NAD M 51

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
komak
Příspěvky: 211
Registrován: 01 bře 2012 21:22

NAD M 51

Příspěvek od komak »

http://www.nad.nl/downloads/M50_M51_M52 ... -13_DU.pdf


velmi zaujimavy Dac
dnes ho asi trochu prevetrám a uvidime.....
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: NAD M 51

Příspěvek od Mark Levinson »

Komaku :thumbup:
těším se na další komentář a první zkušenosti s NAD M51.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Mark Levinson
komak
Příspěvky: 211
Registrován: 01 bře 2012 21:22

Re: NAD M 51

Příspěvek od komak »

Zdravím
ked že nerád píšem tak heslovite.....
použité železo Focal elektra 1027 BE,McIntosh MA 7000,panasonic BD 80,Dune H1,Nad M 51.
Prepojene HDMI,XLR,
počuvali sme CD,BD a z HD od 44 po 192 kila
trvalo to 4 hodiny
zvuk oproti Marantz SA11S1 ktorý som par rokov používal presnejši,detajlnejší,krajší priestor-,vokály,klavír,kontrabas úplne živé.
CD z Panasonicu hralo ako SACD z 11-ky....
ostatné vstupy a predzosil som neskušal-nestihol...
Celkový charakter zvuku príjemný,neagesívny,vhodný na dlhé počúvanie
Z Marantzu UD 7006 ide aj SACD ISO na DVD-88 kilo.,SACD,
DVD-A,BD-PCM,LPCM,DTS,cez HDMI
môj záver-kúpim si ho.
Je to samozrejme -môj!!!!!-názor.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: NAD M 51

Příspěvek od Mark Levinson »

komak píše:zvuk oproti Marantz SA11S1 ktorý som par rokov používal presnejši,detajlnejší....
CD z Panasonicu hralo ako SACD z 11-ky....
Komaku,
díky za Tvé poslechové poznatky.
Dost mne překvapilo, že CD z Bluray Panasonic za cca 3.000,- Kč hrálo stejně jako SACD z Marantz SA-11S1 za cca 100.000,- Kč. Zvláště pak, když 11-ka je v SACD znatelně lepší než v CD formátu. To by znamenalo, že NAD M51 je hodně dobrý DAC.
Mark Levinson
komak
Příspěvky: 211
Registrován: 01 bře 2012 21:22

Re: NAD M 51

Příspěvek od komak »

Mna to prekvapilo tiež,a aj to že cez HDMI sa mi zdal zvuk lepši ako cez optiku.Bolo to prve kratke zoznamenie ,ked ho budem mať doma a poriadne v klude sa s nim pohram napišem viac.
Ked sa podarí bude aj priame porovnanie s SA11,popripade s niečim v tejto triede.
Ešte jeden postreh-prvú skoro pol hodinu to hralo biedne,nechápem,možno to bolo káblami....
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: NAD M 51

Příspěvek od Vlado222 »

Kúpil som si ho. Je super. :thumbup: Neľutujem ani jediný cent do ňho investovaný.
Moje staré oppo 83 do ňho pripojené cez HDMI katapultoval do výšin. Nečakal som až taký skok. Hlavne v SACD, ale nie len v ňom - vo všetkých formátoch.
Ja mu za to tlieskam. :clap:
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: NAD M 51

Příspěvek od adrian »

komak píše:Mna to prekvapilo tiež,a aj to že cez HDMI sa mi zdal zvuk lepši ako cez optiku.Bolo to prve kratke zoznamenie ,ked ho budem mať doma a poriadne v klude sa s nim pohram napišem viac.
Ked sa podarí bude aj priame porovnanie s SA11,popripade s niečim v tejto triede.
Ešte jeden postreh-prvú skoro pol hodinu to hralo biedne,nechápem,možno to bolo káblami....
No dakujem pekne :smile: tak to aj mna prekvapilo ... ten Marantz nie je az tak zly ... :-@ No NAD M51 asi o dost lepsi O:-) :-?
Vlado... :thumbup:
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: NAD M 51

Příspěvek od Vlado222 »

Mne hrá dobre od začiatku. :thumbup: Žiadnu polhodinu netreba čakať.
Skúsil som ho zapojiť cez XLR aj napriamo do koncáku a môžem povedať že ani predzosík v ňom nie je zlý. :thumbup:
komak
Příspěvky: 211
Registrován: 01 bře 2012 21:22

Re: NAD M 51

Příspěvek od komak »

Ja len tolko že ho mám do dnes a maximálna spokojnosť :thumbup:
tramvajator
Příspěvky: 62
Registrován: 12 zář 2013 13:00
Bydliště: Brno

Re: NAD M 51

Příspěvek od tramvajator »

NAD M51 mi taky slouží ke spokojenosti a zvuk mi vyhovuje svou neutrálností a množstvím detailů.
Chci se zeptat, zda jste k němu někdo zkoušeli separátní preamp?

Já ho používám jako DAC s digitálnou regulací hlasitosti přímo do koncáku Accuphase.
Dle výrobce nedochází k poklesu dyn. rozsahu vzhledem tomu, že je využita 35 bitová
technologie až do poměrně nízkého volume...
Tak si říkám, co by udělalo se zvukem přidání analogového předzesilovače... Nemáte
někdo zkušenost?
DAC Lampizator Big 7 SE (volume)--> Audio Research Reference 75 --> Audio Physic Caldera MK II
Analog: Pro-ject RPM 9,1 acryl --> phono Gold Note PH10
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: NAD M 51

Příspěvek od Vlado222 »

Ja ho počúvam cez preamp Unison Research => http://www.webareal.sk/highend-eshop/es ... PRE-SILVER
a je to lepšie ako priamo do koncáku. Hoci musím uznať, že aj napriamo do koncáku pripojený hrá super.
Odpovědět