FLAC jako lossless

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od fox »

"Vyrábět" z obyčejného CD SACD se mi zdá jako trochu přehnaný marketingový trik. Z hovna bič neupleteš. Když upleteš, tak nezapráskáš.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od Tinariwen »

Fox,
Uz davno som sa tak nezasmial =))
Nadherne si to napisal :thumbup:
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od boxer »

Myslím si, že by si měli všichni povinně přečíst tento článek.
Po delší době něco co má hlavu a patu.

Obrázek
bertram

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od bertram »

Ja by som to trošku rozšíril. Vôbec si nemyslím , že problém je FLAC alebo WAV.Presne ako povedal Odar, sú to naprosto identické
bitové dáta. Problém je vždy u hlavy nahrávky. Ak zvukár a zvukový ing. nepripravia kvalitný zvukový material , nezlepší to žiadny
formát na svete. Môžme sťahovať čo chceme a púšťať to cez akýkolvek DAC , základ nahrávky tvorí všetko , čo sa s ňou deje ďaléj.
Ja si myslím , že nezáleží na tom , či počúvame 96/24 , 192/24 alebo 44/16 - CD. Ide o to , ako tú nahrávku pripravia
zvukový ing.-mastering do výroby , kvalita lisovania a v neposlednom rade aj kvalita materialu do ktorého ju zaznamenávajú.

Všetko je to obchod a marketing . Porovnajte si výborne prevedené záznami CD , HDCD, K2HD ,SHM-CD,XRCD,UltraHD
a pod. s rôznymi HD - nahrávkami s internetu . Kolké HD-track nahrávky prepadajú a po ich stiahnutí , sme poriadne nasratý.

CD formát na stereo úplne stačí , len to robiť tak , aby sme nemuseli špekulovať a siahať po veciach , ktoré nám nič neprinesú,
len vo vízii lepšieho zvuku s nás ťahajú prašule.

A potom to tak vyzerá , všetko , čo je len trošku lepšie zaznamenané , stojí hodne peňazí. A teraz si vyberajme , čo prežije , čo
má budúcnosť a v neposlednom rade , vybrali sme správne a investujeme do správneho železa?
bertram

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od bertram »

Môj príspevok som napýsal , ako svoj subjektívny názor. Príspevok na Audiodrome som si všimol,
až po boxerovom linku naň a po odoslaní.Nevedel som o ňom.

Prečítam a napýšem.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od Yngwie »

Odar píše:Informacii o som Sony-cku moc nie je. Oficialna stranka na detailnejsie informacie skupa, na computeraudiophile je jeden thread. Tam viacmenej riesia iba to, ze ten DAC pravdepodobne nativne DSD nepodporuje = pristroj to vnutorne najprv konvertuje do LPCM . . . ak to ale hra lepsie, ako zbastlene PC s Orionom Lite USB - klobuk dolu :clap:
Není, je to novinka. Jestli to nepodporuje DSD nativně, tak je to trošku problém, ale nevidím důvod proč by to Sony dělalo, když dnes převodník zvládne bez problému 1-bitové DSD a také 16-32-bit PCM. Pan Vrána je šikovný člověk a jeho výrobky na rozdíl od mnoha jiných malých konstruktérů rozhodně nejsou průser. Může ale konkurovat renomovaným výrobcům s jejich přístupem k patentům (vlastním nebo cizím), k součástkové základně za cela jiné peníze a mnoha dalším věcem včetně poměrně slušně obsáhlých vývojářských týmů? Zřejmě ne, ale nikde není napsáno, že mám pravdu ... zázraky se ale v hifi moc nedějí.

Je lepší mít na klíně tablet a pouštět si z NAS umístěné zcela mimo pokoj hudbu v libovolném rozlišení nebo je lepší mít nutně PC a někde nějaký uživatelský interface (monitor, myš , klávesnice), zanášet si bordel ze spínaného zdroje do sítě? Hrát si s různými pluginy a upsamplery. Netvrdím, že to dobře hrát nemůže, ale ještě jsem neslyšel, že by se z toho linul zvuk, který by mi nějak zásadně imponoval.

