Top Reprosustavy (zvukovo)

Diskuze o reprosoustavách.
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od vitek »

Pravda pravda, některá rozhodnutí je třeba konzultovat se statikem....
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od vitek »

lachim píše: 24 bře 2020 08:47 vitek
:thumbup: i takový centr od dynaudio už by +/- stačil. tedy jen do garzoniéry
Třeba tento:
IMG_0389.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
RoGi
Příspěvky: 116
Registrován: 12 kvě 2015 13:43

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od RoGi »

https://www.audioholics.com/tower-speak ... ona-hi-end
KEF Muon
Göbel High End Divin Noblesse
BAYZ Audio Counterpoint
Credo Audio Cinema LTM

https://www.wilsonaudio.com/products/wa ... hronosonic
pocul niekto??
Gigawatt pf2+lc2(mk3+mk2)+pangea ac9/Vincent sv 238 mk/Nordost Tyr speaker cable+signal(norse 1ser.)/audioquest carbon usb//Usher dancer dmd 1
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od Dieter Burmester »

Taky zady nikdo nechce German Fyziku :shock:
Dieter Burmester
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od lachim »

za mě tedy: kharma equisite classic
lze sehnat za 45.000 Euro v 2hnd. 8-leté ?
kombinace diamant+keramika + černý basák = pro mé ucha ^:)^
kharma_exquisite_classique_signature.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
RoGi
Příspěvky: 116
Registrován: 12 kvě 2015 13:43

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od RoGi »

..Pozeral som si tie kharma produkty. No vyzeraju.. pekne ? -pre niekoho , Na moj vkus az niektore veci extremne nevkusne. Urcite pouzivaju top suciastky ,avsak vyvstava jedna otazka -nie je to len lepsie pozlatko zabalene v luxusnosti ? Oproti takym magico s7 ,ako moze hrat kharma za 1,2 mil.€ ??!!

Naviac -to ze kable obsahuju zlato a striebro ,ci karbon ,neznamena hned ze su lepsie ako napr. taky priekopnik kablov ako audioquest ,ci nordost..., a este -zabalene kable v luxusnej kozi sa my trochu ehm hnusia ?! :-/ , ale to je fakt vec vkusu.

https://www.maxim.com/gear/worlds-most- ... rs-2016-02
proste my ta znacka pride ako pre cisto rozmaznanych ludi ,co uz fakt nevedia co s peniazmy. Su cenovo drahe znacky a potom predrazene. Toto je len moj subjektivny dojem. Hrat to urcite hra dobre. Ale voci ostatnym znackam ...
Gigawatt pf2+lc2(mk3+mk2)+pangea ac9/Vincent sv 238 mk/Nordost Tyr speaker cable+signal(norse 1ser.)/audioquest carbon usb//Usher dancer dmd 1
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od lachim »

Rogi
1. Ta cena je nejaky omyl
2. Slysel jsi ty bedny nekdy? Vubec nejake kharma speakers? Nesud podle obrazku, please
Uživatelský avatar
RoGi
Příspěvky: 116
Registrován: 12 kvě 2015 13:43

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od RoGi »

Lachim -nesudim ,nie uplne, napisal som len taku uvahu , a nakonic som napisal: Toto je len moj subjektivny dojem. Hrat to urcite hra dobre. Ale voci ostatnym znackam ...

cize my islo o to- ze su tu drahe znacky a potom uz megaprehodnotene. Proste moj pohlad na tu znacku aky dojem na mna urobila , zvuk je uz druha vec.

