keramicky vs hlinik sandwich

Diskuze o reprosoustavách.
Odpovědět
Jeliman nautilus
Příspěvky: 133
Registrován: 28 čer 2018 13:22

keramicky vs hlinik sandwich

Příspěvek od Jeliman nautilus »

zdravim vas ,páni.šeda kora mozgova bojuje s myšlienkou ze co je lepsie. reproduktory z keramickou membranou al z hlinik.sandwichom. samozrejme z dielne Accuton. ma z vas niekto uz v tom prax po sluchovej stranke.? kedze sa nemozem nikde dočitat co je lepsie, a hlavne preco .podla ceny to neriesim. dakujem za vase rady a skusenosti. . ^:)^ prajem vam vsetkym pohodovi den,
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: keramicky vs hlinik sandwich

Příspěvek od -Kocour- »

Nejsem si jisty, ze na to lze nejak rozumne odpovedet. Ty materialy si jsou velmi blizko, a veskery vysledek bude o implementaci, nez o rozdilech v materialu membrany. Maji par modelu, ktere jsou velmi zajimave, cena teda strasna, ale vetsina jejich modelu je, ciste na zaklade mereni, dost prumernych, bohuzel cena nikoliv. Nevybiral bych podle materialu, ale podle mereni a vhodnosti pro danou aplikaci.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: keramicky vs hlinik sandwich

Příspěvek od aretax »

Meranie síce veľa napovie, ale základnú otázku nevyrieši. Najdôležitejšie je zvukové zladenie so stredovým meničom. Meranie síce povie veľa o elektrických a mechanických vlastnostiach, ale o farbe zvuku, o detailnosti, prípadne o jasnejšom, alebo temnejšom charaktere nepovie nič. Z toho vyplýva, že v prvom rade na základe udaných, prípadne nameraných parametrov sa vyberú jednotlivé meniče, ale potom sa musia zvukovo doladiť (viď napr, projekty od Troelsa). V žiadnom prípade sa nedá povedať, či je lepší hodváb, Al, diamannt, Be a pod. Ale aj ten najlepší menič na svete môže v prípade zlého zladenia hrať horšie, ako ten najlacnejší. To je presne ten istý príklad, ako sa niekoho opýtať, čo je lepšie - torta, alebo utopenec. Odporúčam prečítať si, čo píše o navrhovaní svojich projektov Troels.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: keramicky vs hlinik sandwich

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

aretax píše:Odporúčam prečítať si, čo píše o navrhovaní svojich projektov Troels.
Vari stačí názor nejakêho DIYera?
Jeliman: Ideš potuniť Nautilus?
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: keramicky vs hlinik sandwich

Příspěvek od aretax »

Bubuxin-KILBRU power píše:
aretax píše:Odporúčam prečítať si, čo píše o navrhovaní svojich projektov Troels.
Vari stačí názor nejakêho DIYera?
Jeliman: Ideš potuniť Nautilus?
Rozumnejšie by bolo najprv si to prečítať, kým napíšeš nejakú "múdrosť". Nejedná sa o názor "nejakého" DIY-era, ale sú to realizované a veľa ráz vyskúšané reprosústavy. Alebo máš l o sebe tak vysokú mienku, že neexistuje žiaden iný názor, ako Tvoj? V tom prípade by bolo určite dobré, aby si to Troelsovi a nám všetkým, čo máme jeho realizácie, vysvetlil.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Jeliman nautilus
Příspěvky: 133
Registrován: 28 čer 2018 13:22

Re: keramicky vs hlinik sandwich

Příspěvek od Jeliman nautilus »

ale kde ze tuningovat nautili, kedze clovek je zvedavy od narodenia tak s kamosom sme len tak hodily rec pri vinku o tom ze ako by to hralo keby sme dali dohromady veci od accuton , vyskač diamant BD 50 6 585 ----800-20000hz stred C 173 6 090-----80hz-3,2khz bass AS 250 8 552----20hz-600hz + 3pasm vihibka. po spocitani bola cena dost visoko oproti hladine vina vo flaske. ~x( ale snad to skusime tak o rok ,dva len tak z nudy.pokial nas to neuspokoji tak to skonci u kamosa v kupelni. :ympeace: ved treba si robit plany do buducna ,nech zubata vie ze nema este chodit :thumbup:
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: keramicky vs hlinik sandwich

