Spendor D7

Diskuze o reprosoustavách.
Odpovědět
artrock
Příspěvky: 16
Registrován: 25 zář 2012 11:54

Spendor D7

Příspěvek od artrock »

Zdravim, má někdo zkušenost zda uvedený Spendor D7 umí "zahrát" rockové/metalové opusy? Nejde mi o to, aby to bylo jak na koncertě, spíš dokáží-li tyto repro mít adekvátní přednes k těmto tvrdším žánrům? Nevim jak přesně to vyjádřit, ale určitě víte jak to myslim. Vedle na fóru víceméně žádné zkušenosti. Poradí někdo zde, zda má smysl jet někam poslechnout??
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Spendor D7

Příspěvek od lachim »

Spendor D7 se na metal a tvrdý rock (dle mého) nehodí vůbec.
je to bedna na hudbu dire straits, eagles, jablkoň, nerez atd.
takový "klon" xavian nebo sonus faber.
na rock/metal si ve stejné "velikosti"vyzkoušej pmc, piega. to bude jiné "kafe"

samozřejmě potřebuješ silný, stabilní zesilovač. jinak bude metal zdechlý a ubučený z každé bedny.
poslechnout si spendor D7 zajdi určitě. není nad praktickou zkušenost.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Spendor D7

Příspěvek od Yngwie »

artrock píše:Zdravim, má někdo zkušenost zda uvedený Spendor D7 umí "zahrát" rockové/metalové opusy? Nejde mi o to, aby to bylo jak na koncertě, spíš dokáží-li tyto repro mít adekvátní přednes k těmto tvrdším žánrům? Nevim jak přesně to vyjádřit, ale určitě víte jak to myslim. Vedle na fóru víceméně žádné zkušenosti. Poradí někdo zde, zda má smysl jet někam poslechnout??
Ahoj, tady asi neřekne nic jiného než než na hifiroom.cz, kde jsi se už ptal. Občas si metal taky poslechnu a až na nějaké výjimky jsou to hrozné nahrávky, který pomůže jedině dobrý basový základ a ne moc analytický aparát. Spendor D7 bych vyřadil. Slyšel jsem vedle svých SHL5 Plus a ... no není to můj šálek čaje, ale mohlo to být aparátem. Já si na nich občas Sontatu Arcticu, Stratovarius a podobné pustím ... zavzpomínám:D. Není to zlé. Pokud je to tvůj hlavní žánr a máš dost velký pokoj, tak bych se podívej na různé výprodeje bývalý topových modelů - Hifibazar.cz má třeba Canton Reference 2.2 (169 tis. z 380 tis. - prý nové). V ČR nemají na růžích ustláno, protože všichni tak nějak koukají po různých Focalech a BW, ale s dobrým zbytkem dokážou překvapit ... jejich nevýhoda je, že potřebuješ slušně vyřešený pokoj, aby mohl hrát na střední hlasitosti.

Napiš co máš za pokoj, úpravy, zbytek řetězce a rozpočet .... budeš hrát v koncertní hlasitosti (tinnitus zaručen, pokud už není)? Obecně má Lachim pravdu, Spendor D7 jsou pěkné malé sloupky a v malém pokoji mohou stačit ... jejich síle ale leží úplně jinde než potřebuješ. Pokud máš velmi problematickou akustiku, tak není vůbec špatně zamyslet nad kombinací 2.1 (Velodyne nebo BW s DSP a slušně velké regály - žádné pidi repro s 12cm repro:). Mě se pro klasiku nikdy nepodařilo moje oblíbené FS sladit se subwooferem, ale pro metal může podobná kombinace i podstatně levnější stačit a v mnohém může pro Tvé účely překonat 2.0.
artrock
Příspěvky: 16
Registrován: 25 zář 2012 11:54

Re: Spendor D7

Příspěvek od artrock »

Díky chlapi za poznatky :thumbup: . Ono mi nejde tak o to, aby to dunělo jak blázen, ale spíš jen o ten drajv a přesnost spodní části i při menším volume. Poslouchám vše, ale můj šálek kávy je progresivní rock. Takže Marillion, Rush, Saga, Shadow Gallery, Magenta ..... Poslech je v lehce upraveném "klasickém" obýváku. Hlasitě když mám volno po službě a jsem doma sám, jinak střední hlasitost, večer nízká. Z recenzí mě láká údajná detailnost, prostorovost a na "nevelikost" beden prý slušná dynamika. Vše pro art a progres interesantní věci. V sestavě se nachází NA Sunrise, Myryad, Accuphase, TaraLabs, Acrolink. Další variantou repro mi leží v hlavě Neat Motive nebo Monitor Audio z řady Gold.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Spendor D7

