Aurender N100 - síťový transport

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Aurender N100 - síťový transport

Příspěvek od PavelDosko »

diky, prozatim je tam "soon available"
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Aurender N100 - síťový transport

Příspěvek od Tony »

PavelDosko píše:diky, prozatim je tam "soon available"
staci im zavolat a dohodnut sa, Aurender dovazaju a predavaju
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Aurender N100 - síťový transport

Příspěvek od Fidas »

Kruciš!!!
Objevily se zprávy, že Tidal z nedostatku financí ukončí činnost.
A Aurender, co mám, má jedinou službu Tidal, nemohu tedy přejít na např. Deezer, který už premává taky Flacy.
Protože mě nebaví hudbu stahovat nebo ripovat CD, zdá se situace nedobrá ...
A navíc jiné dostupné streamery nemají USB výstup ....bohužel Sroll DAC má pouze USB vstup. ...to kdybych Aurender chtěl vyměnit za něco, co umís služby s Flacem ...
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Aurender N100 - síťový transport

Příspěvek od Dieter Burmester »

Vyrobce by mohl vydat update FW, kde bude podporovat jinou sluzbu. Zatim bych zachoval klid.
Dieter Burmester
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Aurender N100 - síťový transport

Příspěvek od Fidas »

Možná, pokud update bude i na starší strojky..
Už jsem je kontaktoval, snad Deezer bude
Cituji z mailu:
Anyway, thank you for the information. As you found, we don’t support Deezer at this moment, but we are considering it to support.

Best regards,
Eric Shim

Nicméně hledám cesty pro případ, že by update nebylo...
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Aurender N100 - síťový transport

Příspěvek od Yngwie »

Fidas píše:Možná, pokud update bude i na starší strojky..
Už jsem je kontaktoval, snad Deezer bude
Cituji z mailu:
Anyway, thank you for the information. As you found, we don’t support Deezer at this moment, but we are considering it to support.

Best regards,
Eric Shim

Nicméně hledám cesty pro případ, že by update nebylo...
To je špatná zpráva ... TIDAL Master je pro mě prozatím jediná volba.
britishaudio
Příspěvky: 44
Registrován: 12 črc 2014 18:54

Re: Aurender N100 - síťový transport

Příspěvek od britishaudio »

Dieter Burmester píše:Vyrobce by mohl vydat update FW, kde bude podporovat jinou sluzbu. Zatim bych zachoval klid.
súhlasím. zachovajte "paniku" prosím :-) vývoj software sa nezastaví ani v 2018.

Mimochodom, dostali sme prvú zásielku s Aurender A10 - je to brutál...
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Aurender N100 - síťový transport

Příspěvek od Fidas »

A10 je a zdá se jako velmi dobrý, ne že bych jej nechtěl:-)
S převodníkem uvnitř se ušetří za kabel a sníží se zarušení.
Mít na něj, beru! Už díky zkušenostem s Aurenderem N100.
Má také pouze Tidal?
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Aurender N100 - síťový transport

Příspěvek od PavelDosko »

skoda, proste nebezpeci na ktere nekteri upozornovali pri streamerech s tovarnim OS a resenim ...
neni placka, neni highend
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Aurender N100 - síťový transport

Příspěvek od Fidas »

Koncem loňského roku to vypadalo, že Tidal bude končit. Nicméně zatím jede, Aurender dále vydává updaty softwaru. Kdyby chtěli končit, tak snad už s tím nic dělat nebudou, že? V posledním updatu se objevila volba, kdy bych mohl streamovat Spotify :-) Prozatím to ale není alternativa, protože Spotify, pokud vím, nenabízí Flac ...
Jinak s Aurenderem jsem pořád navýsost spokojen, zvlášť po zařazení další filtrace sítě pouze pro něj.
Nevím, jak jinde, ale mašinka docela hřeje - pro jistotu jsem ji otevřel, očistil procesor a přepastoval.
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Aurender N100 - síťový transport

Příspěvek od Yngwie »

Fidas píše:Koncem loňského roku to vypadalo, že Tidal bude končit. Nicméně zatím jede, Aurender dále vydává updaty softwaru. Kdyby chtěli končit, tak snad už s tím nic dělat nebudou, že? V posledním updatu se objevila volba, kdy bych mohl streamovat Spotify :-) Prozatím to ale není alternativa, protože Spotify, pokud vím, nenabízí Flac ...
Jinak s Aurenderem jsem pořád navýsost spokojen, zvlášť po zařazení další filtrace sítě pouze pro něj.
Nevím, jak jinde, ale mašinka docela hřeje - pro jistotu jsem ji otevřel, očistil procesor a přepastoval.
Flac nemá ani Tidal, to co se streamuje má zcela jiný formát (zákódovaný poměrně sofistikovaným šifrovacím algoritmem), ale datový tok odpovídá PCM 44/16 a výše. Problém Tidalu za mě je omezená knihovna, často docela hodně alb u jednoho iterpreta ... Spotify je nabídkou jinde, ale zvukově horší no :???: Jako kulisa to ale stačí ... já si dám obvykle jedno dvě vychlazené nebo panáčka a hned je to hi-res :mrgreen:
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Aurender N100 - síťový transport

Příspěvek od Fidas »

No to je nápad! Ale odnesla by to játra:-) Až přijde něco lepšího ... i když tomu nevěřím ...přejdu. Navíc Tidal šachuje s muzikou, nejednou, co jsem si naskládal do playlistu a uložil, po čase zůstal pouze nevysvícený titul...s poznámkou, že byl odstraněn.
U Tidalu mě drží dostupnost muziky a kvalita. I kdybych měl všechnu muziku doma na CD, tak po čase bych v tom měl hokej, jsem nepořádný...:-)
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Aurender N100 - síťový transport

Příspěvek od blesk666 »

ja som tiez nadalej s N100H nadmieru spokojny aj s kvalitou zvuku Tidal Hifi. Kniznica mi pride velmi dobra. dostupne su aj SR alternativne tituly ktore by som musel zhanat velmi casto len v CD alebo LP podobe a nasledne RIP-ovat, kedze tieto tituly sa v datovej kvalitnej podobe nepradavaju (Slnko records predava napr MP3).
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Aurender N100 - síťový transport

Příspěvek od blesk666 »

S upgrade na aktualnu verziu firmware (5.13.35) pribudla moznost dokupit si podporu MQA aj pre N100-ku. Cena je 54,99 Eur
958A0469-D6AD-428C-8353-B5D07D1255D6.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Odpovědět