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

aretax: Áno prečítať si to, to je celkom rozumný návrh. Narážal som skorej na to aké bedne dokáže postaviť jeden chlap, DIYer. Na druhej strane sú tu svetoví výrobcovia bední ktorí ako tvrdia niektorý členovia fóra zamestnávajú mnoho inžinierov a tí len navrhujú, merajú, ladia ...... a trvá im to roky.... používajú pri tom unobtanium, alebo súčiastky z vesmírneho programu .... a stojí to majlant. Ako to ten Troels robí? Asi má zlé marketingové oddelenie.... a má vlastne nejaké?
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: keramicky vs hlinik sandwich

Příspěvek od aretax »

Bubuxin-KILBRU power píše:Ako to ten Troels robí? Asi má zlé marketingové oddelenie.... a má vlastne nejaké?
Na to sa musíš opýtať Troelsa.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: keramicky vs hlinik sandwich

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Pýtal som sa.... nemá. Je na to sám, divné. Čiže stačí jeden šikovný chlap čo vie ako na to a ako sa robí s meraním, a potom jeden skúsený hifista čo si ich doladí podľa svojich podmienok. A mám doma bedne čo za 150 tisíc českých (cca. 5700 evri) dokážu poraziť bedne za 25 tisíc evri.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: keramicky vs hlinik sandwich

Příspěvek od Jiri »

Bubuxin
Můžeš popsat, které komerční repro za 25tis EUR si poslechem přímo porovnal se svými ? Nebo se bavíš jen o porovnání měření z webu?
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: keramicky vs hlinik sandwich

Příspěvek od aretax »

Bubuxin-KILBRU power píše:Pýtal som sa.... nemá. Je na to sám, divné. Čiže stačí jeden šikovný chlap čo vie ako na to a ako sa robí s meraním, a potom jeden skúsený hifista čo si ich doladí podľa svojich podmienok. A mám doma bedne čo za 150 tisíc českých (cca. 5700 evri) dokážu poraziť bedne za 25 tisíc evri.
To si prehnal. Nestáli 5700 €, ale oveľa menej. Tvoja irónia je neopodstatnená. Je tu viac takých, ktorí budú mudrovať bez toho, aby počuli to, o čom mudrujú. Kto počul, môže môj príspevok potvrdiť. Ale odpoveď na Tvoju otázku: " Čiže stačí jeden šikovný chlap ..." je jednoznačná - stačí. Väčšinou za každým návrhom, aj pri tých najdrahších reprosústavách je jeden človek.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: keramicky vs hlinik sandwich

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Ty vieš ako som to myslel. Že stačí jeden šikovný chlap v garáži a vznikne super bedňa. Netreba na to hifistické kecy o veľkom výskume s tisíckach hodín ladenia.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: keramicky vs hlinik sandwich

Příspěvek od aretax »

Asi som Ťa pedtým celkom nepochopil. S tým, čo teraz píšeš, absolútne súhlasím. Dôkazom toho je x-bední, ktoré údajne vyvíjali x-hodín a hrajú - slušne povedané, na HO-NO. Pre mňa je toho jasným príkladom rada B&W 8.. Pre mňa je ich zvuk naprosto nevyhovujúci a čím novšia rada vychádza, tým je zvukovo horšia. Ešte tá prvá - "N", ako tak. Ale to je iba môj pohľad. Mal som doma 802 D3, 800 D2, ale nebol som spokojný. Tak som si bedne vyrobil, nekompromisne, bez ohľadu na ceny jednotlivých komponentov, kabeláže, terminálov, z pevnejšieho materiálu a výsledok - som spokojný. Už síce zas vo mne hlodá červík, vyrobiť niečo nové (okrem iného mám z toho radosť, stolárčina je moje hoby). Asi ich predám a budem skúšať ďalej. Ale dôvodom predaja nie je ich zvuk.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: keramicky vs hlinik sandwich

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Až chceš skúšať, tak ti poradím si najprv postaviť niečo iné čo sa ti páči a až potom predať to "horšie".
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: keramicky vs hlinik sandwich

Příspěvek od aretax »

Naozaj dobrá rada, ale má malý "háčik" - pokazila sa mi tlačiareň na peniaze a ani v mincovni so mnou nechcú komunikovať.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odpovědět