A ano ,tou cenou som sa sekol, topmodel nestoji 1,2 mil. € ale $1.5 million. , co je: 1 500 000 USD = 1 383 380,98 EUR :mrgreen: ,priratame clo, dovoz a podobne kraviny ,no skoro a 1,4 + marza :ymsick: 1,5mil. € :mrgreen: :ymdevil: :mrgreen:
takze fakt ,dobre,, bedne. To uz radsej horny Magico za vysse polovicu ceny lacnejsie.
Gigawatt pf2+lc2(mk3+mk2)+pangea ac9/Vincent sv 238 mk/Nordost Tyr speaker cable+signal(norse 1ser.)/audioquest carbon usb//Usher dancer dmd 1
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od Zdeny »

Kharma = Accuton+Eton. Nic světabornýho. tedy krom ceny, samozřejmě :-)
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od F2014 »

Každý je samozřejmě jinak náročný. Pro mne představovala na letošní výstavě AVS Praha 2020 expozice s Kharma jeden ze dvou nejlepších zvuků výstavy. A to si s akustikou expozice vystavovatel (VOIX) moc práce nedal.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od lachim »

zdeny
velmi jasný názor. co je pro tebe tedy etalon mezi bednami v úrovni 1-2 mio kč (retail new), prosím ?
kde jsi slyšel repro kharma? co říkáš na zvuk expozice kharma každý rok v mnichově ?

F2014
letos na avs, dle mého názoru, sestavě kharma zásadně uškodil předřazený filtr ps audio. s jiným filtrem by to hrálo skra lépe.
kdo jezdí každý rok do mnichova mi potvrdí, že jejich sestava vždy hraje na prvních dvou místech nejlepších zvuků sestavy.
pro mě osobně zdaleka nejlépe již posledních x ročníků. a v mnichově na ten zvuk ( ve výstavních podmínkách) nic nemá.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od Fidji99 »

RoGi píše: 24 bře 2020 14:40
https://www.wilsonaudio.com/products/wa ... hronosonic
pocul niekto??
Ano, pocul. Priamo v Utahu, dobre. Jeden z malo repro, kde sa da bez hanby pustat symfonicka hudba. Velka cast zazitku, je ako sa na cloveka vyslovene tycia. Tam uz je treba mat nielen velku ale aj vysoku miestnost.
Ale stale to su len druhe najlepsie repro, co som mal moznots pocut.

6 vezove YG Sonja [spolu s dvoma 2*21palcovymi sub] v miestnosti cca 60m2 - to je uplne ina liga, ako vsetko ostatne, tam by som sa nebal uz pustit ani organovu hudbu.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od Jiri »

Zdeny
Odhaduji, že tvé repro Stealth jsou osazeny stejně jako ty Kharma Exq. Clas. na bas a střed.
Dříve se ten 12palc. Eton bas 12-212/C8/62/HEX dělal zelený ale dnes už dělají decentní černý. Věřím, že ti to hraje parádně :thumbup:
STEALTH 2 021.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od PTK »

Souhlasím s Lachimem - Kharma patří na všech výstavách vždy mezi absolutní špičku. V soukromí jsem ji bohužel nikdy neslyšel, v tuzemsku ani v zahraničí ji nikdo z mých známých doma nemá. Asi je to cenou nebo co…. :smile:
DIY bedny jsou určitě fajn, proč ne? Můžou hrát velice kvalitní zvuk, ale ještě nikdy jsem neslyšel DIY bedny, které by se vyrovnaly TOP modelům špičkových značek, i když jsou osazeny tím nejlepším co na trhu je. Pro výsledný zvuk je důležité finální odladění, a to se obávám, málokdo umí. Prodejnost je pak velmi problematická a velmi ztrátová. Mám to za sebou a znovu už nikdy…
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od Zdeny »

Kharmy jsme sylšel v dávných dobách v jednom studiu v Málánu, kde jsme měli zastoupení firmy. Tenkrát to byla bomba zvuk, zvyklý na domácí DPA a BW Matrix 801mkII. Dnes věřím, že bych vybral asi jiné bedny, například Vivid G1 a k tomu Audionet MAXX monobloky.