Zkušenosti se Sony Scd-xa-5400 mi velí minimálně počkat na tyhle novinky. Tento přehrávač je u SACD excelentní, ale horší je to s Red Bookem, který je trošku ošizený ...
Odar

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od Odar »

- monitor nemam ani ja, na administraciu (= nastavovanie, spravu) pouzivam TeamViewer a HTPC administrujem (ked treba) z notebooku
- ked pustam hudbu, v kniznici sa hrabem z telefonu (to iste je mozne z tabletu), na posuvanie o 1 skladbu pouzivam dialkove ovladanie (v HTPC mam IR prijimac), tak isto mozem HTPC z telefonu / dialkovym ovladacom vypnut pripadne si nastavit casovac na vypnutie pocitaca
- spinany zdroj je na diskusiu, pretoze existuju aj spinane zdroje, ktore bordel do retazca nezanasaju, pripadne nie je problem dat si vyrobit na zakazku linearny zdroj, idealne je samozrejme galvanicke oddelenie . . . ale tu varime "z vody", pretoze ak by sme sa mali zacat bavit o tom, ci je lepsi zdroj v tom Sony, alebo ked sa bavime teraz o konkretnom rieseni od p. Vranu Orione Lite USB - musel by si mat k dispozicii merania, co ten zdroj zanasa do signalu v oboch pripadoch a to nemas
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od WaVe_99 »

No, ja bych nektere ty veci videl celkem obracene, nevidim vyhodu v pristupu velke firmy a zvlast ne Sony. Maly vyrobce neni tlacen tolika kompromisy, jako kolos, kde kazdy cent v konecne cene hraje obrovskou roli. Ad. spinany zdroj - neumim posoudit, Casea tvrdi, ze ma datovou cast USB galvanicky oddelenou, mereni posoudit neumim. Ad. streamery - http://piyanas.com/showroom/components/ ... DP-1-3.jpg - ja tam vidim obycejnou PC desku a Julinu, ne?
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od Yngwie »

Měření neberu jako důkaz, ale pouze předpoklad k tomu, aby to dobře hrálo ... ale minimálně je dobrý nápad na nějaký poslechový test ... někdo donese Caseu a někdo nějaký streamer v podobné cenovce.
Odar

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od Odar »

Yngwie píše:Měření neberu jako důkaz
ak sa bavime o vplyve zdroja na zanesenie bordelu do audio signalu - vies uchom rozlisit, ci je odstup 110 a 130 db? ak ano, davam z hlavy dole svoj pomyselny klobuk
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od Yngwie »

Odar píše:
Yngwie píše:Měření neberu jako důkaz
ak sa bavime o vplyve zdroja na zanesenie bordelu do audio signalu - vies uchom rozlisit, ci je odstup 110 a 130 db? ak ano, davam z hlavy dole svoj pomyselny klobuk
Já jsem ale nic takového neřekl :crazy: . Jen jsem řekl, že měření není vždy 100% záruka špičkového zvuku, který je radost poslouchat.Netuším, co jsem schopný ušima rozlišit ...
Odar

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od Odar »

Nerozumeli sme sa. Ty pises vyssie, ze v PC je spinany zdroj . . . , na som ti argumentoval, ze aj spinany zdroj moze byt riesenie a porovnat sa to da meranim. Nasledne si napisal, ze meranie pre teba nie je dokaz - bral som to tak, ze reagujes na vyssie pisane = co sa tyka bordelu zo zdroja. Je uplne normalne, ze uchom si kazdy vyberie to svoje, aj ked nie mozno technicky dokonale. Ale potom mam dojem, ze pleties jedno s druhym - ja som o zvuku na margo toho Sonaka nepisal nic. Nepocul som ho.

V kazdom pripade - debata uz o nicom a OT.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od Jiri »

Rád bych se podělil o svoji osobní zkušenost. Již více jak 3roky jsem byl zapřísáhlým příznivcem hraní z PC transportu do DACu. Kdyz jsem si nedávno pořídil DAC s vícero digitálními vstupy tak jsem zkoušel porovnávat CD transport s originální CD plackou oproti PC transportu přehrávající FLAC (EAC rip) a musím přiznat, že hudba přehrávaná z CD transportu zněla lépe. Sám jsem tím byl nepříjemně zaskočený. Opět jsem si vzpoměl a vyhrabal 15let starý výtisk AudioVideoRevue kde se testovali dělené CD přehrávače a kde recenzenti konstatovali, že k jejich překvapení měla větší význam při výsledném zvuku kvalita transportu než DACu.

