ale zamrzí absence kodeku Ogg, který jsem hlavně dříve hojně používal. Nicméně Synology server ho dokáže v reálném čase převést na wav a poslat pioneeru namísto ogg. Jediné co mě mrzí, že po vypnutí nedokáže přístroj navázat tam kde skončil a neumí načíst cue seznam skladeb. Streamovací služby jako Tidal a Spotify jsou samozřejmostí, osobně používám Tidal a přístroj nově umí streamovat MQA soubory až do 384Khz (odzkoušeno). Funkce je to zatím experimentální a neodladěná, například nefunguje korekce basů a výšek. Alespoň zde fuknce resume při vypnutí přistroje funguje. Suma sumárum, těch peněz vložených do tohoto přístroje opravdu nelituji, uvidíme co přinese nový firmware.......
baronroth
Příspěvky: 2
Registrován: 20 črc 2019 15:33

Re: Pioneer NC-50DAB

Příspěvek od baronroth »

Chybně jsem označil regálovky, jedná se o Jamo 307, 20250 je osazený reproduktor, který jsem nový objednával ze Švýcarska.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Pioneer NC-50DAB

Příspěvek od sekal »

Žádná sláva to tedy není. Použitelné snad jen při minimálních nárocích.
Odpovědět