Esoteric K-07X

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Esoteric K-07X

Příspěvek od Mark Levinson »

A máme tady další špičkový stroj ze stáje Japonského Esoteric. Opět čistokrevný stereo SACD/CD přehrávač se špičkovými parametry a výborným hodnocením za zvuk s poměrně slušnou cenou, rovných 6.000,- €. Vynikající mechanika Esoteric VOSP (Vertically-aligned Optical Stability Platform), jedna z nejlepších co se dnes dá pořídit. Má digitální výstupy i vstupy včetně USB, který zpracuje PCM signál až 32bit/384kHz a DSD 2.8, 5.6 a 11.2 MHz (64, 128, 256). Analogové výstupy XLR i RCA, samozřejmě WBT Nextgen. Dále je tam množství volitelných funkcí jako např. převzorkování 2x, 4x, 8x, převod PCM na DSD nebo 4 volitelné typy digitálního filtru (FIR/Short Delay). Hodnocení v Německém Stereu za zvuk je výborné:
CD - 94%
SACD - 94%
DAC - 99%

Obrázek
Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: Esoteric K-07X

Příspěvek od pasul »

Díval jsem se na tuto značku hlouběji a Teac používá jako převodníky od firmy AKM AK4495SEQ. Audio speciály, které umí i 768kHz/32-bit. Ale zajímavé je to až u modelu Grandioso P1. 16 kusů na kanál. Hádám, že cenově to bude řádný randál. Ale moc zajímavý kousek. Tak mě zajímá, jestli by jste si ještě dneska koupili speciál SACD/CD přehrávač.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Esoteric K-07X

Příspěvek od lubin »

pasul píše:Díval jsem se na tuto značku hlouběji a Teac používá jako převodníky od firmy AKM AK4495SEQ. Audio speciály, které umí i 768kHz/32-bit. Ale zajímavé je to až u modelu Grandioso P1. 16 kusů na kanál. Hádám, že cenově to bude řádný randál. Ale moc zajímavý kousek. Tak mě zajímá, jestli by jste si ještě dneska koupili speciál SACD/CD přehrávač.
Já ano, pokud by byl s dobře vybaveným DACem.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Esoteric K-07X

Příspěvek od vitek »

pasul píše:Díval jsem se na tuto značku hlouběji a Teac používá jako převodníky od firmy AKM AK4495SEQ. Audio speciály, které umí i 768kHz/32-bit. Ale zajímavé je to až u modelu Grandioso P1. 16 kusů na kanál. Hádám, že cenově to bude řádný randál. Ale moc zajímavý kousek. Tak mě zajímá, jestli by jste si ještě dneska koupili speciál SACD/CD přehrávač.
Grandioso P1 nemá žádný převodník je to transport. A já bych si ho klidně koupil společně s D1. Ty by jsi chtěl něco univerzálnějšího, nebo spíš bez mechaniky? Trošku tomu dotazu nerozumím, kam tím míříš?
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: Esoteric K-07X

Příspěvek od pasul »

Aha. Omluva za nesrovnalost. Máš pravdu. D1 patří k P1. A D1 je převodník. Jediné co mě na tomto stroji tedy vadí jsou ty buffery na výstupu. Taková digitální část a zabít to tímto. Čekal bych pořádný diskrétní analogový obvod. A nebo tak lampičky. No ale ta deska se z toho krámu za 35 000 EUR dá vymontovat pryč. Vyhodit. A nahradit něčím pořádným.... :mrgreen:

A kam tím mířím? Já radši vůbec nikam. Očekávám, že plackám odzvoní a zůstane nám jen FLAC nebo něco podobného. A proto kupovat nějaký universální TOP přehrávač nyní už podle mě nevím nevím...
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Esoteric K-07X

Příspěvek od PGH »

Ja osobně s CD a SACD budu žít spokojeně dál (flac posloucham taky) a klidně si nový přehrávač koupím pokud mě nynější odejde a nepůjde opravit.
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Esoteric K-07X

Příspěvek od vitek »

pasul píše:A kam tím mířím? Já radši vůbec nikam. Očekávám, že plackám odzvoní a zůstane nám jen FLAC nebo něco podobného. A proto kupovat nějaký universální TOP přehrávač nyní už podle mě nevím nevím...
Tak už to chápu jak to myslíš.... Kdysi dávno ( když ještě nebyly FLACy a jiné) jsem si říkal, že když se "to" nebude točit, že to bude ještě lepší, dokonalé a bez chyby. Akorát dneska nechápu, proč tomu v reálu tak není. Pořád mi to z CD, SACD pro mé ucho zní líp, než z pevné paměti a nepomůže ani vysoké rozlišení. A to nemluvím o LP, které jsem dnes po letech opět zprovoznil a jsem nadšený jak to hraje....
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Esoteric K-07X