Jinak ty bedny, co sem postoval Jiri, mám doma a nehraje to špatně .-) jenže ty moje stály setinu toho, co podobně osazené Kharmy. A v tom já vidím ten trik a podovod na lidi, ale to je u každého high endu. Za své prachy nenakoupí ic převratného, i když velmi dobře hrajícího.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od lachim »

PTK
napsané skvěle. především pak 2. odstavec :thumbup:

zdeny
děkuji za vysvětlení. díky popsání tvého etalonu nyní chápu ...
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od aretax »

PTK píše: 25 bře 2020 11:30 Souhlasím s Lachimem - Kharma patří na všech výstavách vždy mezi absolutní špičku. V soukromí jsem ji bohužel nikdy neslyšel, v tuzemsku ani v zahraničí ji nikdo z mých známých doma nemá. Asi je to cenou nebo co…. :smile:
DIY bedny jsou určitě fajn, proč ne? Můžou hrát velice kvalitní zvuk, ale ještě nikdy jsem neslyšel DIY bedny, které by se vyrovnaly TOP modelům špičkových značek, i když jsou osazeny tím nejlepším co na trhu je. Pro výsledný zvuk je důležité finální odladění, a to se obávám, málokdo umí. Prodejnost je pak velmi problematická a velmi ztrátová. Mám to za sebou a znovu už nikdy…
DIY bedne - dajú sa vyrobiť s lepším zvukom, ako násobne drahšie originály. Aj ja mám s tým svoje skúsenosti a porovnávania. Výhodou je, že si ch môžeš doladiť priamo na mieste posluchu. Je s tým veľa práce, ak Ťa to nebaví, tak máš pravdu v tom, čo píšeš. Čo sa týka stratovosti - tak si celkom vedľa. Keď kúpiš hotové bedne za cca 10.000 €, po opustení predajne strácajú minimálne 30% z ceny. Po pár rokoch ich predáš ledva za polovicu. Kvalitné DIY bedne, ktoré zvukovo zodpovedajú tejto cenovej kategórii vyrobíš za cca 2000 €. Ak ich po rokoch rovno vyhodíš, tak je strata nižšia. Samozrejme tu nepíšem o absolútnych TOP modeloch, za ktorými je niekoľko ročný vývoj (lebo iba ten sa platí, nie použitý materiál) ale píšem o TOP produktoch, ktoré si väčšina z nás môže dovoliť. Tak, ako originály, tak aj DIY sú podarené a aj nepodarené. Výhoda oproti originálom je tá, ak sa nájde šikovný človek, vždy sa z nich dajú pomerne lacno urobiť naozaj dobré bedne. Keď si ch robím, použijem to najkvalitnejšie, čo je na trhu - káble, terminály, súčiastky a nemusím hľadieť na úsporu, ako komerční výrobcovia. Je to logické. Ja vyrábam 1 pár pre seba a je mi jedno, či to vyjde o nejakú stovku viac, alebo menej. Pri komerčnej výrobe cca 100000 ks ročne ak sa na 1 ks ušetrí 10 €, konečná suma je....To sú zas moje skúsenosti. Mal som doma niekoľko DIY bední. Potom som si kúpil originál, najprv Dynaudio Contour 5.4 a potom na chvíľu B&W 800 D2. Podľahol som presviedčaniu, že DIY nikdy nebude hrať lepšie, ako originál. Blbosť. Vrátil som sa k DIY a mám ich dodnes. Do budúcna ich zvažuje predať za cenu súčiastok a urobiť zas nové DIY.
Čiže moje skúsenosti na záver: ak má niekto chuť a trpezlivosť, doma si vie za cenu cca 4000 € vyrobiť špičkové bedne, ktoré by od komerčného výrobcu stáli 15 - 20000 €. Dôkaz mám doma a potvrdia mi to asi všetci, čo ich počuli (napr. hrajú podstatne lepšie, ako B&W 800 D2, ktoré som predal).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od Ramones »

