OPPO BDP-103 a 105

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

OPPO BDP-103 a 105

Příspěvek od noaid »

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vnitřek je levnější 103, ne audiofilní 105!
http://www.oppodigital.com/blu-ray-bdp- ... tures.aspx

BDP- se začne prodávat asi už brzo, 105 nejdříve koncem roku.
Zdá se, že jde o funkčně o vyzrálý Přehrávač snů.

Změny oproti předchozím verzím:

rychlejší 2-jádrový procesor

Video
2D to 3D Conversion
4K Up-scaling

Konektivita:
Dual HDMI Inputs - tzn. že se chová i jako preprocesor či hdmi multichanel DAC !!!!!!!!!!! kvalitní přehrávání z levných mediálních center a tabletů
MHL Input - možnost připojení a přehrávání ze smartphonů a tabletů !!!!!!!!!!!
3x USB -místo esata jeden usb navíc, usb pro přehrávání bohatě stačí
Gracenote MusicID® and VideoID™ databáze - stahuje např. obaly desek a jiné informace o přehrávaném interpretovi, albu, filmu apod.
DLNA - jak media player, tak nově i media renderer - tzn. jednoduché ovládání smartphonem či tabletem
SMB/CIFS Access - přehrávání ze sdílených adresářů v síti

Bohužel přes hdmi vstup nepůjde Dolby TrueHD a DTS HD-MA, ale pouze DD a DTS. Možná z licenčních důvodů. Ale PCM 5.1 a 7.1 půjde :thumbup: Až na tohle jde o první model, vůči kterému funkčně nemám žádné námitky. Luxusní multimediální centrum.
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: OPPO BDP-103 a 105

Příspěvek od Vlado222 »

noaid píše:Vnitřek je levnější u 103, než audiofilní 105!
....Zdá se, že jde o funkčně o vyzrálý Přehrávač snu.
Vyzerá to tak že to je super kombajn.viz recenzia: http://www.hifi-voice.com/domaci-kino/p ... 105eu.html
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: OPPO BDP-103 a 105

Příspěvek od soundgarden »

Zdravím,
prosím Vás má niekto skúsenosti s oppo BDP 105 , podľa testov to hraje ako 2000 € CD - SACD player a super zvuk cez mušle ...
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: OPPO BDP-103 a 105

Příspěvek od Yngwie »

soundgarden píše:Zdravím,
prosím Vás má niekto skúsenosti s oppo BDP 105 , podľa testov to hraje ako 2000 € CD - SACD player a super zvuk cez mušle ...
Nehraje, žádné zázraky nečekej. Dobrý kombajn a slušně zahraje CD i SACD, avšak na dedikované stroje čistě na CD/SACD se nechytá.
bertram

Re: OPPO BDP-103 a 105

Příspěvek od bertram »

To sa takto nedá posudzovať. Mal som 105 niekolko dní doma. Chcel som ju , ale nakoniec som si ju nekúpil.Ak chceš
porovnávať, tak som mal Audio Analogue Maestro DAC SE , CD stopa neporovnatelná , mám starčeka Sony CDP 9000XA,
SACD stopa neporovnatelná , mám starý BluRay Onkyo , obraz ničím nezaostáva. Kúpiť si tento drahý multiprehrávač kôli
čipu HDCD a DVD-A , pre mňa nemalo hodnotu , to mám aj v PC.
Ale ak hladáš niečo univerzálne , tak momentálne za túto cenu , nie je nič lepšie na svete. Možno áno , ale drahšie stroje.
Neporovnávaj , je to kombajn . ak preferuješ nejaký zvuk, tak si kúp na to patričný prehrávač. Ak chceš niečo univerzálne,
tak porovnávaj. Ak chceš niečo lepšie , tak si musíš hodne priplatiť.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: OPPO BDP-103 a 105

Příspěvek od Yngwie »

Jasně, jak říkám, je to perfektní kombajn za tu cenu a když si pustíš CD nebo SACD, tak se rozhodně neosypeš. Teď jsem s ním měl poslední čest, když jsem prodával zesilovač Luxman a pán ho měl jako zdroj ...a světe div se nehrálo to špatně. Když se připojila D-05, tak se vše dostalo do jiné roviny, ale zase na druhou je třeba pořádně připlatit.
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: OPPO BDP-103 a 105

Příspěvek od Tinariwen »

Bertram:
""Ale ak hladáš niečo univerzálne , tak momentálne za túto cenu , nie je nič lepšie na svete.""

