Marantz SA-11S3

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Marantz SA-11S3

Příspěvek od Mark Levinson »

Nedávno se v německém stereu objevil v testu SACD player, Marantz SA-11 S3. Jedná se již o třetí generaci tohoto highendového playeru, jak je patrno z názvu S3. Player má dva USB vstupy (jeden na čelním a jeden na zadním panelu), přední vhodný pro iPod, flash apod., ale zadní je asynchronní s vysokým rozlišením 192 kHz/24 bit. Přehrávač má symetrické audio výstupy, tři volitelné digitální filtry a spoustu špičkových věcí převzatých z vlajkové lodi SA-7 S2. Cena přehrávače je rovných 4.000,- €, což by u nás mělo být něco málo přes stovku. Shrnuto a podtrženo, velmi sympatický dvoukanálový SACD player, který skvěle přehraje i běžná CD včetně USB vstupu.

Hodnocení za zvuk:
SACD-85%
CD-76%

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Mark Levinson
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Marantz SA-11S3

Příspěvek od lubos »

Mark Levinson píše: Přehrávač má symetrické audio výstupy, tři volitelné digitální filtry a spoustu špičkových věcí převzatých z vlajkové lodi SA-7 S2.
Viktore ja len opravim chybicku ... z vlajkové lodi SA-7 S1 ( o S2 sa dlho hovorilo, ale nikdy nebola urobena ). ;)
monte

Re: Marantz SA-11S3

Příspěvek od monte »

Skleněné pojistky, tak to jsem už dlouho neviděl. Nedávno jsem kupoval do Tesly. Ale je pěkný, MARATZ se mi začína líbit čím dál víc :thumbup: Oproti Luxmanu, poctivá práce :lol:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Marantz SA-11S3

Příspěvek od Dieter Burmester »

monte píše:Oproti Luxmanu, poctivá práce :lol:
No jeste ze tam je ten smajlik, jinak bychom te museli podezrivat z seste lahve Merlotu :lol: At to je sebevyssi model, stejne to bude mit ten Marantz zvukovy ksicht, coz je pro nekoho asi dobre...
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Marantz SA-11S3

Příspěvek od Yngwie »

monte píše:Skleněné pojistky, tak to jsem už dlouho neviděl. Nedávno jsem kupoval do Tesly. Ale je pěkný, MARATZ se mi začína líbit čím dál víc :thumbup: Oproti Luxmanu, poctivá práce :lol:
Já bych ti jen chtěl říct, že jak jsi postoval vnitřky CDP Luxman vs "cosik" v jiném vláknu, tak jsi postupoval trošku demagogicky a uvedls, že daný CDP Luxman stojí 75k, což samozřejmě není pravda, protože si tam ukazoval vnitřek základního CDP 100kové řady, který stojí pod 30:). Jestli chceš vidět, jak Luxman dělá vnitřky v kategorii 80-120k, tak se podívej níže:)
luxman-d-05-inside-tray.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Marantz SA-11S3

Příspěvek od lubos »

Dieter Burmester píše:
monte píše:Oproti Luxmanu, poctivá práce :lol:
No jeste ze tam je ten smajlik, jinak bychom te museli podezrivat z seste lahve Merlotu :lol: At to je sebevyssi model, stejne to bude mit ten Marantz zvukovy ksicht, coz je pro nekoho asi dobre...
Dalsi odbornik, co vsetko pocul a videl. Mam ich top model z legendary rady SA-7S1, takze viem ako dokaze hrat i Marantz. ;)

Kto nepocul, neuveri :
http://www.hifipassion.com/stranky/test_jtichy.pdf
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Marantz SA-11S3

Příspěvek od Dieter Burmester »

Spatne jsi pochopil. A ja som pocul ;)
Dieter Burmester
knoflik
Příspěvky: 46
Registrován: 25 dub 2012 20:23

Re: Marantz SA-11S3

Příspěvek od knoflik »

No, to bol moj tajny favorit, ale pockam na Marantz NA-11S1, alebo Nad M51. Hmmm tož tažke rozhodovanie.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Marantz SA-11S3

Příspěvek od Mark Levinson »

lubos píše:
Mark Levinson píše: Přehrávač má symetrické audio výstupy, tři volitelné digitální filtry a spoustu špičkových věcí převzatých z vlajkové lodi SA-7 S2.
Viktore ja len opravim chybicku ... z vlajkové lodi SA-7 S1 ( o S2 sa dlho hovorilo, ale nikdy nebola urobena ). ;)
Díky za opravu, moje chyba odvodil jsem to od předzesilovače a koncového zesilovače, které jsou S2, ale player se zatím druhé verze nedočkal.
Mark Levinson
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: Marantz SA-11S3

Příspěvek od soundgarden »

Počul niekto tento prehrávač, alebo má niekto skúsenosť ???
mám záujem o nový SACD player
Ďakujem ...
Lubos Servus
Příspěvky: 1
Registrován: 24 črc 2016 22:56

Re: Marantz SA-11S3

Příspěvek od Lubos Servus »

No já jsem na něj hrál asi rok a dost se mi libil.
Porovnával jsem s Accuphase DP 700 - Accuphase měl lepší výšky a klasický fejzí zvuk, Marantz měl lepší basy a klasický Marantzí zvuk (v tom dobrém smyslu - nikoli jako u levnějších modelů této značky).
Dále jsem srovnával s Primare BD32 což je překvapivě schopné SACD - tam byl dost rozdíl - Marantz vřelý zvuk, méně detailů, Primare chladnější projev, mnoho detailů. Primare se dost zlepšilo po připojení k firemním zesilovačům řady 60.
Zesilovače jsem používal Marantz PM 11 S3, Accuphase E 406 a dělenec Primare řady 60, Bedny vždy Cabasse Baltic + Saturn 55.

Tož mne se SA 11 S 3 líbil, je výrazně lepší než S2.
Odpovědět