Luxman DA-100

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Luxman DA-100

Příspěvek od Yngwie »

Pokud by někdo pokukoval po převodníku s kvalitním sluchátkových zesilovačem, tak mám zajímavý tip. Luxman DA-100 už je sice dva roky na trhu a to je na převodník velmi dlouhá doba, ale po dvou letech zavítal opět na návštěvu domů (možná to bude jeho finální destinace). Měl jsem možnost vyzkoušet ihned po uvedení a znova teď a musím říct, že své kouzlo neztratil. Ideál pro toho, kdo poslouchá hudbu a nepitvá se v detailech. Už dva dny projíždím starý rock a metal a na rozdíl jiných převodníků je to velmi poslouchatelné a má to "gule". Po letech jsem si opět zavzpomínal .... Stratovarius, Nightwish, Malmsteen. Lépe si rozumí se Sennheisery než s AKG, ale i mé 701 bez výhrad. Sluchátkáč je na D/A převodník luxusní.

Zamrzí jedině USB s limitem 24/96 ... na druhou stranu moc hudby ve vyšším rozlišení kterou opravdu poslouchám nemám. Přes koaxiál s HiFace Evo to hraje do 192/24 a kvalitativně o něco lépe (basy jdou ještě níže a zpřesní se prostorová scéna - aspoň na 590AX + Accordo). K počítači se sluchátky je to hodně návyková věc a v hlavní sestavě se taky neztratí. Zajímavé je, že bojuje úplně jinými zbraněmi než většina současné konkurence a vychází mu to :thumbup:.
da100_1.jpg
da100_2.jpg
D/A část je schována pod plošným spojem zdroje a ač bych rád viděl, tak jsem si netroufal celé rozložit.

DA-100 ve zkratce
- Burr-Brown PCM5102 DAC
- Volitelný digitální filtr FIR a IIR
- B-type USB rozhraní
- Koxiální/optický digitální vstup s limitem 32kHz~192kHz/24bit
USB vstup s limitem 32kHz~96kHz/24bit
- Sluchátkový zesilovač stejný jako v případě DA-200 130mW+130mW(600Ω), 80mW+80mW(32Ω)、40mW+40mW(16Ω)
- Provedení opět bez chyby - těžka kostka 2,3kg
- Displej ukazuje samplovací frekvenci
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Luxman DA-100

Příspěvek od Yngwie »

Nezdvořák jsem .... zapomněl jsem Valdovi Navrátilovi poděkovat za zapůjčení. :oops:
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Luxman DA-100

Příspěvek od Yngwie »

https://www.youtube.com/watch?v=xR8tZ94g-vk zde, jde v poslední třetině vidět, co vše do té malé krabice "narvali" ... rozloženo na pracovní desce :mrgreen:
marekg
Příspěvky: 38
Registrován: 13 kvě 2011 12:02

Re: Luxman DA-100

Příspěvek od marekg »

Pre tych, koho zaujal tento DAC a sluchatkac, ponukam na predaj svoj.
Pripadne otazky rad zodpoviem.

http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... 12-da-100/
Odpovědět