S tým sa nedá nič ine len suhlasiíť :thumbup:
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: OPPO BDP-103 a 105

Příspěvek od blesk666 »

bertram píše:To sa takto nedá posudzovať. Mal som 105 niekolko dní doma. Chcel som ju , ale nakoniec som si ju nekúpil.Ak chceš
porovnávať, tak som mal Audio Analogue Maestro DAC SE , CD stopa neporovnatelná , mám starčeka Sony CDP 9000XA,
SACD stopa neporovnatelná , mám starý BluRay Onkyo , obraz ničím nezaostáva. Kúpiť si tento drahý multiprehrávač kôli
čipu HDCD a DVD-A , pre mňa nemalo hodnotu , to mám aj v PC.
Ale ak hladáš niečo univerzálne , tak momentálne za túto cenu , nie je nič lepšie na svete. Možno áno , ale drahšie stroje.
Neporovnávaj , je to kombajn . ak preferuješ nejaký zvuk, tak si kúp na to patričný prehrávač. Ak chceš niečo univerzálne,
tak porovnávaj. Ak chceš niečo lepšie , tak si musíš hodne priplatiť.
bertram coze je to za model ten CDP 9000XA - nemyslel si DVP S9000ES? a z toho Sonaku siel lepsi zvuk na SACD stope ako z OPPO BD105? ako by si charakterizoval rozdiel?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: OPPO BDP-103 a 105

Příspěvek od jirie »

Zhruba před dvěma měsíci jsem byl na návštěvě u jednoho velmi zkušeného hifisty. Ve svém řetězci skládajícího se z nejvyšších B&W a dělence Classé měl zařazen i OPPO 105. No a světe div se vůbec nepociťoval nějaký handicap u tohoto přehrávace. Otázka je, zda se zlepšení, které poskytne jednoúčelový přehrávač za mnohonásobně vyšší cenu bude odpovídat vynaloženým prostředkům :???:
Ať se na mě nikdo nezlobí, ale to si raději za ušetřené peníze nakoupím spousty HiRes hudby :mrgreen:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: OPPO BDP-103 a 105

Příspěvek od fox »

Já jsem přesvědčený, že Sony SCD9000ES bude hrát v SACD i CD lépe. Ale tento přístroj byl třikrát dražší než OPPO a tolik toho neumí.

Obrázek

...holt není to kombajn. :lol:

Obrázek
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: OPPO BDP-103 a 105

Příspěvek od blesk666 »

Bola DVP S9000ES a XA9000ES. Oznacujme poriadne inak je z toho gulas
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
bertram

Re: OPPO BDP-103 a 105

Příspěvek od bertram »

Ano , je to SONY CDP XA 9000 ES a mal som to niekedy s AV receiverom SONY STR DA 9000 ES . Teraz by to malo
byť označené správne. Táto kombinácia , bola to najlepšie , čo som kedy SACD v stereo a multikanále počul.SONY
to mala výborne technicky zvládnuté. Prehrávač posielal priamo čistý DSD signál cez iLink , zvlašť na to vyrobeným
káblom ,priamo do receiveru.Zvuk bol nebe a dudy :lol:
Bohužial , receiver sa pokazil a keď som to kupoval s Ameriky , bol problém s opravou . Mal som americkú verziu.
Nakoniec šiel do sveta.
monte

Re: OPPO BDP-103 a 105

Příspěvek od monte »

bertram píše:Ano , je to SONY CDP XA 9000 ES a mal som to niekedy s AV receiverom SONY STR DA 9000 ES . Teraz by to malo
byť označené správne. Táto kombinácia , bola to najlepšie , čo som kedy SACD v stereo a multikanále počul.SONY
to mala výborne technicky zvládnuté. Prehrávač posielal priamo čistý DSD signál cez iLink , zvlašť na to vyrobeným
káblom ,priamo do receiveru.Zvuk bol nebe a dudy :lol:
Bohužial , receiver sa pokazil a keď som to kupoval s Ameriky , bol problém s opravou . Mal som americkú verziu.
Nakoniec šiel do sveta.
Můžeš mi trošku vysvětlit, co je digitální čistý signál ?
bertram

Re: OPPO BDP-103 a 105

Příspěvek od bertram »