Myslím, že stějně jako existují dotažené CD transporty tak i PC transport je potřeba dotáhnout k maximu. Teď se chystám pořídit odladěný USB řadič (clock, output transformer, ext.power supply) do PCI-E slotu svého PC transportu. Podle zahraničních fór je to nezanedbatelný posun oproti USB výstupu přímo ze základové desky. Jsem sám zvědav jestli se mi podaří dosáhnout kvalit CD transportu.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
monte

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od monte »

Jiri, trošku popiš co vlastně používáš, trošku nechňápu. Mně ze stolního compu leze super zvuk i v analogu, díky Asus. Jinak jsem vždy doporučoval propojit optikou na případný převodník. Myslím jen USB řadič zvuk nezvedne. Osobně mám na USB propojení zvuku, nejhorší zkušenosti.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od Jiri »

Monte
Porovnával jsem přehrávaný FLAC přes USB digitální výstup z pasivně chlazeného počítače hFX Mini do DACu Meitner MA-1 oproti originální CD placce přehrávanou v půjčeném CD přehrávači Theta Miles tentorát z jeho digitálního SPDIF výstupu opět do DACu. Prostě hudba zněla lépe z CD transportu Theta než z USB transportu počítače. Nejvýrazněji to bylo slyšet na podání basů.

Předpokládám, že když mluvíš o zvukovce ASUS tak máš na mysli Xonar Essence ST/STX. Já s ní nemám zkušenosti ale když jsem začínal s computer audiem tak jsem měl ESI Juli@ a její analogový výstup mě moc nepřesvědčil a dál jsem ji používal jen jako digitální výstup.
Na Slovanetu jsem četl, že p.Bunta (BVaudio) tu zvukovku ASUS Xonar Essence ST nějak vytunnil a hraje z jejího analogového výstupu přímo do zesilovače. Všechni co to u něj slyšeli tam potom píšou jak to u něj perfektně hraje. No já jsem trochu skeptický a nezdá se mi, že zvukovka za 4tis Kč ikdyž bude mít vyměněné operáky že se dostane na úroveň kvalitních CD přehrávačů nebo DACů.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
monte

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od monte »

Co k tomu říct, hraješ na integrovanou zvukovku, výsměch zvuku i ta se stará o digital. Kup si aspoň malého Soud Blastra, tady už rozdíl poznáš.

Obrázek http://www.alza.cz/creative-sound-blast ... 281079.htm nebo něco ještě lepšího.

propojit Toslinkem, nevím co se ti do počítače vlastně vleze.

Obrázek

Pohled je divný, kdysi jsem zahlédl redukce.

Obrázek
monte

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od monte »

Asus ST je zaměřená na kvalitní analog, má dolby a super odstup od šumu. Myslím, že různé zásahy, úpravy jsou zbytečné. Asus má vynikající ovladače a nastavení.

ESI Julia Xte, oproti Asus, vídím holobyt :lol:

Obrázek
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od Jiri »

Monte
Když píšu, že hraju z počítače přes USB výstup do USB vstupu DACu tak to prostě nejde přes žádnou zvukovku ale přímo z motherboardu jako bitperfect data.
V SW prehrávači je jako výstup nastaven Asio driver mého DACu.
Tu Juli@ jsem už dávno prodal protože jsem přešel na USB DAC.