Příspěvek od Yngwie »

vitek píše:
pasul píše:A kam tím mířím? Já radši vůbec nikam. Očekávám, že plackám odzvoní a zůstane nám jen FLAC nebo něco podobného. A proto kupovat nějaký universální TOP přehrávač nyní už podle mě nevím nevím...
Tak už to chápu jak to myslíš.... Kdysi dávno ( když ještě nebyly FLACy a jiné) jsem si říkal, že když se "to" nebude točit, že to bude ještě lepší, dokonalé a bez chyby. Akorát dneska nechápu, proč tomu v reálu tak není. Pořád mi to z CD, SACD pro mé ucho zní líp, než z pevné paměti a nepomůže ani vysoké rozlišení. A to nemluvím o LP, které jsem dnes po letech opět zprovoznil a jsem nadšený jak to hraje....
Je to zvláštní, ale je to tak ... člověk by neřekl, že špičkový CD přehrávač má ještě v dnešní době co říct. Měl jsem teď po sobě doma dva CDP (Ancient Audio a Gryphon) respektive jeden z nich ještě mám a člověk se občas diví, co z obyčejného a vysmívaného CD leze. Je fakt škoda, že se SACD neuchytilo nějak více a všechny ty skvělé nahrávky na analogu DG/DECCA a někdo nepředělal na SACD.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Esoteric K-07X

Příspěvek od adrian »

Najradsej by som cd/sacd,ale postaci aj cistokrvny cd prehravac s lampou,zalezi od kvality vysledneho zvuku...som uz rozhodnuty pre "strieborne placky ".
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Esoteric K-07X

Příspěvek od Mark Levinson »

adrian píše:Najradsej by som cd/sacd,ale postaci aj cistokrvny cd prehravac s lampou,zalezi od kvality vysledneho zvuku...som uz rozhodnuty pre "strieborne placky ".
Adriane,
myslím, že Esoteric K-07X je možná ten správný kandidát. Přehrává ja CD, tak i SACD ve výborné kvalitě a jako bonus má ještě vynikající převodník včetně USB vstupu. I když jeho cena není nízká, tak si myslím, že není přemrštěná a odpovídá kvalitě tohoto povedeného stroje.
Mark Levinson
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Esoteric K-07X

Příspěvek od adrian »

Mark Levinson píše:
adrian píše:Najradsej by som cd/sacd,ale postaci aj cistokrvny cd prehravac s lampou,zalezi od kvality vysledneho zvuku...som uz rozhodnuty pre "strieborne placky ".
Adriane,
myslím, že Esoteric K-07X je možná ten správný kandidát. Přehrává ja CD, tak i SACD ve výborné kvalitě a jako bonus má ještě vynikající převodník včetně USB vstupu. I když jeho cena není nízká, tak si myslím, že není přemrštěná a odpovídá kvalitě tohoto povedeného stroje.
Dakujem,za radu. No kandidatov mam styroch,dva cistokrvne SACD/cdp a dva lampove cdp,vsetko iny charakter a bude to zalezat,co si budeme navravat, od financii. Prvy,najdostupnejsi je Luxman D05,druhy Ear Acute 3. Treti je Esoteric K-05 a posledny,ktory by som podla zvukových kvalit chcel najviac je Ancient Audio Lektor Prime. Luxman D05 ma dva digi vstupy,Esoteric zase USB.

Luxman D5
Luxman D05.png
Ear Acute

Ear Acute.jpg
Esoteric K05
Esoteric K05.jpg
Ancient Audio Lektor Prime
ancient audio-lektor prime.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: Esoteric K-07X

Příspěvek od pasul »

Zkusím odhadnout. Ten Esoteric ti tam sedne nejlépe. Koukám na tvůj aparát a Ancient s Luxmanem už by bylo podle mě moc. Navíc na těch Herbertech a s měděnými kabely. Ale jen odhaduji. Je třeba vyzkoušet. Ten EAR bohužel neznám. Ale taky lampičky, takže bude patřit k Ancientu a Luxmanu.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Esoteric K-07X

Příspěvek od adrian »

Ono vyhoda lamp je,ze to vsetko mozes zvukovo ladit ich vymenou a nie je to zanedbatelna zmena. Aj ked zvazujem vniest trocha analytiky Esoteric- u.
Signalove kable budu tiez Acoustic Revive Triple C, tiez med.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Esoteric K-07X

