T+A SOLITAIRE OEC-1000

Diskuze o reprosoustavách.
Odpovědět
Uživatelský avatar
reed
Příspěvky: 12
Registrován: 13 led 2015 20:50

T+A SOLITAIRE OEC-1000

Příspěvek od reed »

Dobrý den HIFÍCI jsem novým vlastníkem HIGH-ENDOVÝCH aktivních beden T+A SOLITAIRE OEC-1000 druhý nej. model té doby (Cena 11 000 DM což bylo 165 000 Kč) byly vyrobeny v červenci roku 1985 super konstruktéry z T+A jedním z nich je machr přes elektronickou a u některých lampovou konstrukci Lothar Wiemann. Chtěl jsem tímto oslovit majitele tohoto modelu a nebo nejvyššího modelu T+A SOLITAIRE OEC-2000 (Cena 21 000 DM to bylo na naše 315 000 Kč) který má o dva basové reproduktory více a u elektrostatu je lampový zesilovač s dvěma lampami EL34, pro diskusi a zkušenosti s nimi. Mám je v obýváku rodinného domu 5x 3,5 metru, pro tuto místnost jsou jakž takž, spíše by chtěli větší prostor. Hrají Excelentně ve všech pásmech, zejména v basech a výškách díky elektrostatu. Na zadní straně beden na těle zesilovače je obdélníkový kryt se čtyřmi imbusy, pod který se skrývá osmy svičový přepínač BS8 pro doladění beden podle objemu místnosti, nikde na internetu ani v návodech jsem nezjistil dB charakteristiku tohoto přepínače je tam jen ON nebo OF. Pravděpodobně jsou vždy dva přepínače na jedno pásmo výškové, středo-výškové, středové a basové. Pište jakékoli postřehy či návody k těmto exeletním bednám. Mám k ní pár hodnocení a testování s HIFI časopisů V pdf. formátu a také strohý servisní návod, jinak na netu toho moc není. Jako předzesilovač používám lampového SUNFIRA od Johna Carvera, kabely XLR, hraje to jako na živáku. :thumbup: :clap:

Děkuji za příspěvky reed
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: T+A SOLITAIRE OEC-1000

Příspěvek od pajuna »

Vcera jsem tu vymazal prispevek, ktery byl vlozen 2x
Ted vidim to same opetovne vlozene.
Jak k tomu mas duvod? Proc nepokracujes ve svem otevrenem vlakne???!!!


Pajuna - admin
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
reed
Příspěvky: 12
Registrován: 13 led 2015 20:50

Re: T+A SOLITAIRE OEC-1000

Příspěvek od reed »

Dnes jsem dostal v pdf. formátu, řádný návod na přeskupení svičů pro nastavení beden podle prostoru, přímo od T+A elektroakustik GmbH & Co. KG J.-C. Wehmeyera. Velice vstřícné a rychlé jednání. Takže mne čeká velké laborování co se týče přizpůsobení a optimalizace co nejvěrnější reprodukce. Po testu Vám přiblížím jeho průběh. Budu to testovat mnou naposlouchanými CD:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
reed
Příspěvky: 12
Registrován: 13 led 2015 20:50

Re: T+A SOLITAIRE OEC-1000

Příspěvek od reed »

Dobrý den, tak jsem dotestoval, přenastavením přepínačů dle avizovaného návodu jsem vylepšil i tak vynikající projev minimálně o 30 a více procent. Je to zvuková petelice, nebojím se říct že se tyto bedny teď jak hrají řadí do řádu nejvyšších tříd stávajících tříd dneška.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
reed
Příspěvky: 12
Registrován: 13 led 2015 20:50

Re: T+A SOLITAIRE OEC-1000

Příspěvek od reed »

Technická specifikace:

Výrobce: T + A
• Model: OEC 1000 Solitaire
• Rok výstavby: 1985
• Vyrobeno v: Německo
• Barva: černá mat
• Typ: Analog
• Dálkové ovládání: Ne
• Spotřeba energie:
• Rozměry s podstavcem: 320 x 1120 x 405 mm (Š x V x H)
• hmotnost: 43 kg - 1ks
• Tovární cena byla: 11000 DM pár. 165 000 Kčs

komunikace
• Počet vstupů:
• 1xXLR 1,55V + 6dB, 1xRCA 1V

Specifikace
• Typ: 4-cestný
• Osazení:
o Bass 263mm
o Středová bass: 160 mm
o Středo výška: 75 mm dome
o Výšky: Elektrostat páskový
• Zesilovače výkonu: (konstantní / dynamické):
o Bass: 92/130 W
o StředoBass: 92/130 W
o StředoVýšky: 56/85 W
o Výškový reproduktor: 56/85 W
• Rozsah reprodukovaných kmitočtů: 20 - 100000 Hz
• Přechodové oblasti: 150/950/4000 Hz

Vlastnosti
• odnímatelné kovové grily
• elektrické kabely 220V
Odpovědět