Ja som písal Direct Stream Digital , čo by malo byť kódovanie SACD . Výhodou iLinku bolo , že prehrávač
rozkódoval a stiahol signál s SACD a ďaléj s ním nič nerobil , poslal to rovno do AV recieveru a ten si s týmto
vedel poradiť.
Porovnať si to mohol okamžite . iLink , alebo prepojenie RCA s prevzorkovaním na PCM v prehrávači.
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: OPPO BDP-103 a 105

Příspěvek od blesk666 »

nebol ten iLink len digitalny vstup? Tym padom by si porovnaval DA prevod v Receiveri a DA prevod v prehravaci - pocutelny rozdiel by tam urcite bol.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
bertram

Re: OPPO BDP-103 a 105

Příspěvek od bertram »

V roku 2005 , bol iLink podobný , ako dnes prepojenie USB.Prenášal DSD signál s SACD . Stereo aj multichanel cez
jeden kábel. Prevod D/A bol až niekde v recieiveru SONY STR DA 9000 ES. Všetky nastavenia kanálov sa ale vykonávali
v prehrávači , keď signál bol DSD . Možno preto to spolu hralo velmi dobre. DSP , ako ho dnes poznáme pri kvalitnejších
receiveroch alebo subwooferoch ešte nemal.
fotolaik
Příspěvky: 80
Registrován: 11 led 2012 19:53

Re: OPPO BDP-103 a 105

Příspěvek od fotolaik »

vrátím se zpet k tematu OPPO 103/105 ..
porovnaval jsem pred casem OPPO 103 / Denon 3313 / Primare BD 32 ....
s ohledem na nasledne pouziti (pouze kino - nikoliv prehravani Cd/SACD apod.. ), me zajimalo propojeni pouze po HDMI - reciver Denon 4810 slouzici jako pre amp pro cele kino, zobrazovac Panasonic plazma VT řada

Denon - zpracovani pristroje perfektni, ticha mechanika, rychle nacitani ... zvuk byl propadak - zatažený zvuk, bez rozliseni ... obraz - nenadchnul, neurazil - ale rozhodne nic super .. Denon nabizi hodne nastaveni jak ma obraz "modifikovat" - osobne nepouzivam - BD prehravac ma umet prehrat BD obraz perfektne, bez nejakych vylepsovatek ...

OPPO 103 - zpracovani dobre, ticha mechanika, nacita rychle ... zvuk uz lepsi nez Denon - rozhodne poslouchatelne, prirozena zvukova scena .. obraz - ouha - vsichni oznacuji jako referenci - nevim ... pro me je ten obraz neprirozene vyumelkovany ( a to i v rezimu bez ovlivneni - modifikace obrazu) - zkousel jsem i "splitovane" propojeni - tedy jeden HDMi vystup jen obraz primo TV - druhe HDMI pouze zvuk - zmena zadna - proste takovy ten "vyumelkovany, technicky perfektni" a zaroven trochu neprirozeny obraz ... kdo ma rad takovou tu filmovou "neosttrost" apod, asi by si musel nastavit v parametrech obrazu - ale v zakladnim rezimu nic moc .. pro toho, kdo ma rad dokonaly obraz hraničící s realitou, dobra volba ... prepocitavni obyc DVD je ale paradni - neni to jako obraz z BD placky, ale rozhodne dobry ...

Primare BD 32 - zpracovani pristroje opravdu perfektni (mechanika na 1* ) - zvuk - propastny rozdil mezi denon i OPPO ... tak ma hrat slusny BD prehravac ... detaily, rozliseni, prostor - dokonalé .. obraz - to same - neskutecna cerna, hloubka obrazu, realisticke zobrazeni scen ... atd ... rozhodne vitez se slusnym naskokem ... (ale i cenovy vitez - to ano)

Pokud mohu nejake zhodnoceni - OPPO - prehraje asi vsechny myslitelne formaty, kdyz do nej nacpete Karlovarske oplatky, prehraje je take ... asi bude jednim z nejuniverzalnejsich prehravacu v dane cenove kategorii ... ale zazrak, ktery je tak casto zminovan ( same superlativy, jak to hraje atd..) se z meho pohledu nekona ... ano, je dobry v ramci sve kategorie - nic vic ...
Bohuzel s ohledem na malou nabidku univerzalnich prehravacu (tedy BD/CD/SACD/ atd atd... ) bude OPPO za ty penize stale v popredi zájmu ...
Primare je tedy jasny vitez, ale s ohledem na cenu, asi vetsina lidi sahne po OPPO at uz 103 nebo 105 ...