Zdeny píše: 25 bře 2020 08:22 Kharma = Accuton+Eton. Nic světabornýho. tedy krom ceny, samozřejmě :-)
No, přesně, desetiletí pořád stejný princip vyzařování zvuku a ceny na úrovni RD mimo Prahu, či Mercedesu SLK.
Psalo se kdysi o "nových" Rusech, že vyhledávají co nejdražší zboží, aby se mohli pochlubit před známými, takže zboží ideálně pro ně :thumbup:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od Frogyman »

Můj názor:

- Jsme na high-end fóru a podstatou high-end je krom špičkového zvuku i exkluzivní provedení a s tím související cena. Pokud někomu cena vadí a předhazuje zde DIY (nebo vintage veteš), je možná na špatném místě.

- Slyšel jsem jak bedny od Pacha, tak Kharmy a při vší úctě k DIY - jsou to jiné světy. Mimo jiné Kharmy umí hrát i potichu... A nemusí se jednat o TOP modely v ceně domku, jejichž cenou zde argumentujete. Zajděte si poslechnout do VOIX modely s cenovkou na úrovni Oktávky...Budete překvapeni.


A pak jedna drobná řečnická úvaha..

S Aretaxem souhlasím - jeho bedny jsou opravdu jedny z nejlepších, jaké jsem slyšel.
Ale argumentovat jen cenou součástek je nevypovídající o skutečné hodnotě. Zajímalo by mne, jaká je skutečná nákladová (i když virtuální) hodnota těchto beden. Jaká by byla cena po započtení úplně všech nákladů?
Tedy
- jsou započteny všechny součástky včetně těch, které při postupném tunění zůstaly v šuplíku?
- jaká by byla cena veškeré truhlařiny a materiálu, pokud by se jednalo o běžné komerční ceny. Tedy ne - Franta mi to sehnal/udělal za flašku - ale opravdu zaplacená hodnota materiálu a práce.
- zkoušel jsi někdy spočítat, jaký je souhrn hodin, které jsi práci na bednách věnoval? Nejen vlastní práci v dílně, ale i přípravě - tedy výběru, rozvaze, shánění materiálu a pak následnému vylepšování, tunění i kritickému poslechu. Kolik "set" hodin to bylo? A jaká je skutečná hodnota tohoto tvého času? Tedy - kdyby jsi tento čas nevěnoval bednám, ale svému byznysu - jakou hodnotu tento čas má?
- Na výrobu jsi použil výbavu a prostor své dílny - na co by vyšlo, kdyby jsi započítal amortizaci nářadí, prostor + náklady na energie, PHM při shánění výbavy atd atd?

Opravdu se budeš pohybovat na úrovni 4tis EURO? Řekl bych, že to bude spíš částka, blížící se té Oktávce. Minimálně...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od PavelDosko »

dtto Zabiny, ctyri lidi se s bednama drbeme uz pul roku a to mame pristup k materialu i soucastkam a strojum, cenu prace si ani nezkusim tipnout, pokud konecne naklady "na material" budou cca 150 000 tak komercni projekt by byl spis trojnasobkem nez dvojnasobkem ...
neni placka, neni highend
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od aretax »

