Pioneer N-70A

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Pioneer N-70A

Příspěvek od Yngwie »

Obrázek

http://www.svetaudia.cz/recenze-pioneer ... reamer/100

Kdo chce streamer okolo 30 tisíc, tak asi není co řešit. Velmi slušný zvuk. Ve spojení s Luxmanem L-590AX jsem se neosypal. Hrálo to velmi dobře, detailně a vzdušně ... symetrické výstupy potěšily :mrgreen:

Provedení velmi pěkné ...v ničem si nezadá s mnohem dražšími komponenty.
Bond 007 alias Monte

Re: Pioneer N-70A

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Paráda, pincka já rád. Pioneer by se mohl rozjed ve větším stylu a vyrábět víc řad, jako v dřívějších dobách. Pionner je právem legenda.
JAPEX

Re: Pioneer N-70A

Příspěvek od JAPEX »

Tak už je N-70A starý model :!: ...a k tomu zmizela z podpory poslední verze firmware. :arrow: Ale to bylo asi dobře!

Před časem mi totiž přestala fungovat komunikace mezi MacBookem - iFi iLink - N-70. A to jak po koaxu tak i po skle. Na displayi byl pouze nápis unlock a nehrálo to. Zajímavé bylo, že přímo po USB to jelo, ale u Tidalu se na MASTER musí po každé připojení na MacBooku nastavovat 96kHz...

Tak jsem znovu provedl "aktualizaci" na nižší (dostupnou) verzi (jestli si to pamatuji dobře, tak asi o dva měsíce) a už to zase jede.

... a to má iFi iLink štěstí, jinak mohl skončit v nebezpečném odpadu :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: Pioneer N-70A

Příspěvek od merhaut »

Při takovém způsobu užití je streamer nadbytečný, stačil by DAC.
JAPEX

Re: Pioneer N-70A

Příspěvek od JAPEX »

merhaut píše:Při takovém způsobu užití je streamer nadbytečný, stačil by DAC.
:?: :?: :?:
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: Pioneer N-70A

Příspěvek od merhaut »

Streaming na PC, zvukovka, vstup digi = streaming funkce N-70A nevyužity.
JAPEX

Re: Pioneer N-70A

Příspěvek od JAPEX »

merhaut píše:Streaming na PC, zvukovka, vstup digi = streaming funkce N-70A nevyužity.
Sorry, ale vůbec nechápu, co mi chceš sdělit?! :-?
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: Pioneer N-70A

Příspěvek od merhaut »

Proč nepoužíváš Tidal přímo per N-70A?
JAPEX

Re: Pioneer N-70A

Příspěvek od JAPEX »

merhaut píše:Proč nepoužíváš Tidal přímo per N-70A?
Protože N-70A má podporu jenom na Spotify (jestli to jde, tak o tom vážně nevím). Až ta nová verze N-70AE má i podporu TIDAL. Podle popisu je vše prakticky stejné (i Sabre v DAC + navíc WiFi), tak zaplatit za obměnu cca 600€ se mi zatím nechce. Třeba na to jednou také dojde :cool:

Zvukově se mi ale stále moc líbí, a má hezký a na rozdíl od nekalé konkurence, velmi přehledný display. A je to pořádný kus železa :ymdevil: . Jako samotný DAC ho zase tak moc nepoužívám. TIDAL jsem objevil nedávno :oops: a na něm používám jenom mód MASTER...na HiFi to je, řekl bych, stejné jako Spotify Premium...ale platím oba :crazy:
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: Pioneer N-70A

Příspěvek od merhaut »

Mezi mp3 Spotify a losless/hires flac Tidalu je slyšitelný rozdíl, mám též obojí a na obou stream větvích: Pro-Ject Stream Box RS i Bluesound Node 2.

Na upgrade N-70A směrem k Tidalu zatlač na dovozce, Basys.
JAPEX

Re: Pioneer N-70A

Příspěvek od JAPEX »

merhaut píše:Mezi mp3 Spotify a losless/hires flac Tidalu je slyšitelný rozdíl, mám též obojí a na obou stream větvích: Pro-Ject Stream Box RS i Bluesound Node 2.