Příspěvek od Yngwie »

pasul píše:Zkusím odhadnout. Ten Esoteric ti tam sedne nejlépe. Koukám na tvůj aparát a Ancient s Luxmanem už by bylo podle mě moc. Navíc na těch Herbertech a s měděnými kabely. Ale jen odhaduji. Je třeba vyzkoušet. Ten EAR bohužel neznám. Ale taky lampičky, takže bude patřit k Ancientu a Luxmanu.
Pasule, Ancient Audio a Luxman jsou zvukove velmi odlisne. Lektor je neutrálnejsi a oproti D05 zcela jina liga. Ja bych sel do Esoteric nebo AA. Jako ciste CD prehravace ovsem Esoteric nikdy neexcelovaly. Je potreba zvazit, co bude hlavni prehravany format. Jestli ma 90% CD, tak je lepsi sahnout po cistem CD.
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: Esoteric K-07X

Příspěvek od pasul »

Zvukově velmi odlišné? Hmm. No já ti to neberu. A nebaví mě toto s někým jako ty řešit. A ještě přes fórum.

Až tyto přístroje dostanu domů v jeden čas (Prakticky nemožné - toto není nic pro mě), potom můžu debatovat o tom, kde a jak to bude vhodné. Takto je to jen střelba od pasu. A to šáhnutí z 90% po čistém CD? To je hezký bonmot. Jak jsi k tomuto závěru došel?
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Esoteric K-07X

Příspěvek od adrian »

S tymi 90% cd a 10% sacd to uz u mna tak v skutocnosti vyzera,no nechcel by som prist o moznost prehratia aj sacd. Najdostupnejsi je Luxman. Na druhej strane Ancient Audio je zase na cd vrstve lepsi ako Luxman na sacd. Mna u Luxmana zaskocil,moc to ale neriesim a to udaj celkove harmonicke skreslenie (Total harmonic distortion rate 0.0014% (for CD),0.0017% (for SACD)). Akoze je u sacd udaj vyssi ?
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Esoteric K-07X

Příspěvek od Mark Levinson »

Yngwie píše:Jako ciste CD prehravace ovsem Esoteric nikdy neexcelovaly. Je potreba zvazit, co bude hlavni prehravany format. Jestli ma 90% CD, tak je lepsi sahnout po cistem CD.
Tady musím nesouhlasit, protože Esoteric dělá špičkové stroje, které nekompromisně přehrávají jak CD, tak i SACD. Tomuto odpovídá i procentuální hodnocení v odborných časopisech kdy se zvlášť hodnotí zvuk z vrstvy CD a zvlášť z vrstvy SACD. Esoteric dosahuje téměř vždy shodného procentuálního hodnocení kvality zvuku pro obě vrstvy, tak jak je tomu u firem např. Accuphase, EMM Labs atd..
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Esoteric K-07X

Příspěvek od Yngwie »

Mark Levinson píše:
Yngwie píše:Jako ciste CD prehravace ovsem Esoteric nikdy neexcelovaly. Je potreba zvazit, co bude hlavni prehravany format. Jestli ma 90% CD, tak je lepsi sahnout po cistem CD.
Tady musím nesouhlasit, protože Esoteric dělá špičkové stroje, které nekompromisně přehrávají jak CD, tak i SACD. Tomuto odpovídá i procentuální hodnocení v odborných časopisech kdy se zvlášť hodnotí zvuk z vrstvy CD a zvlášť z vrstvy SACD. Esoteric dosahuje téměř vždy shodného procentuálního hodnocení kvality zvuku pro obě vrstvy, tak jak je tomu u firem např. Accuphase, EMM Labs atd..
Slysel jsi nejaky Esoteric? Ja na zebricky moc nedam. Esoteric jsem mel tu cest slyset delsi dobu asi dvakrat a s klidem mohu rici, ze bych si to nikdy neporidil. U multi prehravacu mi vzdy vychazi CD jako horsi nez ucistych CDP. Mel jsem po sobe ted 3 ciste prehravace na CDPro2 a podle ne jsou rozdily vyrazne. Samozrejme to nikomu nevnucuji :smile:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Esoteric K-07X

Příspěvek od Mark Levinson »

Esoteric jsem samozřejmě slyšel, jinak bych to zde nepsal a žebříčky také nepovažuji za modlu, ale orientačně mohou posloužit. Jinak souhlasím, že u multiformátových přehrávačů (myšleno CD/SACD, DVD, DVD-A, Bluray) je CD většinou slabší, kde je to především díky obrazovým obvodům. Nebo se to týká přístrojů z levnější kategorie kde se musí na něčem ušetřit.
Čistokrevný CD/SACD player v cenové kategorii cca 10.000,- € může hrát obě vrstvy na stejné kvalitativní úrovni, myšleno tak, že z obou formátů vymáčkne maximum. Jako příklad uvedu třeba Lindemann 820S.
Samozřejmě, že i v této cenové kategorii se mohou vyskytnout přístroje, které to nesplňují, ale Esoteric např. K-03X, K-05 k nim podle mne nepatří.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: Esoteric K-07X

Příspěvek od pasul »

U multi přehrávačů vždy vychází CD jako horší než u CD přehrávače? Jak toto vůbec může někdo napsat? Tam záleží z konstruktérského hlediska na tolika věcech, že brát to jako závěr může opravdu jen pouze koncový posluchač jako například ředitel nemocnice, právník a nebo povolání syn......U nich se to dá pochopit.

