Audiofilní switch

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od PTK »

Rozumné je v samostatném přívodu jistič nahradit pojistkovým odpojovačem:
https://www.soundvision.cz/prislusenstv ... de429.html
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od valderon »

Zajímavé, jak si někteří v jiných vlaknech tak srdnate vyžadují dodržení témata vlákna a jinde to poruší, aniž by v tom spatřili problém
Uživatelský avatar
psyloelf
Příspěvky: 73
Registrován: 12 lis 2019 21:52

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od psyloelf »

valderon píše: 14 dub 2021 11:30 Zajímavé, jak si někteří v jiných vlaknech tak srdnate vyžadují dodržení témata vlákna a jinde to poruší, aniž by v tom spatřili problém
něco k tomu kárání chybí, asi přesměrovat na to správné vlákno. Na druhou stranu se pořád řeší napájení audiofilního switche. :-?
PTK píše: 14 dub 2021 10:36 Rozumné je v samostatném přívodu jistič nahradit pojistkovým odpojovačem:
https://www.soundvision.cz/prislusenstv ... de429.html
Díky za radu, někde si musím nastudovat jaký to má přínos. Vzhledem k výše uvedenému nebudu zde živit zdánlivé off topic příspěvky. Mohlo by to k off topic nesmyslné diskuzi skutečně sklouznout.
Passlabs INT 30ACassea, Matrix elementXCassea, NA Galaxys, 2 x meraki MS220 switch OCXO +LPSU, Rinjani textreme
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od Pytell »

Používám už několik roků tyto krytky : https://www.lancomat.cz/rj45-0-bk-zasle ... na-p13581/
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od PTK »

No vida! Já jsem se naivně domníval, že téma napájení se switchem souvisí a někomu by mohl můj odkaz pomoci. Není nad mravokárné poučení.. :thumbup:

Mirku děkuju za odkaz, potřebuju samičky na switchi něčím zalepit, práší se jim do dírek :lol:
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od THXKO »

A prečo nie rovno už tienené takéto:

http://www.audiofriend.cz/hifi-prisluse ... opper.html
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od Jiri »

Tak jsem dnes konečně zapojil Meraki switche na 2kusy 12V baterie a výsledek je opravdu výborný v porovnání s lineárním PSU. Doporučuji vyzkoušet.
baterie.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od PTK »

Kablíky výborné a mnohým důvěrně známé :thumbup:

Náš milý a vážený kolega DC kablíků k bateriím už vyrobil prý desítky, takže zřejmě spousta lidí fórem inspirována, začala používat bateriové napájení. Není se čemu divit, je to řešení levné a výsledkem je lepší zvuk než z ultimativního zdroje napájeného drahým kabelem z aktivní pračky.
Jediná otravná věc je nabíjení. Pokud nabíječka zůstává trvale připojena, hrozí riziko poškození přístroje a navíc dochází k poměrně velké degradaci kvality zvuku rušením ze sítě.
Riziko poškození jsme zkoušeli eliminovat regulátorem napětí, to je celkem lehce řešitelné. Jenže jakékoli připojení baterie k síti kvalitu zvuku výrazně zhorší. Nezbývá tedy, než pravidelné, otravné nabíjení..
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od Vinco »

Tento problem ( a dizajnovy dtto ) dokonale riesi Clearaudio Smart Power 12V...
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od Pytell »

Cituji : Tento problem ( a dizajnovy dtto ) dokonale riesi Clearaudio Smart Power 12V...

Ano krásné provedení, ale tak jedině ke gramci, kdo chce čistým napájením krmit dva switche, router a streamer -- tak jedině baterie. Ano jak píše Petr , opruz , jednou za dva dny u mě přehodit baterie, a to napájím jeden switch a Bridge ( bohužel ten si bere při modu phono až 1.5 A, při streamovaní má menší spotřebu, ale s fastony WBT to je hračka.
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od PTK »

Ano, na trhu jsou různá řešení bateriových zdrojů. Asi nejvíce se mi líbila myšlenka bateriového zdroje SOtM. Dvě baterie v jednom zdroji, jedna se nabíjí, druhá napájí - automatické přepínání mezi bateriemi - ale čisté napájení z baterie se ukázalo výrazně zvukově lepší.
Levné, ale přitom celkem povedené řešení je i toto:
https://www.audiophonics.fr/en/battery- ... 14037.html