Je asi potreba podotknout, ze se jednalo o "amatersky" test, ktery jsem delal jen z duvodu, abych vybral vhodneho kandidata na BD prehravac ... poznatky se vztahuji pouze a jen k moji sestave, kabelazi a pozadavkum ...
Test na "stereo" prehravani jsem neresil vubec ....
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: OPPO BDP-103 a 105

Příspěvek od jirie »

Také zajímavý názor :D

I feel a new universal player will beat an old player certainly. I have just bought an Oppo 105EU specifically for this reason.

The sound quality is better than my old Marantz SA15S1 and the video quality is better than my Sony BDP S790 blu-ray player.

I notice you mention the Primare BD32, which is basically a reworked Oppo 95, but this to my mind is much to expensive for what it is.

Suggest you to audition an Oppo 105EU at your earliest opportunity, I don't think you will regret it!
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: OPPO BDP-103 a 105

Příspěvek od blesk666 »

podstatne je co je to to "lepsie". Keby existoval jeden a prave jeden referencny Zosik+bedne+kable na ktore sa hlada zdroj signalu tak je to lahsie, ale ani na tomto sa zhdnut neda takze tvrdenia "lepsie" su uplne na vode a cisto subjektivne poplatne mnohym premennym - zostave zosik+bedne+kable+miestnost+posluchacske skusenosti+konkretne nahravky
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: OPPO BDP-103 a 105

Příspěvek od Vlado222 »

Tak tak. :thumbup: To by si mali všetci uvedomiť.
Bolo by aj menej hádok čo je najlepšie.
bertram

Re: OPPO BDP-103 a 105

Příspěvek od bertram »

blesk666 píše:podstatne je co je to to "lepsie". Keby existoval jeden a prave jeden referencny Zosik+bedne+kable na ktore sa hlada zdroj signalu tak je to lahsie, ale ani na tomto sa zhdnut neda takze tvrdenia "lepsie" su uplne na vode a cisto subjektivne poplatne mnohym premennym - zostave zosik+bedne+kable+miestnost+posluchacske skusenosti+konkretne nahravky
Blesk 666 , si asi trošku mimo. OPPO BDP - 103 a 105 , je vyslovene určená k recieverom. Porovnávať to s CD a SACD sa nedá.
Je to PC v peknom obale. Tak ako rýchlo starne technológia PC , tak rýchlo starne aj tento prehrávač. Tak aby si neplával na
vode , porovnávaj veci , ktoré sa dajú porovnať.
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: OPPO BDP-103 a 105

Příspěvek od blesk666 »

Bertram: nestranim OPPO skor naopak. Moj koment bol uuuplne o inom. Na druhej strane to pises akoby si "pocitac" ako zdroj signalu povazoval dopredu za horsie riesenie ako dedikovane zariadenia (cd, dvd, sacd... playery) Je to tak? A vobec sa opat nepytam takto preto ze stranim PC ako zdroju signalu
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
bertram

Re: OPPO BDP-103 a 105

Příspěvek od bertram »

Ak bolo tvoje komentovanie úplne o inom , tak bolo aj úplne v inom vlákne. Ja sa nestraním PC , len mi táto
forma prehrávania nič neprináša. Komu to vyhovuje , nech si to prevádzkuje.A že je OPPO postavené na IT ,
niet pochýb. Preto aj tak stále rýchlo starne .
Teraz sa kocháme Hires nahrávkymi , ktoré sťahujeme z netu a sme uchvátený , ako to hrá. K tomu sa pridalo
vela spoločností,ktoré začali vyrábať samostatné DAC a podobné veci na základe prevodu D/A. K tomu FLAC,
MP3 a pod.
Bol formát DVD-Audio , ktorý je dnes mrtvy , ale jeho starším bratom je dnes Hires. V tedy to bolo modré a
dnes je to ružové , len s omnoho väčšou podporou spoločností s IT a prevádzkovatelmi internetových stránok.
Mnoho vecí , ktoré OPPO prehráva sú už dávno dopredu mrtve formáty. HRx , HDCD , DVD-A , Bluray-A .
Prehrávania CD a SACD , už tu bolo napísané.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: OPPO BDP-103 a 105

Příspěvek od Mark Levinson »

Ohledně Oppo jsem to už někde psal v jiném vlákně, tak to tu jen přetáhnu:

Ony ty kombajny (rozuměj multiformátové přehrávače) většinou ve stereu nestojí za moc. Hlavně formát CD je pro ně velmi okrajová záležitost. Oppo je velmi zdařilý přístroj ve své cenové kategorii, nicméně mi tento článek připadá jako skvělý marketingový tah ze kterého vyznívá, že Oppo je nejlepší koupě napříč celým Highendovým trhem. Oppo je především vynikající Bluray/DVD player.