Příspěvek od lachim »

Artrock
Tak to monitor audio gold. Ale k nim se zase nehodi accuphase. K nim treba arcam!
artrock
Příspěvky: 16
Registrován: 25 zář 2012 11:54

Re: Spendor D7

Příspěvek od artrock »

lachim píše:Artrock
Tak to monitor audio gold. Ale k nim se zase nehodi accuphase. K nim treba arcam!
Arcam?? Omlouvám se, ale párkrát jsem této značce dal šanci a nikdy se mi to nelíbilo. Bezpohlavní zvuk i charakter. Jako náctiletej jsem měl zesik Telefunken, a i ten měl větší šťávu.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Spendor D7

Příspěvek od lachim »

artrock
za co se omlouváš nechápu...
pokud jsi měl moderní arcam s digitáními zesilovači... chápu. to by se měl omlouvat arcam tobě
:-)
myslel jsem nějaký starší, bazarový. poctivý s a/b.
sám jsem hrál monitor audio gold 20 (a 12ky) + arcam alpha a později pak stereo jehož označení již netuším
mezi accphase také najdeš velmi slabé kusy. a jsou celkem drahé.
bylo by třeba být konkrétní. vždy bedny + zesík + zdroj. ke všemu odpovídající filtraci.
třeba monitor audio 20 s filtrem ri-audio hrálo úplně jinak než bez. ten rozdíl na výškách byl propastný.
artrock
Příspěvky: 16
Registrován: 25 zář 2012 11:54

Re: Spendor D7

Příspěvek od artrock »

lachim píše:artrock
za co se omlouváš nechápu...
pokud jsi měl moderní arcam s digitáními zesilovači... chápu. to by se měl omlouvat arcam tobě
:-)
myslel jsem nějaký starší, bazarový. poctivý s a/b.
sám jsem hrál monitor audio gold 20 (a 12ky) + arcam alpha a později pak stereo jehož označení již netuším
mezi accphase také najdeš velmi slabé kusy. a jsou celkem drahé.
bylo by třeba být konkrétní. vždy bedny + zesík + zdroj. ke všemu odpovídající filtraci.
třeba monitor audio 20 s filtrem ri-audio hrálo úplně jinak než bez. ten rozdíl na výškách byl propastný.
Samozřejmě, Akufejs není vůbec dokonalost sama. Už vůbec to v nízkých frekvencích není žádné kladivo na čarodějnice. Přiznám se, že to je můj designový a svým specifickým zvukem splněný dávný "hifi sen". Omluva z toho důvodu, jelikož po pročítaní některých vláken, zejména o kabelech, jsem opatrný a nerad bych zde vyvolal nevraživost některých kolegů. Jinak díky za zkušenosti, je to velmi cenné.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Spendor D7

Příspěvek od Yngwie »

Nemůžeš být konkrétnější? Jak velký je prostor? Posloucháš v blízkém poli? Ten zesilovač je konkrétně co? AB, A? Tohle je hodně důležité ... sloupy jsou v na near field většinou na nic a výsledky nejsou dobré .. naopak monitory jako SHL5 Plus se zase utrapí jinde než na blízko v menší mítnosti (do 25m2).
artrock
Příspěvky: 16
Registrován: 25 zář 2012 11:54

Re: Spendor D7

Příspěvek od artrock »

Yngwie píše:Nemůžeš být konkrétnější? Jak velký je prostor? Posloucháš v blízkém poli? Ten zesilovač je konkrétně co? AB, A? Tohle je hodně důležité ... sloupy jsou v na near field většinou na nic a výsledky nejsou dobré .. naopak monitory jako SHL5 Plus se zase utrapí jinde než na blízko v menší mítnosti (do 25m2).
Místnost je 28,5 m2 plus z boku navazuje neoddělená kuchyň. Poslech. vzdálenost 2.5 až 3 m., dle toho jak se opřu :razz:
Zesilovač E270. Regálové repro vyzkoušeno - nevyhovuje.
A když už konkrétnost, psal jsem vám pred pár měsíci SZ o radu na oyaide tunami, kde mne také zajímalo spodní pásmo :oops:
Jinak nejsem úplně 100% audiofil. Nemám doma "měřící" přístroje, akustika upravena schválením manželky a dost dám na vzhled
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Spendor D7

