PMC - anglické bedny

Diskuze o reprosoustavách.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

PMC - anglické bedny

Příspěvek od Frogyman »

Nemáte někdo zkušenost s těmito bednami? Zajímá mne zejména řady FACT a to modely 8 a 12, popř. řady Twenty5, model 26.
Posledně jmenovaný by měl být k poslechu ve Zlíně u bývalého dovozce (nyní už je sem nikdo nevozí). Bedny se mi líbí tím, že v obýváku nebudou vypadat jako zapomenutá lednička a přitom mají parametry i reference uživatelů velmi dobré...

Není tady majitel nějakých těchto beden, který by umožnil poslech v domácích podmínkách?
Netušíte někdo, jaké jsou hlavní rozdíly mezi řadou fact a twenty? Cenově je twenty5 totiž cca na půlce...


twenty5.26
Obrázek

Fact 8
Obrázek

Fact12
Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: PMC - anglické bedny

Příspěvek od Vadim »

Osobni zkusenost nemam, ale bavil jsem se kdysi se zvukarem, ktery ma ve studiu nejakou vysokou radu PMC s monobloky Bryston. Pry doma by to mit nemohl, jsou na nej prilis "ostre". Doma hraje na B&W. Jen jeden z nazoru.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: PMC - anglické bedny

Příspěvek od Jiri »

Pamatuji si, že kdysi měl v Bratislavě někdo starší model PMC EB1i a byl s nima neskutečně spokojený (a že toho vyzkoušel opravdu hodně) ale bohužel neslušel jsem to.
Dělali k tomu i centr CB6 takže by to šlo zkompletovat na kino.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: PMC - anglické bedny

Příspěvek od Frogyman »

JJ, na tento model jsem se díval před časem a myslel jsem "že to je ono". Ovšem do chvíle, než jsem uviděl na videu vedle sebe s ATC50.
To jsem pochopil, že je to na můj prostor "moc velký".
Proto mne zajímají modely Fact nebo Twenty, které jsou obývákově přijatelnější a mají velmi vysoký WAF :angel:

To video už jsem dával u sousedů, ale pro kontinuitu jej postnu i sem:

https://youtu.be/lElYwR8zAxc
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: PMC - anglické bedny

Příspěvek od lachim »

zabiny
sašo... jen tak plácnu.
kdysi jsem slyšel u prodejce veliké PMC. seděli jsme od nich snad 6-7m daleko.
(tvé video vytáhlo vzpomínku na jazyk)
a tak nějak matně si vzpomínám, že třeba z 2,5 m vzdálenosti by poslouchat nešly.

tohle hledání ti nezávidím. horzně těžké. jsem zvadavý co vybereš
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: PMC - anglické bedny

Příspěvek od Frogyman »

V poslední době sleduji, že se objevují za zajímavé peníze starší modely beden PMC Twenty26 a fact8 a docela si pohrávám s myšlenkou některý z nich koupit a nahradit stávající ProAc D30. Osobně jsem měl možnost slyšet twenty26 a zvuk mne uchvátil a doma nejsou jen proto, že je prodejce odmítl půjčit na vyzkoušení v mých podmínkách (nabízel jsem jak 100% kauci, tak i úplatu v případě, že bych je nevzal, popř. úhradu náklad, pokud by je přivezli/dovezli oni...). Nyní jsou však ceny takové, že mne láká to risknout.

Mé dotazy:
- Nemáte někdo srovnání modelů twenty26 (popř. nobějšího twenty5.26) a fact8?
- Rozdíl mezi tweenty26 a twenty5.26 by měl být ve výhybce (starší model twenty umožňoval i bi/tri-wiring, nový už jen singl) a ve způsobu vyústění ATL (novější model má krom vylepšení konstrukce přepážek i lepší směrové vyústění, které nazývají "laminar"). Oba modely jsou třípásmové, citlivost 86dB, rozsah 27Hz-25kHz.
- model fact8 je z vyšší řady, než je twenty. Je však stavěn "jen" dvoupásmový, ovšem rozsah je podobný - 28Hz-30kH při vyšší citlivosti 89dB. Navíc má možnost korekce basů a výšek 0 až -2dB (údajně bez jakéhokoliv negativního vlivu), což by se v mém prostoru bez speciálních akustických úprav mohlo hodit.
- jak je to s životností použitých výškáčů, u kterých obstarává chlazení cívky ferrofluid?

Na těchto bednách mne láká, že bych získal více ze spodního pásma oproti ProAc, ovšem pořád ve velmi "obývákově přijatelných rozměrech". Navíc se k nim dělají addekvátní centry, takže by nebyl problém doladění multikanálu.
Ve všech testech jsou hodnoceny vždy hodně vysoko a získávají ta nejvyšší ocenění:
Obrázek
Budu rád za jakékoliv vaše názory, postřehy, rady.
Díky!

PMC twenty 26
https://www.whathifi.com/pmc/twenty-26/review
Obrázek


PMC fact8
https://www.whathifi.com/pmc/fact-8/review
Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: PMC - anglické bedny

Příspěvek od Jiri »

Koukal jsem na ty novější twenty 5.26 a zarazilo mě, že 6,5palc. basový měnič zahraje od 27Hz ve štíhlé ozvučnici ale samozřejmě s podporou transmission line (ATL). Takže bych čekal, že basy budou hrát "jinak" než u uzavřené nebo bassreflex bedny jako ProAc D30.
V Mnichově na výstavě jsem před lety slyšel stejně štíhlý sloupek od PMC (twenty26 ?) a dost mě překvapilo, jak dokázali uhrát velkou místnost a to dost hlasitě.
Osobně podle specifikace je mi sympatičtější model twenty 5.26 (s kalotovým středem) než fact8.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: PMC - anglické bedny

Příspěvek od Frogyman »

JJ, i mne láká podvědomě twenty26 více tím, že to je třípásmo a taky proto, že jsem je slyšel. Středy byly úžasné, skvělé podání akustických nástrojů, fantastické dechy. A hlasitost zvládají opravdu s přehledem - slyšel jsem je ve větší, částečně akusticky ošetřené místnosti s monobloky (tuším Audionet MAX) a to nemělo téměř chybu, snad až na občasný přebytek basů, což ale mohlo být místností. A nebo mým nezvykem :-). Proto jsem je chtěl slyšet před koupí doma...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: PMC - anglické bedny

Příspěvek od Jiri »

Sašo, určitě bych se zaměřil na to, zda ty bedny dokáží dobře zahrát i potichu.

Ty fact8 jsou 2-pásmové a mají děličku na jen 1.7kHz což mě překvapuje, protože jsem čekal 2,5pásmovou vyhybku kdy by byl středobas a basák dělený zvlášť.
Oproti tomu twenty26 3-pásmové dělí se na 380Hz a 3,8kHz takže středy budou čistější pro ucho hodně citlivé pásmo 1kHz-4kHz.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Odpovědět