Zde jsem si dovolil vytáhnout pár citací z testu na Hifivoice kde jsou trochu více nohama na zemi:
Takže shrnuto a podtrženo, pokud toužíte po víc než slušném CD přehrávači, velmi dobrém SACD zdroji signálu, špičkovém DVD a Blu-ray..........
S BDP-95 to skutečně oceníte, neb v kvalitě podání si nezadá s SACD přehrávači cenové kategorie 40 – 50 tisíc, na CD vrstvě pak sáhne do hájemství strojů kolem 40ti tisíc.(celý článek zde: http://www.hifi-voice.com/testy-a-recen ... dp-95.html)
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: OPPO BDP-103 a 105

Příspěvek od Yngwie »

Mark Levinson píše:Ohledně Oppo jsem to už někde psal v jiném vlákně, tak to tu jen přetáhnu:

Ony ty kombajny (rozuměj multiformátové přehrávače) většinou ve stereu nestojí za moc. Hlavně formát CD je pro ně velmi okrajová záležitost. Oppo je velmi zdařilý přístroj ve své cenové kategorii, nicméně mi tento článek připadá jako skvělý marketingový tah ze kterého vyznívá, že Oppo je nejlepší koupě napříč celým Highendovým trhem. Oppo je především vynikající Bluray/DVD player.


Zde jsem si dovolil vytáhnout pár citací z testu na Hifivoice kde jsou trochu více nohama na zemi:
Takže shrnuto a podtrženo, pokud toužíte po víc než slušném CD přehrávači, velmi dobrém SACD zdroji signálu, špičkovém DVD a Blu-ray..........
S BDP-95 to skutečně oceníte, neb v kvalitě podání si nezadá s SACD přehrávači cenové kategorie 40 – 50 tisíc, na CD vrstvě pak sáhne do hájemství strojů kolem 40ti tisíc.(celý článek zde: http://www.hifi-voice.com/testy-a-recen ... dp-95.html)
Já jsem slyšel 105ku a se SACD ani CD na mě nijak zásadně nezapůsobila, ale asi je opravdu třeba vzít v úvahu, že se to jako zdroj kupuje k zesilovačům spíše střední a nižší váhové kategorie. Na druhou stranu to přehraje vypálené SACD ze staženého ISO ... takový luxus já s Luxmanem nemám. Tvrzení, že si to nezadá s dedikovaným CD/SACD je docela ale odvážné ... ale pokud třeba myslí takové Denony nebo Marantze, pak je do dost dobře možné.
Vladio
Příspěvky: 47
Registrován: 06 čer 2014 08:29

Re: OPPO BDP-103 a 105

Příspěvek od Vladio »

Zdravim pani,

vidim, ze to tu troche utichlo a neda mi sa opytat na DVD audio format, co bolo spominane ze je mrtvy. Znamy sa ma snazi namotat prave na upgrade na vyssi format od CD, prave som hladal na nete nejake rozumne prehravace, mam iba par sacd, dvd audio ziadne. Streamery su asi este stale drahe aby hrali dobre, plus si neviem predstavit skrkanie pevneho disku pri tichsom posluchu. Je dvd audio podla vas naozaj slepa ulicka ?
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: OPPO BDP-103 a 105

Příspěvek od jirie »

Pokud mohu řící za sebe: Podívej jak se vydávají remixy od Stevena Wilsona ( Jethro Tull, Yes, Gentle Giant, Caravan, Emerson,Lake&Palmer) a také jak vyšla některá alba Porcupine Tree.
Právě minulý týden jsem sjížděl Fragile na DVD-A od Rhino tohle album je právě na tomto formátu naprosto excelentní :thumbup:
Vladio
Příspěvky: 47
Registrován: 06 čer 2014 08:29

Re: OPPO BDP-103 a 105

Příspěvek od Vladio »

Nebude skor BR ako format zaujimavejsie, kedze vie ponuknut viac dat /s?
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: OPPO BDP-103 a 105

Příspěvek od jirie »