Do počítače mi nic neleze, tam mám hardisk s uloženýma FLAC souborama.
Počítač má externí napájení hFX EF280 a je to propojeno kabelem do počítačové skříně k napájení motherboardu a ostatních komponent.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
monte

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od monte »

Já jsem předpokládal, že na převodníku máš víc možností vstupu. Většinou jsou všechny, ne jen USB. Co jsem doma zkoušel, tak nejlepší zvuk byl přes Toslink nebo novější SPDIF, asi všechno.....
monte

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od monte »

A co brání lepšímu propojení, žádnou chybu nevidím

Obrázek
Odar

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od Odar »

Zalezi, ako je ktory vstup spraveny, ako tam kukaju kukucky, ci je USB galvanicky oddelene, ako je to nasledne spravene dalej - obavam sa ale, ze to ujo Meitner nikomu vysvetlovat nebude.
monte

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od monte »

Vůbec bych neváhal, pokud se vleze do počítače.

Obrázek
monte

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od monte »

obavam sa ale, ze to ujo Meitner nikomu vysvetlovat nebude
:thumbup: :lol:
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od Jiri »

Přes USB vstup se DAC chová jako externí zvukovka takže se to jeví jako nejlepší řešení k počítači. Pokud použiju TOSLINK nebo SPDIF tak tam již budu muset do počítače přidávat PCI-E zvukovku a ta se mi tam potom teoreticky již projeví.

Já jsem spíš reagoval na příspěvky od Yngwie když psal, že ještě neslyšel hrát lépe počítač s DACem než CD přehrávač.
Prostě si také myslím, že je to s tím computer audio složitější než se zdá. Už nevěřím, že hraním FLACu z motherboard USB výstupu do USB DACu dosáhnu limitu zvukové kvality toho DACu.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od Dieter Burmester »

Jiri píše:Pokud použiju TOSLINK nebo SPDIF tak tam již budu muset do počítače přidávat PCI-E zvukovku...
Pokud ma integrovana zvukovka jackovy line out vystup kombinovany s optikou (tak jako napr. jablecne stroje), tak neni nutne delat takove brikule. Staci pak spravny opticky kabel a hraje se :thumbup:
Dieter Burmester
monte

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od monte »

Myslím vše bude i o vyzkoušení. Vypnout v biosu integrovanou kartu, propojit ASUS SPDIF na Coax, kabeláže je velmi dobrý výběr http://oehlbach.cz/produkty/13825.htm a budu věřit v lepší zvuk. U mne to aspoň takto funguje.... Nehledě o daleko kvalitnějších ovladačích než pro základní desku, pak i 1.0.0 zpracovává čip zvukové karty.
DD

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od DD »

nieco na temu flac vs wav pre tych co nemaju jasno http://www.computeraudiophile.com/blogs ... sults-155/ a povodny clanok odkial bol na to odkaz http://thewelltemperedcomputer.com/KB/WAV-FLAC.htm
pulenej
Příspěvky: 94
Registrován: 12 zář 2012 21:38

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od pulenej »

přiznám se že po více než dvaceti letech hifaření a hrabání se v PC pracovně mě už nebaví nekonečné "ladění" pián
a spíš se věnuju poslechu muziky :smile:

poslouchám kromě klasickýho CDDA z kolotočů čím dál více flacy ať už grabnutý z CD nebo stažený z interfernetů

nehrotím odbavovací část ..tiché PC s ESI Juli ... a digitál do kvalitního DA převodníku je mi jako technikovi 100 milejší než mnohem dražší karty s analogovým výstupem .. tam už je potřeba třeba co nejkvalitnější zdroj do PC :!: atd .. náchylné k rušení

zbytek aparátu je bych řekl dost dobrý na to abych slyšel že to hraje stejně jako z placky .. teda že ta odbavovací část .. 1 a nuly na disku místo na placce
je úplně zanedbatelná proti zbytku řetezce ..
pulenej
Příspěvky: 94
Registrován: 12 zář 2012 21:38

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od pulenej »

kdo chce co nej zvuk z PC tak samo nebude používat ani USB ani analogový výstup to dá rozum ..
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od Dieter Burmester »

pulenej píše:kdo chce co nej zvuk z PC tak samo nebude používat ani USB ani analogový výstup to dá rozum ..
Nýbrž?
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od winelover »

Tak to by mně taky zajímalo.
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od PMA »

S/PDIF + externí D/A.
pulenej
Příspěvky: 94
Registrován: 12 zář 2012 21:38

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od pulenej »