Sašo, ja som o tom písal, že sú na úrovni bední za cca 20000 € Tak by sa asi na základe použitých materiálov a kvality zvuku predávali). Ale, ako som tiež písal, pri ich stavbe som nemusel uvažovať s nákladmi, s výberom súčiastok v pomere cena/výkon a pod. Mohol som použiť to najlepšie, lebo som nebol nútený vytvárať zisk. Je úplne jasné, že sám sebe si nebudem fakturovať prácu, ani čas strávený naháňaním materiálu a hlavne si nebudem účtovať nadhodnotu, teda zisk, aby som mohol zaplatiť náklady na zamestnancov, nájmy a pod. Každý máme iného koníčka, a jedným z mojich je práca s drevom. Bol si u mňa a videl si posluchovku. Je to moja práca. Navyše, keď si sám vyrobím napr. bedne, mám z nich väčšiu radosť, ako keď ich kúpim hotové. Viem, že nikdy neurobím takú povrchovku, ako napr. Sonus Faber. Ale urobil som si ju sám !!. Za stratu pri predaji môžem považovať iba to, čo som zaplatil. Ja som svoj voľný čas venoval výrobe bední, iní ho presedia v krčme, alebo strávia nejako inakšie. Keby som nevyrábal bedne, strávil by som ho inak. Stále to bol iba môj voľný čas a výroba bední nebola predmetom podnikania, teda "plateného času". Iba som chcel poukázať na to, že aj DIY bedne dokážu konkurovať komerčným a že následná strata pri ich predaji je podstatne nižšia.
Ešte jedna poznámka - pýtaš sa, keby som čas strávený výrobou bední venoval byznisu - ale to bol môj voľný čas, kedy som oddychoval Tú istú otázku dám Tebe: o koľko viac by si zarobil, keby si nepočúval, neoddychoval a venoval sa iba práci? Ďalej, výbava a priestor bední jednoducho mám a keby som tam nevyrábal bedne, ležal by ladom. Jednoducho tento priestor nebol zriadený iba na výrobu bední.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od Frogyman »

Ano, děláš to pro sebe, máš možnosti a je to součást tvého odpočinku a relaxace. Ale prostě skutečná investice do těch beden není 4tis EURO.
Pokud bych si je nechal postavit já podle stejného projektu a vše musel komerčně řemeslníkům platit, vyšly by mne na Xnásobek. Řekněme třeba 10-12tis EURO. A ve finále by nikdy nehrály tak dobře jako tvoje, u kterých jsi zvuk ladil přesně pro tvé potřeby tuším rok...

A druhý pohled. Když se rozhodnu koupit komerční bedny za 20tis, dostanu od obchodníka slevu tak 20-30% (počkám si na demo, nějakou akci atd...).
Z beden uplatním DPH a jsem na ceně 10-12tis. Tedy na stejné, jako kdybych platil DIY... A v tom případě pro mne DIY ztrácí kouzlo. Ty komerční bedny prodám za 30-40% katalog ceny. DIY jsou neprodejné...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
J@nik

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od J@nik »

Ja som si vybral DIY "vetes" lebo nemam predsudky (cisto moja skusenost a respektujem iny nazor, DIY vs Komercia). Chapem ak niekto nema priestor a ani cas. To je uz pochopitelny dovod ale stale je moznost dat to urobit niekomu inemu. DOLEZITE! Vybrat ten spravny projekt pre seba. Ja som si vybral na zaklade toho ako pocuvam, ake styli sa mi pacia, na akej hlasitosti pocuvam, narocnost na vybudenie, realnost, schopnost hrat na koncertnej hlasitost bez ubytku energie, nenarocnost umiestnenia versus akustika miestnosti, jednoduchost... milion veci dalsich co ma momentalne nenapadaju. Vyse roka som vyberal ten spravny projekt...

Iba doplnujuce info k tomu:

Material na moje bedne vysiel na cca 45k CZK. Predpoklad ceny za material mal byt 35k CZK ale vyslo ma to o zhruba 10k viac (dnes uz napriklad basaky stoja o 20% viac a su nedostupnejšie ako boli v tej dobe(takmer pol roka cakacka)) takze dnes uz by to bolo zas viac...

K tomu ak by som pripocital cenu za naradie a rozne kktiny co som nakupil (zhruba +15kczk (kupil som tak, ze to vyuzijem aj na nieco ine (postavil som kurin medzicasom :lol: ))). Cenu prace nepocitam ale stravil som nadtym od konca maja do novembra s tym, ze celo a vyhybku mi robil niekto iny.

Samozrejme pokial ide o cenu nie sme ani zdaleka na urovni hajendu. No smelo a s cistym svedomim mozem povedat, ze s tymito bednami zostarnem nie preto, ze musim ale chcem :smile: .