Nevím jakou hudbu posloucháš, ale měl jsem možnost porovnat "kvalitu" BD Audio:

http://dr.loudness-war.info/album/view/60050
http://dr.loudness-war.info/album/view/7753

Tady to sice není takový průšvih:
http://dr.loudness-war.info/album/view/69557
http://dr.loudness-war.info/album/view/4300

Bez ověření už ani jedno album nekoupím.
Problém s Loudness war se táhne jako červená nit.
Po tom, co jsem dostal link na stránky DR začínám postupně zkoumat i svou sbírku a mám pocit, že bych měl spáchat harakiri :evil:
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: OPPO BDP-103 a 105

Příspěvek od lidumil »

No a poslechem jsi to zkoušel?
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Vladio
Příspěvky: 47
Registrován: 06 čer 2014 08:29

Re: OPPO BDP-103 a 105

Příspěvek od Vladio »

Skusali sme pocuvat FLAC z usb kluca na tom BR player, pripadne dvd concert, a aj ked to nema dvd-audio format, zvuk bol velmi pekny, ak sa mi podari rozbehat nas cez wifi v BR, bude to prijemne. Rozhodne to kvalitou zvuku neurazi, ked pride navsteva da sa to nadherne pouzit ako "krovi" :D
Asi skusim orypat cd na flaky, mam EAC, akurat s nastaveniami som si nie isty, ale to sa podda.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: OPPO BDP-103 a 105

Příspěvek od valderon »

Na Oppo 105D jsou možné různé druhy modifikací,které dělají různé firmy v Německu,Anglii atd.Zajímá mě to, a proto se ptám:
1/ Nemá náhodou někdo nějak modifikovany Oppo tady v ČR ? Pokud ano,podělí se o poznatky vlivu modifikace na zvuk?
2/ Neví někdo, jestli i tady v ČR někdo dělá nějaký modifikace? Pokud ano, prosím o kontakt.
3/ Slyšel někdo modifikovaný OPPO?
Všem děkuji za případné poznatky.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: OPPO BDP-103 a 105

Příspěvek od adrian »

K zvuku ti neporadim,ani osobnu skusenost nemam,no modifikacii sa v CR venuje CASEA ( pan Vrana ).
http://www.casea.eu/
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
fotolaik
Příspěvky: 80
Registrován: 11 led 2012 19:53

Re: OPPO BDP-103 a 105

Příspěvek od fotolaik »

valderon : jedna z nej modifikaci je urcite Cinemike - v cz zastupuje pan Kunc - plzen - audio visual - ma i jeden kus na zapujceni - ochotny chlapek ... cinemike sice neni levne, ale .... najdi si nemecka fora kde o tomto upravci pisou - jeho prace je perfektni a smysluplna - je nekolik urovni
Vrana ( casea ) dela sice take upravy - ale pokud vim, oppo jeste ne a asi bych urcite volil cinemike - on to resi komplexne, nikoliv pouze vymenou soucastek za trochu jine lepsi ....
osobne mam poznatek ze u 105ky je nejvetsi slabina v napajeni .... o modifikaci OPPO se zajimam uz dlouho ...
pokud by jsi chtel "sam", tak jeden asijsky "tuner" dela jiz pripravene napajeci moduly atd a muzes si to delat sam - coz treba ale nekde pro me - nejsem nijak technicky erudovan
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: OPPO BDP-103 a 105

Příspěvek od pasul »

Já samozřejmě nechci nikomu nic vyvracet nebo se s někým přít. Tuningovat cokoli. Když kouknu na to oppo, tak zrovna zdroj mě připadá jako slušně udělaný.

Pokud někdo něco namítá na spínané zdroje, tak to potom napište Maitnerovi do Emm labs. Osobně jsem měl desku zdroje rozebranou na stole z toho 600 tisícového přehrávače. A nijak odvařený jsem z toho nebyl. Ba co víc. Zdroj po nějakém čase odešel. Prostě nenaběhl. A problém byl pouze u jednoho jediného poddimenzovaného srážecího odporu. Daň za univerzálnost - 110 - 230 V. Oprava celkem - 4 Kč 1W odpor(Byl tam 0,25W) a asi 2 hodinky opatrnosti při rozebírání a skládání. Je to přeci jen krám za 600K.....Nechci vědět, co by stálo poslání do Kanady, oprava a pošta zpět....

