Spendor Classic 1/2

Diskuze o reprosoustavách.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Spendor Classic 1/2

Příspěvek od Yngwie »

Spendor-Classic-1.2-cherry.jpg
Nový model Spendor Classic 1/2. Pěkný kompromis mezi velkým SP100R2 a menšími budkami.

SPECIFICATIONS
3-way Reflex Stand Mount

Drive Units – LF 210mm, MF150, HF 22mm

Sensitivity -88dB for 1 watt at 1 metre

Crossover point – 600Hz, 4.2 kHz

Frequency response -30Hz – 25kHz

Impedance – 8 ohms

Amplifier Power – 25-200W

Cabinet (HxWxD) – 621 x 308 x 374mm

Weight – 18.5 kg each
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Spendor Classic 1/2

Příspěvek od Dieter Burmester »

Designove jak Harbethy. Mimochodem, kdyz jsem nekde cetl recenci na tyto oldschoolove vypadajici Spendory, doslo na srovnani i s ekvivalentem od Harbethu a Harbethy z porovnani vysly vzdy lepe. Ale to nemusi nic znamenat... :-?
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Spendor Classic 1/2

Příspěvek od Yngwie »

Dieter Burmester píše:Designove jak Harbethy. Mimochodem, kdyz jsem nekde cetl recenci na tyto oldschoolove vypadajici Spendory, doslo na srovnani i s ekvivalentem od Harbethu a Harbethy z porovnani vysly vzdy lepe. Ale to nemusi nic znamenat... :-?
Těžko říct ... neslyšel jsem oboje ve stejné místnosti a na stejném aparátu, ale mě R100R2 líbili více než M40.1. Ale oboje jsou velké kisně. Moje SHL jsou pro mé účely dostačující.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Spendor Classic 1/2

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ok. Vzhledem k tvemu bydlisti to jsou stejne hypoteticke uvahy. Na druhou stranu neuskodi byt pripraven na jakoukoliv variantu zivota :lol: Jeste abych doplnil predchozi informaci...to porovnani Harbeth vs. Spendor probihalo na aktualne prodavanem vyrobku jedne i druhe znacky, jehoz navrh vychazi z legendarnich BBC monitoru.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Spendor Classic 1/2

Příspěvek od Yngwie »

Dieter Burmester píše:Ok. Vzhledem k tvemu bydlisti to jsou stejne hypoteticke uvahy. Na druhou stranu neuskodi byt pripraven na jakoukoliv variantu zivota :lol: Jeste abych doplnil predchozi informaci...to porovnani Harbeth vs. Spendor probihalo na aktualne prodavanem vyrobku jedne i druhe znacky, jehoz navrh vychazi z legendarnich BBC monitoru.
Do 25m2 obýváku se to vejde, ale WAF je docela hrozný :mrgreen: Každopádně nad změnou neuvažuji.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Spendor Classic 1/2

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tak oproti tvym soucasnym bramborarskym krabicim to zadna zmena nebude. Z zumpy do septiku :lol:
Dieter Burmester
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Spendor Classic 1/2

Příspěvek od adrian »

Ono ten stredak nemusi vobec byt lepsi ako stredobas u Harbeth... Spendory su zase 3-oj pasma a vyssia cena,cize predpoklad by mal byt jasny....realita vsak moze byt ina...
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Spendor Classic 1/2

Příspěvek od adrian »

V potovnani so Spendormi vysli Harbeth vzdy lepsie, vychadzam z informacie , ktoru som ziskal luskanim Harbeth fora,kde kupujuci preferovali prave uz spominane reprosustavy oproti Spendor. Samotny vyber bol zalozeny na posluchu oboch reprosustav.
Bol som par-krat nalomeny tak vzdy z toho vzislo este k tomu su napriklad Harbeth Shl5 krajsie ako ekvivalent u Spendor. Preto si Harbeth mohol pri novych pluskach zvysit cenu a stale su lacnejsi a lepsi.
Mozno nove Classic 1/2 budu lepsie...
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
britishaudio
Příspěvky: 44
Registrován: 12 črc 2014 18:54

Re: Spendor Classic 1/2

Příspěvek od britishaudio »

Dieter Burmester píše:Designove jak Harbethy. Mimochodem, kdyz jsem nekde cetl recenci na tyto oldschoolove vypadajici Spendory, doslo na srovnani i s ekvivalentem od Harbethu a Harbethy z porovnani vysly vzdy lepe. Ale to nemusi nic znamenat... :-?
harbethy vysly vzdy lepe... alebo vubec :-)
toto dokáže napísať len ten, kto ich neporovnával
alebo "presstitut" ktorého platí výrobca iný, ako spendor
britishaudio
Příspěvky: 44
Registrován: 12 črc 2014 18:54

Re: Spendor Classic 1/2

Příspěvek od britishaudio »

adrian píše:V potovnani so Spendormi vysli Harbeth vzdy lepsie, vychadzam z informacie , ktoru som ziskal luskanim Harbeth fora,kde kupujuci preferovali prave uz spominane reprosustavy oproti Spendor. Samotny vyber bol zalozeny na posluchu oboch reprosustav.
Bol som par-krat nalomeny tak vzdy z toho vzislo este k tomu su napriklad Harbeth Shl5 krajsie ako ekvivalent u Spendor. Preto si Harbeth mohol pri novych pluskach zvysit cenu a stale su lacnejsi a lepsi.
Mozno nove Classic 1/2 budu lepsie...
" (možno) nejsou lepsí ani lacnejsí"... sú drahší
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Spendor Classic 1/2