PMA píše:S/PDIF + externí D/A.
jasně , měl jsem za to že to už snad vědí všici a není potřeba to psát ..
já jedu přes optiku a tím mám celé PC galvanicky odizolované od audio řetezce ..
ve srovnání se stejnou věcí z CD mě rozdíly které nepostřehnu opravdu neurážejí ;)
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od winelover »

ok, ale Toslink bývá zhusta limitován na 96/24.
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od PMA »

96/24 bohatě stačí. Problémy nahrávek nejsou ve formátu, ale hlavně v kompresi dynamiky, ev. blbém snímání. Stejně skoro všechno kromě klasické hudby jde do vyššího rozlišení, než je CD, převodem z CD formátu. Zkuste si udělat nějaké analýzy dat, rock a jazz si na "hirez" jen hraje.
pulenej
Příspěvky: 94
Registrován: 12 zář 2012 21:38

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od pulenej »

mě taky 96/24 stačí , vzhledem k tomu že většinou poslouchám CDDA a jeho ripy ..

nebo si snad někdo myslí že většinu nabízených nahrávek třeba na http://www.hdtracks.com někdo znova převedl z analogu ? nebo dokonce nově nahrál ?
u opravdu kvalitní HD věci je sice kvalitativní rozdíl oproti CDDA hned zřejmý ,ale většina rádoby HD nahrávek je jen velký hype
já osobně kladu větší důraz na zbytek aparátu ..
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od Dieter Burmester »

pulenej píše:
PMA píše:S/PDIF + externí D/A.
jasně , měl jsem za to že to už snad vědí všici a není potřeba to psát ..
Ja to samozrejme vim, mne jen zajimal puleneho nazor, popr. se dozvedet neco, co bych nahodou nevedel. Ale takovych oblasti moc neni :cool: Kazdopadne diky za odpoved, nebot nekomu by se mohla treba hodit :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od winelover »

S názorem, že 96/24 stačí, souhlasím. Sám to mám taky tak. Porovnával jsem to a mezi 96 a 192 jsem neslyšel žádný rozdíl, takže šetřím místo v NASu.
Porovnání signálových cest jsem věnoval docela dost času a na mém aparátu mi nejvíc vyhovuje DLNA a potom hned asynchronní USB. win
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od Yngwie »

Tak tak hi-res u klasiky má své opodstatnění. Navíc, když se člověk podívá na čem nahrávají (typicky DECCA, DG to uvádějí u každé nahrávky), tak jsou často velice drahé v hojném počtu užívané mikrofony a nahrávání/mastering v 24-bitech není ojedinělý. SPDIF by mi asi nestačil. Jednak kvůli DSD, které mám rád ... hlavně u klasiky a hlavně u nahrávek, které nejsou překonvertovány z low-res PCM. Jednak mi v případě SPDIF vadí, že je to extrémně závislé na tom jaké kvality je výstup z PC (tzn. i hodiny interní karty), když si to DAC jako příjemce dat nemůže odřídit sám. Pokud chci hrát z notesu nebo nějakého malého pc typu Mac Mini, tak moc jiná možnost není.

Spousta spotřebitelů vidělo východisko I2S, ale vzhledem k tomu, že to není komunikační standard ale spíše datová sběrnice, tak by musela nějaká šikovná firma udělat kartu (případně externí variantu) na míru firemnímu převodníku. USB asi není ideál, ale XMOSy nebo TENORy v posledních inkarnacích se zdají celkem dobré. Co je špatné u těchto kontrolerů, je jejich citlivost na fluktuace v datových tocích USB. Pak dělají různé neplechy.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od Dieter Burmester »

winelover píše:S názorem, že 96/24 stačí, souhlasím...
Ja celkem taky. Digitalem v oblasti domaciho poslechu se sice nezabyvam, ale davam vam zde do diskuze obrazek, aby to tu treba nedejboze neusnulo :lol:

Obrázek

Yngwie: Mne kdysi seznam techniky uzivane DG celkem inspiroval a podle toho jsem se zaridil. Letos jsem se nechal ukecat k natoceni Rybovky - vytahnul jsem tedy po vzoru DG mikrofony znacky Schoeps :thumbup:
Dieter Burmester
Odpovědět