Když porovnám zdroj z Emm Labs a tady tento z OPPO, tak v OPPO mě připadá lépe udělaný. Stabilizace pro každé napětí zvlášť a pro každý kanál zvlášť. Atd. Jediné plus u Emm Labs. Celá deska zdroje schovaná pod poctivým hliníkovým plechem tloušťky tak 2mm.

Ale koukal jsem tedy na ten tuning od toho Cinemike. Zrovna ve zdroji tomu moc nedává. Vyměnil první cívku na primáru, navlíknul kroužek na přívodní kabel k této desce zdroje no a typická tuning výměna kondenzátorů z Jamicon na Mundorf, Kundorf, Blbudorf atd. Němčina můj nepřítel, ale co jsem z toho textu tak pochopil, tak předělává komplet celou analogovou část - XLR v obyčejné neupravené verzi není.Za to celé chce koukám 1000 EUR. No ale Němci jsou drazí(Pro nás). Toť známá věc.

Jestli není lepší opravdu ten p.Vrána. Po spojení se Sroll to budou jiné pecky. A co víc. Němec by nikdy nešel k nám něco nakupovat. Tak proč my by jsme měli běhat tam, když kvalita tady je(Jen můj názor).

http://www.takeoffmedia.de/magazin/hard ... -93eu.html
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: OPPO BDP-103 a 105

Příspěvek od vitek »

Záleží taky, co chceš na tom vylepšit a potom, kam to půjde dál....(AV, DAC...) http://www.jvbdigital.nl/jvb.asp?cur=1& ... page=front
http://audiopraise.com/vanityhd/overview.php

Jestli už není lepší jít do MSB UMT. Dá se docela slušně koupit z druhé ruky.
fotolaik
Příspěvky: 80
Registrován: 11 led 2012 19:53

Re: OPPO BDP-103 a 105

Příspěvek od fotolaik »

"modul" od audiopraise co daval Vitek je super, ale dotaz byl na 105D a pro tento model to neni vyresene - psal jsem si s tim klukem co za timto projektem stoji ( ale to uz je dlouho - treba je to aktualne jinak ?)

ad Cinemike - asi bych Pasule nedelel zavery od stolu a monitoru - minimalne si ho pujcit od Kunce a nechat si vysvetlit co se tam realne predelava a proc ... tech urovni tuningu je nekolik ... myslim, ze zrovna Ty vis, jak je osidne cokoliv posuzovat jen tak na "pohled" ... ale Cinemike nehajim - je me jedno kdo si co vybere - Vrana urcite take neco dokaze udelat a aktualne po otevreni pristroje vymyslet ... a ja jen reagoval na dotaz kolegy Valderona ....
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: OPPO BDP-103 a 105

Příspěvek od valderon »

Děkuji mnohokrát za nasměrování,již jsem v kontaktu. Uvidíme jak to dopadne.Pokud bych do toho šel,dám vědět jak to dopadlo a jak se projevily změny.Bohužel na zapůjčení žádný kus není :sad: .Proto se ptám,je tu někdo kdo to doma má a dokáže popsat rozdíl?? Jeden kus se tady v republice prodal s tuningem Cinemike.Prosím,zkontaktujte mě,děkuji!
Takto se trochu bojím,že změna,která jistě nastane,nemusí být tou,kterou očekávám.Je to jako zajíc v pytli. Zvuk originálu mě ničím neštve,ale cítím,že to není úplně ono.A taky je problém,že se nechci vzdát jednoduchosti a univerzálnosti v možnostech,ovládání atd. Přemýšlel jsem i nad DACem,ale to je další krabice.Chci jednoduchost a komfort,který Oppo nabízí.Pokud by se k tomu přidal i podstatně lepší zvuk,nemám co řešit.To jen na vysvětlenou,proč vůbec uvažuji nad tuningem Oppa.
Ještě jednou díky kluci ^:)^
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: OPPO BDP-103 a 105

Příspěvek od adrian »

Poziadaj rovno firmu,nech ti kompetentna osoba popise zvuk.rozdiely po tuningu,to hadam zvladne. Napr.Casea robi dve varianty, emotion a analiticku verziu,je schopny popisat zvuk.rozdiely,tak ti hadam aj od nich niekto bude vediet...ani tuning auta sa nerobi z obrazku...
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: OPPO BDP-103 a 105

Příspěvek od valderon »