A aby som nebol za "autocenzura" tak prikladam co sa mi paci ako hraje (hlavne tie kde je nejaka horna alebo waveguide):
https://www.youtube.com/channel/UCzJBci ... Otw/videos
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od Zdeny »

je každého svobodnou volbou, do čeho vloží svůj čas a také peníze. Letitá praxe mi řekla, že neexistuje vůbec žádný vztah mezi kavlitou zvuku a cenou beden. už jen proto ne, že každý vnímá kvalitu zvuku zcela jinak a nikde na světě není žádný etalo kvality zvuku, který by řekl, že tohle hraje za 20% etalonu a tohle za 100% etalonu. Ba ani některá procentuální hodnocení v různých periodicích nejsou relevantní. to je jedna stránka věci. A druhá je ta, že nikdo nikde nikdy nedefinoval, že tato bedna hraje o 7,5% lépe, než tato., ale za to velmi přesně definoval, že tato bedna je o 10.000% dražší. Tož to je můj pohled na celý slavný high-end. Ano, kdysi jsme také bláznil a daných dobách jsem utrácel kupu peněz za něco, o čem jsem o pár let později uznal, že jsem opět jen naletěl. Tím chci říct, že byť Kharmy hrály skvostně (ale já jsme slyšel podobně vypadající model před cca 8 lety), tak nehrály o tolik % lépe, než moje Pacha za 1/10.000% cenu. Víc k tomu nemohu nic říct. Snad jen to, že kdo si chce koupit bedny v ceně rodinného domu, nechť si je koupí, takové lidi ekonomika potřebuje a hlavně v této době potřebovat opravdu bude. Jinak celkem bez výhrad souhlasím s tezí, co napsal Aretax, mj. byl jsem u něj nedávno a z poslechu jsem si odvezl jen ty nejlepší dojmy. Ba ještě lepší dojmy, protože nemohu nevztáhnout kvalitu zvuku k ceně jeho beden - být tam takto hrající bedny za částku 40.000EUR, asi bych odešel, protože poměr by byl značně nepřijatelný. Aretax je šikovný člověk, co dokáže vlastníma rukama udělat něco, co se směle s komerční značkou za násobnou cenu srovná nebo ji i předčí a v tom je právě to kouzlo celého high-endu. Nelze totiž odtrhávat kvalitu zvuku od ceny. Ale bohužel právě v tom negativním slova smyslu. Blbě hrajících beden za nekřesťanské ceny jsem ve svém životě slyšel fakt hodně, ale špičkově hrajících beden za tytéž ceny jen zlomek. O to větší je zázrak, když bedna postavená doma se z 90% vyrovná zvukem bedně s cenovkou slušného RD. High-endistům zdar!
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od Jiri »

Máte někdo představu, jaká by byla cena kompletní projektové dokumentace k odladěným reprosoustavám, tak jak to zdarma poskytuje Troels Gravesen?
Prakticky veškeré náklady na vývoj takových DIY reprosoustav nese Troels a jeho sponzoři.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od Ramones »

Aretax for Premier 👍
Vymenil bych ho za toho naseho anonistu a konecne se nemusel stydet, co ze to tam sedi za velkohube individum.
Sorry za OT 😷
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od -Kocour- »

Jiri, zkusim to cucnout z prstu. U 2p bych videl cenu dokumentace tak 5000, u normalniho 3p spis k 10000, a specialitky ci vetsi konstrukce jeste vic. Beru to tak, ze zhruba 5 prodanych dokumentaci by melo zaplatit straveny cas.
Nezapocitavam material, protoze beru, ze za prvy, prvni par pak prodam, za druhy, ze tak nejak vim co delam, a neni treba utopit desitky tisic do zkusebnich beden a menicu, a pokud nejaky menic zbude, tak se to vyuzije v jinem projektu.
Troels dostava menice a material, a to co z toho udela, tak proda. Dale asi ruzne nezverejnene zakaznicke projekty atd. V souctu to pak asi vychazi, ze se z toho da vyzit.
Neco jineho je, kdyz clovek dela pro sebe nej projekt, a zkousi si ruzne menice atd.
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od Urbino »