No a proto Mirku "krmím" z baterií 95Ah, takže stačí 1x týdně potlačit sklerózu a zapnout nabíječky.. :lol:
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od Vinco »

kychtax

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od kychtax »

Tady je switch s rovnou dvema moduly v serii. Kazdy ma sve napajeni, hodiny(asi sdilene) maji rovnez sve napajeni.
https://www.coreaudio.eu/en1/products/c ... -switch-2/
Na podzim chystaji doplnit skladanku o Eth Kartu pro music server, rovnez se svymi hodinami, cena 700Eur. K tomu maji sve Lin.zdroje s varietou napajeni.
Pouzivam jejich USB kartu, novinku z cervna. Zakladni kartu od PF celkem slusne prehrala. Ted budu srovnavat s Jcat. Zatim vypadaji velmi solidne.
Uživatelský avatar
psyloelf
Příspěvky: 73
Registrován: 12 lis 2019 21:52

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od psyloelf »

Nový upgrade cisco meraki switchů. Tak přemýšlím jestli je poslat do nl , poštovné bude stát jako upgrade. Stejně červík už v hlavě hlodá :-? Nějak se mě zatím nechce Hansovi psát, protože mě stejně vysvětlí, že "must have".

https://audiophool.nl/upgrades/basic-upgrade-upgraded/
Passlabs INT 30ACassea, Matrix elementXCassea, NA Galaxys, 2 x meraki MS220 switch OCXO +LPSU, Rinjani textreme
Uživatelský avatar
djrix
Příspěvky: 111
Registrován: 14 dub 2020 13:42

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od djrix »

Vážně je někdo ochoten za takový bastl dát 150€ ?
Uživatelský avatar
psyloelf
Příspěvky: 73
Registrován: 12 lis 2019 21:52

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od psyloelf »

djrix píše: 16 úno 2022 20:30 Vážně je někdo ochoten za takový bastl dát 150€ ?
Nevím, co je na tom špatně ? je to 50€, 150€ je i s předěláním napájecí části. Pro mě je vždy důležitější jak se to podepíše na zvuku. Když jsem poprvé viděl lampový zesilovač z malovýroby uvnitř, tak mě omývali. Kvalitní součástky napájené na přímo.
Passlabs INT 30ACassea, Matrix elementXCassea, NA Galaxys, 2 x meraki MS220 switch OCXO +LPSU, Rinjani textreme
Quentin

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od Quentin »

psyloelf píše: 16 úno 2022 21:42
djrix píše: 16 úno 2022 20:30 Vážně je někdo ochoten za takový bastl dát 150€ ?
Nevím, co je na tom špatně ? je to 50€, 150€ je i s předěláním napájecí části. Pro mě je vždy důležitější jak se to podepíše na zvuku. Když jsem poprvé viděl lampový zesilovač z malovýroby uvnitř, tak mě omývali. Kvalitní součástky napájené na přímo.
Sorry, ale to z odkazu je fakt DIY bastl. Celkově, nejen napojením součástek :thumbdown:

A to, o čem pravděpodobně mluvíš ve druhém případě je tzv. POINT-TO-POINT zapojení zcela běžné pro lampové zasilovače.
Uživatelský avatar
psyloelf
Příspěvky: 73
Registrován: 12 lis 2019 21:52

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od psyloelf »

Quentin píše: 17 úno 2022 05:40
Sorry, ale to z odkazu je fakt DIY bastl. Celkově, nejen napojením součástek :thumbdown:

A to, o čem pravděpodobně mluvíš ve druhém případě je tzv. POINT-TO-POINT zapojení zcela běžné pro lampové zasilovače.
Díky za názor, momentálně se bojím otevřít ty 2 cisco meraki upgradované switche, co tam na mě vyskočí. Radši jsem napsal do Holanska, jestli to není nějaký aprílový žertík v únoru. Mimochodem Quentine jak máš pořešenou signálovou cestu ke streameru ty?
Passlabs INT 30ACassea, Matrix elementXCassea, NA Galaxys, 2 x meraki MS220 switch OCXO +LPSU, Rinjani textreme
Quentin