Tak mám hotovo :thumbup: Cinemike jsem zavrhl.Je to už dost drahý,ale hlavně jsem neměl možnost to slyšet.Problém byl i s tím,že jsem nedostal info o zvuku,jaký je rozdíl.Jednoduše zajíc v pytli za moc peněz.Proto jsem oslovil p.Vránu z Casea.Nejenže jsem info dostal,ale mohl jsem si poslechnout výsledek úpravy proti neupravenému Oppu.A to dokonce 2x,protože byly udělaný 2 úpravy.Rozdíl pro mě obrovský.Já měl jasno hned,kterou verzi chci,ale bylo mi umožněno si to doma v klidu vyzkoušet s tím,že není problém to předělat na druhou verzi.Takže domluva,ochota a přístup na jedničku!A to vše za zlomek ceny od Cinemike.V poslední době jsem udělal nějaké změny v sestavě.Uprimně mám radost,že jsem mohl podpořit "zlaté české ručičky". Určitě každýho zajímá změna.Pokusím se to trochu popsat,ale nejsem v popisu zdatný,tak prosím o toleranci...popis je vztažen k neupravenýmu Oppu 105 D.Znovu opakuji,stejné podmínky poslechu.Ve finále ještě upřesním,že mé závěry jsem si ověřil na 3 sestavách,ve 2 případech shodné závěry,v 1 případě byly rozdíly mezi verzí 1 a 2 menší.
Verze 1 - Stratila se ostrost na středech a výškách.Bas nabral na objemu,váze a hloubce.Je velmi příjemný.Prostor L-P i do hloubky mnohem lepší.Lokalizace mnohem lepší.Vzduch kolem nástrojů,zpěvu výborný.Prostě všeho víc.Středy,hlavně vokály jsou...lidské...nevím jak jinak to napsat.Nežné,prokreslené,s tělem,emocemi.Výšky jemné,hladké,s dozníváním.Spousta jemných detailů.Jako celek se to krásně poslouchá.Je to jemnější,já jsem to ohodnotil,že tato verze je pro toho,kdo má příliš analitický zvuk a potřebuje ho zjemnit,a pro toho,kdo chce poslouchat hudbu,ne zvuk.Nemyslím ve zlém.Prostě emoce,pohoda.Ale pozor,ne na ukor ztráty detailů atd.Je tam vše.
Verze 2 - tady je to srovnání s verzí 1 ! Rozdíl je v prostoru.Spíše roztažený L-P.Vzduchu více kolem nástrojů,první dojem dokonce až tak,že jsem si říkal ,jestli někdo nezapl Hall efekt :lol: .Ale lokalizace o chlup horší.I hloubka prostoru.Zvuk je popřednější,jakoby blíže k vám,naléhavější,více jasný detaily,např. struny pevné,náběžné hrany rychlé,reálné.."lesklé".Méně hlubší bas.Dokonce bych řekl,že je dominantnější "středobas".Zvuk je jasnější,ale ne ostrý,analitický.Zvuky tenší,mají tělo,ale menší,než ver.1.Hlasy nejsou tak 3D,menší a ne tolik emocní.Prostě spíše pro ty,co chtějí zvuk oživit,nebo k teplejším lampám.Jen můj názor.
Jsem rád,že jsem do toho šel.Přemýšlel jsem,jestli to má cenu.Ale nechtěl jsem se vzdát všech těch možností,co Oppo nabízí.Koupit samotný CD? Jo,ale jen placky,nic víc to neumí.Převodník k Oppu? Další krabice,kabeláž...Tato uprava je tedy zdánlivě kompromis,ale- aspon pro mě,ne zvukový.Je to jiný level zvuku,pro mě super a dostačujíci.Ještě podotýkám.Uprava se dělala jen na zvuk stereo.Ani obraz. obvody,7.1 kanál mě nazajímal.Stereo.Převodník .Jsou pořešeny "více" cinch výstupy,XLR taky,ale něco by se ještě dalo vylepšit.Na technický dotazy raději volejte p.Vránu,já bych nerad něco napsal špatně,když tomuto nerozumím,abych to něměl na talíři...A ještě něco dělal i na zdroji,ale to bych asi kecal,co.Snad jsem to napsal vše,pokud bych si vzpomněl,dopíši.Snad tím někomu pomůžu.Věřte ,stojí to za každou vydanou korunu.Mám i fotky,ale nevím,jestli se mi podaří je vložit.Pokud ne,prosím o pomoc,poslal bych je někomu,kdo to zvládá.Děkuji.
Odpovědět