McIntosh MEN220

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

McIntosh MEN220

Příspěvek od pajuna »

McIntosh MEN220 - Room Correction System

Diky kamaradovi, ktery ma z HEF pravdepodobne nejvetsi sbirku pristroju MAC, se mi dostal do ruky i tento pristroj na vyzkouseni. Rozhodl jsem se pro "room korektor"zalozit vlastni vlakno.
Zajimaly by me pripadne poznatky, zda nekdo z HEF nejake ma nejen k tomuto pristroji, ale take treba i ke znamemu Lyngdorfu.
Sve poznatky pridam dodatecne.

Obrázek

http://www.mcintoshlabs.com/us/Products ... tId=MEN220

Obrázek

Delivers a potent suite of Room Correction, Custom-EQ and 2-Way Crossover capabilities in one easy-to-use stereo component. While any single feature of the MEN220 has the power to optimize the sonic characteristics of the highest quality audio systems, combining the features can reveal a level clarity and resolution unattainable by any other means. Full system control and PC link are provided via RS232 while McIntosh Data, Power Control and IR inputs offer additional remote control flexibility. Both single-ended and balanced connections are supported; a hand-held, IR remote control is included.

Obrázek

Review
http://www.tonepublications.com/review/ ... h-men-220/
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: McIntosh MEN220

Příspěvek od pajuna »

Trochu tech poznatku........

Rozdil mezi bypass a pouhym Neutral - ulozenim mereni pres mikrofon v poslechove pozici je vyrazny. Zvuk s vetsim objemem, hloubkou. Accordo ziskaly predevsim vetsi mohutnost na basech a plnosti na hlasech.

Men 220 ma radu moznosti v nastaveni. Lze ulozit az 8 ruznych mereni (Focus) a zejmena vyuzit 6 EQ pevne nastavenych krivek (Voicing), jako napr. Soft, Mellow, Loudness, Party...Global mode pro rozsireni prostoru apod.
Muzika s nim vice bavi. Bez nej je celkovy dojem plossi.

Par fotek z realu

Obrázek

Obrázek

Obrázek
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: McIntosh MEN220

Příspěvek od Yngwie »

Neovlivňuje ten procesor jako další článek v signálové cestě zvuk? Je to rozhodně zajímavé řešení, ale zase na druhou stranu přináší zdvojenou investici do interkonektu a taky nějaké té síťovky.
harley44
Příspěvky: 180
Registrován: 29 črc 2012 13:41

Re: McIntosh MEN220

Příspěvek od harley44 »

Mam ho na vyzkouseni doma. Oproti Pajunovi zcela opacne korekce. Na prvni poslech ubytek basove slozky , ale jeji znacne zpresneni. Prede mnou to mel pujceny kamarad schodou okolnosti taky s Accordama a nechce to , protoze mu to dle jeho slov zduraznilo basy a ubylo detailu. Precetl jsem si nekolik zahranicnich recenzi ( vsechny kladne ) a vsude pristroj oceneuji pro jeho " uklid " v basove slozce a stim spojene vylepseni v oblasti strednich frekvenci. Podle meho nazoru je to dobry stroj k velkym podlahovym repro , kde se problemy s basy nejcasteji vyskytuji. U malych stojanovych repro ( pokud nejsou v mini mistnosti ) vam naopak basy zrejme zdurazni a vy mate dojem , ze ubylo rozliseni.
Franco Serblin Ktema - Accuphase C2450 + A75 - Esoteric K-05B - Melco N1 - Shunyata Triton V3 - Michell gyrodec - SME V - Koetsu black - Ear 88pb phono+Ear MC4 sut - Pioneer RT 909
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: McIntosh MEN220

Příspěvek od Yngwie »

Zajímavé by bylo srovnání s Accuphase DG 58, který je obecně považován za nejlepší EQ/RC. Měl jsem možnost slyšet vliv staršího modelu v běžném moderním interiéru a byla hodně zajímavá zkušenost. Jen ty ceny jsou nepříjemné:). Accordo jsou extrémně odhalující ... vzpomínám, jak jsem při experimentem mezi CD a konec od Lebenu CS-660p dal předzesilovač a hned šel zase pryč.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: McIntosh MEN220

Příspěvek od pajuna »

Tak to jsem docela rad za tva slova. Ja jsem vsude registroval jen pridani basu a zvyseni objemu, at jsem to slysel na cemkoli a kdekoli.
Pravdou je, ze doma jsem registroval sice vetsi objem, ale lehky ubytek detailu tam byl znat.
Jak pise Yngwie, Accordo jsou opravdu nachylne na zmeny v retezci, na jakykoli kabel, umisteni, komponent...Ale kdyz se sladi, stoji za to.
Radeji osobne pujdu do upravy akustiky nez do Men
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: McIntosh MEN220

Příspěvek od aretax »

pajuna píše:Tak to jsem docela rad za tva slova. Ja jsem vsude registroval jen pridani basu a zvyseni objemu, at jsem to slysel na cemkoli a kdekoli.
Pravdou je, ze doma jsem registroval sice vetsi objem, ale lehky ubytek detailu tam byl znat.
Jak pise Yngwie, Accordo jsou opravdu nachylne na zmeny v retezci, na jakykoli kabel, umisteni, komponent...Ale kdyz se sladi, stoji za to.
Radeji osobne pujdu do upravy akustiky nez do Men
Jednoznačne!!! :thumbup:
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
harley44
Příspěvky: 180
Registrován: 29 črc 2012 13:41

Re: McIntosh MEN220

Příspěvek od harley44 »

Ja do nej taky nejdu. Odradila me skutecnost , ze v rezimy bypass to hraje znatelne hur nez kdyz v retezci neni zapojen. Cili ovlivnuje zvvuk i kdyz by nemel.
Franco Serblin Ktema - Accuphase C2450 + A75 - Esoteric K-05B - Melco N1 - Shunyata Triton V3 - Michell gyrodec - SME V - Koetsu black - Ear 88pb phono+Ear MC4 sut - Pioneer RT 909
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: McIntosh MEN220

Příspěvek od Vlado222 »

Lyngdorf RP1som istú dobu vlastnil Prevádzkoval som ho s hybridným predzosíkom a monoblokmi Unison Research a NA Lucid. Gold Signature.
U mňa došlo tiež k nárastu basov. (NA Lucid boli uzavreté, a ich prebytkom nehýrili.)

To že McIntosch s room corektorom, ktorého licenciu mimochodom zakúpili od Lyngdorfu hrá rozdielne pri regálových a stlpových reprosústavách nie je nič divné.
Room corector si premeria miestnosť a potom frekvenčne koriguje signál posielaný do búdiek. Ak hrajú menej basovo, tak pridá ak moc tak uberie. Signál neovplyvňue inak ako len takouto korekciou vo všetkých pásmach.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: McIntosh MEN220

Příspěvek od pajuna »

To co pises je logicke a komunikujici to vedi:-). Moje zkusenost byla takova, ze to pridavalo obasy a objem vsude, i u beden typu SF Stradivari nebo FS Ktema, coz uz tak jednoznacne neni. Dulezitejsi bod zde zmineny je o tom, ze to ubira detaily na tento ukor. Ale to byva v hifi caste, ze je neco za neco, ze?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
britishaudio
Příspěvky: 44
Registrován: 12 črc 2014 18:54

Re: McIntosh MEN220

Příspěvek od britishaudio »

nie je to digital ale analog ... zvuk excelentný ... žiaľ firma už neexistuje
http://www.stereophile.com/roomtreatmen ... Es30ZJB.97
Odpovědět