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od Quentin »

Já tady nejsem odborník na stream. Jsou tu mnohem povolanější... :smile:
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od parnass »

A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od F2014 »

Zajímavé video
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Booker

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od Booker »

Nahlásil jsem video jako zavádějící s nepravdivou informací.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od F2014 »

Tak to upřesni.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Booker

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od Booker »

Pokud ten test budou opakovat ještě 99x a dojdou alespoň 75x ke stejným závěrům, tak je výsledek testu validní. Takhle si mohli zavolat nebožce Jolandě a ušetřili by 4 hodiny svého života, života a peněz ostatních.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od F2014 »

Aha, já myslel, že něco k věci máš.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Maxpower
Příspěvky: 79
Registrován: 13 úno 2022 12:43

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od Maxpower »

Díky za video. Přijde mi zajímavé, ale ty smyčky co na kabelech vytváří při měření, tomu podle mě moc nepomáhají...
PC->A-GD DI-20HE->A-GD HE-7->Hattor BIG->Bryston 4B SST->PK Audio SSWG7+woofer modul
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od blesk666 »

To video ste pozerali cele? Teda s ohladom na jeho dlzku
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od F2014 »

Poslouchal jsem hudební vzorky jen s prvním switchem. Pak už jsem přeskakoval na hodnocení za každým switchem.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Jano hifista
Příspěvky: 38
Registrován: 02 pro 2023 19:32

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od Jano hifista »

Zdravím,ake mate skusenosti zo switchom SOtM sNH-10G ?
BW 702s2, 2xREL T/7i, Cambridge Edge A, Moon 280D, kabeláž wireworld, SOtM, audioquest.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od F2014 »

@Jano: Něco málo jsem měl možnost vyzkoušet SOTM bez doplňkových upgrade ve studiu při optimálních podmínkách a pak doma. Ve studiu jsme porovnávali nejen přínos "zbytečného" switche zařazeného do cesty, ale i vliv napájení a použitých ethernetových kabelů v kombinaci se switchem.
Pak jsme srovnávali se dvěmi obyčejnými Cisco (stejný vzhled, stejný model, zcela jiný zvuk ?! ... jak se posléze ukázalo, úplně jiné vnitřnosti. prostě Čína :angel: ) a s Melco (násobně drahý než SOTM a veliké zklamání ze zvuku). Přínos SOTM ve studiu byl jednoznačný. Bez kvalitního napájení to IMHO ani nemá cenu kupovat, to je přínos výrazně menší.
U mne doma potom ve velice kompromisních akustických podmínkách už tonebyl takový rozdíl oproti mému zapojení s konvertory metalika-optika zpět, takže jsem nákup odložil na dobu, kdy pořeším jiné slabiny v systému.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od pepO77 »

Suhlas s F2014 co sa tyka priorit - switch asi nebude nejako vysoko. Prinos switch je pocutelny (v systemoch, kde som to skusal). Chce to vsak vyskusat, zvlast v domacich podmienkach. Kabelaz, kvalita napajania (SoTM zdroj nie je LPS, avsak urcite velmi dobry zaklad), streamer (resp DAC so streamrom) budu parametre v rovnici, ci switch prinesie ocakavane. Potom je to otazka ROI, niekedy aj izolator postaci (zvukovy skok switch + kable +LPS niekedy nie je obhajitelny). V neposlednom rade, switch + zdroj zabera miesto.
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od PavelDosko »

fajn je mit streamer s SFP vstupem + switch/konvertor s SFP vystupem
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od PavelDosko »

switch/konvertor krmit linearnim zdrjem, nejake slusne SFP moduly (napr. Finistar) a rozumne vlakno
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od Yngwie »

Jano hifista píše: 03 pro 2023 17:46 Zdravím,ake mate skusenosti zo switchom SOtM sNH-10G ?
Ahoj, mám ho doma i s hodinami a LPS (obyčejný Sbooster) a je to dobrý. TIDAL se stal poslouchatelný a z NAS to hraje také mnohem lépe. Ze switche Shunyata Omega do Meitner MA3. Jinak do bytu optika. Rezervy jsou na straně Wi-Fi routeru a taky u NÁS.
Odpovědět