Na upgrade N-70A směrem k Tidalu zatlač na dovozce, Basys.
1, ano, mezi Spotify Premium a TIDAL Master je slyšitelný rozdíl, ale u HiFi já rozdíl nevnímám...třeba jsem hluchej jak tetřev ~x(
Já ho mám už asi 3 roky a z Itálie, tady stál a stojí víc...tak mi třeba Basys podle S/N neporadí

2, myslíš, že existuje možnost ten TIDAL do N-70A dostat? Já psal asi před měsícem přímo na support Pioneer.com a zatím prd :thumbdown:
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: Pioneer N-70A

Příspěvek od merhaut »

Já na zástupce Basysu tlačím při každé návštěvě našeho studia. Čím víc lidí se ozve, tím líp. Náhradní řešení by bylo koupit levný streamer s Tidalem a ten propojit s digi vstupem N-70A, např.: "https://www.lidl.de/de/silvercrest-wlan ... a1/p243354
AQ - Martin
Příspěvky: 37
Registrován: 06 bře 2013 08:36

Re: Pioneer N-70A

Příspěvek od AQ - Martin »

Obávám se, Jardo, že Pioneer nemá zájem na této konektivitě, obzvláště v situaci, kdy nové modely od těch áčkových odlišuje především (možná pouze) konektivita směrem ke stream službám a wifi. Ale byl bych tomu sám rád, po dlouhém zvažování jsem zvolil právě streamer místo PC/DAC. Když jsem Tidal zkoušel z PC přes USB, hrálo to slyšitelně líp než Spotify. I když, jak tu zaznělo, to podstatné se odehrává na úrovni kvality nahrávek.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Pioneer N-70A

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tidal to ma udajne nahnute, takze pokud je to pravda, tak se ani nedivim, ze se Pionyr s nejakou podporou neobtezuje.
Dieter Burmester
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: Pioneer N-70A

Příspěvek od merhaut »

Tidal nemá nic nahnuté a Pioneer Tidal u nových strojků podporuje.

Osobně též dávám přednost mimo-pc řešení. Výběr streamerů a DACů všech cenových kategorií je dnes obrovský, stačí si jen vybrat sobě a své peněžence na míru.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Pioneer N-70A

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tak to jsi me uklidnil. Jsem rad, ze mam nyni ohledne Tidalu informace z prvni ruky :thumbup:
Dieter Burmester
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: Pioneer N-70A

Příspěvek od merhaut »

A přitom stačilo navštívit stránky Tidalu...
AQ - Martin
Příspěvky: 37
Registrován: 06 bře 2013 08:36

Re: Pioneer N-70A

Příspěvek od AQ - Martin »

Já to myslel tak, že kdyby šel upgradovat firmware ve starších modelech na Tidal event. další, tak by konkrétně zde (N70AE vs N70A) ztratil nový stroj kus konkurenční výhody a důvodu pro brouka v hlavě u majitelů předchozích verzí strojků...Mně osobně by udělal největší radost posun Spotify do CD kvality, mám tu službu fakt rád, jedeme na tom celá rodina. Nicméně jak tu kdesi zaznělo, data z trhu asi hovoří jinak a je nás málo...
JAPEX

Re: Pioneer N-70A

Příspěvek od JAPEX »

...tak mám odpověď z Basysu. A moc mě nepotěšila!
Přímo to nejde, jenom "možná pomocí" Flareconnect, ale k tomu jsem nic nenašel... ~x(

Hledal jsem poslední firmware ale na EU stránkách byla jenom má poslední 034. 035. 1010.100 / 06.27.2016.
Ale na japonských stránkách byla podstatně novější, tak teď mám instalovanou 034.039.1019.100 / 06.2.2017

Půlky jsem měl stažené, aby to potom běhalo, nebo aby tam nebyl jenom "rozsypaný čaj"...proběhlo to regulérně a bez chyb. Ale TIDAL ani Flareconnect nikde :thumbdown:
Odpovědět