Casea Lynx

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Casea Lynx

Příspěvek od PavelDosko »

dobrý den, požádal bych znalé o hodnocení tohoto DAC, ideálně o porovnání s SPAudio D1 nebo o rozdíl zvuku oproti Casea Orion

předem díky
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Casea Lynx

Příspěvek od Yngwie »

Nechceš si je raději proti nějaké záloze půjčit? Teoretizování je na nic. Pokud už máš nějaké poslechové zkušenosti, tak si snadno uděláš obrázek sám a vezmeš si to, co vyhovuje tobě.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Casea Lynx

Příspěvek od PavelDosko »

pravdu díš, už jsem panu Vránovi volal ... nicméně teoretické porovnání s SPAudio D1 zrovna ty asi znáš ...
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Casea Lynx

Příspěvek od jirie »

SPA D1 ještě loni nebylo možné zapůjčit. Je fakt, že v té době ještě jednak nebyl v seriové výrobě, a také podle loňského vyjádření výrobce o podobné zápůjční kampani jako u DAC CW neuvažoval.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Casea Lynx

Příspěvek od PavelDosko »

v zásadě SPA D1 nelze "zapůjčit" ani dnes, pan Stranka garantuje vrácení peněz do 14 dnů od koupě. Ještěže tak, jinak je to docela ne zrovna laciná střelba do tmy.

p.s. měl někdo z vás možnost slyšet repro kabely SPAudio ?
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Casea Lynx

Příspěvek od PavelDosko »

pánové a dámy, kdyby měl někdo některý z jmenovaných DAC v okolí Olomouce a nechal mne poslechnout, byl bych vděčný, předem děkuji
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Casea Lynx

Příspěvek od PavelDosko »

odpovím si sám alespoň na repro kabely SPaudio - zakoupeny, výborný prostor, výborné rozlišení ve všech pásmech, spokojenost
neni placka, neni highend
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Casea Lynx

Příspěvek od jupol »

Mňa by tiež napr. zaujímalo porovnanie Casea Orion a Lynx, neporovnával ich náhodou niekto po zvukovej stránke?
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
zdeno1
Příspěvky: 22
Registrován: 04 zář 2011 19:55

Re: Casea Lynx

Příspěvek od zdeno1 »

Měl jsem Orion, teď mám Lynx, souběžně spolu jsem je neměl, paměť je blbá, rozdíly nevnímám, jak říkám, blbá paměť. :)
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Casea Lynx

Příspěvek od Dasta »

Orion jsem neslyšel, ale mám tři roky inplementovaný Linx v cd playeru Vincent S3. Zvuk se vyznačuje velmi jemnými výškami, rozšířené středy, strukturovaný bas je velmi rychlý, přesný. Jedná se o velmi sofistikovaný zvuk
Porovnat můžu se Sirius3, který jsem také měl. Působil na první dojem atraktivně, ale výšky nebyly tak čistě a bas trpěll stejnobasem.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Casea Lynx

Příspěvek od jupol »

Pred pár rokmi som do novučičkého Marantz CD 6004 dal namontovať Orion, som s ním spokojný, iba ma hlodá novší Lynx, či by nehral už lepšie... :angel:
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
zdeno1
Příspěvky: 22
Registrován: 04 zář 2011 19:55

Re: Casea Lynx

Příspěvek od zdeno1 »

Ten Lynx budu prodávat, je to funglovka měsíc stará s certfikátem, kdyby jsi chtěl realizovat svůj záměr obměny převodníku, mohu nabídnout.
Odpovědět