Já mám vybráno to je můj výběr. Estelon Forza.
Alferd Ja a Forzy.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od Dieter Burmester »

Se ti divim, Karle. Ty, takovy sikovny konstrukter reprosoustav, tihnes k tomuto komercnimu produktu? :shock: :lol:
Dieter Burmester
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od vitek »

Karel dobře ví, že mu nikdo neprodá speciální měniče, obvykle u TOP modelů dělané na míru...
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od -Kocour- »

To ale neni zaruka vubec niceho. Na miru vetsinou znamena jina barva, TS parametry, vyrez kose, ...to vubec neimplikuje, ze to bude lepsi, jen jine. Pro DIY dostupne menice jako Scan Speak, Viavawe, Bliesma, Purifi,....tihle nastavuji latku. A naopak, videl jsem mereni Accutonu pouzitych v Kharmach, a dost bida.
Takze "na miru" znamena jen ze to vyhovuje potrebam daneho vyrobce, ze to nejakym zpusobem zapada do zameru sefkonstruktera a jeho predstavy "jak se to ma delat", kazdy totiz tihne k urcitemu resenim a uprednostnuje nektere materialy a menice, urcite ne to nej ve zkresleni, linearite, smerovosti,.....
Naposledy upravil(a) -Kocour- dne 25 bře 2020 17:48, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od PavelDosko »

... a dobre merici reproduktor ,uze byt klidne liny a nezazivny ...
neni placka, neni highend
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od vitek »

"Obvykle" v TOP modelech jsou měniče, které "obvykle" firma strká jen to toho jediného TOP modelu. Nejde "obvykle" o barvu, ale o kvalitu..... Samozřejmě to nebude pravidlo u všech značek. A když ty měniče chceš koupit, tak "obvykle" musíš prvně poslat ty původní měniče, což je důkaz, že tu TOP bednu vlastníš.
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od -Kocour- »

No jo, vztah mezi merenim a zazitkem ci dojmem z poslechu je slozita vec. Stejne jako rict, co je a neni dobre mereni. Tady nic neni cernobile. Je jen velmi malo lidi, kteri by mohli na tohle tema rozumne debatovat. Ale to jsem nemel svym prispevkem na mysli, jen jsem chtel neco dodat k tem menicum na miru.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od lachim »

kocour
no úprávě. měření a poslech...
na 3 příkladech co jsem měl doma :
avalon indra - ten špatně měřící accuton. přitom nejlepší bedna na středy/výšky, co jsem kdy měl doma zapojené.
thiel 3.7 - měření sakra lepší.. neposlouchatelné na středech / dolno-výškách
dynaudio C2 - měniče snů. výsledek 4 m¨- privat total úlet. v době, kdy jsem věřil, že super měniče dělají super zvuk.
:-)

kharma exquis. classic mají možná špatné měření, ale patří k tomu nej nej co jsem mohl osobně u někoho slyšet.
chce to si k nim na 2 hoďky sednout a poslouchat planety, novosvětskou, rusalku.
třeba by se ti v nich accuton líbil
:razz:
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od Ramones »

Myslim, ze je zbytecne se tady dohadovat, ktera bedna je lepsi nez druha. Jednotlivi posluchaci vnimaji zvuk ruzne, preferuji rozlicne styly hudby a navic, jedna se take o estetiku. Tezko si představit, ze se zalibenim doma posloucham neco, na co se nemohu ani podivat, byt casto vnimam hudbu se zavrenyma ocima.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od aretax »

zabiny007 píše: 25 bře 2020 15:27 Ano, děláš to pro sebe, máš možnosti a je to součást tvého odpočinku a relaxace. Ale prostě skutečná investice do těch beden není 4tis EURO.
Pokud bych si je nechal postavit já podle stejného projektu a vše musel komerčně řemeslníkům platit, vyšly by mne na Xnásobek. Řekněme třeba 10-12tis EURO. A ve finále by nikdy nehrály tak dobře jako tvoje, u kterých jsi zvuk ladil přesně pro tvé potřeby tuším rok...