Příspěvek od Dieter Burmester »

britishaudio píše:
Dieter Burmester píše:Designove jak Harbethy. Mimochodem, kdyz jsem nekde cetl recenci na tyto oldschoolove vypadajici Spendory, doslo na srovnani i s ekvivalentem od Harbethu a Harbethy z porovnani vysly vzdy lepe. Ale to nemusi nic znamenat... :-?
harbethy vysly vzdy lepe... alebo vubec :-)
toto dokáže napísať len ten, kto ich neporovnával
alebo "presstitut" ktorého platí výrobca iný, ako spendor
Jo, ja chapu, ze jako prodejci Spendora se ti to nelibi :lol:
Dieter Burmester
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Spendor Classic 1/2

Příspěvek od adrian »

... ...
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
britishaudio
Příspěvky: 44
Registrován: 12 črc 2014 18:54

Re: Spendor Classic 1/2

Příspěvek od britishaudio »

Dieter Burmester píše:
britishaudio píše:
Dieter Burmester píše:Designove jak Harbethy. Mimochodem, kdyz jsem nekde cetl recenci na tyto oldschoolove vypadajici Spendory, doslo na srovnani i s ekvivalentem od Harbethu a Harbethy z porovnani vysly vzdy lepe. Ale to nemusi nic znamenat... :-?
harbethy vysly vzdy lepe... alebo vubec :-)
toto dokáže napísať len ten, kto ich neporovnával
alebo "presstitut" ktorého platí výrobca iný, ako spendor
Jo, ja chapu, ze jako prodejci Spendora se ti to nelibi :lol:
Vážený pane Burmesteri :-)

viete, dávnejšie som bol postihnutý s menšou audofílskou perverzitou (tou už dnes netrpím), kedy som vlastnil velké množstvo reprozostav (aj od konkurencie) aby som na nich testoval zosilňovače. medzi inými som počúval minimálne rok aj Harbeth 40 takže som dokázal porovnávať s ekvivalentom SP100 (R2). Vím že slovo predajcu alebo distribútora znamená na fórach h@vn@ (dokonca mám na svojej hlave namontované len moje uši, nikoli patriacemu inému členovi), ale snad dovolíte napísať miernu kritiku aj predajcovi (distributorovi) na komment, kde iný "kommentátor" napíše do vlákna "Harbethy z porovnani vysly vzdy lepe". VELKE H@VN@. IMHO , Harbeth 40 napriek vyššiej cene (13 tisíc euro) hraje oproti Spendor SP100 oveľa horšie, SP100 dokážete krmiť aj so zosilňovačom s nižším výkonom atď atď atď----- takže by som Vás chcel požiadať o serióznosť. takým enthuziazmom voči harbeth by Ste mohli citovať aj z rudého práva, ročník 1986......... alebo vypočuť si osobne harbeth aj spendor v jednej miestnosti
britishaudio
Příspěvky: 44
Registrován: 12 črc 2014 18:54

Re: Spendor Classic 1/2

Příspěvek od britishaudio »

adrian píše:V potovnani so Spendormi vysli Harbeth vzdy lepsie, vychadzam z informacie , ktoru som ziskal luskanim Harbeth fora,kde kupujuci preferovali prave uz spominane reprosustavy oproti Spendor. Samotny vyber bol zalozeny na posluchu oboch reprosustav.
Bol som par-krat nalomeny tak vzdy z toho vzislo este k tomu su napriklad Harbeth Shl5 krajsie ako ekvivalent u Spendor. Preto si Harbeth mohol pri novych pluskach zvysit cenu a stale su lacnejsi a lepsi.
Mozno nove Classic 1/2 budu lepsie...
ad) Harbeth SHL5 - aký je ekvivalent u Spedor? :-)
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Spendor Classic 1/2

Příspěvek od Dieter Burmester »

Dovolte, abych se Vam nejprve vysmal:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

A dal uz nic, za vic nestojite :-j
Dieter Burmester
britishaudio
Příspěvky: 44
Registrován: 12 črc 2014 18:54

Re: Spendor Classic 1/2

Příspěvek od britishaudio »

.
kissing-clipart-emoji-text-13.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Spendor Classic 1/2

Příspěvek od adrian »

Vidim,ze je to uz o niecom inom ... :oops:
Ten ekvivalent je SP 1/2, pan co ich napr. predaval isiel prave do Harbeth SHL5Plus. Ale vsetko je to o preferenciach posluchaca.
A nove Classic1/2 ? Ak by ste mohol,kludne napiste svoj nazor na zvuk Classic1/2 oproti povodnym SP1/2, rad si to precitam... apropo SP100R2 vam tu clen zase chvalil a preferoval by ich pred M40.1 .
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Spendor Classic 1/2

Příspěvek od Yngwie »

Spendor SP100R2 jsou klasika a podle mě k lampám fakt lepší než M40.1. Vůbec bych neřekl, že Harbeth je celkově lepší. Když jsem si vybíral náhradu za Dynaudio Contour S3.4 LE, tak mě zaujaly více SHL5 plus než Spendor D7, ale objektivně vzato jsou to oboje skvělé bedny. Pamatuji si ne tak dávné časy, kdy SP100R2 stály 165k u KASAUDIO a to jsem nad nimi fakt uvažoval (nebýt toho, že jsou ještě hlubší než M40.1, tak jsou asi už doma). No ale nic to nemění na tom, že nové Classic 1/2 si rád poslechu, když budu mít příležitost.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Spendor Classic 1/2

Příspěvek od Yngwie »

Odpovědět