Příspěvek od Yngwie »

artrock píše:
Yngwie píše:Nemůžeš být konkrétnější? Jak velký je prostor? Posloucháš v blízkém poli? Ten zesilovač je konkrétně co? AB, A? Tohle je hodně důležité ... sloupy jsou v na near field většinou na nic a výsledky nejsou dobré .. naopak monitory jako SHL5 Plus se zase utrapí jinde než na blízko v menší mítnosti (do 25m2).
Místnost je 28,5 m2 plus z boku navazuje neoddělená kuchyň. Poslech. vzdálenost 2.5 až 3 m., dle toho jak se opřu :razz:
Zesilovač E270. Regálové repro vyzkoušeno - nevyhovuje.
A když už konkrétnost, psal jsem vám pred pár měsíci SZ o radu na oyaide tunami, kde mne také zajímalo spodní pásmo :oops:
Jinak nejsem úplně 100% audiofil. Nemám doma "měřící" přístroje, akustika upravena schválením manželky a dost dám na vzhled
Jaké repro jsi zkoušel? Ta E-270 je celkem milosrdná :thumbup: Měřící přístroje nepotřebuješ ... stačí poslouchat. :mrgreen:
Minstrel
Příspěvky: 31
Registrován: 13 kvě 2012 13:51

Re: Spendor D7

Příspěvek od Minstrel »

poslechni nejaké Elac třeba FS 247 a výše
artrock
Příspěvky: 16
Registrován: 25 zář 2012 11:54

Re: Spendor D7

Příspěvek od artrock »

To Yngwie:
Ještě jeden dotaz v SZ..... :?: :smile:
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Spendor D7

Příspěvek od Jiri »

Za mě doporučení je na bazarové Tannoy DC10T nebo novější DC10Ti. Slyšel jsem obě verze u známého ve Strakonicích (je to pravý rocker-srdcař) a se silným zesilovačem pro mě naprosto perfektní právě na tu rockovou muziku.
Zesilovač bych hledal silný a stabilní aby basová linka byla pevná. Moje doporučení je na starší modely integráčů od Musical Fidelity (např. NuVista nebo TriVista, oba s dostatečným výkonem a ne přehnaně analytické).
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Spendor D7

Příspěvek od Yngwie »

Jiri píše:Za mě doporučení je na bazarové Tannoy DC10T nebo novější DC10Ti. Slyšel jsem obě verze u známého ve Strakonicích (je to pravý rocker-srdcař) a se silným zesilovačem pro mě naprosto perfektní právě na tu rockovou muziku.
Zesilovač bych hledal silný a stabilní aby basová linka byla pevná. Moje doporučení je na starší modely integráčů od Musical Fidelity (např. NuVista nebo TriVista, oba s dostatečným výkonem a ne přehnaně analytické).

DC10Ti prodával Valdemar Navrátil za luxusní cenu a myslím, že DC10T prodává studio v KOpřivnici. Osobně bych se nebál opravdu jít a poslechnout si JBL 4429 nebo S3900 a výše ... super bedny.
artrock
Příspěvky: 16
Registrován: 25 zář 2012 11:54

Re: Spendor D7

Příspěvek od artrock »

Chlapi díky moc za rady, ale trochu vás musím vrátit na začátek, respektive do mojí reality. Ty repro nebudou hrát jen ten metal. Půjde do nich od klasické hudby přes popik, muzikály, elektroniku až po ten metal. Třeba takový Marillion, mí miláčci, nepotřebují úplně super "dusot", zde je atmosféra někde jinde. Šlo mi tedy o to jestli D7 umí alespoň na slušné úrovni zahrát ty tvrdší věci. Něco jako jsem před pár lety slyšel bedny Phonar. To byly takový Ferda Mravenec práce všeho druhu, ale novější verze jsem už neslyšel a nevím o žádné distribuci do ČR.
Co se týče doporučení JBL a Tannoy, myslím, že tyto konkrétní typy bych už doma neukočíroval nejen zesilovačem (Jiri, tu E270 mám půl roku a jelikož nejsem magnát, manželčina tolerance není bezedná a taky mám dospívající dceru #:-s jiný zesik nebude a hlavně ani nechci, byl to můj dávný hifi sen), ale obávám se, aby mi nedělala rotyku i akustika. Lehce upravený obývák není vytuněná poslechovka. Přesto ještě jednou díky za vaši snahu, cením si toho.
Odpovědět