A druhý pohled. Když se rozhodnu koupit komerční bedny za 20tis, dostanu od obchodníka slevu tak 20-30% (počkám si na demo, nějakou akci atd...).
Z beden uplatním DPH a jsem na ceně 10-12tis. Tedy na stejné, jako kdybych platil DIY... A v tom případě pro mne DIY ztrácí kouzlo. Ty komerční bedny prodám za 30-40% katalog ceny. DIY jsou neprodejné...
Myslím, že si rozumieme. Nakoniec aj Ty si si čiastočne navrhol bedne sám, aj keď pod značkou Xavian. Ja rešpektujem voľbu každého z vás a keď to beriem z Tvojho uhla pohľadu, máš pravdu. Z môjho uhla pohľadu zas mám pravdu ja. K DIY repro bedniam som sa dostal tak, že ani jedny, cenovo pre mňa dostupné bedne ma zvukovo neuspokojili. Hranicu som vtedy mal okolo 15000 € (bez DPH). Skúšal som toho naozaj dosť (čo si spomínam, tak B&W 800 D2, Dynaudio C4, nejaké drahé Thiel, Sonus Faber (neviem už názov, ale stáli 22000 €) a ešte asi dvoje (už si ich nepamätám) s cenovkou okolo 20000 €. Všade mi niečo vadilo. tak som si povedal, že vyskúšam Troelsa. Keď sa to nepodarí, nejaká strata síce bude, ale materiál predám prakticky bez straty. Stratím akurát svoj voľný čas, ktorý si oceniť neviem, lebo keď si sa pýtal, koľko by som zarobil, keby som ho venoval podnikaniu, tak Ti poviem, že nič. Je to proste voľný čas, počas ktorého nepodnikám. Neviem, ako by som si nacenil prípadné ležanie na posteli a čítanie knihy, alebo počúvanie hudby. Ale to som už písal. Náhodou to však vyšlo a som spokojný. Mám ich asi 4 roky a po každé, keď sa na ne pozriem, mám radosť zo svojej práce. Za skutočné náklady ich môžem predať hneď. Preto som písal, že z môjho pohľadu nemám stratu prakticky žiadnu. Druhá pravda zas je, v čom dávam za pravdu Tebe, že za túto cenu by som ich nikdy nikomu na zákazku nerobil. Pod 10000 € by som sa nedostal, keby som na tom chcel niečo zarobiť. Samotná výroba mi trvala asi 3 mesiace (vo voľnom čase a hlavne, keď som mal chuť robiť) a ich ladenie, ako si správne poznamenal, trvalo asi rok. Ale podarilo sa !!
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od blesk666 »

mne najviac “uviazol” v hlave posluch B&W Nautilus 220V (Sneky) krmene monoblokmi Bryston. Velka sala, symfonicka hudba, precizny, dost hlasny, “zivy” zvuk a zaroven slaciky nezneli ako syntenzator, a realna velkost nastrojov. Totalne odlisny zvuk proti ostanym B&W produktom
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od Urbino »

Dieter Burmester píše: 25 bře 2020 17:07 Se ti divim, Karle. Ty, takovy sikovny konstrukter reprosoustav, tihnes k tomuto komercnimu produktu? :shock: :lol:
Když se zamiluješ a miluješ není co řešit
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Top Reprosustavy (zvukovo)

Příspěvek od Urbino »

vitek píše: 25 bře 2020 17:30 Karel dobře ví, že mu nikdo neprodá speciální měniče, obvykle u TOP modelů dělané na míru...
Vítku, ty víš a znáš a ostatním nevím co na to říci. :thumbup:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Odpovědět