CD není jen o mechanice!!! Jestli od Philipsu Pro2 nebo tady od Esotericu. Kvalitní nečtení dat je důležité, ale to splňují dnes již spousty mechanik. A samotný Esoteric je v tomto hodně daleko. Zvuk a kvality ale visí jinde. Převodník, I/V převod a výstupní buffery. I když ty výstupní audio obvody...... Co takový Accuphase a jejich TOP přehrávač (Nevím kolik - 15 000 EUR?) a na výstupu NJM5534? 10 Kč OZ? A takových je mnohem více. Takže je důležité, co člověk vlastně porovnává. Rozhodně bych neřekl, že multikanál je slabší na CD vrstvě než nějaký jiný přehrávač. Já už toho slyšel dost. Ale neznám přehrávač CD co by obstál vedle Maitnera. A to tam byly krámy jako Meridian CD 800.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Esoteric K-07X

Příspěvek od Dieter Burmester »

pasul píše:Ale neznám přehrávač CD, co by obstál vedle Maitnera...
A to ja zase jo. Zrejme to bude (jako casto, a nebo snad vzdy?) otazka vkusu :angel:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: Esoteric K-07X

Příspěvek od pasul »

Ano samozřejmě. Jak si kde sedne do systému. To uznávám. Ale schválně. O který přístroj jde? Třeba provést upgrade. Já mám sice celkem dost jasno, ale zajímalo by mě, který přístroj máš na mysli.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Esoteric K-07X

Příspěvek od Dieter Burmester »

No ja jich mam na mysli vice - kdyz jsem byl tenkrat v Nemecku pro Burmestery, tak tamejsi prodejce mel na prodejne i jeho nejdrazsi modely, Soulution, Meitnera a dalsi. Jelikoz jsem tam byl za ucelem koupe a ne jen na cumendu, nebylo mi zinantni se zdrzet a vyposlechnout vse, co se dalo. Ze se mi zvukove nejvice libil Dietruv model 069 bude vsem asi jasne :lol: , ale i Soulution mi tenkrat smakoval vice nez Meitner (coz bylo pro mne celkem prekvapeni, protoze bych mohl z fleku vyjmenovat treba 5 znacek, od kterych bych mel po zvukove strance kompletni sestavu radsi nez od Soulution). Tim samozrejme nerikam, ze je Meitner spatny, je to naprosta spica a sam jsem nejaky cas travil ve spolecnosti jeho DSD prevodniku :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: Esoteric K-07X

Příspěvek od pasul »

Poslední dobou se pokud možno držím Německa. Co z Německa k nám přijde funguje, pokud ne, tak se dá opravit atd. Ovšem to platí u mě v práci.

Co se ale týče přehrávače, tak tímhle směrem se já nevydám. I když je ten Solution tuším ze Švýcarska, tak to taky ne. Ten zvuk Burmasteru a například MBL znám moc dobře. Všechno toto hodně kvalitně provedené. A oni se drží svého. Ale není to pro mě. Tady z Německa a Švýcarska je jediná značka, o které jsem uvažoval a to je Nagra. Neříkám, že to je pro všechny TOP značky z Německa pravidlem, ale Audionet, Burmaster, MBL mají svůj zvuk.
harley44
Příspěvky: 180
Registrován: 29 črc 2012 13:41

Re: Esoteric K-07X

Příspěvek od harley44 »

Mam K 05. Zvuk mam radsi z CD nez SACD.
Franco Serblin Ktema - Accuphase C2450 + A75 - Esoteric K-05B - Melco N1 - Shunyata Triton V3 - Michell gyrodec - SME V - Koetsu black - Ear 88pb phono+Ear MC4 sut - Pioneer RT 909
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Esoteric K-07X

Příspěvek od Dieter Burmester »

S Nagrou se chyba udelat neda (libi-li se ti jeji zvuk) a to provedeni je uplne stejne kvalitni, jako bylo tenkrat u jejich legendarnich zvukarskych zaznamovych stroju na pasek (napr. Nagra IV). Ty mikrofonni predzesiky jeste nikdo neprekonal. A to ani Aaton Cantar X3, i kdyz uz je velmi blizko. Kdybych nemel problem se sestavami typu "kazdy pes jina ves" (rozumej kazda komponenta jine znacky), tak bych od Nagry bral cokoliv vsemi deseti :thumbup:
Dieter Burmester
Odpovědět